2020 m. spalio 28 d. 10:50 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮVAIROVĖS PLĖTRA IR PRIEINAMUMO GERINIMAS, ĮGYVENDINANT TARPTAUTINĮ PROJEKTĄ „MATYK KITĄ KELIĄ“ („SEE ANOTHER WAY“ NR. LLI-212)

2018-04-30, 08:34

Klaipėdos socialinės paramos centro inf.

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮVAIROVĖS PLĖTRA IR PRIEINAMUMO GERINIMAS, ĮGYVENDINANT  TARPTAUTINĮ PROJEKTĄ  „MATYK KITĄ KELIĄ“ („SEE ANOTHER WAY“ NR. LLI-212) nuotrauka, foto

Reklama

Klaipėdos miesto socialinės paramos centras nuo 2017 m. liepos 27 d. iki 2019 m. balandžio 30 d. kartu su partneriais iš Latvijos ir Lietuvos įgyvendina projektą „Matyk Kitą Kelią“ („See Another Way“ Nr. LLI-212), kuris yra finansuojamas iš „INTERREG V-A Latvijos - Lietuvos  bendradarbiavimo  per sieną programos, 2014-2020“ (ERPF).  Rengdami  projektą projekto partneriai konstatavo šias problemas: visuomenės ir specialistų bendravimo įgūdžių stoka, ribotas ir stereotipinis požiūris,  aplinkos neprieinamumas, įrangos nepritaikomumas, ribotas išteklių naudojimas, kurios  palieka  regėjimo negalią ir sutrikimus turinčius žmones atskirtyje nuo visuomenės. Projektas skirtas asmenų su  regėjimo  negalia, įvairius regėjimo sutrikimus turinčių asmenų ir jų šeimos narių (toliau – projekto tikslinė grupė) problemų sprendimui, o juo siekiama padėti jiems labiau  įsitraukti į bendruomenės veiklą, gerinti socialinių paslaugų prieinamumą ir efektyvumą, keisti visuomenės požiūrį į neįgaliuosius, ypač į asmenis turinčius regos  sutrikimus. Šią negalią ar sutrikimus išgyvenantiems žmonėms turėtų būti sudarytos didesnes galimybės dalyvauti visuomeniniame gyvenime, bendrauti, gauti socialines paslaugas ir reikiamą  pagalbą.

Projekto  tikslas – skatinti vienodą požiūrį į asmenis su negalia bei pagerinti jų socialinę įtrauktį. Tai bus pasiekta stiprinant bendradarbiavimą, didinant visuomenės informavimą ir specialistų kompetencijas, gerinat socialinę infrastruktūrą, vystant prieinamumo, efektyvumo ir socialinės įvairovės paslaugas Latvijos - Lietuvos pasienio regionuose. Pagrindinis projekto rezultatas – socialinių paslaugų prieinamumo ir veiksmingumo pagerinimas projekto tikslinei grupei. 

Klaipėdos miesto socialinės paramos centras, įgyvendindamas šį projektą, organizuoja ir teikia informavimo, atstovavimo – tarpininkavimo, lydėjimo, konsultavimo socialiniais, psichologiniais ir teisiniais klausimais paslaugas, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas per įvairias užimtumo ir terapines veiklas, savipagalbos grupių ir mokymų organizavimą, sociokultūrines paslaugos, t. t. neįgalių asmenų veiklos pristatymus bendruomenei. Dauguma projekto „Matyk Kitą Kelią“ veiklų vyksta Klaipėdos mieste ir šios paslaugos turėtų būti suteiktos iki 200 asmenų iš projekto tikslinės grupės.

Trečiame projekto etape, kuris vyksta nuo 2018 m. gegužės iki spalio mėn. pabaigos, projekto tikslinei grupei iš Klaipėdos ir Latvijos bus organizuota 3 dienų socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo vasaros stovykla ir vienas 2 dienų viešinimo renginys, kurio metu neįgalieji iš projekto partnerių organizacijų, parodys savo sukurtus darbus, programas, bendraus su kitais renginio dalyviais ir dalinsis projekto metu įgytais ar sustiprintais įgūdžiais.

Specialistams iš socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros ir ugdymo sričių įstaigų (ne mažiau nei 320 asmenų, iš kurių 50 asmenų iš Klaipėdos ir Telšių regionų savivaldybių) nuo 2018 m. gegužės iki 2018 gruodžio vyks nemokami mokymai keturiomis temomis:  informacijos ir paslaugų prieinamumas asmenims su regėjimo negalia ir sutrikimais, aplinkos pritaikymas asmenims su regėjimo negalia pagal universalaus dizaino principus, asmenų su regėjimo negalia pažinimas per emocinio intelekto stiprinimą, socialinė drama ir pasakų terapija, kaip stresą mažinantys instrumentai. Taip pat vyks  jungtiniai (tarptautiniai) Lietuvos ir Latvijos specialistų mokymai 2 temomis: socialinė drama ir pasakų terapija, kaip stresą mažinantys instrumentai ir Kani terapija, kuriuose dalyvaus po 10 specialistų iš projekto partnerių organizacijų. 2018 m. rugpjūtyje vyks antrasis projekto partnerių ir kitų specialistų gerosios patirties dalinimosi vizitas (pirmasis vyko 2017 m. spalio mėn.)

Projekto įgyvendinimo metu Centro aplinka (išorėje ir viduje) bus pritaikyta pagal universalaus dizaino principus, internetinė svetainė pritaikyta neįgaliųjų poreikiams, bus įsigytas keltuvas neįgaliems asmenims nukelti laiptais, kai jie gyvena namuose, kuriuose neįrengti liftai ir kai jiems turi būti teikiamos transporto paslaugos, bus pagaminti ir sumontuoti du taktiliniai žemėlapiai, pagal kuriuos asmenys su regėjimo negalia galės geriau orientuotis aplinkoje. 

Reklama

Pagrindinis projekto partneris - Latvijos Respublikos Kurzemes planavimo regionas (KPR). Kiti projekto partneriai: Dienos veiklos centras, Kretingos miestas; Saldus miesto savivaldybė, Saldus miestas, Kurzemes regionas, Latvijos Respublika; Klaipėdos miesto  socialinės paramos centras, Liepojos miesto taryba, Liepojos miestas.

Prisijungti prie projekto ar daugiau sužinoti galite, paskambindami Centro direktorei Dianai Stankaitienei tel. 314673, bendrųjų socialinių paslaugų skyriaus vadovei Rasai Zeniauskienei tel. 410844 arba parašydami į el. paštą – [email protected]. Informacija apie projekto veiklas yra talpinama Klaipėdos miesto socialinės paramos centro internetiniame puslapyje – http://www.klaipedaspc.lt/ ir veidaknygėje (Facebooke) –  https://www.facebook.com/klaipedaspc.lt/.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Prekybos žmonėmis aukomis Lietuvoje neretai tampa vaikai ir paaugliai, o visuomenė sunkiai...

Prekyba žmonėmis gali slėptis po artima vaiko draugyste nuotrauka, foto

Didžiausias Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių tinklas „Kesko Senukai" tapo...

„Senukai" padės spręsti skaudžius senjorų atskirties iššūkius nuotrauka, foto

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad dažnai nelaimingi...

Darbuotojai bijo skųstis dėl darbo sąlygų ir saugos pažeidimų nuotrauka, foto

Manau, nėra pasaulyje moters, 100 procentų patenkintos savo kūno linijomis. Arba,...

Vyro komentaras dėl krūtinės sutrikdė ne tik žmoną nuotrauka, foto

„Žalioji banga“ - kitąmet nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia uostamiesčio transporto eismo dalyviams – kitų metų vasarą Klaipėdoje bus...

Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda UAB „Stotis“ akcijas nuotrauka, foto

Ūkis, Klaipėdos rajono savivaldybė parduoda jai priklausančias UAB „Stotis“, įmonės, kuri valdo Gargždų...

KU studentams skirta 16 savivaldybės stipendijų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija paskyrė 32 metines stipendijas gabiems ir talentingiems aukštųjų...

Klaipėdos „Maximos“ apsaugos darbuotojui - koronavirusas nuotrauka, foto

COVID-19, Antradienį, spalio 27 dieną, Klaipėdoje esančios „Maxima“ parduotuvės apsaugos darbuotojui nustatytas koronavirusas. Prekybos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 25 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...