2021 m. sausio 17 d. 18:31 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Meilė, kuri „dusina“

2020-10-29, 20:26

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Meilė, kuri „dusina“ nuotrauka, foto

Dusinanti meilė © Pixabay.com

Reklama

Gerbti, vertinti ir palaikyti mylimą žmogų yra normalus dalykas. Jeigu partneris virsta jums visu pasauliu, tada kyla nemažų problemų. Žmonės, kurių gyvenimas panašus į voverės bėgimą ratu, dažnai po nesėkmingų santykių nepadaro jokių išvadų ir vėl pritraukia netinkamus partnerius. Kokia būna ta „dusinanti“ meilė? Kaip išsiveržti iš užburto rato ir išsigelbėti nuo kančių?

Panagrinėkime kelias akivaizdžias nesveikų santykių situacijas ir problemų sprendimo galimybes.

3 nesveikų santykių problemos

Pirmoji problema – per stiprus prisirišimas

Kiekvienam partneriui, kuris stengiasi sukurti sveikus santykius, būtina asmeninė erdvė. Jeigu žmonės susikoncentruoja vienas į kitą ir sumažina iki minimumo bendravimą su aplinkiniais, su laiku tai gali sužlugdyti jų sąjungą. Per didelis prisirišimas nieko gero neduoda. Jūsų partneris neturi būti vienintelė vertybė. Pasaulis yra labai įvairus ir daugiabriaunis.

Dažniausiai moteris santykiuose būna labiau prisiri6usi, o vyras – labiau komunikabilus tipas. Jam reikia dirbti, kad išlaikytų šeimą, bendrauti su kolegomis ir draugais. Jeigu moteris kliudo tam, tai harmoningų santykių sukurti nepavyksta.

Reklama

Pasitaiko ir kitų variantų, kai vyras staiga netenka darbo ir moteris prisiima visus įsipareigojimus dėl šeimos išlaikymo. Tokiu atveju vyras darys spaudimą moteriai ir reikalaus daugiau dėmesio. Didelė tikimybė, kad ji neištvers ir pasirinks laisvę.

Norintys sukurti stiprią sąjungą, turėtų suprasti svarbų dalyką: kad ir kokia stipri būtų meilė, kiekvienas partneris turi turėti asmeninę erdvę, tada du žmonės galės tapti tikrai artimi.

 

Dusinanti meilė © Pixabay.com

Antroji problema – meilės vergovė

Kai kurioms moterims, kurios turėjo daug romanų, bet nė vienas jų nesibaigė santuoka, patinka brutalūs vyrai. Tokioms damoms atrodo, kad tik jie gali ištirpdyti šį „ledą“. Kai jos pradeda gyventi su brutaliais partneriais po vienu stogu, tai būna pasirengusios užsiversti ant savęs viską – buitį, darbą, išlaikymą, bendro poilsio organizavimą. Ir jos tikisi už tai sulaukti pripažinimo, dėkingumo, švelnumo ir šilumos.

Reklama

Deja, jos pasirenka į partnerius cinikus, kurie nemano, kad minėtos savybės reikalingos. Su laiku tokios moterys nustoja gerbti pačios save, bet vis dar tiki, kad gali pakeisti partnerį. Tokie santykiai ima veikti kaip narkotikai, moterims būna sunku iš jų išeiti.

Dažna į tokį „voratinklį“ įsipainioja damos, kurios vaikystėje neturėjo emocinio ryšio su tėvu. Jeigu mergaitė išauga tokiose sąlygose, kai tėvas skriaudžia motiną, tai ateityje ji galės nesąmoningai rekonstruoti tokius santykius. Ji duos, o partneris reikalaus vis daugiau. Tokie santykiai yra žalingi žmogaus psichikai. Tai ne meilė, o emocinis prisirišimas.

Moteris tampa „verge“ ir pasirenka netinkamą vyrą, su kuriuo bus nelaiminga. Kad išsiveržtų iš tokio užkeikto rato, jai reikia išmokti matyti laimės šaltinį ne kitame žmoguje, o pačiai tapti tuo šaltiniu ir prisiimti atsakomybę už savo laimę.

 

Dusinanti meilė © Pixabay.com

Trečioji problema – ignoravimas

Reklama

Kai kurios moterys pasirenka vyrus, kurie būna idealūs partneriai tik lovoje, o ne gyvenime. Tokiuose santykiuose damos veltui eikvoja savo energiją, o neretai ir pinigus. Jos patenka į meilės priklausomybę ir paklūsta tironiškiems partnerių reikalavimams, kad tik nesugriautų santykių, rašo portalas „Econet“.

Kad išsivaduotų nuo tokių probleminių santykių, pirmiausia joms reikia juos suvokti. Moteris turi analizuoti savo jausmus. Jeigu ji supranta, kad tai yra neurozė, o ne tikra meilė, tai atsiranda šansų išsigelbėti. Kartais susitaikyti su tuo, kad partneris jos nemyli, būna labai sunku.

Taip pat svarbu pripažinti sau, kad esate vertos meilės. Nereikia bandyti pakeisti vyro, reikia būti sąžiningai su savimi. Aplinkui yra daugybė vertų kandidatų, kurie galėtų atsakyti jums meile į meilę. Jeigu nepavyksta savarankiškai nutraukti toksinių santykių, kreipkitės pagalbos į psichoterapeutą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Lietuvos paaugliai kelintus metus iš eilės išgyvena ne pačius geriausius laikus.Prieš juos...

Atsisukime į paauglius ir kartu padėkime spręsti jų problemas nuotrauka, foto

Neregėtas vyresnės kartos antplūdis internetinėse atsiskaitymo platformose, dešimtys tūkstančių konsultacijų kiekvieną mėnesį...

Laiku neapmokėti mokesčių lietuviams baisiau nei likti be pinigų nuotrauka, foto

COVID-19 pandemija pakeitė daugelio planus: buvo atšauktos ne tik kasmetinės atostogos ar...

Psichologė pataria: kaip valdyti finansinių bėdų keliamą stresą nuotrauka, foto

Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Dviejų karantinų smūgį kurortams pamatavo neįtikėtinai tiksliai – apsiėjo ir be pagalvės mokesčio nuotrauka, foto

Lietuva, Vandens pardavimo rekordai Palangoje ir Neringoje, tačiau dar nematyti jo tiekėjų...

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ nervų trileriu virtusiose atsakomosiose „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėse...

"Adelė Dirsytė patraukė savo drąsa" nuotrauka, foto

SE, Dievo tarnaitė Adelė Dirsytė buvo veikli ateitininkė, Sibiro kankinė. Ji patyrė daug...

Greitai stipriai pasikeis pirkimo įpročiai, viena naujovių – parduotuvėse gali būti filmuojami veidai nuotrauka, foto

Ūkis, Pandemija paskatino vengti žmogiškojo kontakto ir tai išaugino savitarnos kasų, prekių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...