2020 m. spalio 31 d. 01:39 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Nyksta palaimintojo popiežiaus pėdsakai

(2)

2011-05-02, 12:24

Rita ŽADEIKYTĖ

Nyksta palaimintojo popiežiaus pėdsakai nuotrauka, foto

PALAIMINTASIS: 1993 metų rugsėjo 7 dieną popiežius lankėsi Šiauliuose. Lietuvai tai buvo pirmasis per daugiau, nei 600 metų krikščionybės istorijos Dievo vietininko žemėje apsilankymas. KYŽIUS: Popiežiaus kryžius Kryžių kalne buvo apšlakstytas ir krauju: 1995 metų rugsėjo 26-osios naktį čia buvo nužudytas Kryžių kalną ir popiežiaus kryžių saugojęs 22 metų šiaulietis policininkas Tomas Naumovas. MIŠIOS: Mišių stalas, kurį lietė popiežiaus Jono Pauliaus II rankos mėtosi aukštyn kojomis aptriušusioje koplyčioje.

© Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

Reklama

Jo Šventenybė popiežius Jonas Paulius II paskelbtas palaimintuoju. Beveik prieš 18 metų popiežius bučiavo Lietuvos žemę, lankėsi ir laimino Šiaulius, žmones. Šiandien vietos, kuriose žengė jo koja, daiktai, kuriuos jis lietė, užmiršti. Ar relikvijos dar kam nors reikalingos? Kodėl iki šiol nėra pastatytas jam paminklas?

Palaimintos vietos

Buvęs Šiaulių švento Ignaco Lojolos bažnyčios rektorius garbaus amžiaus tėvelis Anicetas Tamošaitis iškelia į dangų rankas atgailai: akivaizdžiai mažai pagarbos daiktams ir vietoms, kurias Šiauliuose lankė palaimintuoju prieš Dievą skelbiamas žmogus.

Popiežius Jonas Paulius II Šiauliuose lankėsi 1993 metų rugsėjo 7 dieną. Aukojo mišias šimtatūkstantinei miniai Kryžių kalne, ilsėjosi ir meldėsi Ignaco bažnyčioje ir jėzuitų vienuolyne.

Ignaco bažnyčios jėzuitų vienuolyno kambarėlyje, kuriame ilsėjosi Jonas Paulius II po mišių Kryžių kalne, išlikę tie patys baldai, tik jokio ženklo, kas čia buvo 1993 metų rugsėjo 7 dieną po pietų, maždaug nuo 15 valandos apie pusantros valandos.

Sofa ir puodeliai

Tarybinius laikus primenanti sofa, ant kurios popiežius buvo prigulęs pailsėti, uždengta lininiu audeklu. Gobelenas apsitrynęs, nes čia sodinami vienuolyno ir Ignaco bažnyčios interesantai. Ant sofos nakvoja vienuolyno svečiai šventikai.

Ant durų kabo lentelė su kelio ženklu „plyta“ — įeiti draudžiama, kai kas nors ilsisi ant popiežiaus sofos.

Reklama

Tėvelis Anicetas pripažįsta, kad vienuolyne būtinas memorialinis kambarys Jono Pauliaus atminimui, ypač dabar, kai jis skelbimas palaimintuoju, o galbūt kada nors bus paskelbtas ir šventuoju.

Šalia — valgomasis. Čia Jonas Paulius II pietavo su vienuolika artimiausių palydovų. Tėvelis Anicetas atidaro indaują: specialiai popiežiaus vizitui pagaminti porceliano indai dabar naudojami visų, kurie pietauja vienuolyne.

Nei kambarėlyje, nei valgomajame jokios lentelės.

Kryžiaus neliko

Ignaco bažnyčioje po Jono Pauliaus II apsilankymo atlikta rekonstrukcija. Bažnyčioje nebėra kryžiaus nuo altoriaus, prie kurio meldėsi popiežius.

Šventoriuje priešais bažnyčios duris auga išlakus ąžuolas. Bažnyčios vargonininkas Antanas Narbutas prisiminė, kad tą patį vakarą po Jono Pauliaus II išvykimo iš Šiaulių, jaunimas pasodino ąžuoliuką jo garbei. Kas žino, kad tai popiežiaus ąžuoliukas?

„Nedaug kas... Reikia nors lentelės“, — sako tėvelis Anicetas.

Arnoto paieškos

Reklama

Popiežiaus atvykimui visos Lietuvos bažnyčios, kurias aplankė Jonas Paulius II, turėjo pasiūdinusios specialiai tai progai mišių rūbus — arnotus (viršutinė skraistė), siuvinėtas stulas (apeiginė juosta, dedama ant kaklo).

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ekvilibris

2014-04-28   12:37

IP: 85.232.138.203

Šv. tėvas kardinolais nuo Lietuvos paskyrė du dvasininkus: Sladkevičių ir Bačkį. Visame kame turi būti ir yra aiškiai matoma pusiausvyra. Pax.

Naujas Dziaugsmas

2011-05-02   16:26

IP: 78.61.195.111

ar ne musu Backiui ir likusiems dievo tarnams turetu rupeti iir prisiimti atsakomybe uz tas Pop ieziaus lankytas vietas.Vis laukia kad uz juos padarys valstybe. Patys pinigais apauge vis kaulija is vyriausybes.,reikia moketi mokescius,kad galetum prasyti..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Prekybos žmonėmis aukomis Lietuvoje neretai tampa vaikai ir paaugliai, o visuomenė sunkiai...

Prekyba žmonėmis gali slėptis po artima vaiko draugyste nuotrauka, foto

Didžiausias Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių tinklas „Kesko Senukai" tapo...

„Senukai" padės spręsti skaudžius senjorų atskirties iššūkius nuotrauka, foto

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad dažnai nelaimingi...

Darbuotojai bijo skųstis dėl darbo sąlygų ir saugos pažeidimų nuotrauka, foto

Manau, nėra pasaulyje moters, 100 procentų patenkintos savo kūno linijomis. Arba,...

Vyro komentaras dėl krūtinės sutrikdė ne tik žmoną nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...