2020 m. lapkričio 1 d. 00:35 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Ką vyrui ir moteriai duoda santuoka?

2020-09-13, 09:44

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Ką vyrui ir moteriai duoda santuoka? nuotrauka, foto

Pora © 123rf.com

Reklama

Kodėl žmonės apskritai tuokiasi? Psichologų atsakymas į šį klausimą būtų paprastas. Jie įsitikinę , kad susituokę žmonės turi patenkinti tam tikrus vienas kito poreikius. Kokius poreikius apskritai gali patenkinti santuoka?

Galbūt jus tai nustebins, bet psichologai tvirtina, kad vyro ir moters poreikiai santuokoje skiriasi. Tuo mokslininkai paaiškina dažną sutuoktinių nesugebėjimą prisitaikyti vienam prie kito.

Moters poreikiai santuokoje

Emociniai poreikiai

Tiksliau: meilė, globa, dalyvavimas moters gyvenime, priėmimas jos tokios, kokia ji yra. Kiekvienai dailiosios lyties atstovei gyvybiškai reikalingas nuolatinis priminimas, kad vyras pasirengęs ja rūpintis, padėti jai, didžiuotis jos laimėjimais. Bučiniai ir apkabinimai, pasivaikščiojimai kartu ir pokalbiai patenkina moters emocinius meilės ir prieraišumo poreikius.

Pokalbiai

Reklama

Vyrai neretai priekaištauja moterims dėl plepumo. Ir visai be reikalo. Psichologai tvirtina, kad nepatenkintas pokalbių poreikis gali net sukelti depresiją. Moteriai būtina išreikšti savo emocijas. Jei vyras sugeba klausytis ir išgirsti savo moterį, tuo jis parodo, kad dalyvauja jos gyvenime ir patenkina jos svarbiausią emocinį poreikį.

Nuoširdumas ir pasitikėjimas

Pasitikėjimas – bet kokių santykių pagrindas. Moteriai būtina visiškai pasitikėti savo vyru. Atviri ir nuoširdūs pokalbiai apie planus, praeitį gali sustiprinti jos pasitikėjimo jausmą ir sukurti tvirtus šeiminius santykius.

Materialiniai poreikiai

Moterims dažnai reikia finansinės paramos. Net jei žmona uždirba daugiau už savo vyrą, širdies gilumoje ji vis tiek svajoja, kad vyras gautų daugiau pajamų, kad ji galėtų jausti jo rūpinimąsi.

Šeimos poreikis

Reklama

Tekėdama moteris visada tikisi, kad ji su vyru kada nors augins savus vaikus. Paprastai vaikų auginimu daugiausia užsiima moteris, o vyras daugiau laiko praleidžia darbe. Santuoka, kurioje vyras savo laisvalaikį skiria šeimai, paprastai būna laiminga.

Vyro poreikiai santuokoje

Sekso poreikis

Abu partneriai sudaro santuoką, kad sureguliuotų savo lytinį gyvenimą, tik moteriai sekso poreikis nebūna svarbiausias, nors pakankamai svarbus.

Pagarbos ir pripažinimo poreikis

Šis poreikis vyrui driekiasi vientisa gija per visą gyvenimą. Jei žmona didžiuojasi vyro pasiekimais, tai suteikia jam jėgų savirealizacijai, skatina jį siekti daugiau. Jei nuoširdžiai girsite ir didžiuositės juo, jam kils nuolatinis stimulas įrodyti, kad teisingai padarėte pasirinkdama jį.

Reklama

Bendri interesai

Iš ankstesnio punkto išplaukia kitas vyro poreikis – bendri interesai. Vyrui būtina, kad gyvenimo draugė domėtųsi jo pomėgiais. Neretai moteris tik erzina vyro hobiai. Kad pora išvengtų nesutarimų, reikia surasti bendrų užsiėmimų ar laisvalaikio praleidimo būdų, kurie būtų priimtini abiems.

Gyvenimo draugės poreikis

Moteris – gyvenimo palydovė, kuria vyras galėtų didžiuotis. Todėl moteriai būtina rūpintis savo išvaizda ir įsiklausyti į vyro nuomonę dėl drabužių, makiažo, šukuosenos.

Namų jaukumas

Vyrui svarbu žinoti, kad jo laukia jaukūs namai, maistas ir ramybė. Ir visu tuo pasirūpina jo mylima moteris. Ji saugo namų židinį, rūpinasi namais ir vaikais.

Reklama

Kiekviena šeima kaip ir žmonės yra unikali. Todėl pagrindinių poreikių sąrašas gali varijuoti. Stenkitės atsižvelgti į savo partnerių poreikius ir patenkinti, tada sukursite tvirtą šeimą ir išvengsite daugybės konfliktų.

Žymos: šeima, santuoka

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto...

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Psichologija, Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Palangos „Naglio“ kino teatras taps regionine filmoteka nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prieš daugiau nei 60 metų pastatytas ir iš esmės neremontuotas Palangos...

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...