2020 m. spalio 25 d. 09:57 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Prie ko priveda moteriškas atvirumas

Niekada nepasakokite vyrui, kaip blogai su jumis elgėsi buvęs mylimasis.
Jeigu jūs, vos tik užmezgusi naują pažintį, neiškenčiate neišsipasakojusi, kokias kančias jus versdavo patirti buvusysis, žinokite - naujasis jūsų draugas elgsis su jumis lygiai taip pat. Istorija, kurią jam ašarodama patikėjote, įleis šaknis į jo atmintį, ir jūsų naujas išrinktasis ims palaipsniui ja naudotis kaip rekomendacija.

Vienišai moteriai bet kuris vyras visų pirma pateiks du jam svarbius klausimus. Pirmas: "Ar buvai ištekėjusi (ar gyvenai su kuo nors)?" Būdama subrendusi moteris, jūs, be abejo, pasakysite teisybę. Tuomet būsite paklausta kito dalyko: "Kas atsitiko, kad jūs išsiskyrėte?"

Ir jeigu tuomet jūs praversite savo ryškiai dažytas lūputes ir imsite pyškinti, kaip tą niekšą užtikote lovoje su savo geriausia drauge... kaip jis permiegojo su visomis gimtojo miesto moterimis, o paskui pabėgo pavogęs paskutinius jūsų pinigus... kaip jūs kreipėtės į policiją, jį pagavo ir pasodino į kalėjimą, o po metų jis išėjo į laisvę ir primušė jus ir jūsų vaikus... ir kai jis pagaliau pribaigė jūsų mylimą šunelį, jūs nebeištvėrėte... - patikėkite, šitie žodžiai jums prišauks ne mažiau bėdų, nei galėtų pridaryti pats aršiausias jūsų priešas.

Jūs gi ką tik savo naujam išrinktajam išaiškinote, kaip negerbė jūsų buvęs draugas. Jūs taip pat išsitarėte, kad negerbiate savęs pati - netgi jei savo tragišką kalbą baigėte tokais žodžiais: "Aš niekada daugiau neleisiu šitaip su manimi elgtis!" Betgi jūs jau leidžiate naujiems santykiams rutuliotis taip, kad visi nemalonumai pasikartotų...
Santykiai tarp žmonių toli gražu ne visuomet klostosi lengvai. Iš pradžių mes visi sukuriame tikrų angelėlių įspūdį. Tačiau vos tik pajuntame abipusį prieraišumą, iškart išlenda po angelo kauke slypėję velnio ragai. Jeigu jūs neleisite savo partneriui sužinoti, kaip tie ragiukai sugadino jūsų buvusius santykius, raguotosios bestijos negalės sugriauti ir naujos draugystės. Perdėtas atvirumas ir noras vos pažįstamam žmogui išlieti viską, kas susikaupė širdyje, gali tik pakenkti jūsų orumui ir abipusiam bendravimui.

Labai dažnai moterys pačios provokuoja nepageidaujamą vyrų elgesį. Savo atviravimais jos lenkia vyrus į vienokį ar kitokį tarpusavio santykių modelį. Vyrai intymią informaciją priima labai emocionaliai. Jie vertina moters prisiminimus kaip tam tikrą elgesio instrukciją ir nuorodą, kokiu būdu derėtų matuoti josios jausmų gilumą. Kitąkart vyras paprasčiausiai renkasi mažiausio pasipriešinimo kelią, manydamas, kad, jeigu kartą ji visa tai ištvėrė, išvers ir antrąkart - juk, galimas daikats, kad jai tokie santykiai patinka!

Kiekvienas žmogus turi nusipelnyti teisę į kito atvirumą ir visišką pasitikėjimą. Ši teisė nesuteikiama automatiškai. Juk naktį išgirdę durų skambutį nepuolame atlapoti durų? Visų pirma pasižiūrime, kas pas mus atėjo. Ir įsileidžiame tik tą žmogų, kuriuo visiškai pasitikime. Lygiai taip pat užsitarnaujamas leidimas ir į asmeninį gyvenimą.
Įsivaizduokite, kad jums siūlo pirkti vieną iš dviejų automobilių. Jie identiški, to paties modelio, tokios pat spalvos ir tų pačių laidos metų. Abu nenauji. Jus informuoja, kad pirmosios mašinos savininkas ja vežiojo triušius į savo fermą. Todėl mašinos sėdynės kai kur įdrėkstos, salonas prisigėręs gyvūnų kvapo. Be to, savininkas mėgo visu garsu klausytis muzikos, todėl garso kolonėlės džeržgia. Galų gale šio automobilio vairuotojas seniai bebuvo techninės apžiūros centre, pats mažai ką tenutuokė apie mašinos įrenginius, todėl sunku pasakyti, kokios būklės yra jo automobilis.

O štai antrasis savininkas mylėjo savo mašiną! Jis daugiau ja rūpinosi nei važinėjo! Jis ne tik nevežiojo jokių triušių ar žąsų, bet net neleido joje niekam rūkyti. Todėl salonas atrodo kaip naujas. Jis ne tik puikiai išmanė automobilio sandarą, bet ir reguliariai ir iki smulkmenų ją tikrino autoservise.
Kokią mašiną jūs pasirinksite? Atsakymas aiškus. O kuri mašina jums sukels norą kuo geriau ja rūpintis? Ir čia atsakymas toks pat.
Kiekvieną kartą, pasakodamos vyrui apie tai, kaip su jumis elgėsi buvęs partneris, jūs nurodote savo orumo laipsnį. Juo ir vadovausis jūsų naujasis draugas.
Iš nieko nesitikėkite savaime aukšto socialinio savo asmens įvertinimo - jūs parodote jį nupasakodamos, kokį vertinimą jums suteikė buvusi aplinka.

Patikėdamos draugui nemalonius dalykus, patirtus su buvusiu išrinktuoju, jūs, be abejo, sakote tiesą - tačiau vienpusišką, nuspalvinančią jūsų praeitį tik juodomis spalvomis, ir, kaip minėjome, negera kryptimi modeliuojate tik ką užsimezgusią draugystę. Ar verta drabstyti purvais tai, kas buvo, ir paskui bandyti iš to purvo išbristi švariam?
Jeigu jūs norite, kad vyras elgtųsi su jumis pagarbiai, leiskite jam suprasti, kad būtent tokie santykiai jums priimtini, įprasti ir įmanomi. Kita vertus, neverskite vyro kovoti su jūsų praeities šešėliais ir jaustis pralaimėtoju, o ne laimėtoju.
Ką gi jums atsakyti į klausimą apie buvusios nesėkmės priežastį? Atsakykite trumpai, abstrakčiai ir paprastai. Juk galų gale vyrui ne taip svarbu sužinoti tikrąją priežastį - jam svarbu įsitikinti, kad tarp jūsų bus viskas kitaip.

Moterys, kurios vyrus traukia kaip magnetas, niekada nenusileis iki kalbų, dergiančių jų buvusį asmeninį gyvenimą. Tokios moterys niekada neprisidės prie draugių, pilančių pamazgas ant savo sutuoktinių ir mylimųjų galvų. Jos turi nuosavą tvirtą supratimą apie stipriąją lytį. Jos žino, kodėl traukia vienokius vyrus, o jų draugės - kitokius. Todėl, kad jos apie vyrus atsiliepia šiltai ir su pagarba. Šioms būtybėms nebūtinas beprotiškas grožis bei nepriekaištinga figūra, nes visos jos turi vieną svarbiausią, neikainojamą bruožą: jos mano, kad vyrai - žavingi.

Parengė S.T.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto...

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

Nesveiki santykiai gadina ne tik psichinę, bet ir fizinę žmogaus sveikatą....

5 signalai, kuriais kūnas parodo, kad santykiai – nesveiki nuotrauka, foto

Narkotikai, pistoletas, girtas vairuotojas nuotrauka, foto

Kriminalai, Jūsų dėmesiui - Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato parengta įvykių suvestinė.

„Apiplaukiau visą pasaulį“ nuotrauka, foto

Vakarai, Taip sako mėgstamiausias Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų dėstytojas, tolimojo plaukiojimo kapitonas...

Ant Gedimino kalno - D. Trumpo palaikymo akcija nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio vakarą Vilniuje, ant Gedimino kalno, surengta JAV prezidento Donaldo Trumpo  kuris...

Tiesa paaiškėjo po 76 metų: kodėl I. Bagramianas prieš 76 metus nesugebėjo užimti Klaipėdos (Mėmelio)? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, 1944 m. spalio 23 dieną, lygiai prieš 76 metus, dvi sovietų ...

Kriminalai, Paskelbta prieš 12 min.

Vakarai, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...