2020 m. spalio 31 d. 19:24 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Bermudų trikampis lieka paslaptis

Bermudų trikampiu vadinamas rajonas vakarinėje Atlanto vandenyno dalyje. Trikampio viršūnės - Bermudų salos, Puerto Riko sala ir Majamis Floridoje. Išgarsėjo šis rajonas tada, kai jame dingo daugybė laivų ir lėktuvų.

Paslaptingi dingimai

Apie paslaptingą trikampį primą kartą sužinota 1840 metais, kai ten buvo rastas prancūzų burlaivis "Rozali". Laive buvo pakeltos burės, jame nebuvo jokių sužalojimų, triumuose - krovinys ir maistas. Bet jame nerasta nei vieno žmogaus.
1872 metais lygiai tokia pat istorija įvyko su brigantina "Marija Celesta". Ji išplaukė iš Niujorko į Gibraltarą su spirito kroviniu ir Azoro salų rajone paslaptingai dingo. Po kelių mėnesių brigantina buvo aptikta atviroje jūroje - taip pat be jokių sugadinimų, su maisto ir vandens atsargomis triumuose, netgi spiritas buvo vietoje. Nebuvo tik laivo komandos.
Panašūs atvejai ir vėliau pasitaikydavo itin dažnai. Netgi kai 1918 metais Bermudų rajone dingo vienas stambiausių pasaulyje krovinių laivų "Ciklopas" su 309 ekipažo nariais, JAV karinė jūrų žvalgyba šį keistą įvykį pavadino dingimu neaiškiomis aplinkybėmis.
Situacija pasikeitė tik tada, kai virš to rajono pradėjo dingti lėktuvai. Pirmas pats žinomiausias atvejis - "Grandies 19" skrydis.
Tada 1945 metais iš karto dingo penki sunkieji bombonešiai "Evendžer", kurie išskrido iš oro uosto Floridoje. Dingo ir vienas jų išsiųstas ieškoti lėktuvas.
Kažkokiu būdu ši informacija pasklido iš karinių sluoksnių, ir žurnalistas Edvardas Džounsas pradėjo tirti laivų ir lėktuvų dingimo aplinkybes. Jis ir sugalvojo pavadinimą "Bermudų trikampis": tokiu pavadinimu 1950 metais buvo išleista jo parašyta brošiūra.
Ji tuoj pat tapo bestseleriu. Susidomėjimas "velnio trikampiu" kilo kaip ant mielių. Kiekvienas naujas dingimas (o jie įvykdavo vidutiniškai kas pusantrų - dvejus metus) vis labiau didino susidomėjimą šia sensacija.
Nuo 1840 iki 1970 metų vidurio tame rajone dingo 38 jūros laivai - nuo asmeninių jachtų iki atominio povndeninio laivo - ir 24 lėktuvai.

Kaltina Golfo srovę

Paprastai tokiais atvejais aktyvumą parodo toli nuo mokslo esantys entuziastai. Todėl Bermudų trikampio paslaptį jie kartais aiškindavo iš antgamtinių pozicijų.
Vieni teigė, kad tame rajone yra povandenine NSO bazė. Kiti ieškojo priežasties, atseit toje vietoje nuskendusioje Atlantidoje, kurios energetinė įtaka keičia vandens ir oro sandarą. Trečiųjų nuomone, Bermudų trikampis - durys į paralelinį pasaulį, o gal ir tiesioginis kelias į pragarą. Techniškai išprusę entuziastai dingimus aiškino paslaptingo ginklo bandymu
Mokslininkai šį reiškinį aiškino kitaip. Būtent: tame rajone yra galinga šilta Golfo srovė. Ji greita, pulsuojanti ir gali stabdyti laivus arba netikėtai pakeisti jų kursą.
Ji sukuria nereguliarius vandens sūkurius. Srovės įšildytas oras, susidūręs su šalto oro masėmis, sukuria tirštus rūkus ir galingus sūkurius, kur vėjo greitis siekia iki 100 metrų per sekundę. Golfo srovės įtakoje kyla didelės bangos. Trikampyje - daugybė rifų, su kuriais susidūrę žūsta laivai.
Savo žodį tarė ir istorikai. Patikrinus paaiškėjo, kad "Rozali" pavadinimas iš tiesų buvo "Rosini" ir jo istorijoje nėra nieko paslaptingo.
"Rosini" 1840 metais užlaukė ant seklumos Bahamų salų rajone. Ekipažas sėdo į valtis ir išplaukė, o prasidėjus potvyniui burlaivį išnešė į atvirą jūrą.
Buvo išaiškinti ir falsifikacijos atvejai. Pasirodo, kai kurie "dingę" laivai niekada neegzistavo, bent jau tokių nebuvo nė viename jūrų registre.
Bloga Bermudų trikampio šlove kai kurių laivų šeimininkai pasinaudojo, kad gautų kompensaciją iš draudimo kompanijų. Deja, ne visi katastrofų ir dingimų atvejai buvo išaiškinti.
O laivai bei lėktuvai ir toliau dingsta kaip anksčiau. Pavyzdžiui, 1997 metais iš radarų paslaptingai dingo "Boing-747", daugiau kaip su šimtu keleivių. Apie jo likimą iki šiol nieko nežinoma.
O 1999 metais beveik vienu metu dingo lengva Amerikos jachta ir Urugvajaus laivas, vežiojęs anglis. Paieškų metu jūroje rasti du šio laivo jūreiviai, bet apie katastrofą jie nieko negalėjo pasakyti. Bermudų trikampis lieka paslaptimi.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto...

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

Nesveiki santykiai gadina ne tik psichinę, bet ir fizinę žmogaus sveikatą....

5 signalai, kuriais kūnas parodo, kad santykiai – nesveiki nuotrauka, foto

Baltarusija nuo sekmadienio uždaro sienas užsieniečiams nuotrauka, foto

Pasaulis, Baltarusija nuo sekmadienio laikinai uždaro savo sienas užsienio piliečiams ir asmenims...

Lietuvoje – naujas profesionalus teatras „Taškas“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno...

Premjeras siūlys karantiną trims savaitėms įvesti ir „geltonosiose savivaldybėse“ nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje sparčiai daugėjam naujų COVID-19 atvejų premjeras Saulius Skvernelis pranešė siūlysiąs...

Sužinokite, kokie bus 2021-ieji pagal Rytų kalendorių nuotrauka, foto

Įvairybės, Pagal Rytų kalendorių 2021-uosius valdys Jautis. Kokia šio ženklo energija ir ko...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...