2020 m. lapkričio 27 d. 11:42 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Nyksta palaimintojo popiežiaus pėdsakai

(2)

2011-05-02, 12:24

Rita ŽADEIKYTĖ

Nyksta palaimintojo popiežiaus pėdsakai nuotrauka, foto

PALAIMINTASIS: 1993 metų rugsėjo 7 dieną popiežius lankėsi Šiauliuose. Lietuvai tai buvo pirmasis per daugiau, nei 600 metų krikščionybės istorijos Dievo vietininko žemėje apsilankymas. KYŽIUS: Popiežiaus kryžius Kryžių kalne buvo apšlakstytas ir krauju: 1995 metų rugsėjo 26-osios naktį čia buvo nužudytas Kryžių kalną ir popiežiaus kryžių saugojęs 22 metų šiaulietis policininkas Tomas Naumovas. MIŠIOS: Mišių stalas, kurį lietė popiežiaus Jono Pauliaus II rankos mėtosi aukštyn kojomis aptriušusioje koplyčioje.

© Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

Reklama

Jo teigimu, Ignaco bažnyčia traukos centru galėtų tapti ir įkūrusi muziejų su Jono Pauliaus II palikimu Šiauliuose.

„Man iki šiol nesuprantama, kodėl Ignaco bažnyčia nėra įtraukta į popiežiaus Jono Pauliaus II piligriminio kelio objektus. Katedra, kurioje jis nesilankė, įtraukta, o Ignaco bažnyčia — ne“, — stebėjosi S. Kazėnas.

Kodėl Ignaco bažnyčia?

Kodėl popiežius aplankė Šiaulius, niekam nekilo klausimų — dėl Kryžių kalno. Bet kodėl poilsiui pasirinko ne tuometinę šv. Petro ir Povilo bažnyčią, būsimą katedrą?

„Todėl, kad aš ten dirbau“, — iš pradžių juokavo S. Kazėnas. Bet tai ne juokai. S. Kazėnas, atvykęs atkurti Ignaco bažnyčios, vyresnybės buvo paskirtas ir Kryžių kalno globėju.

„Bevaikštant po Kryžių kalną su vienu aukštu Vatikano dvasininku ir Audriu Juozu Bačkiu, jie manęs užklausė, ar norėčiau, kad būtent į Ignaco bažnyčią atvyktų popiežius. “Žinoma“, — pasakiau. Nors tada dar nebuvo baigtos bažnyčios statybos. Baigėme iki Jo atvykimo“, — prisiminė S. Kazėnas.

Vieta tiko

S. Kazėno teigimu, tuo metu šv. Petro ir Povilo bažnyčia neturėjo patalpų priimti tiek svečių ir juos pavalgydinti. Popiežius pietavo su dar vienuolika artimiausios aplinkos dvasininkų vienuolyno valgomajame, o dar kelios dešimtys palydos žmonių turėjo pietauti lengvai susisiekiamoje aplinkoje. Ignaco bažnyčia šalia jau turėjo įkūrusi katalikišką Tėvo Andriuškos pradinę mokyklą, kurios salėje kaip tik tilpo tiek svečių.

Reklama

Mokyklos salė, vienuolynas ir Ignaco bažnyčia, pasak S. Kazėno, yra sujungti galerija, todėl svečiai saugiai galėjo pereiti iš vieno pastato į kitą.

Akimirka, dovanota tik tau

Suradome ir Virginiją Čaikauskienę, kurios vadovaujama UAB „Juodlė“, dirbusi buvusioje “Skalsos“ valgykloje šalia Ignaco bažnyčios, ruošė iškilmingus pietus popiežiui ir jo palydai.

Vaišėms buvo patiekta veršienos suktinukų, nors veršienos, mena V. Čaikauskienė, rudenį tais laikais buvo labai sunku gauti. Dar — vištienos sultinys su bandelėmis su sūriu.

„Labiausiai nustebino tai, kad jokio specialaus pageidavimo, jokio spaudimo, prie kurio buvome jau įpratę rengdami vaišes tarybiniams funkcionieriams“, — mena V. Čaikauskienė.

Likus dviems savaitėms iki popiežiaus vizito buvo atvykusi iš Vatikano delegacija, kuriai buvo surengti bandomieji pietūs. Viskas tiko.

Išeidamas iš bažnyčios Jonas Paulius II paprašė, kad visi, kas rūpinosi jo priėmimu, maitinimu ateitų gauti palaiminimo, jis norėjo kiekvieną iš jų pasveikinti asmeniškai.

Reklama

"Tas kelias sekundes jis matė tik tą vieną žmogų, kurį laimino. Jis nežiūrėjo į priekį, kokio ilgio eilė jo dar laukia. Ta akimirka padovanota tik tau", -prisiminė ir S. Kazėnas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ekvilibris

2014-04-28   12:37

IP: 85.232.138.203

Šv. tėvas kardinolais nuo Lietuvos paskyrė du dvasininkus: Sladkevičių ir Bačkį. Visame kame turi būti ir yra aiškiai matoma pusiausvyra. Pax.

Naujas Dziaugsmas

2011-05-02   16:26

IP: 78.61.195.111

ar ne musu Backiui ir likusiems dievo tarnams turetu rupeti iir prisiimti atsakomybe uz tas Pop ieziaus lankytas vietas.Vis laukia kad uz juos padarys valstybe. Patys pinigais apauge vis kaulija is vyriausybes.,reikia moketi mokescius,kad galetum prasyti..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Jau penktus metus iš eilės VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja kalėdinę...

Akcija "Padovanok kitam vaikui Kalėdas" nuotrauka, foto

Karantinui stipriai apribojus visuomeninį gyvenimą ir atsiradus būtinybei išlaikyti atstumą visuomenėje, išryškėjo...

Karantinas atveria naujas galimybes savanorystei nuotrauka, foto

Vėlų šeštadienio vakarą Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gyvybės langelyje rastas naujagimis. Kūdikis rastas...

Gyvybės langelyje šiemet jau palikti 7 naujagimiai nuotrauka, foto

Europa vėl kenčia nuo islamistų išpuolių. Vieni ragina stoti į kovą su...

Muftijus įspėja: nereikia provokuoti nuotrauka, foto

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Klaipėda, Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

Gajausi 5G mitai: žalingas gamtai, sveikatai ir dar internetą pabrangins nuotrauka, foto

Lietuva, Visame pasaulyje plinta įvairiausi mitai apie 5G: neva dėl jo mobilieji...

Šventiniuose pašto ženkluose – vaikystės prisiminimai apie Kalėdų laukimą nuotrauka, foto

Lietuva, Šiandien, lapkričio 27 dieną, penktadienį, likus kiek mažiau nei mėnesiui iki...

Po to, kai rašėme: Klaipėdiečiai, ginkite Girulių mišką nuotrauka, foto

Lietuva, Vakar „Vakaro žinios" priminė, kad klaipėdiečiai dar gali pareikšti savo ...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...