2020 m. lapkričio 29 d. 10:12 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Sociumas

Sociumas

Bažnyčia: krikščioniškoji etika niekada nepritars gyvybės pradėjimui mėgintuvėlyje

(10)

Reklama

Katalikų, stačiatikių ir evangelikų liuteronų Bažnyčių hierarchai pabrėžia, kad krikščioniškoji etika niekada nepritars gyvybės pradėjimui mėgintuvėlyje (in vitro). Taip pat nepriimtinas trečiųjų asmenų lytinių ląstelių naudojimas apvaisinimui, paminant ir Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos ginamą prigimtinę vaiko teisę žinoti savo biologinius tėvus.

Tai pažymima Kaune priimtame bendrame katalikų, stačiatikių ir evangelikų liuteronų Bažnyčių Lietuvoje komunikate.

"Pagalba nevaisingumo atveju negali peržengti pagarbos žmogaus gyvybei, orumui bei šeimai ribų. Žmogiškasis orumas reikalauja, kad žmogaus gyvybė būtų perduodama asmenišku ir sąmoningu veiksmu šeimoje per santuokinį aktą", - rašoma komunikate.

Arkivyskupo Sigito Tamkevičiaus, vyskupo Mindaugo Sabučio ir kunigo Vitalijaus Mockaus komunikate pažymima, kad krikščioniškoji etika atliepia šiandienos medicinos mokslo įrodytą tiesą, jog žmogaus gyvybė atsiranda nuo prasidėjimo momento. Todėl jau nuo zigotos susidarymo savo egzistavimą pradeda unikalus asmuo, kuriam turi būti užtikrinta prigimtinė teisė į gyvybę.

Netoleruotina, kai yra manipuliuojama sąvokomis, siekiant embrioną pavadinti "conceptus", arba teigiant, kad žmogaus gyvybė atsiranda nuo įsitvirtinimo gimdoje ar net nuo širdies veiklos pradžios. Taip sudaromos sąlygos paminti prigimtinę teisę į gyvybę ir su embrionu siekiama elgtis tik kaip su paprasta biologine medžiaga. Krikščioniškajai etikai visiškai nepriimtinas perteklinių embrionų kūrimas, jų šaldymas ir naikinimas pasibaigus "galiojimo terminui". Juo labiau kad egzistuoja moterį nuo papildomo hormoninio stimuliavimo apsauganti alternatyva - kiaušialąsčių šaldymas. Atsisakymas kurti perteklinius embrionus apsaugotų sutuoktinius nuo didelių moralinių dilemų ir dvasinių kančių tais atvejais, kai dėl gyvenimiškų aplinkybių embrionų panaudojimas tampa neįmanomas.

Komunikate pažymima, kad krikščioniškajai etikai ypač nepriimtini selektyvūs abortai (vadinamoji embrionų redukcija), kurie būtų atliekami iki pat vaiko gimimo. "Embrionų redukcijos įteisinimas Dirbtinio apvaisinimo įstatyme Lietuvoje įstatymo lygmeniu įteisintų abortą ir prasilenktų tiek su Valstybės deklaruojama šeimos politika, tiek ir su Dirbtinio apvaisinimo įstatymo tikslu - kurti gyvybę", - rašoma komunikate.

Vyskupai mano, kad socialiai neatsakinga būtų skirti finansavimą tokioms prieštaringoms praktikoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, apeinant šalyje galiojančią kompensavimo tvarką, kai yra daug ligonių ir netgi vaikų, sergančių gyvybei pavojingomis ligomis ir gydymui negaunančių pakankamo finansavimo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

g

2011-05-19   11:19

IP: 86.100.83.121

o as gal visai ne katalikas, ir man nusisvilpt ant tos baznycios tai kokia teise jie turi aiskint kaip man gyvent???

fff

2011-05-19   11:17

IP: 86.100.83.121

o jei as negaliu normaliai susilaukt vaiku ir vienintele iseitis yra dirbtinis apvaisinimas tai as turiu atsisakyti apvaisnimo ir viso normalaus seimyninio gyvenimo del kazkokios jobanos baznycios??? tai gal seima pati nuspres kaip gyventi ir ka daryti! vyskupai kalbekit poterius ir nekiskit savo trigrasio ne i savo reikalus!!!

jonas

2011-05-19   09:53

IP: 86.100.24.142

Krikščioniškos religijos jų kvailų šulų mikimas ,religija atskirta nuo valstybės ,tuo viskas pasakyta ,mažai tautai krikščioniška religija, jie savotiški tautos dubkasiai, jie prisideda prie tautos išnikimo ,turėtu penkis ar dešimt vaikų ,būtų kita kalba,važiuokit į vatikaną ir mylėkit vienskitą rankeles sudėję,atsiras jų vietoje ganytojų kurie turės normalias šeimas ,tada jie galės patarti ,dabar gerbiami išganytojai patilėkite,jus neturite teisės šnekėti tautos vardu,nepalikę lietuvai savo,dievui,lietuvai,palikuonių.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sociumas

Europoje dar 2014 m. vykdytos apklausos parodė, kad Europos Sąjungoje (ES) viena...

Įsitikinimas, kad moteris turi patenkinti vyrą, slepia kur kas baisesnę tiesą: tik reta išdrįsta apie tai prabilti nuotrauka, foto

Jau penktus metus iš eilės VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja kalėdinę...

Akcija "Padovanok kitam vaikui Kalėdas" nuotrauka, foto

Karantinui stipriai apribojus visuomeninį gyvenimą ir atsiradus būtinybei išlaikyti atstumą visuomenėje, išryškėjo...

Karantinas atveria naujas galimybes savanorystei nuotrauka, foto

Vėlų šeštadienio vakarą Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gyvybės langelyje rastas naujagimis. Kūdikis rastas...

Gyvybės langelyje šiemet jau palikti 7 naujagimiai nuotrauka, foto

Dar 1976 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1976

Įsitikinimas, kad moteris turi patenkinti vyrą, slepia kur kas baisesnę tiesą: tik reta išdrįsta apie tai prabilti nuotrauka, foto

Sociumas, Europoje dar 2014 m. vykdytos apklausos parodė, kad Europos Sąjungoje (ES) viena...

Vilnius ir Kaunas įžiebė savo egles nuotrauka, foto

Lietuva, Vilnius ir Kaunas šeštadienio vakare įžiebė savo miestų egles. Dažniausiai tarpusavyje įžiebime...

Endokrinologai: „Nutukimas yra liga, kurią reikia gydyti“ nuotrauka, foto

Sveikata, Visą lapkričio mėnesį, o ypač minint pasaulinę diabeto dieną, medicinos bendruomenė aktyviai...

COVID-19, Paskelbta prieš 43 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...