2021 m. vasario 26 d. 20:53 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Kodėl rūpinimasis šeimoje turėtų būti lygiavertis

2020-12-01, 11:50

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Kodėl rūpinimasis šeimoje turėtų būti lygiavertis nuotrauka, foto

Pora © 123rf.com

Reklama

Dažnas vyras po 40-ties ieško sau moters, kuri rūpintųsi juo. Dauguma dėl tos priežasties palieka žmonas ir perbėga pas meilužes, tikėdamiesi, kad pastarosios jais rūpinsis geriau. Ir dažniausiai jie atsiduria prie „suskilusios geldos“. Meilužė gerai rūpinosi, nes buvo meilužė. Perėjusi į žmonos rangą, ji pati laukia dėmesio ir rūpinimosi iš vyro.

Kiekvienas žmogus pirmiausia iškelia savo interesus aukščiau kitų, taip pat ir šeimos santykiuose. Nenorite nusivylimų santuokoje, aptarkite šiuos klausimus prieš vestuves, rašo portalas „Man-Woman“.

Dabar vyrai galėtų pasipiktinti: anot jų įsitikinimo, moteris pagal savo prigimtį tiesiog privalo rūpintis savo vyru. Taip, moters instinktuose egzistuoja polinkis į rūpinimąsi savo šeima ir savo palikuonimis. O kaip su vyru? Ką jis gali ir pasirengęs duoti jai mainais?

Vyras įsitikinęs, kad, jeigu jis parneša namo pinigų, tai tuo jo rūpinimosi šeima funkcijos būna įvykdytos. Kiek vyras turi parnešti namo pinigų, kiekviena šeima sprendžia pati. Jeigu vyras per mažai uždirba, tai kam tekėjote už jo?

 

R8pestinga šeimininkė © Pixabay.com

Reklama

Kur kas svarbesnis yra kitas klausimas. Pinigai gali išspręsti nemažai materialinių problemų: būsto, mitybos, aprangos, apavo, atostogų, sveikatos priežiūros. Bet jie nesprendžia psichologinių problemų, kurios kyla šeimoje.

Pagarba, pasitikėjimas, meilė – tokie dalykai, kurių nenusipirksi už jokius pinigus. Jeigu to nėra, tada jūsų santykiai veikiausiai yra tik piniginiai– prekiniai, kur prekė yra žmonos darbas (tvarkymas, valymas, skalbimas, maisto gaminimas, seksas), o pinigai – vyro užmokestis už visą jos triūsą. Už savo pinigus vyras perkasi sau namų darbininkę, auklę savo vaikams ir moterį, tenkinančią jo seksualinius poreikius.

Paprastai 99 proc. sutuoktinių mainai nebūna tolygūs. Moteris atiduoda gerokai daugiau, nei gauna. Vyrą tokia padėtis tenkina, o moteris kenčia iš banalios baimės likti vienai.

Kai reikia rinktis, ar gyventi vienai, ar visą gyvenimą dirbti namų šeimininke už menką atlyginimą, geriau rinktis vienatvę. Ir kodėl moterys galvoja, kad šis vyras – paskutinis jų gyvenime? Tokiomis mintimis jos pačios atima iš savęs galimybę susikurti laimingą gyvenimą.

 

Vakarienės gaminimas © Pixabay.com

Reklama

Bet kokie mainai turi būti tolygūs. Jeigu vienas visą laiką atiduoda, bet nieko negauna mainais, po kurio laiko santykiai atsiduria aklavietėje. Noras rūpintis kitu žmogumi kyla tada, kai kitas ne tik priima rūpinimąsi kaip privalomą dalyką, bet ir pats stengiasi rūpintis. Egoistai neturėtų sudaryti santuokų, kad nedidintų nusivylimo žmonėmis ir nežalotų svetimų širdžių.

Ko reikia moteriai kaip oro, kad ji pražystų ir su malonumu rūpintųsi vyru? Švelnių žodžių, vyro dėmesingumo, pagalbos namuose, pagalbos auginant vaikus, mažyčių dėmesio ženklų. Visa tai nieko nekainuoja, nereikia jokių išlaidų, užtat laikas, kurį vyras skirs savo mylimai moteriai atsipirks dešimteriopai.

Mylėkite ir tausokite vienas kitą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Ar esate kada susimąstę, kaip pasikeistų jūsų gyvenimas, jei laimėtumėte milijoną?...

Psichologas G. Navaitis atskleidė, kaip pasikeitė didžiules pinigų sumas laimėjusių lietuvių gyvenimas: tai paveikia net kaimynus nuotrauka, foto

Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Lietuvos paaugliai kelintus metus iš eilės išgyvena ne pačius geriausius laikus.Prieš juos...

Atsisukime į paauglius ir kartu padėkime spręsti jų problemas nuotrauka, foto

Neregėtas vyresnės kartos antplūdis internetinėse atsiskaitymo platformose, dešimtys tūkstančių konsultacijų kiekvieną mėnesį...

Laiku neapmokėti mokesčių lietuviams baisiau nei likti be pinigų nuotrauka, foto

„Jau turime priemonių visam laikui užbaigti COVID-19“ nuotrauka, foto

COVID-19, Izraelyje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 1,2 mln. žmonių, patvirtino, kad „Pfizer“ vakcinos...

"Klaipėdos senųjų kapinių istorijos" - mūsų miesto emocinė patirtis nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Šią savaitę dienos šviesą išvydo autentiškas istorinis kultūrinis leidinys "Klaipėdos senųjų kapinių...

Klaipėdos miesto taryboje - nauja frakcija "Už Klaipėdos ateitį" nuotrauka, foto

Klaipėda, Siekdami konstruktyvesnio darbo Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje, mes, tarybos nariai Artūras Razbadauskas,...

Absoliutus valdžios ordinų kavalieriaus A.Tapino fiasko nuotrauka, foto

Nuomonės, Mestos rinktinės totalitaristų „intelektualų" pajėgos, išridenta parūdijusi stambaus kalibro propagandinė...

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 52 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...