2020 m. spalio 22 d. 18:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Šiaulių universiteto profesorius Arūnas Gumuliauskas: Visuomenė, o ne valdovai valdo situaciją

2012-12-06, 14:14

Olava Strikulienė

Šiaulių universiteto profesorius Arūnas Gumuliauskas: Visuomenė, o ne valdovai valdo situaciją nuotrauka, foto

Reklama

- Visuomenė, išrinkusi naująjį Seimą, juo pasitiki ir laukia permainų. Tad kodėl padaugėjo vilties, nors visuomenė tą viltį vis mažiau sieja su šalies prezidente? - „Respublika“ paklausė Šiaulių universiteto profesoriaus Arūno Gumuliausko.

- Vieša paslaptis, kodėl prezidentės reitingai krinta. Pirmiausiai dėl Seimo rinkimų rezultatų, kai prezidentė užėmė poziciją, neadekvačią tautos balsui. Antroji priežastis - ilgą laiką slėpti kai kurie biografijos faktai. Ir net šiandien neaišku viskas. Ar tai yra teisybė, ar neteisybė. Todėl žmonės ėmė prezidente abejoti. Vėlgi, manau, tai yra labai svari priežastis, kodėl krito reitingai. O trečioji priežastis - Vyriausybės formavimo procedūra tampa labai įdomi. Vos ne anglų kalbos egzaminu.

- O ko slapukauti?

- Gal yra ką slėpti? Kas čia žino. Sužinai, kad nėra kai kurių lapų. Kažkaip labai keistai visa tai atrodo. Kai yra nežinojimas, tada atsiranda vietos įvairioms fantazijoms ar net realių dalykų iškraipymui. O mus, kai dar vaikai buvome, tėvai mokė, kad geriau sakyti tiesą, bet nemeluoti. Tegul ta tiesa būtų karti, bet tiesa yra tiesa.

- Kas bus toliau?

- Priklausys nuo bendro darbo su naująja politine dauguma. Dabar, kaip sakė vienas komentatorius, vyksta „šaudymas“ iš Prezidentūros, o vėliau gali būti atgalinis „šaudymas“. Iš Seimo daugumos ir Vyriausybės. Jei nesusitars, tai bus toks trynimasis iki kadencijos pabaigos. O jeigu susitars, ras kompromisą, tada tik bus geriau visiems. Šiaip ar kitaip, politinė situacija, politinė dauguma Seime yra tokia. Ne kitokia. Tiesa, dar galima per 15 dienų nesudaryti Vyriausybės, galima rengti naujus Seimo rinkimus, tačiau nemanau, kad mes iki to nueisime. Kai Europoje, o ir visame pasaulyje yra tokia nestabili ekonominė situacija, mums būtų nenaudinga turėti laikinąją Vyriausybę. Kuri, galima sakyti, už nieką jau neatsako. Tada situacija tikrai būtų negera. Manau, kad turėtų sveikas protas nugalėti. Iš abiejų pusių. Darbo partijos byla yra tik Darbo partijos byla. Tai yra teisininkų reikalai. Aišku, dar yra moraliniai dalykai, bet aš nežinau, kiek jau metų ta moralė politikoje pažeidinėjama. Bet teisiniai klausimai turi būti perduoti teismams ir ten turi rutuliotis visi dalykai. Ne Prezidentūroje. Jei bus trukdžių formuojant Vyriausybę, tai bus kažkaip nerimta.

- Tačiau jei palyginsime viešosios nuomonės apklausą rugsėjo viduryje ir dabartinę, pastebėsime, kad žmonės ėmė apskritai politikais labiau pasitikėti. Vadinasi, tiki, kad bus visai valstybei ir eiliniams žmonėms naudingų permainų. Tačiau kaip paaiškinti, kad žmonės taip stabiliai pasitiki Valdu Adamkumi? Nors šį politiką būtų galima laikyti jau nueinančia karta.

- V.Adamkus, teko jį sutikti bendrame renginyje, labai žmogiškas. Labai paprastas. Prieinamas visiems. Patinka inteligentijai, o ji formuoja viešąją nuomonę. Tai didžiuliai pliusai.

Deja, prezidentės ir inteligentijos ryšio aš nematau. Ryšys su inteligentija yra silpnoji Prezidentūros pusė. Galima sakyti, žaidžiama galbūt su žemesnio sluoksnio žmonėmis. V.Adamkui kaip prezidentui yra daug priekaištų. Ypač antroje kadencijoje. Buvo ir gero, buvo ir blogo. Tikrai nebuvo optimalus kaip prezidentas. Tačiau žmogiški santykiai, tas iš jo trykštantis humanizmas padeda išlaikyti aukštus reitingus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Prekybos žmonėmis aukomis Lietuvoje neretai tampa vaikai ir paaugliai, o visuomenė sunkiai...

Prekyba žmonėmis gali slėptis po artima vaiko draugyste nuotrauka, foto

Didžiausias Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių tinklas „Kesko Senukai" tapo...

„Senukai" padės spręsti skaudžius senjorų atskirties iššūkius nuotrauka, foto

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad dažnai nelaimingi...

Darbuotojai bijo skųstis dėl darbo sąlygų ir saugos pažeidimų nuotrauka, foto

Manau, nėra pasaulyje moters, 100 procentų patenkintos savo kūno linijomis. Arba,...

Vyro komentaras dėl krūtinės sutrikdė ne tik žmoną nuotrauka, foto

Artėjant Vėlinėms sutvarkytos Kopgalio kapinaitės nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš Vėlines Lietuvos jūrininkų sąjunga (LJS) visada organizuoja talką pirmojo Klaipėdos uosto...

Išskrendantys paukščiai atvėrė ekologines žaizdas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Didžioji paukščių migracija Ventės rage baigiasi kaip niekad anksti. Tokia žinute šią...

Baroti galerijos skrydis – sužibėjo Berlyno meno mugėje ir nuraškė „ArtVilnius'20“ laurus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos Baroti galerijai šie metai ypatingi: vasaros pradžioje sugrįžo į rekonstruotus...

"Talentų kartos" rinktinėje - ir klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizuojamą šeštojo "Talentų kartos" sezono berniukų rinktinę...

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 33 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...