2020 m. lapkričio 25 d. 22:15 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Kaip užsakyti problemos sprendimą per miegus: Hakamados metodas

2020-10-25, 09:58

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Kaip užsakyti problemos sprendimą per miegus: Hakamados metodas nuotrauka, foto

Problemų sprendimas per miegus © Pixabay.com

Reklama

Mums miegant, kai racionalioji smegenų dalis būna neaktyvi, pasąmonė dirba visišku pajėgumu. Jeigu būdraujant sunku priimti sprendimą, pajunkite intuiciją. Irina Hakamada mėgsta naudoti specialų metodą, kuris gelbsti ją sudėtingose situacijose, kai reikia persijungti, kažką išspręsti, pasirinkti vieną variantą iš daugybės galimų ar apmąstyti ir naujai įvertinti situaciją. Penki paprasti žingsniai ir viena naktis – ir teisingas sprendimas jūsų rankose.

Gerai, jeigu ryte jums nereikia pašokti iš lovos pagal žadintuvą ir bėgti į darbą. Irina Hakamada tikina, kad smegenų „perkrovimui“ geriausia pasirinkti penktadienio ar šeštadienio vakarą ir naktį.

Algoritmas, kuris gelbsti sudėtingose situacijose

Pasirinktą vakarą atsisakykite aktyvios veiklos, sporto klubo, pasisėdėjimų bare ir buvojimo vietose, kur susirenka daug žmonių.

I žingsnis. Atsiribokite nuo žmonių

Mūsų smegenys dirba be perstojo kaip kompiuteris su sudėtinga programa. Jos pašėlusiu greičiu apdoroja milžiniškus kiekius informacijos. Ir, žinoma, jos pavargsta. Kad „perkrautume“ smegenis, reikia padaryti pauzę – išjungti iš tinklo.

Reklama

Pasirinkite dieną, kai grįšite namo anksčiau. Išjunkite telefoną, kompiuterį, televizorių, radiją, kad būtų kuo mažiau išorinių triukšmų. Paprašykite šeimos narių jūsų netrukdyti. Atsiribokite nuo išorinio pasaulio ir pabūkite tyloje bei vienumoje iki miego.

 

Problemų sprendimas per miegus © Pixabay.com

II žingsnis. Užimkite rankas smulkiu darbu

Užsiimkite kokiu nors rankdarbiu, modeliavimu, lipdymu arba pasiimkite minkštą kamuoliuką pirštams treniruoti. Irina Hakamada tokiais atvejais mėgsta piešti tušu ir teptuku tapyti hieroglifus.

Atlikdami rankomis smulkius darbus, jūs atitraukiate protą nuo „senų“ minčių ir projektų, nuo praėjusios dienos rutinos. Jus apleidžia nerimas. Jūs nusiteikiate kūrybai, kuri naudinga naktinėms įžvalgoms.

Reklama

III žingsnis. Duokite smegenims užduotį

Aiškiai suformuluokite klausimą – ko jūs norite? Pavyzdžiui: „Noriu suprasti, kaip veikti toliau“ arba „Man reikia pasirinkti, kuris iš dviejų variantų geresnis“.

Užmerkite akis ir įsivaizduokite švarų popieriaus lapą. Mintyse užrašykite ant jo suformuluotą užduotį. Apžiūrėkite detales: popieriaus atspalvį, rašalo spalvą, raidžių kontūrus.

Šis pratimas duos smegenims signalą, kad užduotis yra reali ir reikia prie jos padirbėti. Dabar mintyse paimkite į ranką popieriaus lakštą su ant jo užrašyta užduotimi ir prilipinkite sau prie kaktos – tarytum kabintumėte magnetuką at šaldytuvo durelių.

IV žingsnis. Gulkitės miegoti

Prieš eidami gultis paklausykite klasikinės ar relaksacinės muzikos. Pagulėkite šiltoje vonioje su levandų ar simonsijų eteriniais aliejais. Po to atsigulkite. Susilaikykite nuo pagundos paskutinį kartą peržiūrėti išmanųjį telefoną, patikrinti elektroninį paštą, panaršyti po internetą. Kitaip visas jūsų pasirengimas bus beprasmiškas. Jeigu viską padarysite teisingai, miegas bus gilus ir ramus.

Reklama

V žingsnis. Ryte užrašykite mintis

Atsibudę paimkite popieriaus lapą. Šį kartą jau ne įsivaizduojamą, o realų. Padalinkite jį vertikaliai į dvi dalis. Kairėje pusėje užrašykite, kokias klaidas padarėte anksčiau dirbdami prie šios užduoties. Kitas variantas: išvardykite, ką norėtumėte pagerinti dabartinėje situacijoje (pavyzdžiui, asmeniniame gyvenime). Dešinėje pusėje užrašykite idėjas, kaip galima ištaisyti klaidas.

Pavyzdžiui: „Aš padariau gerai tai ir tai. Tačiau čia ir čia neatsižvelgiau į tokius veiksnius. Kad ištaisyčiau klaidas, padarysiu tai ir tai“.

Kai užbaigsite, padėkite lapelį į rašomojo stalo stalčių. Dabar visą dieną smegenys „nagrinės“ gautą informaciją ir siūlys jums sprendimus. Užsirašykite viską, aks šaus į galvą, nekritikuodami ir neanalizuodami idėjų. Netrukus žinosite teisingą sprendimą.

 

Užrašykite mintis © Pixabay.com

Reklama

Šaltinis: Knigikratko.ru  

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

COVID-19 pandemija pakeitė daugelio planus: buvo atšauktos ne tik kasmetinės atostogos ar...

Psichologė pataria: kaip valdyti finansinių bėdų keliamą stresą nuotrauka, foto

Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

„Atostogų parką“ įkūrusių verslininkų įžūlumui nėra ribų – baseinai veikia ir per karantiną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos...

Mirė Diego Maradona nuotrauka, foto

In Memoriam, Argentinos futbole – gedulas. Pranešama, kad eidamas 61-uosius metus mirė legendinis šios...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Nuomonės, Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Kviečia savanorius į "Carito" globos namus nuotrauka, foto

Klaipėda, Telšių vyskupijos "Carito" Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų,...

Mirė Diego Maradona

(papildyta)

In Memoriam, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...