2020 m. rugsėjo 18 d. 13:42 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

8 dalykai santykiuose, kurie yra svarbesni už meilę Pora

(1)

2020-06-10, 20:26

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

8 dalykai santykiuose, kurie yra svarbesni už meilę Pora nuotrauka, foto

Pora © Pixabay.com

Reklama

Meilė – vienas iš labiausiai abstrakčių jausmų. Jeigu linksmybę, pyktį, įniršį, aistrą skirtingi žmonės apibūdintų daugmaž vienodai, tai supratimas apie meilę gali apimti visiškai priešingas sąvokas. Vienas pasakys, jog tai yra būtinybė visada būti kartu, kitas – duoti laisvę partneriui ir nepririšti jo prie savęs.

Štai kodėl nederėtų vertinti santykių tik pagal meilės buvimą juose. Yra ir kitų dalykų, kurių reikia siekti norintiems išsaugoti tvirtus ir harmoningus santykius.

1 .Saugumo jausmas

Meilė neretai naudojama kaip instrumentas išsaugoti emocionaliai skaudinančius ir fiziškai nesaugius santykius. Moterys kenčia seksualinę prievartą, grasinimus, manipuliacijas, buitinį smurtą, aiškindamos tuo, kad myli partnerį ir negali gyventi be jo.

Net stipriausi jausmai partneriui negali pateisinti jo veiksmų arba padėti jam pasikeisti. Saugumas – būtina sveikų santykių sąlyga, tačiau žmonės retai kada iškelia ją į svarbiausio prioriteto rangą.

 

 

Santykiai© Pixabay.com

2. Sveikas bendravimas

Poros bendravimo normos nustatomos pažinties pradžioje. Jeigu moteris ir vyras nuo pirmo barnio apsikeičia įžeidimais, leidžia sau vartoti necenzūrinius žodžius, kelia balsą, tai greitai toks elgesys taps įprastu jiems abiems. Štai kodėl labai svarbu iš pat pradžių parodyti ribas, kurių partneriui nederėtų peržengti, ir adekvačiai reaguoti į įžeidimus.

3. Galimybė kalbėti apie savo poreikius

Reklama

Santykiai – visada kompromisų ieškojimas. Jie bus neįmanomi, jeigu du žmonės negalės sąžiningai ir atvirai pasakyti apie savo poreikius. Taip būna dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, iš baimės įskaudinti kitą, parodyti savo pažeidžiamumą, gėdinimosi ar būgštavimo dėl neadekvačios partnerio reakcijos. Meilė neatmeta galimybės klausytis vienam kito ir dalytis savo svajonėmis, nerimu bei troškimais.

4. Sugebėjimas sukurti lygiateisę partnerystę

Ilgalaikiams santykiams svarbu, kad žmonės ne tik mylėtų vienas kitą, bet ir sugebėtų būti lygiateisiai partneriai. Tai pasireiškia įvairiose srityse: nuo galimybės pasidalyti buitinius įsipareigojimus iki bendro svarbiausių sprendimų priėmimo, atsakomybės prisiėmimo ir lygiaverčio įnašo į poros bei atskirų jos narių vystymąsi. Trumpiau tariant, santykių neturi vilkti ant savo kupros kuris nors vienas.

5. Pagarba

Meilė anaiptol ne visada būna susieta su partnerių pagarba. Pastaroji pasireiškia ne tik sugebėjime neįžeidinėti vienam kito, bet ir kitomis, mažiau pastebimomis, bet tikrai svarbiomis smulkmenomis. Pavyzdžiui, sugebėjimas nenuvertinti mylimo žmogaus emocijų ir interesų, leisti jam turėti kitą nuomonę, pripažinti jo asmenines ribas, priimti jo aplinką ir daug kitų dalykų. Deja, meilė dažnai panaudojama kaip manipuliavimo kitu žmogumi priedanga. Todėl vien šito jausmo sveikiems santykiams tikrai nepakanka.

Santykiuose nuolat tenka kaką aukoti, bet ta auka neturi būti jūsų asmenybė. Siekimas perdaryti partnerį arba pačiam prisitaikyti prie kito nesutvirtins poros. Partneriai gali būti brandūs, savarankiški žmonės, su skirtingais interesais, planais ir troškimais, bet nežiūrėti į tuos skirtumus kaip į neištikimybę ar meilės stoką.

Reklama

7  Pasitikėjimas

Nesvarbu, kaip stipriai mylite žmogų, be jeigu negalite juo pasitikėti, nebūsite laimingi santykiuose. Svarbu ne tik įsitikinimas, kad partneris netaps neištikimas.

Pasitikėjimas apima dalijimąsi informacija, kuri gali padaryti jus pažeidžiamą, ir žinojimą, kad sunkiu momentu žmogus išliks šalia, ir nebijojimą pasirodyti neidealia.

 

 

Reklama

Santykiai  © Pixabay.com

8. Abipusis pasirengimas kurti santykius

Dar vienas kriterijus, kuris dažnai pasirodo stipresnis už partnerių jausmus – jų pasiruošimas prisiimti įsipareigojimus. Žmonės gali įsimylėti iš pirmo žvilgsnio, jausti potraukį, nuoširdžią simpatiją, gerai leisti laiką drauge, bet taip ir nesukurti tvirto ryšio, nes vienas jų šiuo metu nepasirengęs kurti šeimos.

Santykiai turi būti sąmoningas žingsnis. Jeigu dabar jų nėra vieno iš partnerių prioritetų sąrašą, tai po kurio laiko abu tai pajus. Vienam jų ims trūkti dėmesio, savo svarbos kito akyse pojūčio, kitas ims jaustis suvaržytas ir netekęs kažko svarbaus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nemyliukas

2020-06-11   16:08

IP: 86.100.56.12

nemylejau, nemylesiu..ir nemyliu...as esu egoistas.....ir pashvilpkit man i uodega

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

Neįmanoma sukurti sveikų santykių su partneriu, kuris būdamas 30–40 metų mąsto...

7 psichologiškai nebrandaus asmens požymiai nuotrauka, foto

Nesveiki santykiai gadina ne tik psichinę, bet ir fizinę žmogaus sveikatą....

5 signalai, kuriais kūnas parodo, kad santykiai – nesveiki nuotrauka, foto

Socialiniai tinklai šiandien yra tapę neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Vieni juos naudoja...

Ar tėvams dera viešinti vaikų nuotraukas socialiniuose tinkluose? nuotrauka, foto

Ką savaitgalį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Renginiai, Nuo 10 val. į kruizinių laivų terminalą kviečiami visi mylintys jūrą! Klaipėdos...

Bažnyčios archeologiniai tyrimai: pasidžiaugta pirmaisiais atradimais nuotrauka, foto

Klaipėda, Daugiau nei 3 savaites Turgaus gatvėje vykstantys Šv. Jono bažnyčios archeologiniai tyrimai...

Brolių Lavrinovičių kreipimasis: dėl mūsų atžvilgio pradėto precedento neturinčio persekiojimo, į kurį privalome reaguoti rimtai nuotrauka, foto

Žmonės, Šiandien viešoje erdvėje susipažinome su Jurgio Didžiulio pozicija apie tai, kad bausmės...

Nebelieka privalomo kaukių dėvėjimo restoranuose ar baruose sėdintiems žmonėms nuotrauka, foto

Sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad nuo šiol viešojo maitinimo įstaigose –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...