2020 m. lapkričio 29 d. 21:43 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Psichologija

Psichologija

2 svarbiausios moteriškos meilės kliūtys – gailestis ir pasiaukojimas

(1)

2020-10-06, 19:58

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

2 svarbiausios moteriškos meilės kliūtys – gailestis ir pasiaukojimas nuotrauka, foto

Santykiai © www.needpix.com

Reklama

Meilės niekada nebūna per daug. Dovanoti daug meilės ir sulaukti nemalonumų – nonsensas. Kitaip būna, kai dovanojama kas kita manant, kad tai yra meilė. Tada situacija tampa sunkiai paaiškinama. Moteris dovanoja meilę, o vyras tolsta nuo jos. Ji stiprina meilės srautą, o rezultatas būna neigiamas. Kodėl taip atsitinka?

Bėda ta, kad į meilę įmaišomi kiti jausmai, kurie turi neigiamos energijos. Svarbiausios meilės kliūtys moteriai yra gailestingumas ir pasiaukojimas.

Kuo čia dėtas gailestingumas? Tai, kad tikra meilė nesukelia kančių ir ašarų, o neša džiaugsmą ir laisvę, dauguma žmonių sužino tik brandžiame amžiuje. O juk gailestis sudarko meilę, kurią mes norime atiduoti kitam. Dėmesį, švelnumą ir šilumą galima dovanoti todėl, kad taip trokšta širdis, kad pasaulyje yra žmogus, kuriam norime daryti gerą.

O gailestis visada susijęs su kančia ir motiniškos energijos pertekliumi. Tada vyras iškart atsiduria mažo berniuko vaidmenyje, kurį reikia sušildyti ir pamaitinti. Moteris nustoja jam būti moterimi, o tampa motina, kuri stengiasi nukreipti vaiką teisinga kryptimi.

Moteris nutolsta nuo savo tikrosios esmės. Ji reaguoja kaip nepatenkinta motina, priekaištaujanti sūnui. Jai ir gaila jo, ir nori paauklėti – varo jį dirbti, uždirbti pinigų. Ir jai pasidaro apmaudu dėl tokios situacijos. Išeities nėra ir nebus tol, kol moteris nesusimąstys apie save. Kas ji? Kokią padėtį užima santykiuose? Pirmiausia ji turi suvokti tai, o tik paskui dovanoti meilę.

Vyro polinkis į alkoholizmą taip pat būna skatinamas gailesčio. Jam trūksta moters meilės, o ne gailesčio. Jos žodžiai ir net mintys apie vyro silpnumą sukuria atitinkamą realybę. Kartais moterys „gaili“ savo vyrų ir leidžia jiems išgerti (kontrolė!). Tai jos laiko meilės ir supratingumo išraiška.

Reklama

O tikras moteriškumas yra labai tolimas gailesčiui. Jis kupinas orumo, savigarbos ir laisvo noro dovanoti meilę, džiuginti vyrą, matyti jame aktyvumą, impulsus, pastebėti jo talentus. Ne mokyti, o įkvėpti. Bet kad galėtų įkvėpti kitą, jai reikia pirmiausia įkvėpti save. Semtis įkvėpimo iš savęs, iš savo moteriškumo.

Vyras prarado darbą, susirgo, jį užgriuvo nemalonumai. Šiuo atveju moteriai svarbu negailėti vyro. Jeigu kyla gailestis, tai geriau dėmesį nukreipti į save.

Vyrui reikia tikėjimo juo. O tikėjimas turi sklisti iš meilės, kurią dovanoja moteris vyrui kūrėjui, galinčiam viską.

Gailestingoji „meilė“ reikalauja atsakomosios meilės. Ji gimdo lūkesčius. „Aš jam dovanoju meilę, o jis kaip elgiasi?!“ Nereikia vyrui gailesčio. Jam reikia meilės, bet ne gailesčio.

Antras dalykas, trukdantis moters meilei yra aukojimasis. Mat dovanoti „meilę“ su nesąmoningu troškimu atiduoti viską, kad tik jis ją mylėtų – tai populiarus lūkesčiuose skęstančios ir savęs nemylinčios moters scenarijus.

Turi būti išlaikyta pusiausvyra tarp davimo ir gavimo. Niekas neprašo jūsų atiduoti visos savęs. Tačiau kai kurios moterys tą daro ir stengiasi pripildyti svetimą indą taip, kad jis ima lietis per kraštus. O paskui pastebi, kad jau nebeturi daugiau ko duoti, nes nieko nebeliko.

Reklama

 

liūdesys © Archyvas

Kur slypi didžiausia pasiaukojančios „meilės“ klaida? Tai visiškas savęs, savo poreikių ignoravimas. Kai moteris sako, kad atidavė vyrui širdį, kūną, sielą, butą, pinigus, vadinasi, ji pamiršo, kad yra savo gyvenimo šeimininkė. Ištirpti kitame, vadinasi, prarasti save. O jeigu moters nebėra, tai kas lieka vyrui, jei ne pamesti ją?

Kai santykiuose atsiranda aukojimasis, tai yra ženklas, kad meilės liko labai mažai. Užtat atsirado daug lūkesčių, baimių ir reikalavimų. Noras atiduoti viską susijęs su troškimu gauti taip pat viską. Jei partneris duos mažiau, jis bus apkaltintas šykštumu, beširdiškumu, nedėmesingumu ir pan.

Aukojimasis rodo, kad žmogus yra šykštus ir nedėmesingas sau. Moteris pamiršta tai, kad meilė pirmiausia reikalinga jai pačiai. Reikia mylėti save ir dovanoti taip, kad savo troškimai ir savas gyvenimas nenueitų į antrąjį planą.

Jei dovanojote meilę, o gavote kažką kitą, galite būti tikri, kad dovanojote ne meilę, o savo lūkesčius, rašo portalas „Econet“.

Reklama

Dovanoti meilę reikia nuoširdžiai, o ne galvojant apie pasekmes ir tai, ką tikitės gauti mainais. Jauskite džiaugsmą ir pasitenkinimą, kad nuo jūsų meilės šiandien kitas tapo laimingesnis.

Gailestis ir aukojimasis sunaikina meilę, nuskurdina moterį. Ji tampa tuščia ir nebeturi ko duoti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-10-07   12:04

IP: 162.158.126.38

LÈEXÍ.ŇET - puikus projekktas suaugusiems, norrintiems susirasti parrrtnerį pasimylėti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Psichologija

COVID-19 pandemija pakeitė daugelio planus: buvo atšauktos ne tik kasmetinės atostogos ar...

Psichologė pataria: kaip valdyti finansinių bėdų keliamą stresą nuotrauka, foto

Nepriežiūra – viena iš keturių smurto prieš vaikus formų. Statistika rodo, kad...

Emocinę nepriežiūrą neretai patiria pasiturinčių tėvų vaikai nuotrauka, foto

Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Nors savižudybių skaičius Lietuvoje jau keletą metų palaipsniui mažėja, tačiau išlieka vienas...

Kiekvienas žmogus gali prisidėti prie savižudybių skaičiaus mažinimo Lietuvoje nuotrauka, foto

Kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė sutriuškino belgus nuotrauka, foto

Sportas, FIBA „burbulą“ Vilniuje Lietuvos rinktinė uždarė pergale ir nuplovė gėdą, patirtą...

Ačiū, Bernardai nuotrauka, foto

In Memoriam, "Su advento žvakele uždegiau ir žvakelę Bernardui",- sekmadienio pavakare raudodama pranešė Bernardo...

Kraupi avarija F-1: automobilis perlūžo per pusę ir užsidegė nuotrauka, foto

Sportas, Formulės-1 pasaulio čempionato lenktynės Bahreine prasidėjo itin retu ir šiurpiu incidentu.

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

In Memoriam, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...