2019 m. liepos 24 d. 11:41 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Gerumo ir dosnumo bangos sklinda toliau

(2)

Gerumo ir dosnumo bangos sklinda toliau nuotrauka, foto

PAGALBA. Šiemet aukcione už tikrai vertingus menininkų darbus paaukota net 43 tūkst. eurų, kurie bus skirti aštuonioms šeimoms, auginančioms onkologinėmis ligomis sergančius vaikus, ir ligoniukui iš vaikų namų, paremti.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Reklama

"Ačiū, ačiū, ačiū", - po Dramos teatre vykusio jau 12-ojo LIONS Klaipėdos apskrities moterų klubo "Smiltė" meno aukciono "Sušildykime mažąsias širdeles" skandavo 24 šio klubo moterys. Šiemet aukcione už tikrai vertingus menininkų darbus paaukota net 43 tūkst. eurų, kurie bus skirti aštuonioms šeimoms, auginančioms onkologinėmis ligomis sergančius vaikus, ir ligoniukui iš vaikų namų paremti.

Apie klaipėdiečių "liūčių" statomas aukštos prabos gerumo pilis šnekėjo pernai paremtos sergančios paauglės mama. "Kai susirgo dukrelė, sėkmingai siekusi krepšininkės karjeros, žemė pradėjo slinkti po kojomis", - sakė ji ir kaip padėkos simbolį klubo prezidentei Dainai Šatkienei įteikė dovanėlę - angeliuką. Nes klubo moterys, pasirodžiusios šioje šeimoje pačią sunkiausią išbandymų valandą ir ištiesusios moralinės ir finansinės paramos ranką, atrodė visai nemistiški, o realūs žemiški angelai.

"Gerumo ir dosnumo nei paskaičiuosi, nei kilogramais pasversi. Kiekvienas aukciono plaktuko dūžis tegul bus ženklas, kad bus sušildyta dar viena maža širdelė", - linkėjo miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Tik tas garsaus šoumeno Jogailos Morkūno valdomas plaktukas ir gongas aidėjo kažkaip per greitai. Ir nuolatiniai aukciono dalyviai su nostalgija minėjo aktorių Vytautą Anužį, plaktuką ir gongą valdžiusį pirmuosiuose rengtuose aukcionuose. Na, o prieš 12-ajam aukcionui prasidedant LIONS klubų gubernatorius Kazimieras Rimeikis pabrėžė, kad LIONS klubai, pasaulyje vienijantys 1,5 milijono narių, švenčia tradicijų šimtmetį. Jie pradėjo burtis, turėdami labai kilnią misiją,- teikti visokeriopą paramą žmonėms, jos stokojantiems. Ir toji misija per šimtą egzistavimo metų sėkmingai vykdoma. Lietuvoje dabar esti 31 LIONS klubas. Ypatingu veiklumu išsiskiria klaipėdietės "liūtės".

Minėtas "liūčių" "ačiū" buvo skirtas aukcione besivaržiusiems ponioms ir ponams, kurie kartais net 500 eurų kėlė norimo įsigyti paveikslo ar skulptūros kainą (pradinė - 300 eurų). Didžiausia suma - 2 700 eurų - buvo paaukota UAB "Bezė" atstovų už dailininkės Dovilės Norkutės monotipiją "Tik tark žodį, ir neišeisiu".

Tradiciškai aršiai buvo varžomasi dėl kūrinius nuolat "Smiltės" rengiamiems aukcionams teikiančios Miglės Kosinskaitės drobės "Sudaužytos mintys", už kurią paaukoti 2 500 eurų. Net dėl penkių darbų aukcione varžėsi Sigitas Paulauskas, atstovavęs Vakarų medienos grupei. "Kai aukcionai tik buvo pradėti rengti, už patikusius darbus aukodavau asmeniškai. Kai namuose sienų nebeliko, Vakarų medienos grupė rinktis darbus patikėjo man", - į automobilį nešantis tuos darbus pakalbintas sakė p. Sigitas.

Reklama

BE INTRIGOS. Šiemet "Smiltės" rengiamam aukcionui drobę "Skani saulėta puokštė" buvo paaukojęs ir žinomas bei brangus ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje dailininkas Nika Safronovas. Tačiau už jo drobę niekas daugiau kaip 2 000 eurų aukoti nepasišovė. Ją įsigijo "Smart Logistics group" firma. Egidijaus Jankausko nuotr.

"Smiltės" klubo prezidentė Daina Šatkienė ir jos sutuoktinis, varžęsi dėl Jono Kunicko drobės "Melodija" ir Vlado Mickevičiaus grafinio Jono Meko portreto su jo tekstais, rašytais kinišku tušu, už abu paaukojo 3 000 eurų. Tą vakarą jie dar nebuvo apsisprendę, kur įsigytus darbus kabins. Iki šiol aukcionuose įsigyti darbai dabino jau pagarsėjusių visoje Lietuvoje Gargždų restorano ir viešbučio "Lijo", kurių šeimininkai jie yra, sienas. Dvi drobes įsigijo ir odontologijos klinika "Vaidenta". O trys klaipėdietės, nuolatinės aukcionų dalyvės Sigita Juodė, Vaiva Jokužytė ir Viktorija Gedvilienė "susikooperavo" aukoti už Alfredo Jurevičiaus drobę "Medžioklė". Ponios jau puikiai žinojo, kaip tą drobę, aukodamos 1 000 eurų, "dalinsis": padovanos Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamentui.

Tad gerumas ir dosnumas per tuos aukcionus sklinda labai įvairiai, paliesdamas ir visai netikėtus adresatus, kurie aukcione įsigytais darbais apdovanojami pačiomis įvairiausiomis progomis ir be jų. Ir paveikslas, kabantis įsigijusiųjų ar apdovanotųjų namuose jau turi ne tik meninę vertę, bet yra "įkrautas" ir gerumo doze.

Tas aukciono pabaigoje "liūčių" skanduojamas "ačiū" buvo skirtas visiems per 12 metų aukojusiems lėšas tokiai kilniai misijai. "Mes tarnaujame" - toks buvo besisteigiančių LIONS klubų devizas nuo pat pirmųjų dienų prieš šimtą metų. Tas devizas nepakito. Na, o tarnauti - reiškia veikti. Mūsų klubas per rengiamus aukcionus turi galimybę padėti tiems, kuriems tos tarnystės skaudžiausiais gyvenimo momentais reikia labiausiai",- trumpoje, bet racionalioje kalboje prieš prasidedant aukcionui sakė klubo prezidentė D. Šatkienė.

Jos teiginiai - ne šakėmis ant vandens rašyti: per 11 ankstesnių aukcionų paaukotais už dailininkų darbus puse milijono eurų paremtos beveik šimto labai įvairaus amžiaus vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, šeimos, Santaros klinikose įrengta palata mažiesiems ligoniukams, lėšomis prisidėta prie įvairių kitų, susijusių su vaikų sveikata, gerumo projektų.

Reklama

Toje "liūčių" paramos dėka įrengtoje palatoje procedūros suteiktos ir Anželikai bei daugeliui mažųjų ligoniukų. O Anželika, stovėjusi šalia ašaras tramdančios ir sakiusios kalbą iš jai tokios neįprastos padėkų tribūnos mamos, tik šypsojosi. Duok Dieve, kad jai pavyktų ištrūkti iš vėžio gniaužtų.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

as

2017-11-11   23:52

IP: 86.38.251.107

galima pamotuoti paketais kuriuos nešasi organizacijų darbuotojos į savo namus ir dar pasiūlo kaimynams

Justinos mama

2017-11-11   18:15

IP: 78.61.27.216

Jūs nerealios! gyvuokit dar daug metu .Ačiū kad esat.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Trečiadienį autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai laiką praleido Klaipėdos rajone esančiame dinozaurų...

"Rožių planetos" vaikai pramogavo dinozaurų parke nuotrauka, foto

Jau 115 metų galime džiaugtis, kad išsaugojome spausdintą lietuvišką žodį ir turime...

Brailio raštas: džiaugtis knygomis gali ne visi nuotrauka, foto

40 metų - tiek laiko klaipėdietis Antanas Gedrimas praleido įkalinimo įstaigose atlikdamas...

Buvęs kalinys kaltina kitus, bet savų nuodėmių nepripažįsta nuotrauka, foto

Aš matau. Aš galiu. Aš dalyvauju. Aš jaučiuosi dalimi šio pasaulio.

Kai negali matyti akimis, gali pajausti širdimi... nuotrauka, foto

“Meridianas” pasipuoš Europos jūrinio paveldo ženklu nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį, liepos 26 d., 12 val., Klaipėdos miesto simbolyje burlaivyje „Meridianas“ rengiama...

Vitės kvartalui uosto kaimynystė teikia naudos nuotrauka, foto

Ūkis, Asociacija „Vitės bendruomenė“ ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KLASCO bendradarbiauja gerindami ir...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Istorinių vietovių detektyvai: įsitraukė tūkstančiai gyventojų nuotrauka, foto

Lietuva, Išnykę ir į istorijos metraščius nugulę Lietuvos vietovardžiai vis dar įdomūs gyventojams....

Ūkis, Paskelbta prieš 27 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 42 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...