2021 m. kovo 5 d. 05:35 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

Astropsichologas: "Likimas yra mūsų mokytojas"

(3)

2010-04-19, 12:00

Regina MUSNECKIENĖ

Astropsichologas: "Likimas yra mūsų mokytojas" nuotrauka, foto

Astropsichologas iš Minsko Dimitrijus Majevskis, konsultuojantis žmones dvasiniais klausimais, sako, jog žmonės nuolat balansuoja tarp savo protu išmąstytų ir likimo padiktuotų sprendimų.

Kad ir ką mums paspęstų likimas, privalome su juo susidraugauti ir gyvenimą priimti kaip šviesą, kaip mums dovanotą auksą. Privalome būti laimingi.

Likimas yra mūsų mokytojas

Astropsichologo D. Majevskio žmonės dažnai klausia, kur yra likimas, kur pasirinkimas. Gavę gyvybės dovaną mes gauname visko, ko mums reikia. Kaip tomis dovanomis naudosimės priklausys nuo mūsų pačių, tačiau žmogus turi ir savo likimą, kuris kartais gali pasirodyti negailestingas.

Likimą astropsichologas prilygino mokytojui arba tėvams.

Juk tėvai ir mokytojai ne visiems savo vaikams arba mokiniams vienodai griežti. Jeigu vaikai jų klauso, jiems nereikia smulkmeniškos priežiūros, tad galima suteikti daugiau pasirinkimo laisvės.

Taigi mūsų norų išsipildymas ir sėkmė dažniausiai priklauso nuo to, kaip mes sugebame sugyventi su savo lemtimi arba dalia. Jeigu ja džiaugiamės, gyvename meilėje ir pasauliui spinduliuojame meilę. Jeigu su ja kovojame, ją keikiame, jos nekenčiame, pasauliui skleidžiame neapykantą, - ir patys nuo neapykantos dūstame.

"Penkiasdešimtmetis žmogus privalo būti laimingas, - sako Dimitrijus. - Nes jis jau turi dalytis patirtimi. Kokią patirtį anūkui perduos pikta močiutė ar piktas senelis? Turime žinoti, jog laimingas žmogus gyvenime nuveikia daugiau."

Kontroliuoti reakciją į savo norus

Pasak Dimitrijaus, protas gimdo mūsų norus, išmintis ir intelektas organizuoja veiklą, nukreiptą tiems norams įgyvendinti. Mes galime ko nors labai norėti, bet pasitelkę intelektą, įvertiname savo norus ir atitinkamai į juos reaguojame. Norus galime atmesti, apriboti arba realizuoti. Tinkama reakcija į savo norus padeda susijungti su norimu, vengti nenorimo, ištirti nežinomą.

Kartais norai gali būti primesti, tarkim, reklamos kampanijų. Jeigu kritiškai jų neįvertinsime, - ieškosime motyvų įgyvendinti. Nors vėliau gal suprasime, jog tai nebuvo būtina. Būtina įgyvendinti tik norus, susijusius su gero darymu. Pačiam džiaugtis tuo, kad šiandien gyveni, gali dalytis tuo, ką turi, neprageri uždirbto ir nepamiršti išmokto.

Svarbiausia yra neatidėlioti geros veiklos. Jos atidėliojimas prilygsta laimės atidėliojimui. Juk paskambinęs tėvams, pakvietęs į svečius draugą ar paprasčiausiai nusišypsojęs žmogui, pats pasijauti laimingesnis. Jeigu negalime pakeisti pasaulio, pasinaudokime proga bent jau pakeisti save.

Astropsichologas pasiūlė elementarią laimės taisyklę - vakare neatsigulti nepadėkojus bent porai žmonių. Kad ir už menkniekį.

Jeigu galvosime apie kito žmogaus gerovę, mūsų sėkmės kreivė kils tik aukštyn. Išsiplės pasaulio pojūtis. Be to, dėkingumas padės pačiam išlikti laimingu. Suteiks vidinės ramybės.

Žmogaus vidinė laikysena, pasak Dimitrijaus, labai svarbi ir vertinant blogą kito žmogaus poelgį. Galima ant jo pykti ir nervintis. Galima palaukti, kol nurims sąmonė. Tada neapnuodiji savęs pykčiu - tik išsilaisvini.

Būti ir nebūti

D. Majevskis aiškina, jog laimę kiekvienas žmogus supranta vis kitaip. Pavyzdžiui, nihilistas trokšta viską naikinti, laužyti, griauti. Jo laimė - nebūtis.

Veiklus žmogus savo laimę projektuoja į ateitį. Jis dabar viską daro, kad ateityje būtų laimingas. Jis kuria sąlygas laimei. Tačiau viltis "būsiu laimingas" neprilygsta formulei "esu laimingas". Todėl laimingi turime stengtis būti čia ir dabar.

Tai daro intelektualūs žmonės, turintys žinių. Jų laimė - būti. Jausti laimę, kad šiandien gyvenu. Tą dovaną priimti kaip šviesą, kaip auksą ir dalytis būties džiaugsmu. Tai gyvenimo procesas. Ir jį renkasi protingieji žmonės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

sonata

2012-07-11   22:58

IP: 79.97.154.199

Stengiuosi negalvoti apie blogus dalykus,ligas...bet tie baisus zodziai ir pavadinimai visada sukasi galvoje,turiu didele vilti ir tikiuosi kad viskas visiems bus gerai,visiems linkiu myleti ir dziaugtis kiekviena diena:)dekui.

Asta

2012-05-12   23:46

IP: 65.95.184.164

taip sunku su viskuo susitaikyti, nors kartais jauciu, kad tai imanoma. Aciu

aciu

2010-05-02   07:42

patiko

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Ar esate kada susimąstę, kaip pasikeistų jūsų gyvenimas, jei laimėtumėte milijoną?...

Psichologas G. Navaitis atskleidė, kaip pasikeitė didžiules pinigų sumas laimėjusių lietuvių gyvenimas: tai paveikia net kaimynus nuotrauka, foto

Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Lietuvos paaugliai kelintus metus iš eilės išgyvena ne pačius geriausius laikus.Prieš juos...

Atsisukime į paauglius ir kartu padėkime spręsti jų problemas nuotrauka, foto

Neregėtas vyresnės kartos antplūdis internetinėse atsiskaitymo platformose, dešimtys tūkstančių konsultacijų kiekvieną mėnesį...

Laiku neapmokėti mokesčių lietuviams baisiau nei likti be pinigų nuotrauka, foto

Kovo 5-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Kovo 5-oji, penktadienis, 10 savaitė.Dangaus kūnai: saulė teka 6.58 val., leidžiasi 18.03...

Klaipėdoje spindėjo jaunosios lengvosios atletikos žvaigždutės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (Taikos pr. 54) vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos...

Lietuvos laivyno 100-mečiui - paroda po atviru dangumi nuotrauka, foto

Jūrų muziejus, Lietuvos jūrų muziejus parodą, skirtą Lietuvos laivyno 100-mečiui, įkurdino po atviru dangumi....

Sukrėsti dėl berniuko mirties: kaip galėjo nutikti nelaimė nuotrauka, foto

Kriminalai, Telšių rajone kieme su broliu žaidęs ir pradingęs dviejų su puse metų...

Įvairybės, Paskelbta prieš 32 min.

Jūrų muziejus, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...