2021 m. sausio 19 d. 05:35 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Prasmingų dovanų beieškant

Reklama

Kalėdos daugumai iš mūsų asocijuojasi su dovanomis. Dovanomis, kurių paieškos dažnai vargina ir erzina. Bet ar dėl to kaltos Kalėdos ir dovanos? Ar tik mūsų požiūris į pastarąsias? Pabandykime dovanai suteikti kitą prasmę.

„Mums teko ir Kūčias, ir Kalėdas sutikti ligoninėje“, pasakoja Andželika, Matuko mama. Berniukui 3 metai, o apie pusę savo gyvenimo jam jau teko praleisti ligoninėse kovojant su onkologine liga. Matukas buvo tik 9 mėnesių kūdikis, kai jo tėvai pirmą kartą išgirdo diagnozę - leukemija. „Gavome 6 blokus chemoterapijos ir praleidome 9 mėnesius ligoninėje“, pasakoja Andželika. Po metų liga vėl atsinaujino. Buvo ryžtasi kaulų čiulpų transplantacijai. Šiuo metu berniukas jaučiasi gerai. Visa šeima tikisi Kalėdų stebuklo – sveikatos.

Andželika graudindamasi pasakoja, kaip sunku mėnesiais gyventi palatose, švęsti šventes be artimųjų. Tokiais momentais ypač vertinama bet kokia parama ir pagalba. „Tie kasdieniai siurpizai, kuriuos vaikučiai randa kojinėse Advento periodu, suteikia begalinį džiaugsmą visiems. Vaikai labai laukia dovanų, žaislų, skanėstų, todėl už bet kokį palaikymą esame nuoširdžiai dėkingi“, sako Andželika savo ir kitų šeimų, išgyvenančių vaiko onkologinę ligą, vardu.

Sergantys vaikai nori tų pačių dalykų, kaip ir visi kiti - žaislų, savo namų, draugų, artimųjų. Deja, jų mamos, slaugydamos vaikus po chemoterapijos ir kitų procedūrų neturi galimybės kepti kūčiukų, pakuoti dovanų, puošti namų tiek dėl fizinių, tiek dėl finansinių apribojimų. Vienas iš tėvų turi nuolat būti su vaiku. Tai reiškia, kad šeimos pajamos sumažėja, o išlaidos - padidėja. „Matukas neina į darželį, aš nedirbu“, pasakoja Andželika. Moteris, kuri rūpesčiais dalijasi su vyru bei mama, dėl finansinių problemų nesiskundžia, tačiau liga neaplenkia ir tų vaikų, kurie auga nepilnose, daugiavaikėse ar mažas pajamas turinčiose šeimose. Pastariesiems ypatingai reikalinga visokeriopa pagalba.

Kaip galime padėti

Adventas - laukimo ir apmąstymo laikotarpis, kurio metu girdime kvietimą mažiau vartoti, o daugiau aukoti. Aukoti savo gerus darbus, laiką, pajamas tiems, kas stokoja. Labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“, nuolat besirūpinantis vėžiu sergančiais vaikais ir jų šeimomis,  šiais metais praturtins šimto šeimų šventinį stalą. Tokiai dovanai reikalinga suma - 5000 eurų. Tai dovana, prie kurios kiekvienas galime prisidėti pervesdami į sąskaitą A.s. LT 77 7300 0101 4079 5625, mokėjimo paskirtyje nurodydami vaikams.

Reklama

„Gyvename laikais, kai nemaža mūsų visuomenės dalis turi visko pakankamai arba daugiau nei reikia. Kuriam iš mūsų labai reikia dar vienos žvakidės, žvakės, dekoracijos ar suvenyro? Mažindami vartojimą, saugodami gamtą ir padėdami tiems, kas tikrai stokoja, galime paprašyti draugų ir artimųjų nepirkti Kalėdinės dovanos, o aukoti arba daryti kitus gerus darbus.“, sako fondo vadovė Justina. “Mamų unija” kviečia paremti vaikų onkologinę ligą išgyvenančias šeimas arba pirkti praktišką dovaną artimiesiems, už kurią gautas pelnas bus skirtas remiamoms šeimoms.  

„Dovana apie viską“ prieš „dovana apie nieką“

„Kalėdinė dovana“, „ką padovanoti“ - šiuo metu tarp populiariausių paieškos žodžių internete. Nieko nesugalvoję, nes žmogus, kuriam ieškome dovanos, „jau viską turi“, perkame bet ką arba dovanas apie nieką. 

Tam, kad nedovanotume dovanos apie nieką, galime išrinkti „dovaną apie viską“. Taip „Mamų unija“ pavadino savo projektą, prie kurio prisidėsime nupirkę praktišką dovaną - kvapnios kavos bei arbatos su termosu ar puodeliu. Tokį praktišką rinkinuką dovanos gavėjas tinkamai panaudos, o pelnas, pavirtęs į skanėstus, pradžiugins sergančius vaikus ir jų artimuosius.

Tokia dovana tarsi pasidaugina, skleisdama teigiamą emociją ne vienam dovanos gavėjui, o grupei žmonių vienu metu. Tokia dovana ir dovanotoją, ir dovanos gavėją paverčia paslaptingais karaliais, dovanojančiais atjautą bei gėrį aplinkiniams.

Labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ kviečia prisidėti prie 100 sergančių vaikų šeimų Kalėdų ! Prie taip laukiamo kvepiančio Kalėdų pyrago, gardaus kepsnio, dovanų stebuklo po egle...Aukoti galite trumpuoju numeriu 1344 (auka – 5 eurai) arba pervesdami į sąskaitą A.s LT 77 7300 0101 4079 5625

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Po beveik visus metus trunkančios pandemijos Lietuvos gyventojai labiausiai yra...

Gyventojai labiausiai ilgisi kelionių, renginių ir draugų nuotrauka, foto

Linksmas, aktyvus, visuomet besišypsantis ir žingeidus berniukas – toks yra prieš daugiau...

Be šlaunikaulio gimusio Jokūbo istorija sujaudino visą Lietuvą: berniuko tėvai jau ima tikėti svajonės išsipildymu nuotrauka, foto

Žmonės vis griežtėjančio karantino sąlygomis ėmė daug abejingiau žiūrėti į savo aprangą,...

Gyventojai nemato prasmės nei pirkti naujų drabužių, nei puoštis šventėms - Statistikos departamentas nuotrauka, foto

2020 m. pabaigoje, prieš pat Kalėdų šventę, Vilties miesto bendruomenė nori pasidalinti...

Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos sensorinis sodas nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...