2019 m. birželio 20 d. 11:01 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Strateginė partnerystė

2019-04-02, 14:44

BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė

Strateginė partnerystė nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

2019 m. kovo 25 – 29 d. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ trys darbuotojai vyko į Suomiją, Turkų miestą, įgyvendinti socialinio projekto „Paramos stiprumas“ pirmą etapą. Kelionė buvo finansuojama iš ES Erasmus+ programos lėšų.

Projekto idėja – strateginė partnerystė ir bendradarbiavimas tarp Suomijos, Lietuvos, Lenkijos bei Slovakijos šalyse esančių socialinių įstaigų. Tai buvo puiki galimybė dalyvauti mokymuose, sužinoti Suomijos asmenų su negalia teises į švietimą, socialinę veiklą, aplankyti dienos centrus ir stebėti naujų darbo metodų taikymą asmenims su negalia.

Mus labai svetingai priėmė Suomijos neįgaliųjų asociacija ,,Kynnysry“ ir jos vadovas Olli. Pats sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje, Olli parodė, kiek daug žmogus gali padėti kitiems, gindamas neįgaliųjų teises, kovodamas už naujas galimybes, turizmą ir prieinamumą žmonėms su negalia.

Dienos užimtumo centrai labai panašūs į mūsų, kur paslaugų gavėjai specialistų padedami užsiima įvairia veikla: medžio ir metalo apdirbimu, siuvimu, audimu, piešimu, bet skiriasi tuo, kad už darbą gaunamas simbolinis, bet žmogų motyvuojantis darbo užmokestis. Patalpose daug erdvės, jaukios žaidimo, poilsio ir valgymo zonos.

Savo pranešimą, kaip aktyviai dirbama, dėl geresnio prieinamumo ir erdvių pritakymo neįgaliesiems, pristatė Turku miesto turizmo prieigos koordinatorius Jyri Kuparinen, tačiau mieste tikrai ne visi įėjimai į parduotuves ar pastatus yra pritaikyti. Daugelis šią problemą išsprendžia lanksčiai - asmens, sėdinčio vežimėlyje asistentas nešiojasi specialų lagaminą, kurį ištiesus virš laiptų galima sėkmingai įvažiuoti į pastatą. Visuomenė Suomijoje senėja, didėja vienišumo problema. Atliepiant į šią problemą, steigiamos atviros neįgaliųjų susitikimo vietos – vadinamos klubais. Juose švenčiami gimtadieniai, vykstama į išvykas, daromi rankdarbiai, bendraujama. Komunikacijai su neįgaliaisiais aktyviai naudojami ženklai bei asmeninės knygelės, kuriose simboliais ir nuotraukomis užfiksuota dienotvarkė, pomėgiai, darbai.

Apsilankėme KTO - paramos ir ekspertų centre žmonėms su protine negalia, kuriame vyksta sveikatos būsenos įvertinimas ir reabilitacija. Centras pritaikytas asmenims su ypatingai sunkia negalia. Buvimas čia gali trukti nuo kelių savaičių iki dviejų metų. Pritaikyta aplinka, minkštos saugios kėdės, sukurta darbuotojų ir lankytojų saugos sistema, visi elektroniniai prietaisai, alternatyviosios komunikacijos stendai įrengti po nedūžtančiu stiklu. Nustebino, kad visi asmenys su negalia mėgsta ir naudojasi čia esančia sauna, taip tęsiamos šeimos tradicijos, nežiūrint, kad žmogus yra gydymosi įstaigoje ir dienos centre.

Projekto dalyviai iš Lenkijos ir Slovakijos taip pat pasidalijo savo patirtimi. Visi įgijome žinių, organizacinių ir socialinių įgūdžių, dirbant tarptautinėje komandoje, kuriuos planuojame pritaikyti savo įstaigoje, siekiant pagerinti asmenų su negalia gyvenimo kokybę.

Nuotraukų galerija

 

© Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Jau 115 metų galime džiaugtis, kad išsaugojome spausdintą lietuvišką žodį ir turime...

Brailio raštas: džiaugtis knygomis gali ne visi nuotrauka, foto

40 metų - tiek laiko klaipėdietis Antanas Gedrimas praleido įkalinimo įstaigose atlikdamas...

Buvęs kalinys kaltina kitus, bet savų nuodėmių nepripažįsta nuotrauka, foto

Aš matau. Aš galiu. Aš dalyvauju. Aš jaučiuosi dalimi šio pasaulio.

Kai negali matyti akimis, gali pajausti širdimi... nuotrauka, foto

Kandidatai į prezidentus Ingrida Šimonytė ir Saulius Skvernelis palaikytų partnerystės, taip...

Palaikytų vienalytės partnerystės įteisinimą nuotrauka, foto

„Klaipėdos autobusų parkas“ įsitvirtina vietinėje rinkoje nuotrauka, foto

Automobiliai, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) laimėjo dar du keleivių pervežimo konkursus. Tęstinių...

Taryboje - dar vienas naujas veidas nuotrauka, foto

Klaipėda, Praėjusį mėnesį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtą Andrių Dobranskį miesto Taryboje...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Klaipėda, Paskelbta prieš 17 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 17 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 25 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...