2019 m. liepos 22 d. 11:08 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Psichologų trūkumą kompensuoja mistikų paslaugos

Psichologų trūkumą kompensuoja mistikų paslaugos nuotrauka, foto

Lietuvoje verdant aistroms dėl valdžios struktūroms įtaką darančių aiškiaregių ir gydovų, kiti šios prieštaringai vertinamos gildijos atstovai tyliai dirba savo darbą. Tačiau kai kuri veikla, perspėja gydytojai, - kaip neapdairus hipnozės elementų naudojimas, mokymas burti Taro kortomis ar kita - gali pabloginti psichiškai nestabilių ar nesveikų žmonių būklę: sukelti priklausomybę, pagilinti ar net išprovokuoti psichikos ligą.

Pavojaus signalų gavo ir "Vakarų ekspreso" redakcija.

Valdė iš toliau?

Į ekstrasensus ar kitokius magus, - pripažįsta ir patys šia veikla užsiimantys žmonės, ir specialistai - dažniausiai kreipiasi psichiškai nestabilūs, net sergantys žmonės. Štai Vilniaus visuomeninės parapsichologijos akademijos vadovas Vytautas Kazlauskas "Vakarų ekspresui" yra sakęs, jog pusė į jį besikreipiančiųjų "girdi balsus".

Į redakciją ne per seniausiai užsukusi ponia skundėsi, jog pradėjusi lankytis pas vyriausiąja Lietuvos ragana pravardžiuojamą Viliją Lobačiuvienę jos 33-ejų metų duktė taip pasikeitė, kad be jos ir kito Klaipėdoje kartais praktikuojančio Taro kortų žinovo jai "nieko gyvenime nebereikėjo", "jie jai buvo karaliai". Pasak moters, raganiai ją užkodavo: "ji viską darė pagal jų nurodymus, jie valdė ją iš toliau, paveikė taip, kad nė namo grįžti nebenorėdavo." O atėjus Naujiesiems metams išsiviliojo raganiai dukterį į Vilnių, iš kur jau ponia pati turėjo merginą parsivežti. Tik pradėjus su ja dirbti psichologei, duktė nuo šios priklausomybės išsivadavusi.

Sveikiems - nekenkia

Valdyti žmogaus per nuotolį neįmanoma, - paneigė ponios mintis žinomas psichiatras Aleksandras Slatvickis. Net žmogų užhipnotizavus negalima nieko padaryti prieš jo valią. "Daugelio į psichikos ligas linkusių žmonių įtaigumas labai didelis. Bet realiai žmogaus neįmanoma paveikti, galima tik manyti, kad esi paveiktas."

26 metų darbo praktiką turintis psichiatras pripažįsta, jog sergantiesiems kokia psichikos liga kontaktai su žmonėmis, kurie vadina save magais ar kitais mistiškais vardais, gali pabloginti jų būklę.

Tačiau psichiatras, kurio specializacija - priklausomybės ligų gydymas, neatsimena atvejo, kad kas būtų į jį kreipęsis dėl to, kad pats ar jo žmogus yra paveiktas. Prisimena tik, kad prieš 15 metų teko pagelbėti tiems psichiškai nestabiliems žmonėms, kuriems neigiamai atsiliepė Kašpirovskio hipnozės seansai.

Polinkis į mistiką, teigia jis, būdingas ir daliai aukšto intelekto žmonių, tai esą normalu. Kai kam tai esą žaidimas, gyvenimo paįvairinimas. Sveikiems žmonėms mistinė veikla nekenkia.

Atstumti - tas pats, kas nužudyti

Vilija Lobačiuvienė "Vakarų ekspresui" prisipažino, jog iš tikrųjų dauguma į ją pagalbos besikreipiančių žmonių yra psichiškai nestabilūs, sergantys depresija, nerimu, nemiga, persekiojimo manija. Moteris, apie kurią kalbama, kreipėsi prašydama pažiūrėti, ar kaimynai nenaudoja prieš ją juodosios magijos. Ragana patarė kreiptis į psichoterapeutą (tai pripažino ir kita pusė), gydytis vaistais, stiprintis vitaminais. Tačiau tiek pati duktė, tiek jos motina sakiusios nepasitikinčios gydytojais - tik ja viena.

"Tokį žmogų atstumti - tas pats, kas jį nužudyti, - kalbėjo Vilija Lobačiuvienė. - Negalėjau to padaryti. Ji laikėsi prie manęs, neleisdavau tik medituoti - jos jautrumas per didelis."

Ragana į ją besikreipiančius tokius pacientus sakė gydanti pokalbiu, biolauko korekcija, muzika, įtaiga, meditacijos forma. Stiprų gydantį poveikį, ypač sergantiems depresija, turįs bėgiojimas per žarijas. Pašnekovė pabrėžė neatliekanti jokių veiksmų, galinčių neigiamai paveikti žmogaus psichiką.

Minėtas atvejis, sakė Vilija Lobačiuvienė, pridarė jai daug nemalonumų: jai grasinama SMS žinutėmis, skambinama net į televizijos laidas, kuriose ji dalyvauja. Kreipusis į policiją, kad terorizuotojai būtų iškelta byla, tačiau kol nepatyrė fizinio smurto - kelti bylai nesą nusikaltimo sudėties.

Padeda surasti prasmę

Į paskaitas, į jos organizuojamus renginius, sakė Vilija Lobačiuvienė, ateina vis daugiau aukšto intelekto, išsilavinusių žmonių, siekiančių suprasti, "kas ir kodėl vyksta".
Pasak Vilijos Lobačiuvienės, jos veikla padeda žmogui surasti prasmę kasdienybėje: ir paskaitos skaitomos "ne apie okultizmą, o apie mus - kas esame, ką veikiame, kaip išsilaikyti, gyventi prasmingai." Dirba ir su ja tikinčiais depresyviais paaugliais. 18 metų su žmonėmis dirbanti Vilija Lobačiuvienė sakė, jog į jų gildijos atstovus žmonės nesikreiptų tik tuo atveju, jei psichologai gerai dirbtų savo darbą. Šiandien mažai esą tokių, kuriais žmogus pasitiki. Jos pačios gauti psichokorekcijos, hipnologijos diplomai leidžia jai užsiimti oficialia gydymo praktika Rusijos gydymo įstaigose, bet ne Lietuvoje.
"Viešai propaguojamas smurtas, pornografija, o ezoterinės žinios, kurios propaguoja gerumą, dvasingumą, Lietuvoje yra puolamos. Kaip ir Lolišvili, kuri Paksą atvertė į tikėjimą. Būtent ji, o ne popiežius. Atvesti į tikėjimą - ar tai blogai?"

Meditacija ar hipnozė?

Klaipėdoje meditacijos seansus veda ir žinomas bioenergetikas Arvydas Daškus. Šie seansai daugeliui daro teigiamą poveikį - žmonės pasakoja, jog po jų ryškiai pagerėja jų nuotaika, miegas, ima sapnuotis ryškūs sapnai. Tačiau kai kurie, ypač seniai praktikuojantys meditacijas, minėjo seansų metu patyrę nemalonius pojūčius.
Violeta: "tai buvo labai panašu į hipnozę, sunku buvo išeiti iš keistos sustingimo būsenos, atrodė, nebegaliu savęs valdyti". Panašiai straipsnio autorei kalbėjo vienąsyk seanse apsilankiusi Audronė: sakė, jog jautusis taip, tarsi išgėrusi daug raminamųjų, ir sunki būsena neapleido visą vakarą.

Kai kurie žmonės seansų metu "bendrauja" su nežemiškų civilizacijų, kitų planetų gyventojais.

Į vieną tokių seansų atėjusi medicinos mokslų daktarė gydytoja Danguolė Drungilienė reporterę perspėjo, jog tai, kas vyksta, yra grupinė hipnozė, o tai kelia nerimą - hipnozę atlikti gali tik gydytojai specialistai.

Pats Arvydas Daškus reporterei paneigė savo seansuose naudojąs hipnozę. Jos niekur nesimokęs ir atlikti neturįs teisės, o tai, ką darąs, esanti meditacija. O jau josios vertinimas esąs labai subjektyvus dalykas.

Kai kam - žalinga

Tai, ką daro bioenergetikas, greičiausiai yra hipnoterapija arba jos elementai, - nupasakojus, kaip vyksta seansas ir kokie būna potyriai, paaiškino gydytojas Aleksandras Slatvickis. - Nežinomoje auditorijoje, be abejonės, to daryti negalima - nestabilios psichikos žmonėms tai gali pakenkti - pagilinti psichikos sutrikimą arba - jei turi tam polinkį - jį išprovokuoti.

Juk ir Kašpirovskio seansai neigiamai paveikė būtent nestabilios psichikos, neurotinių reakcijų, padidėjusio dirglumo asmenis.

O jei hipnozė atlikta idealiai? "Pats geriausias specialistas, naudojantis pačią geriausią hipnozės formą, jokiu būdu negali seanso daryti viešai. Tai gydymo metodas. Nors sveikam žmogui hipnozė nepakenks, bet juk minioje gali būti ir sergančių ar linkusių sirgti psichikos ligomis. Hipnozė atliekama grupėmis tik tada, kai psichiatras gerai pažįsta kiekvieną jos narį ir tvirtai žino, kad hipnozė jam padės.

Pagaliau, tvirtino psichiatras, pavojų kelia ir tai, kad niekas neapdraustas nuo klaidų ir bendraudamas su žmogum gali nepastebėti bręstančios psichikos ligos.

Bendravimas su kitom civilizacijom - haliucinacijos

Kokia riba skiria meditaciją nuo hipnozės? Meditacijos meistras technikos mokslų daktaras Mečislovas Vrubliauskas: "Skirtumas yra labai didelis. Hipnozė yra žmogaus ketvirto - jogoje žinomo kaip mentalinio - kūno funkcija; meditacija yra aukštesnio - penkto, arba dvasinio, kūno funkcija. Hipnotizuojamasis mentaliniame kūne yra nesąmoningas, meditatorius - sąmoningas. Čia ir yra riba, pagrindinis skirtumas; hipnotizuojamojo sąmonė kelionės metu miega, meditatorius būdrauja. Hipnotizuojamajam psichinės kelionės metu reikalingas vedlys - hipnotizuotojas, meditatorius keliauja pats.

Hipnozė gali padėti pašalinti psichines ir net fizines negalias ar kliūtis link meditacijos, bet pati hipnozė nėra nei meditacija, nei meditacijos priežastis. Hipnozė gali būti labai pavojinga, jei hipnotizuoja fokusininkas, savanaudis ar nesąmoningas mentaliniame kūne žmogus. Be hipnozės, mentaliniame kūne yra vaizduotės, meilės, vizijos ir kitos psichinės galimybės. Įvairūs bendravimai su kitom civilizacijom beveik be išimties yra haliucinacijos.

Meditacija yra labai sąmoninga ir palaiminga būsena. Tai sielos skrydis. Kiekvienas žmogaus veiksmas gali būti meditatyvus, o žmogus - visuomet palaimingas. Pirmosios meditacijos akimirkos atsitinka keliaujant per ketvirtą kūną. Tai primena naktinio žvaigždėto dangaus reginį pro plyšį tarp debesų ar pasiklydusio keleivio namų reginį tamsios nakties gūdumoje švystelėjus žaibui.

Taigi, jei hipnozę naudoja psichologas, psichoterapeutas ar savihipnozę - pats asmuo, tai gali būti labai naudinga gydantis ar ieškant savęs, o meditacija, ypač mūsų visuomenėje, yra visuomet naudinga ir rodo, kad žmogus jau surado save ir gydytis iš vidaus ar dvasiškai augti gali pats."

Gali ir padėti

Psichiatras Aleksandras Slatvickis visgi nemano, kad bioenergetikų veikla niekam nepadeda. Psichiškai sveikiems žmonės, sakė jis, gali ir padėti. Juk dalis besikreipiančiųjų turi tik neurotinio pobūdžio sutrikimų, kuriems reikia pagalbos, bet pas psichoterapeutą jie neina. Juk būna, kad dažnai, užuot gydžius kokį simptomą, reikia padėti dvasiai - mūsų būklė dažnai priklauso nuo smegenų, centrinės nervų sistemos. "Tokiems dažnai gali padėti gabaliukas kreidos, tik reikia pasakyti, kad tai labai geras vaistas. Suveikia placebo efektas - žmogus patiki ir ima sveikti."
Placebo efektu gydytojas aiškina ir žmonių, save vadinančių magais, bioenergetikais, poveikį.

Kortų dėliojimas - autopsichoterapija

Patikėję, jog gyvena magiškame pasaulyje, žmonės užsirašo į įvairiausius kursus. Moka nemažus pinigus, kad išmoktų, sakysim... burti kortomis. Šventai patiki, jog jos sako teisybę. Teko sutikti moterų, kurios kortas dėliodavo sau kelis kartus per dieną.
"Tai autopsichoterapija, - aiškina Aleksandras Slatvickis. - Išdėstau kortas, pažiūriu - jei viskas gerai, man ramu. O jei atsitiks kas negera - nesvarbu, vis tiek pradėjau dieną nusiteikęs, kad viskas bus gerai, manysiu, kad nesklandumai laikini, galop vis tiek viskas bus gerai. Jei kortos rodo ką bloga, - nenusimenu, nes jos pasako ir tai, kaip reikia elgtis. O jei diena bus nuostabi, nors kortos rodė priešinga, manysiu, jog savo elgesiu to išvengiau."

Tačiau jei šia autopsichoterapija žmogus užsiima daugelį kartų per dieną, tai, anot psichiatro, liguisto pobūdžio sutrikimas, priklausomybė. Priklausomybę įveikti nėra lengva. Tokio pobūdžio priklausomybė gali būti rimtų psichikos sutrikimų simptomas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Nemažai tėvų stengiasi vaikų atostogas sustyguoti taip, kad atžala nei valandėlės nenuobodžiautų,...

Psichologė: "Ir namuose vaikai gali puikiai vasaroti" nuotrauka, foto

Auklėjimas, kai vaikui pernelyg daug leidžiama, gadina ne tiktai jo gyvenimą, bet...

Nebausti vaiko nėra gerumas, tai – kvailumas nuotrauka, foto

Visi tėvai į vaiko elgesį yra sureagavę impulsyviai: pakėlę balsą, nepagrįstai apkaltinę...

Sužaloti visam gyvenimui galima ir nepakėlus rankos“ nuotrauka, foto

Istorija Jurbarke, kai nepilnametis, norėjęs išprievartauti septyniolikmetę žiauriai ją sumušė, toli gražu...

Kaip neužauginti vaiko tironu? nuotrauka, foto

Šiemet dėl tarnybos vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų nuotrauka, foto

Lietuva, Šiais metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų, pranešė Krašto...

Pirmąjį pusmetį sergamumas vėjaraupiais padidėjo 31 proc. nuotrauka, foto

Lietuva, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Sekmadienį girtų vairuotojų netrūko nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-07-21, apie 7:40 val., Klaipėdoje, Statybininkų ir Taikos pr. sankryžoje, žiede, automobilio...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...