2020 m. rugsėjo 27 d. 16:18 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Klaipėdoje - jautrios mintys apie atleidimą

Klaipėdoje - jautrios mintys apie atleidimą nuotrauka, foto

DVASINGAS RENGINYS. Klaipėdoje viešėjęs Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius papasakojo širdies gelmes palietusias istorijas apie popiežių Joną Paulių II. Renginį vedė režisierė Dalia Kanclerytė.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Reklama

Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje vyko širdies gelmes sujaudinęs renginys "Šv. popiežius Jonas Paulius II - epochos žmogus", skirtas popiežiaus Jono Pauliaus II (1920-2005 m.) 100-osioms gimimo metinėms. Klaipėdoje lankėsi ir apie popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą Lietuvoje bei kitas įdomias detales pasakojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.

Buvo paliesta ir išryškinta atleidimo tema.

Popiežiaus asmenybės žavesį atskleidusi šio renginio vedėja režisierė Dalia Kanclerytė akcentavo, kad daugelis mūsų nesugeba perlipti per save ir atleisti artimajam, kolegai ar šiaip pažįstamam... O reikėtų būti ryžtingesniems.

"Juk popiežius Jonas Paulius II ne tik perdavė žinią apie gailestingumą, bet ir liudijo šią dorybę savo pavyzdžiu - būdamas ligos patale, atleido žmogui, norėjusiam nutraukti jo gyvybę, ir aplankė jį kalėjime", - pabrėžė D. Kanclerytė.

Taikliai pasakė vyskupas A. Jurevičius: "Mes, neatleisdami kitam, jausdami pyktį, kerštą, nuskriaudžiame ne būtent tą žmogų, ant kurio pykstame, o save, kadangi tas pyktis gyvena mumyse ir nuolat mus persekioja, tarsi visa tai mus griaužia iš vidaus".

Tarsi buvo duota suprasti, kad visų pirma reikia bandyti keisti ne visą pasaulį, o save.

"Žinot, kas mane pritrenkė? Kad tie, kurie pasikėsinimo į popiežių dieną buvo aikštėje, susikabino rankomis ir žmogaus, kuris šovė į popiežių, neišleido iš aikštės. Stovėti prieš žmogų su ginklu ir neišleisti jo... Kiek gėrio, stiprybės ir jėgos yra įdėta pasipriešinti blogiui...", - kalbėjo D. Kanclerytė.

Jai antrino Telšių vyskupas: "Dievas geba net ir blogį paversti gėriu. Popiežius tą kulką, kuria buvo pasikėsinta į jo gyvybę, nuvežė į Fatimos Šv. Mergelės Marijos karūną, kaip padėkos dovaną už išgelbėjimą. Nes būtent tą dieną, kai buvo šauta, buvo Šv. Mergelės Marijos diena. Čia dar būtų galima pasakyti šį bei tą apie popiežiaus santykį su Mergele Marija. Kaip žinome, popiežius labai anksti prarado savo motiną (istorija byloja, kad popiežiaus mama turėjo lietuviškų šaknų. Aut. past.), tapo našlaičiu. Tėvas, būdamas pamaldus, nusivežė sūnų į Lenkijoje esančią panašią kaip mūsų Žemaičių Kalvariją ir atvedęs prie Marijos stebuklingo paveikslo pasakė: "Tai dabar bus Tavo motina". Ir jam tai įstrigo... Prarado žemiškąją motiną, tačiau atrado dvasiškąją motiną... Kai vaikui būdavo sunku, bėgdavo į bažnyčią ir išsiverkdavo prie Marijos paveikslo. Jis jautė, kad turi motiną danguje, kuri juo visada rūpinasi", - jautrią J. Pauliaus II vaikystės gyvenimo istoriją papasakojo A. Jurevičius.

Ši ir kitos popiežiaus gyvenimo istorijos priverčia susimąstyti ir keisti savo pasaulėžiūrą.

Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) panašūs nemokami renginiai - jokia naujiena. Rugpjūčio mėnesio trečiadieniais planuojami dar keturi skirtingų tematikų nemokami renginiai: rugpjūčio 5 d. vyks ansamblio "Oboe con Archi" koncertas "Vasaros spalvos", rugpjūčio 12 d. planuojamas susitikimas su teatro ir kino aktoriumi Dariumi Meškausku, rugpjūčio 19 d. - poezijos ir muzikos vakaras "Laiškai tolimai žvaigždei", rugpjūčio 26 d. - muzikos ir poezijos improvizacijų vakaras "Jausmų džiazas" kartu su aktore Egle Jackaite bei džiazo meistru Vytautu Labučiu. Visų šių renginių pradžia - 18 val.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Moterys Lietuvoje vidutiniškai vis dar uždirba mažiau nei vyrai – atlyginimų atotrūkis...

Išanalizavo moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį Lietuvoje: kada moterys pažeidžiamos labiausiai nuotrauka, foto

Lietuva pirmauja pagal savižudybių skaičių Europoje ir net pasaulyje. Norėdami šią problemą...

Išklausymas gali išgelbėti nuotrauka, foto

„Investuok Lietuvoje“ atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos visuomenė senėja greičiau nei bet kurios...

Ekspertai: spartus Lietuvos visuomenės senėjimas tampa praeitimi nuotrauka, foto

Uostamiestyje vyko neįgaliųjų pamokos jaunimui. Karčiais, o kartais ir komiškais...

Neįgalieji papasakoja, kas nutinka degalinėje paprašius įpilti kuro nuotrauka, foto

Tai gali užbaigti pandemiją: aptiktas taikinys, leidžiantis virusą neutralizuoti vaistais nuotrauka, foto

Sveikata, Bristolio universiteto (JK) mokslininkai viruso SARS-CoV-2 „spygliuko“ baltymo struktūroje aptiko „kišenėlę“, kurią...

Planetos čempionas Albinas Nausėda: "Man sportas - lyg vaistas nuo visų ligų" nuotrauka, foto

SE, "Sportas man atvėrė plačius horizontus: esu išmaišęs daugybę pasaulio šalių, tarp tolimesnių...

47 iš 100 mano, kad ekonominė padėtis šalyje pablogėjo nuotrauka, foto

Lietuva, Rugpjūtį 47 proc. apklaustųjų nurodė, kad, jų manymu, ekonominė padėtis Lietuvoje pablogėjo,...

Piktos kaimynės baudos netramdo nuotrauka, foto

Kriminalai, Ne vieną kartą už bereikalingą policijos iškvietimą bausta klaipėdietė sustoti neketina. Kaimynus...

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...