Psichologų trūkumą kompensuoja mistikų paslaugos

Psichologų trūkumą kompensuoja mistikų paslaugos

Į ekstrasensus ar kitokius magus, - pripažįsta ir patys šia veikla užsiimantys žmonės, ir specialistai - dažniausiai kreipiasi psichiškai nestabilūs, net sergantys žmonės.

Žinomas parapsichologijos specialistas "Vakarų ekspresui" yra sakęs, jog pusė į jį besikreipiančiųjų "girdi balsus".

Į redakciją ne per seniausiai užsukusi ponia skundėsi, jog pradėjusi lankytis pas kažkurią Lietuvos burtininkę jos 33-ejų metų duktė taip pasikeitė, kad be jos ir kito Klaipėdoje kartais praktikuojančio Taro kortų žinovo jai "nieko gyvenime nebereikėjo", "jie jai buvo karaliai".

Pasak moters, raganiai ją užkodavo: "ji viską darė pagal jų nurodymus, jie valdė ją iš toliau, paveikė taip, kad nė namo grįžti nebenorėdavo."

O atėjus Naujiesiems metams išsiviliojo raganiai dukterį į Vilnių, iš kur jau ponia pati turėjo merginą parsivežti.

Tik pradėjus su ja dirbti psichologei, duktė nuo šios priklausomybės išsivadavusi.

Sveikiems - nekenkia

Valdyti žmogaus per nuotolį neįmanoma, - paneigė ponios mintis kitas žinomas psichiatras .

Net žmogų užhipnotizavus negalima nieko padaryti prieš jo valią.

Daugelio į psichikos ligas linkusių žmonių įtaigumas labai didelis. Bet realiai žmogaus neįmanoma paveikti, galima tik manyti, kad esi paveiktas.

Ilgą darbo praktiką turintis psichiatras pripažįsta, jog sergantiesiems kokia psichikos liga kontaktai su žmonėmis, kurie vadina save magais ar kitais mistiškais vardais, gali pabloginti jų būklę.

Tačiau psichiatras, kurio specializacija - priklausomybės ligų gydymas, neatsimena atvejo, kad kas būtų į jį kreipęsis dėl to, kad pats ar jo žmogus yra paveiktas.

Prisimena tik, kad prieš 15 metų teko pagelbėti tiems psichiškai nestabiliems žmonėms, kuriems neigiamai atsiliepė vieno Rusijos apsišaukėlio hipnozės seansai.

Polinkis į mistiką, teigia jis, būdingas ir daliai aukšto intelekto žmonių, tai esą normalu.

Kai kam tai esą žaidimas, gyvenimo paįvairinimas. Sveikiems žmonėms mistinė veikla nekenkia.

Atstumti - tas pats, kas nužudyti

Viena aiškiaregė "Vakarų ekspresui" prisipažino, jog iš tikrųjų dauguma į ją pagalbos besikreipiančių žmonių yra psichiškai nestabilūs, sergantys depresija, nerimu, nemiga, persekiojimo manija.

Moteris, apie kurią kalbama, kreipėsi prašydama pažiūrėti, ar kaimynai nenaudoja prieš ją juodosios magijos.

Ragana patarė kreiptis į psichoterapeutą (tai pripažino ir kita pusė), gydytis vaistais, stiprintis vitaminais.

Tačiau tiek pati duktė, tiek jos motina sakiusios nepasitikinčios gydytojais - tik ja viena.

"Tokį žmogų atstumti - tas pats, kas jį nužudyti, - kalbėjo burtininkė. - Negalėjau to padaryti. Ji laikėsi prie manęs, neleisdavau tik medituoti - jos jautrumas per didelis."

Aiškiaregė į ją besikreipiančius tokius pacientus sakė gydanti pokalbiu, biolauko korekcija, muzika, įtaiga, meditacijos forma.

Stiprų gydantį poveikį, ypač sergantiems depresija, turįs bėgiojimas per žarijas. Pašnekovė pabrėžė neatliekanti jokių veiksmų, galinčių neigiamai paveikti žmogaus psichiką.

Minėtas atvejis, sakė ji, pridarė jai daug nemalonumų: jai grasinama SMS žinutėmis, skambinama net į televizijos laidas, kuriose ji dalyvauja.

Kreipusis į policiją, kad terorizuotojai būtų iškelta byla, tačiau kol nepatyrė fizinio smurto - kelti bylai nesą nusikaltimo sudėties.

Padeda surasti prasmę

Į paskaitas, į jos organizuojamus renginius, sakė aiškiaregė, ateina vis daugiau aukšto intelekto, išsilavinusių žmonių, siekiančių suprasti, "kas ir kodėl vyksta".

Pasak jos, veikla padeda žmogui surasti prasmę kasdienybėje: ir paskaitos skaitomos "ne apie okultizmą, o apie mus - kas esame, ką veikiame, kaip išsilaikyti, gyventi prasmingai."

Dirba ir su ja tikinčiais depresyviais paaugliais.

Ne vieną dešimtmetį su žmonėmis dirbanti aiškiaregė sakė, jog į jų gildijos atstovus žmonės nesikreiptų tik tuo atveju, jei psichologai gerai dirbtų savo darbą.

Šiandien mažai esą tokių, kuriais žmogus pasitiki.

Jos pačios gauti psichokorekcijos, hipnologijos diplomai leidžia jai užsiimti oficialia gydymo praktika kitų šalių gydymo įstaigose, bet ne Lietuvoje.

Viešai propaguojamas smurtas, pornografija, o ezoterinės žinios, kurios propaguoja gerumą, dvasingumą, Lietuvoje yra puolamos.

Kaip ir Lolišvili, kuri Paksą atvertė į tikėjimą. Būtent ji, o ne popiežius. Atvesti į tikėjimą - ar tai blogai?

Meditacija ar hipnozė?

Klaipėdoje meditacijos seansus vesdavo ir vienas žinomas, dabar jau šį pasaulį palikęs,  bioenergetikas.

Šie seansai daugeliui darė teigiamą poveikį - žmonės pasakojo, jog po jų ryškiai pagerėdavo jų nuotaika, miegas, imdavo sapnuotis ryškūs sapnai.

Tačiau kai kurie, ypač seniai praktikuojantys meditacijas, minėjo seansų metu patyrę nemalonius pojūčius.

Violeta: "tai buvo labai panašu į hipnozę, sunku buvo išeiti iš keistos sustingimo būsenos, atrodė, nebegaliu savęs valdyti".

Panašiai straipsnio autorei kalbėjo vienąsyk seanse apsilankiusi Audronė: sakė, jog jautusis taip, tarsi išgėrusi daug raminamųjų, ir sunki būsena neapleido visą vakarą.

Kai kurie žmonės seansų metu "bendrauja" su nežemiškų civilizacijų, kitų planetų gyventojais.

Į vieną tokių seansų atėjusi žinoma medicinos mokslų daktarė gydytoja reporterę perspėjo, jog tai, kas vyksta, yra grupinė hipnozė, o tai kelia nerimą - hipnozę atlikti gali tik gydytojai specialistai.

Kai kam - žalinga

Pasak specialistų, tai, ką daro bioenergetikas, greičiausiai yra hipnoterapija arba jos elementai, - nupasakojus, kaip vyksta seansas ir kokie būna potyriai.

Nežinomoje auditorijoje, be abejonės, to daryti negalima - nestabilios psichikos žmonėms tai gali pakenkti - pagilinti psichikos sutrikimą arba - jei turi tam polinkį - jį išprovokuoti.

O jei hipnozė atlikta idealiai?

Pats geriausias specialistas, naudojantis pačią geriausią hipnozės formą, jokiu būdu negali seanso daryti viešai.

Tai gydymo metodas. Nors sveikam žmogui hipnozė nepakenks, bet juk minioje gali būti ir sergančių ar linkusių sirgti psichikos ligomis.

Hipnozė atliekama grupėmis tik tada, kai psichiatras gerai pažįsta kiekvieną jos narį ir tvirtai žino, kad hipnozė jam padės.

Pasak psichiatrų, pavojų kelia ir tai, kad niekas neapdraustas nuo klaidų ir bendraudamas su žmogum gali nepastebėti bręstančios psichikos ligos.

Bendravimas su kitom civilizacijom - haliucinacijos

Kokia riba skiria meditaciją nuo hipnozės?

Skirtumas yra labai didelis, teigia specialistai.

Hipnozė yra žmogaus ketvirto - jogoje žinomo kaip mentalinio - kūno funkcija; meditacija yra aukštesnio - penkto, arba dvasinio, kūno funkcija.

Hipnotizuojamasis mentaliniame kūne yra nesąmoningas, meditatorius - sąmoningas.

Čia ir yra riba, pagrindinis skirtumas; hipnotizuojamojo sąmonė kelionės metu miega, meditatorius būdrauja.

Hipnotizuojamajam psichinės kelionės metu reikalingas vedlys - hipnotizuotojas, meditatorius keliauja pats.

Hipnozė gali padėti pašalinti psichines ir net fizines negalias ar kliūtis link meditacijos, bet pati hipnozė nėra nei meditacija, nei meditacijos priežastis.

Hipnozė gali būti labai pavojinga, jei hipnotizuoja fokusininkas, savanaudis ar nesąmoningas mentaliniame kūne žmogus.

Be hipnozės, mentaliniame kūne yra vaizduotės, meilės, vizijos ir kitos psichinės galimybės. Įvairūs bendravimai su kitom civilizacijom beveik be išimties yra haliucinacijos.

Meditacija yra labai sąmoninga ir palaiminga būsena. Tai sielos skrydis. Kiekvienas žmogaus veiksmas gali būti meditatyvus, o žmogus - visuomet palaimingas.

Pirmosios meditacijos akimirkos atsitinka keliaujant per ketvirtą kūną.

Tai primena naktinio žvaigždėto dangaus reginį pro plyšį tarp debesų ar pasiklydusio keleivio namų reginį tamsios nakties gūdumoje švystelėjus žaibui.

Taigi, jei hipnozę naudoja psichologas, psichoterapeutas ar savihipnozę - pats asmuo, tai gali būti labai naudinga gydantis ar ieškant savęs, o meditacija, ypač mūsų visuomenėje, yra visuomet naudinga ir rodo, kad žmogus jau surado save ir gydytis iš vidaus ar dvasiškai augti gali pats."

Gali ir padėti

Psichiatrai vis dėlto nemano, kad bioenergetikų veikla niekam nepadeda.

Psichiškai sveikiems žmonės gali ir padėti. Juk dalis besikreipiančiųjų turi tik neurotinio pobūdžio sutrikimų, kuriems reikia pagalbos, bet pas psichoterapeutą jie neina.

Juk būna, kad dažnai, užuot gydžius kokį simptomą, reikia padėti dvasiai - mūsų būklė dažnai priklauso nuo smegenų, centrinės nervų sistemos.

Tokiems dažnai gali padėti gabaliukas kreidos, tik reikia pasakyti, kad tai labai geras vaistas. Suveikia placebo efektas - žmogus patiki ir ima sveikti.

Placebo efektu gydytojas aiškina ir žmonių, save vadinančių magais, bioenergetikais, poveikį.

Kortų dėliojimas - autopsichoterapija

Patikėję, jog gyvena magiškame pasaulyje, žmonės užsirašo į įvairiausius kursus.

Moka nemažus pinigus, kad išmoktų, sakysim... burti kortomis. Šventai patiki, jog jos sako teisybę. Teko sutikti moterų, kurios kortas dėliodavo sau kelis kartus per dieną.

Pasak specialistų, tai autopsichoterapija.

Išdėstau kortas, pažiūriu - jei viskas gerai, man ramu. O jei atsitiks kas negera - nesvarbu, vis tiek pradėjau dieną nusiteikęs, kad viskas bus gerai, manysiu, kad nesklandumai laikini, galop vis tiek viskas bus gerai.

Jei kortos rodo ką bloga, - nenusimenu, nes jos pasako ir tai, kaip reikia elgtis.

O jei diena bus nuostabi, nors kortos rodė priešinga, manysiu, jog savo elgesiu to išvengiau.

Tačiau jei šia autopsichoterapija žmogus užsiima daugelį kartų per dieną, tai, anot psichiatrų, liguisto pobūdžio sutrikimas, priklausomybė.

Priklausomybę įveikti nėra lengva. Tokio pobūdžio priklausomybė gali būti rimtų psichikos sutrikimų simptomas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder