2020 m. lapkričio 25 d. 22:00 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

3 psichologiniai pratimai tiems, kurie išsiskyrė, bet vis dar negali atsigauti

2020-09-15, 21:42

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

3 psichologiniai pratimai tiems, kurie išsiskyrė, bet vis dar negali atsigauti nuotrauka, foto

Sudaužyta šidis © 123rf.com

Reklama

Kaip pamiršti buvusįjį? Šie paprasti pratimai skirti tiems, kurie nori „uždaryti“ savo buvusius santykius. Tiems, kurie neseniai išsiskyrė ir negali atsigauti, nes abejonės ir iliuzijos drumsčia sąmonę.

Šie pratimai padės tiems, kuriems nepavyko patirti abipusės meilės. Tiems, kurie yra įstrigę painiuose, alinančiuose ir skaudinančiuose santykiuose. Tiems, kurie išgyveno išdavystę, neištikimybę ir negali išsivaduoti nuo skausmo, patirto pažeminimo, nuoskaudų.

Trys pratimai tiems, kurie nori galutinai užbaigti santykius

Šie trys pratimai padeda „uždaryti „ senus santykius ir pasiruošti naujiems. Jie palengvina dvasinę būsena ,išvaduoja nuo kentėjimo ir padeda sugrįžti į normalią būsena. Jie yra paprasti ir visiškai nepavojingi.

 

1 .Prisiminimų sutvarkymas

Reklama

Atsisėskite patogiai. Įsivaizduokite, kad kažkur erdvėje yra pastatytas šiukšlių konteineris. Labai didelis. Apžiūrėkite jį atidžiai.

Dabar pradėkite mintyse mesti ten vieną po kito prisiminimus, susijusius su tais santykiais, su tuo žmogumi.

Tie prisiminimai gali būti nuotraukų ar vaizdajuosčių pavidalo, spalvoti ar juodai balti, blogi ar geri (gerus prisiminimus taip pat būtina pasiųsti į tą konteinerį). Tam prireiks be gali daug laiko. Gal net kokių 5 minučių, tačiau padarykite tai. Ir kai suprasite, kad visi prisiminimai kruopščiai sudėti į tą milžinišką konteinerį, kad daugiau nieko nebeliko, mintyse uždekite degtuką ir padekite praeities prisiminimus.

Stebėkite, kaip jie liepsnoja, rūksta ir sudega. Jeigu neužsiliepsnoja, tai mintyse šliūkštelėkite ant jų benzino ar panaudokite granatą. Tai juk jūsų fantazija – joje galima daryti viską.

Stebėkite, kaip ugnies veikiami prisiminimai ima deformuotis, pajuosta, anglėja ir subyra į pelenus. Ir vėjas išnešioja juos į visas puses, išbarsto pievose ir miškuose.

Įkvėpkite ir gerai iškvėpkite. Pajuskite savo būseną. Palengvėjo, ar ne taip?

Reklama

2 .Man jau gana

Šis pratimas skirtas ryžtui sustiprinti. Motyvacijai, kovos dvasiai pakelti, kad nereikėtų blaškytis, puoselėti beprasmiškų vilčių, apgaudinėti savęs, graužtis, abejoti

Kad galėtumėte pagaliau visai užbaigti senus santykius. Ar pastebėjote, kiek jėgų eikvojate, kai blaškote nuo ryžto prie abejonių ar bandote nors kažką išsaugoti? Tas žmogus to nevertas. Priimkite sprendimą.

Įsitaisykite patogiai. Sujunkite „blogus“ kadrus į vieną vaizdajuostę. Visi prisiminimai, kai jūs kentėjote šiuose santykiuose, kai su jumis buvo elgiamasis nederamai, kai jūs verkėte ir jautėtės įskaudinta jo žodžių, veiksmų, poelgių, turi būti sujungti į vieną ilgą juostą. Ir net sustiprinkite neigiamus momentus. Priminkite sau tą skausmą, kurį iškentėjote.

Ir tegul šie vaizdai sukasi prieš jūsų akis. Stebėkite, išgyvenkite iš naujo, vėl ir vėl tą negatyvą, kol jus apims fizinis pasibodėjimas ir kils noras sušukti: „Man jau gana!“

Kai prisipildysite ryžto palikti praeitį praeityje ir žengti toliau, tada suglamžykite tuos kadrus į vieną gumulą ir svieskite tolyn, į nebūtį. Arba į savo buvusįjį. Giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Kaip jaučiatės? Ar jau dabar pasiruošę atsisveikinti su praeitimi?

Reklama

3. Emocinių saitų užšaldymas

Žinoma, šiuose santykiuose buvo ne tik blogis. Kitaip nė minutės nebūtumėte juos ištvėrusi. Buvo juose ir gerų momentų. Būtent šie geri dalykai gali sulaikyti jus nuo ryžtingų žingsnių. Jo jau nėra. Liko tik emocinis prisirišimas. Jeigu jį pašalinsite, galėsite ramiai žvelgti į priekį ir judėti pirmyn. O ne būti keistoje pozoje, kurios net tikrieji jogai nenaudoja: kojos ženklia pirmyn, o galva linksta 180 laipsnių atgal.

Dabar atlikite trečiąjį pratimą. Įsivaizduokite prieš save viską, kas gero buvo susiję su jūsų buvusiuoju ir senais santykiais. Epizodus galima įsivaizduoti nuotraukų ar simbolių pavidalu. Pasigėrėkite! Gražu, ar ne taip?

O dabar užšaldykite visą tą grožį iki absoliutaus nulio., tai yra, iki 273 laipsnių šalčio. Stebėkite, kai jis suledėja, pasidaro skaidrus kaip stiklas, pasidengia šerkšnu. Užšaldėte? Dabar paimkite plaktuką ir daužykite, kol viskas subyrės. Tegul smulkūs ledukai išsibarsto.

Viskas, kas gerai užšaldyta, lengvai suskaldoma. Ir nebelieka prisirišimų. Lieka tiks smulkios ledukų šulės, kurios virsta beformėmis balutėmis. Dabar galima šioje vietoje sausai iššluostyti grindis. Viskas! Neliko jokių saitų, jokių prisirišimų. Kokia savijautas?

Šie pratimai yra paprasti, efektyvūs ir nereikalauja daug laiko. Jie padės sugrįžti į normalų gyvenimą ir pasiruošti naujiems santykiams.

Reklama

Galbūt jie neišgydys jūsų visiškai, bet jie tikrai padės išsivaduoti nuo priklausomybės ir susigrąžinti prarastas jėgas.

b17.ru  

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

COVID-19 pandemija pakeitė daugelio planus: buvo atšauktos ne tik kasmetinės atostogos ar...

Psichologė pataria: kaip valdyti finansinių bėdų keliamą stresą nuotrauka, foto

Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

„Atostogų parką“ įkūrusių verslininkų įžūlumui nėra ribų – baseinai veikia ir per karantiną nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kas draudžiama vieniems, leidžiama kitiems. Epidemiologinę situaciją kontroliuojantis Nacionalinis visuomenės sveikatos...

Mirė Diego Maradona nuotrauka, foto

In Memoriam, Argentinos futbole – gedulas. Pranešama, kad eidamas 61-uosius metus mirė legendinis šios...

Nerami "Sūduvio" senatvė nuotrauka, foto

Nuomonės, Ne, "Sūduvis" nėra buvęs piratų laivas. Tai karinis laivas, pastatytas 1958 metais...

Kviečia savanorius į "Carito" globos namus nuotrauka, foto

Klaipėda, Telšių vyskupijos "Carito" Klaipėdos regiono globos namuose įsisukus koronavirusui trūksta ir darbuotojų,...

Mirė Diego Maradona

(papildyta)

In Memoriam, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...