2020 m. spalio 20 d. 09:41 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Svarbiausios pamokos po 10 metų santuokos

(3)

2019-09-01, 10:44

Šeima ir Namai

Svarbiausios pamokos po 10 metų santuokos nuotrauka, foto

Gerai, kai galime juoktis iš savęs ir iš situacijų, kuriose atsiduriame.

© Fotolia nuotr.

Reklama

Sukurti tvirtą šeimą ir tvirtus santykius – sunkus darbas, kiekviena pora turi savą patirtį. Tačiau esama klaidų, kurias dauguma mūsų kartoja vis iš naujo ir iš naujo. Pateikiame ištrauką iš amerikiečių psichologės Saros Arabel knygos “Dešimt pamokų po 10 metų santuokos”.

***

Nors iki santuokos dirbau šeimų konsultacijoje, ištekėjusi, labai greitai supratau, kad teorija ir praktika – visiškai skirtingi dalykai. Po 10 metų santuokos, aš gavau 10 labai svarbių pamokų. Štai jos.

Nemaniau, kad esu tokia egoistė. Ir tai buvo labai sunku pripažinti. Aš staiga supratau, kiek esu egoistiška ir tai buvo labai nemalonu. Ir dar supratau, kad santuoka reikalinga tam, kad padėtų man susidoroti su kai kuriais charakterio bruožais.

Mano vyras – ne superžmogus ir ne ekstrasensas. Anksčiau maniau, kad vyras turi pats susiprotėti, ko aš norėčiau ir ko nenorėčiau. Palaipsniui supratau, kad minčių skaityti vyras nemoka. Dabar, kai man reikia, kad jis kažką padarytų, aš tiesiog paprašau.

Nereikia be paliovos priekaištauti, tarkuoti ir skubinti. Nuolat primenami vyrui tie patys dalykai, vis iš naujo ir iš naujo, retai duos gerų rezultatų. Pamenu, kai mama taip darydavo, aš užsispirdavau ir įsižeisdavau.

Tai kodėl toks niekam tikęs bendravimo metodas turėtų suveikti su vyru? Mudu radome išeitį. Susirašome reikalų ir darbų sąrašą. Dabar kiekvienas žino, už ką yra atsakingas. Ir mums, suaugusiems žmonėms, visiškai nereikalinga kito žmogaus kontrolė.

Nespręsti problemų, kai esame pavargę ar pikti. Pastebėjau, kad jeigu esu pikta ar pavargusi po darbo, galiu arba pati labai greitai įsižeisti, arba rėžti viską į akis. Ir kuo labiau išsilieju ant vyro, tuo blogiau paskui jaučiuosi.

Dabar suprantu, kad rimtus sprendimus priimti būtina tada, kai esu rami. Tiesiog reikia šiek tiek palūkėti ir nusiraminti, pailsėti.

Visada galima rasti abu tenkinantį sprendimą. Nesutarimai prasidėdavo tada, kai jis man prieštaraudavo. Jam norisi vieno, man – kito. Kartais rasdavome kompromisą. Tačiau greitai pastebėjau, kad tokiose situacijose kažkas negerai. Dabar mes ieškome trečio varianto.

Tai ne mano sprendimas, ne jo sprendimas – tai mūsų sprendimas. Tokiam sprendimui surasti prireikia daugiau laiko, tačiau šis variantas visgi žymiai geresnis už du pirmuosius, kadangi sprendimas vienodai tenkina mus abu.

Labai padeda humoras. Man patinka, kad galime juoktis iš savęs ir iš situacijų, kuriose atsiduriame. Tai nuima įtampą ir padeda nepasikrauti problemomis. Kažkokiu būdu vyras sugeba viską laiką mane juokinti ir tai labai padeda atsipalaiduoti.

Reklama

Mylėti – tai mano pasirinkimas. Meilės jausmas ateina ir išeina. Tačiau aš galiu rinktis – galiu žvelgti į vyrą su meile. Tai ne visada lengva, tačiau aš renkuosi būtent meilę.

Šeima – tai savotiška estafetė. Viename festivalyje teko stebėti įdomias varžybas. Du dalyviai, ir abiem partneriams pririšdavo po vieną koją prie kito partnerio kojos. Taip jie ir bėgo – tarsi 3 kojas turintys gigantai.

Pastebėjau, kad santuoka šiek tiek primena tokią estafetę. Bėgti surištiems gali būti nelengva, tenka derinti žingsnius, tačiau labai linksma ir įdomu šitaip siekti bendrų tikslų.

Drauge išgyventi sunkūs laikai – suartina. Per pastaruosius dešimt metų mums teko patirti nemažai likimo smūgių. Atsigręžusi atgal, dabar matau, kaip tie įvykiai padėjo mums tapti artimesniais. Ir suprantu, kad ištvėrėme todėl, kad buvome dviese. Todėl, kad mylėjome ir mylime vienas kitą.

Kai esame dviese – mūsų daugiau nei du žmonės. Drauge mes galime kur kas daugiau, nei kiekvienas atskirai. Ar kai buvome tiesiog draugai. Dabar turime sūnų. Mes – šeima. Mes – mažytė valstybėlė, ir tai jaučia draugai bei artimieji. Nedraugai irgi tai žino.

Aš daug ko išmokau per pastaruosius 10 metų. Ir nekantriai laukiu sekančio dešimtmečio, kad sužinočiau dar kažką naujo. Neturiu supratimo, ko tikėtis, tačiau esu tikra dėl vieno: tai bus puikus nuotykis. 

Reklama

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-06-08   14:11

IP: 129.205.124.13

Aš labai džiaugiuosi, kad mano susituokusi santuoka buvo atstatyta, mano buvęs vyras grįžo atgal po to, kai paliko mane ir mano du vaikus, kitai moteriai, aš buvau patenkintas patenkinti dr. Aš susisiekiau su juo dėl pagalbos, tai yra, kaip jis padeda man atgaivinti mano namus, kad jo vardas gali būti gerbiamas ir gerbiamas. Didžiulis ačiū už tai, kad aš jį dar kartą padariau, kad niekada mano, kad mano vyras greitai grįš prie manęs. AUGIAUSIOSIOS PASAULYJE.ANDARTU, JEI JŪS ŠEITI ŠIĄ PROBLEMĄ, NORITE, KAD JŪSŲ VIEŠASIS GRĮŽTAS, KAD JŪS NEBUSITE KLAUSTI, KAD TIK SPRENDIMAS KONTAKTAS DR. ALAM EMAIL [email protected] arba skambinkite arba whatsapp + 2348115720823 ačiū

2020-06-08   14:06

IP: 129.205.124.13

Mano žmona ir aš esame vedę pastaruosius 15 metų ir turi gražią 12 metų dukrą. Visą tai buvo meilės romanas ir aš tikrai nemyliu daugiau nei pasaulyje, nei aš ją myliu.

Iš pradžių sunkus gyvenimas buvo susijęs su finansinėmis problemomis, tačiau dabar jau esame jomis praėję ir iš tikrųjų gyvename labai patogų gyvenimą maždaug pastaruosius 5 metus. Mes praleidžiame daug laiko kartu ir tikrai neturėjome problemų prieš metus.

Praėjusių metų liepą savaitgalį važiavome į viešbutį ir grįžę žmona prisipažino man verkdama, kad pradėjo rūkyti. Aš reagavau labai blogai (dabar suprantu) ir bandžiau ją priversti mesti, visada dėl to, kad man rūpi. Praėjusiais metais turėjome 6 įvykius, kuriuose visada buvome dideli mūšiai dėl tos pačios priežasties. Kadangi namuose ji nerūkytų, ji rūkytų darbe. Savaitgaliais ji lankydavosi pas mūsų namuose gyvenančią merginą, kur ji praleistų pusvalandį parūkyti.

Mūsų savaitgaliai tapo įtempti dėl naujo įpročio ir prieš mėnesį ji pasiėmė daiktus, išsinuomojo butą ir ten persikėlė. Aš buvau su savo dukra, kai tai atsitiko, ir kai aš grįžau namo ir pamačiau jos daiktus trūksta, aš iš esmės žlugo. 2-3 savaites dariau visas elgetavimo ir verkimo klaidas, tačiau jos širdis buvo tokia užkietėjusi, kad negalėjau patikėti, kaip ji su manimi elgėsi.

Praėjusią savaitę nusprendžiau atostogauti su dukra. Žmona per pastarąją savaitę su manimi visai nesikreipia, bet susisiekia su mūsų dukra ryte ir vakare, siųsdama jai SMS žinutes. Aš padariau viską, ką galėjau, kad ją susigrąžinčiau, bet žinojau kelią. Tiesiog prieš 2 mėnesius buvau per internetą, kai ooi pamačiau straipsnį. moteris, pasidalinusi keletu gerų atsiliepimų apie galingą vyrą, kuris jai padeda atnešti taiką į namus, mane sužavėjo parodymai ir aš nusprendžiau išbandyti. Aš paaiškinu savo problemą gydytojui ALAM .. jis žada padėti aš ir jis darė, kaip žada, štai mano žmona vėl maldauja, ji netgi nustoja rūkyti .. gali būti giriamas jo vardas .. Norėdami gauti daugiau informacijos, galite kreiptis į jį pagalbos, jei turite problemų jūsų namuose .. el. paštas dralahalah @ gmail.com arba paskambinkite „whatsap“ + 2348115720823.Ačiū, kad pasidalinote savo istorija su manimi.
el. paštas [email protected] skambinkite arba „whatsapp“: +2348115720823

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto...

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

Nesveiki santykiai gadina ne tik psichinę, bet ir fizinę žmogaus sveikatą....

5 signalai, kuriais kūnas parodo, kad santykiai – nesveiki nuotrauka, foto

Socialiniai tinklai šiandien yra tapę neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Vieni juos naudoja...

Ar tėvams dera viešinti vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Sulaikyti asmenys, įtariami turto prievartavimu ir pasikėsinimu padegti svetimą turtą nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Agresyvi kaukininkų sekta užvaldo visą pasaulį nuotrauka, foto

Nuomonės, Ji nėra gausi, tačiau labai įžūli, landi, agresyvi ir gerai organizuota....

„Hanza“ - su aplinka „kalbantis“ projektas nuotrauka, foto

Klaipėda, Kad Klaipėdos miesto gyventojai aktyviau išreikštų savo nuomonę, rinkdama "Memelio miesto" konkursui...

Klaipėda, Paskelbta prieš 40 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...