2021 m. kovo 3 d. 17:03 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

2 svarbiausios moteriškos meilės kliūtys – gailestis ir pasiaukojimas

(1)

2020-10-06, 19:58

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

2 svarbiausios moteriškos meilės kliūtys – gailestis ir pasiaukojimas nuotrauka, foto

Santykiai © www.needpix.com

Reklama

Meilės niekada nebūna per daug. Dovanoti daug meilės ir sulaukti nemalonumų – nonsensas. Kitaip būna, kai dovanojama kas kita manant, kad tai yra meilė. Tada situacija tampa sunkiai paaiškinama. Moteris dovanoja meilę, o vyras tolsta nuo jos. Ji stiprina meilės srautą, o rezultatas būna neigiamas. Kodėl taip atsitinka?

Bėda ta, kad į meilę įmaišomi kiti jausmai, kurie turi neigiamos energijos. Svarbiausios meilės kliūtys moteriai yra gailestingumas ir pasiaukojimas.

Kuo čia dėtas gailestingumas? Tai, kad tikra meilė nesukelia kančių ir ašarų, o neša džiaugsmą ir laisvę, dauguma žmonių sužino tik brandžiame amžiuje. O juk gailestis sudarko meilę, kurią mes norime atiduoti kitam. Dėmesį, švelnumą ir šilumą galima dovanoti todėl, kad taip trokšta širdis, kad pasaulyje yra žmogus, kuriam norime daryti gerą.

O gailestis visada susijęs su kančia ir motiniškos energijos pertekliumi. Tada vyras iškart atsiduria mažo berniuko vaidmenyje, kurį reikia sušildyti ir pamaitinti. Moteris nustoja jam būti moterimi, o tampa motina, kuri stengiasi nukreipti vaiką teisinga kryptimi.

Moteris nutolsta nuo savo tikrosios esmės. Ji reaguoja kaip nepatenkinta motina, priekaištaujanti sūnui. Jai ir gaila jo, ir nori paauklėti – varo jį dirbti, uždirbti pinigų. Ir jai pasidaro apmaudu dėl tokios situacijos. Išeities nėra ir nebus tol, kol moteris nesusimąstys apie save. Kas ji? Kokią padėtį užima santykiuose? Pirmiausia ji turi suvokti tai, o tik paskui dovanoti meilę.

Vyro polinkis į alkoholizmą taip pat būna skatinamas gailesčio. Jam trūksta moters meilės, o ne gailesčio. Jos žodžiai ir net mintys apie vyro silpnumą sukuria atitinkamą realybę. Kartais moterys „gaili“ savo vyrų ir leidžia jiems išgerti (kontrolė!). Tai jos laiko meilės ir supratingumo išraiška.

Reklama

O tikras moteriškumas yra labai tolimas gailesčiui. Jis kupinas orumo, savigarbos ir laisvo noro dovanoti meilę, džiuginti vyrą, matyti jame aktyvumą, impulsus, pastebėti jo talentus. Ne mokyti, o įkvėpti. Bet kad galėtų įkvėpti kitą, jai reikia pirmiausia įkvėpti save. Semtis įkvėpimo iš savęs, iš savo moteriškumo.

Vyras prarado darbą, susirgo, jį užgriuvo nemalonumai. Šiuo atveju moteriai svarbu negailėti vyro. Jeigu kyla gailestis, tai geriau dėmesį nukreipti į save.

Vyrui reikia tikėjimo juo. O tikėjimas turi sklisti iš meilės, kurią dovanoja moteris vyrui kūrėjui, galinčiam viską.

Gailestingoji „meilė“ reikalauja atsakomosios meilės. Ji gimdo lūkesčius. „Aš jam dovanoju meilę, o jis kaip elgiasi?!“ Nereikia vyrui gailesčio. Jam reikia meilės, bet ne gailesčio.

Antras dalykas, trukdantis moters meilei yra aukojimasis. Mat dovanoti „meilę“ su nesąmoningu troškimu atiduoti viską, kad tik jis ją mylėtų – tai populiarus lūkesčiuose skęstančios ir savęs nemylinčios moters scenarijus.

Turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp davimo ir gavimo. Niekas neprašo jūsų atiduoti visos savęs. Tačiau kai kurios moterys tą daro ir stengiasi pripildyti svetimą indą taip, kad jis ima lietis per kraštus. O paskui pastebi, kad jau nebeturi daugiau ko duoti, nes nieko nebeliko.

Reklama

 

liūdesys © Archyvas

Kur slypi didžiausia pasiaukojančios „meilės“ klaida? Tai visiškas savęs, savo poreikių ignoravimas. Kai moteris sako, kad atidavė vyrui širdį, kūną, sielą, butą, pinigus, vadinasi, ji pamiršo, kad yra savo gyvenimo šeimininkė. Ištirpti kitame, vadinasi, prarasti save. O jeigu moters nebėra, tai kas lieka vyrui, jei ne pamesti ją?

Kai santykiuose atsiranda aukojimasis, tai yra ženklas, kad meilės liko labai mažai. Užtat atsirado daug lūkesčių, baimių ir reikalavimų. Noras atiduoti viską susijęs su troškimu gauti taip pat viską. Jei partneris duos mažiau, jis bus apkaltintas šykštumu, beširdiškumu, nedėmesingumu ir pan.

Aukojimasis rodo, kad žmogus yra šykštus ir nedėmesingas sau. Moteris pamiršta tai, kad meilė pirmiausia reikalinga jai pačiai. Reikia mylėti save ir dovanoti taip, kad savo troškimai ir savas gyvenimas nenueitų į antrąjį planą.

Jei dovanojote meilę, o gavote kažką kitą, galite būti tikri, kad dovanojote ne meilę, o savo lūkesčius, rašo portalas „Econet“.

Reklama

Dovanoti meilę reikia nuoširdžiai, o ne galvojant apie pasekmes ir tai, ką tikitės gauti mainais. Jauskite džiaugsmą ir pasitenkinimą, kad nuo jūsų meilės šiandien kitas tapo laimingesnis.

Gailestis ir aukojimasis sunaikina meilę, nuskurdina moterį. Ji tampa tuščia ir nebeturi ko duoti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-10-07   12:04

IP: 162.158.126.38

LÈEXÍ.ŇET - puikus projekktas suaugusiems, norrintiems susirasti parrrtnerį pasimylėti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

Ar esate kada susimąstę, kaip pasikeistų jūsų gyvenimas, jei laimėtumėte milijoną?...

Psichologas G. Navaitis atskleidė, kaip pasikeitė didžiules pinigų sumas laimėjusių lietuvių gyvenimas: tai paveikia net kaimynus nuotrauka, foto

Juvalis Noahas Hararis knygoje „Homo deus. Glausta rytojaus istorija“ puikiai atkreipia dėmesį,...

Kainos nuolaidos psichologija, arba kodėl mes tokie neracionalūs nuotrauka, foto

Lietuvos paaugliai kelintus metus iš eilės išgyvena ne pačius geriausius laikus.Prieš juos...

Atsisukime į paauglius ir kartu padėkime spręsti jų problemas nuotrauka, foto

Neregėtas vyresnės kartos antplūdis internetinėse atsiskaitymo platformose, dešimtys tūkstančių konsultacijų kiekvieną mėnesį...

Laiku neapmokėti mokesčių lietuviams baisiau nei likti be pinigų nuotrauka, foto

Rumpiškės g. kvartale - 43 dėžutės šunų išmatoms nuotrauka, foto

Klaipėda, Tačiau yra ir keistų išimčių – viename uostamiesčio kvartale tokių dėžučių valdininkai...

Besimokantiems vairuoti - džiugios žinios nuotrauka, foto

Automobiliai, Trečiadienį Vyriausybė priėmė dešimčių tūkstančių žmonių lauktą sprendimą atnaujinti vairavimo mokyklų darbą...

Stambulo konvencija: jeigu Seimo nariai Petras ir Vytautas pradėtų gyventi kartu nuotrauka, foto

Nuomonės, Stambulo konvencija – universalus tarptautinis dokumentas, užkardantis smurtą prieš moterį ir smurtą...

Klaipėdos miesto parama kultūrai - gėdinga ir skandalinga? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Reaguodama į tai, kaip Klaipėdos kultūros ir meno programų projektams buvo ...

Klaipėda, Paskelbta prieš 21 min.

Automobiliai, Paskelbta prieš 51 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...