Amžinas lėkimas: kaip save sustabdyti?

Amžinas lėkimas: kaip save sustabdyti?

Jei pagavote save už rankos, jog nuolat kažkur skubate, lekiate, nervinatės arba pykstate, - sustokite. Nerimas gimdo dar didesnį nerimą. Ramybė gimdo ramybę.

Viskas, kas auga, reikalauja maisto. Maistas mintims yra susikaupimas. Sukaupkite dėmesį į tai, kas šiuo metu svarbiausia, ką reikia padaryti būtinai ir neatidėliojant. Visa kita gali palaukti.

Nesvarbu, kuo jūs užsiėmęs ir kiek jums tai turi reikšmės, - padarykite pertrauką, kad pasinertumėte į ramybės būseną. Susikoncentruokite į save. Pakvėpuokite ramiai ir giliai. Pakaks vos keleto minučių, kad adrenalino lygis kraujyje sumažėtų.

Kai žmogus karštligiškai skuba, jis neišvengiamai pridaro daug klaidų. Todėl galiausiai jo darbas pareikalauja daug daugiau sąnaudų nei iš tiesų reikia. Nikolaus B. Enkelmann, žymiausias vokiečių sėkmės treneris, daugelio knygų (lietuvių kalba išleista "Charizma") autorius ir nuosavo žurnalo leidėjas, teigia: "Kuo sudėtingesnė situacija, tuo reikalingesnės pertraukėlės, kad galėtumėte nusiraminti ir susikaupti."

Kai jaudinatės, pavyzdžiui, prieš svarbų susitikimą, prieš sakydami viešą kalbą, Enkelmannas rekomenduoja atlikti šį pratimą: lėtai įkvėpkite, paskui lėtai giliai iškvėpkite. Tai padeda greitai nusiraminti ir susikaupti. Sulaikykite kvėpavimą keturioms sekundėms. Vėl lėtai iškvėpkite ir giliai įkvėpkite. Vėl sulaikykite kvėpavimą keturioms sekundėms. Pakartokite šią procedūrą šešis kartus. Lygus kvėpavimas padeda sulėtinti širdies plakimą ir nuraminti įaudrintą nervų sistemą.

Kitą pratimą įpraskite atlikti du kartus per dieną. Sustinkite vienoje pozoje ir nejudėkite vieną minutę. Paprasčiausiai tam tikrą momentą pasakykite sau "stop" ir minutę likite nepajudinamas.

Šio pratimo tikslas - sustabdyti motoriką. Juk mes nuolat judame - to net nepastebėdami. Sustingimas, savęs "išjungimas" lavina savidiscipliną ir padeda nusiraminti.

Įpraskite maždaug kas valandą padaryti penkių minučių pertrauką. Tuo metu atsiribokite nuo viso pasaulio ir pajuskite ramybę.

Beje, Enkelmannas priduria, kad kritinėse situacijose savitaiga beprasmiška. Ištikti šoko nesistenkite atsipalaiduoti ir nekartokite "Aš ramus" - nepadės. Minėti pratimai nėra "skubi pagalba" - jie duoda norimų rezultatų tik juos taikant reguliariai ir ilgą laiką.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder