2019 m. birželio 20 d. 18:03 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Nuolaidos daugiavaikėms šeimoms: ledai pajudėjo

(8)

Nuolaidos daugiavaikėms šeimoms: ledai pajudėjo nuotrauka, foto

LAUKSIME REAKCIJOS. Ar ir Klaipėdoje gyvenančios daugiavaikės šeimos galės naudotis įvairiomis nuolaidomis, priklausys nuo to, kaip į šią idėją reaguos viešosios įstaigos bei verslas.

© SCANPIX nuotr.

Žengiami pirmieji žingsniai, kad ir Klaipėdoje gyvenančios daugiavaikės šeimos, kaip ir alytiškės, galėtų naudotis įvairiomis nuolaidomis.

Išjudinti šią idėją ėmėsi dviejų daugiavaikių uostamiesčio šeimų atstovai - Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė. Pirmadienį jiedu susitiko ir aptarė galimą veiksmų planą.

"Džiugu, kad meras supranta daugiavaikių šeimų problemas, juk pats turi tokią šeimą ir žino, ką reiškia pasirūpinti visu būriu vaikų", - po susitikimo su meru pasidžiaugė Kristina Paulikė.

Pasak mero, sutarta, kad pirmiausia reikia sukurti turinį, o nuolaidų kortelė kaip visa ko simbolis jau bus paskutinis etapas.

"Idėja tikrai "vežanti" ir priimtina. Sutarėme paruošti aiškinamąjį raštą ir išplatinti jį potencialiems partneriams, kurie galėtų prisijungti prie šios idėjos įgyvendinimo", - sakė V. Grubliauskas.

Pasak K. Paulikės, kvietimą jungtis prie iniciatyvos verslo atstovams bei viešosioms įstaigoms planuojama siųsti asmeniškai bei skelbti apie tai Savivaldybės puslapyje.

"Kai sulauksime pageidaujančių jungtis, juos sukviesime ir aptarsime formalumus, sutarties sąlygas ir panašiai. Vėliau būtų inicijuojama nuolaidų kortelių gamyba, kurios pavadinimas galėtų būti "Klaipėda - viena šeima", "Klaipėdiečiai - viena šeima" ir panašiai. Ši kortelė būtų skirta šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų. Kortelė būtų suteikiama vieneriems metams ir metai iš metų būtų pratęsiama, kol šeimos vaikams sueis 18 metų ir toliau, kol jaunuoliai mokysis mokykloje arba studijuos, iki 26 metų amžiaus", - pasakojo forumo pirmininkė.

Svarstoma, kad nuolaidos galėtų apimti ne tik būtiniausių prekių parduotuves, bet taip pat ir pramogų sferas. Be to, tikimasi, kad lengvatos paskatintų į miestą grįžti emigravusias šeimas.

"Šis projektas būtų tęstinis. Verslo įmonėms tai būtų galimybė parodyti savo socialinę atsakomybę ir prisidėti prie miesto gyventojų skaičiaus didinimo bei pagalbos daug vaikučių auginančioms šeimoms. Verslui tai taip pat būtų puiki reklama. Įsijungusios į iniciatyvą įstaigos kiekvienais metais būtų atitinkamai įvertintos", - pasakojo K. Paulikė.

"Idealu, kad šioje gražioje iniciatyvoje dalyvautų kuo platesnis tinklas partnerių", - antrino meras.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad nuolaidų kortelių daugiavaikėms šeimoms sistema puikiai veikia Lenkijoje, o visai neseniai, praėjusį rugsėjį, šiuo pavyzdžiu pasekė ir Alytaus miestas. Teigiama, kad šią idėja pavyko įgyvendinti vos per du mėnesius. Šiandien įvairias nuolaidas tris ir daugiau vaikų auginančioms alytiškių šeimoms jau siūlo 43 įmonės bei organizacijos. Įvairiomis nuolaidomis jau naudojasi per 180 Alytaus mieste bei rajone gyvenančių daugiavaikių šeimų, nepaisant jų gaunamų pajamų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2016-09-30   13:30

IP: 78.61.69.66

Butu saunu!

Kristina Paulikė

2016-05-27   10:27

IP: 37.0.240.148

Apie nemokamus parkavimus taip pat pagalvota.

nesugalvokit

2016-05-27   07:39

IP: 78.61.101.34

nesamoniu, pradekit nuo nemokamo parkavimo...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Jau 115 metų galime džiaugtis, kad išsaugojome spausdintą lietuvišką žodį ir turime...

Brailio raštas: džiaugtis knygomis gali ne visi nuotrauka, foto

40 metų - tiek laiko klaipėdietis Antanas Gedrimas praleido įkalinimo įstaigose atlikdamas...

Buvęs kalinys kaltina kitus, bet savų nuodėmių nepripažįsta nuotrauka, foto

Aš matau. Aš galiu. Aš dalyvauju. Aš jaučiuosi dalimi šio pasaulio.

Kai negali matyti akimis, gali pajausti širdimi... nuotrauka, foto

Kandidatai į prezidentus Ingrida Šimonytė ir Saulius Skvernelis palaikytų partnerystės, taip...

Palaikytų vienalytės partnerystės įteisinimą nuotrauka, foto

Patvirtino verslo liudijimų įkainius nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos politikai ketvirtadienį patvirtino fiksuotus pajamų mokesčio dydžius, kurie bus taikomi įsigyjant...

Išsiskyrė „Atlanto“ ir Krišjanio Zviedrio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Nuomos pagrindais Klaipėdos „Atlanto“ garbę gynęs vartininkas Krišjanis Zviedris grįžta i...

Sportininkų namuose - meno ir krepšinio parodos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sportininkų namuose (Daukanto g. 24) atidarytos dvi su sportu susijusios parodos....

Darbo partijos byla: nuteisti keturi asmenys nuotrauka, foto

Kriminalai, Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį nuteisė keturis iš devynių kaltinamųjų melagingų liudijimų apie...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...