2019 m. birželio 17 d. 15:36 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Kai negali matyti akimis, gali pajausti širdimi...

2019-04-26, 10:59

Diana STANKAITIENĖ Klaipėdos miesto socialinės paramos centro direktorė

Kai negali matyti akimis, gali pajausti širdimi... nuotrauka, foto

Aš matau. Aš galiu. Aš dalyvauju. Aš jaučiuosi dalimi šio pasaulio.

Tokiomis mintimis norėtų su Jumis pasidalinti asmenys, turintys regėjimo negalią, regėjimo sutrikimų, kiti neįgalūs asmenys jų šeimos nariai, klaipėdiečiai, dalyvavę projekte „MATYK KITĄ KELIĄ“ („See Another Way“), socialiniai darbuotojai ir kiti socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų specialistai iš Klaipėdos ir Telšių regionų, šio projekto komanda ir kiti Klaipėdos miesto socialinės paramos centro darbuotojai.

Projekte buvome ir vis dar esame arčiau žmonių, turinčių negalią, kartu su jais jų namuose ar kitose vietose kūrėme ir kuriame, na, taip - ne meno kūrinius, bet mielus dalykus: atvirukus, dengėme dekupažo ir kitomis technikomis įvairius paviršius, mokėmės socialinės atsakomybės prikeldami įvairius daiktus antram gyvenimui ir iš jų darėme mielas smulkmenas savo artimiesiems, mokėmės geriau suprasti asmenis, turinčius regėjimo negalią, sutrikimų, jų šeimos narius ir vieni kitus kino, pasakų, lėlių, dramos terapijos užsiėmimuose, socioedukacinėse erdvėse ir kitose užimtumo veiklose.

Nemokamos socialinės paslaugos suteiktos daugiau nei 700 asmenų, iš jų konsultavimo paslaugos suteiktos 40 asmenų, o bandomoji socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslauga - daugiau nei 650 asmenų, iš kurių 75 asmenys, turintys regėjimo negalią. Socialiniams darbuotojams (užimtumo specialistams), vedusiems individualius ir grupinius užsiėmimus, projekto dalyviai dėkojo už gebėjimą įtraukti į veiklas ir nuoširdų bendravimą. Sulaukėme skambučių iš dalyvių, kurie teiravosi, kada pas juos vėl ateis Salomėja, Rasa ar Karolina. Raminome, kad ieškosime galimybių, galbūt turėsime kitą projektą, tada tikrai ateis.

Daugiau nei 700 specialistų iš Lietuvos ir Latvijos turėjo galimybę tobulinti kompetencijas, dalintis patirtimi ir įžvalgomis mokymuose pagal projekte sukurtas keturias mokymo programas ir trijuose gerosios patirties mainų vizituose.

Klaipėdos mieste vyko trys viešinimo renginiai ir trijų dienų socioedukacinė stovykla, kuriuose aktyviai dalyvavo daugiau nei 400 asmenų iš: Klaipėdos, turinčių negalią, bendruomenių, socialinių paslaugų sektoriaus darbuotojų, politikų ir asmenų, turinčių regėjimo negalią, projekto socialinių partnerių iš Liepojos, Saldus, Kuržemės, kolegų iš Klaipėdos ir Telšių regionų.

Projekto partnerių įstaigos ir jų prieigos tapo labiau prieinamos neįgaliems asmenims dėl jų pritaikymo pagal universalaus dizaino principus.

Visa, kas buvo, yra sukurta šiame projekte, turi išliekamąją vertę, bet reikia tęsti, nes būti arčiau žmogaus, būti kartu su juo, pajausti širdimi, kai galime ar negalime matyti akimis, ir suprasti, kad socialinių paslaugų reikia „čia ir dabar“ ir tai - socialinio darbo profesijos esmė.

Projekte sukurtas filmas trimis kalbomis. Lietuviškai įgarsintą rasite: https://www.dropbox.com/sh/e75nk991n6lhuz3/AADGysh3DmpuDsBuSP1MQoRCa?dl=0&preview=Saredzi_Citadak+(I+SEE)_Lit.mp4.

Klaipėdos miesto socialinės paramos centras nuo 2017 m. liepos 27 d. iki 2019 m. balandžio 30 d. kartu su partneriais iš Latvijos ir Lietuvos įgyvendina projektą „Matyk kitą kelią“ („See Another Way“, Nr. LLI-212), kuris yra finansuojamas iš „INTERREG V-A Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos, 2014-2020“ (ERPF).

Nuotraukų galerija

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Jau 115 metų galime džiaugtis, kad išsaugojome spausdintą lietuvišką žodį ir turime...

Brailio raštas: džiaugtis knygomis gali ne visi nuotrauka, foto

40 metų - tiek laiko klaipėdietis Antanas Gedrimas praleido įkalinimo įstaigose atlikdamas...

Buvęs kalinys kaltina kitus, bet savų nuodėmių nepripažįsta nuotrauka, foto

Aš matau. Aš galiu. Aš dalyvauju. Aš jaučiuosi dalimi šio pasaulio.

Kai negali matyti akimis, gali pajausti širdimi... nuotrauka, foto

Kandidatai į prezidentus Ingrida Šimonytė ir Saulius Skvernelis palaikytų partnerystės, taip...

Palaikytų vienalytės partnerystės įteisinimą nuotrauka, foto

Visi pinigai - antstoliams, taip nesielgia net banditai nuotrauka, foto

Žmonės, Antstoliams atidavė ne tik visą atlyginimą, bet ir pagal įstatymą neliečiamus dienpinigius,...

Manekenės žūties byloje - naujos detalės nuotrauka, foto

Kriminalai, 2017 metų lapkričio 20-ąją po kryčio iš Klaipėdos viešbučio 14-ojo aukšto žuvusios...

Ligoninėms pradėjo trūkti kraujo nuotrauka, foto

Sveikata, Pastarąją savaitę oro temperatūra Lietuvoje viršijo 30 laipsnių karščio ir įsibėgėjus vasarai...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...