2019 m. liepos 19 d. 04:24 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klauskite

Klauskite

Daugiabučių namų bendrijos pirmininko atleidimas

(1)

Daugiabučių namų bendrijos pirmininko atleidimas nuotrauka, foto

Advokatė, teismo mediatorė Ramunė JUŠKAITĖ.

© VE.lt fotomontažas.

Reklama

Į skaitytojų klausimus atsako advokatė, teismo mediatorė Ramunė JUŠKAITĖ.

Skaitytojo klausimas:

Gal galėtumėt atsakyti pagal kurį naujojo Darbo Kodekso straipsnį atleisti daugiabučių namų bendrijos pirmininką? Su juo sudaryta neterminuota darbo sutartis. Pirmininku jis buvo dvi kadencijas bet toliau dirbti atsisako, todėl susirinkimo metu bus išrinktas naujas pirmininkas, o su buvusiu sutartis bus nutraukta.Pagal kurį straipsnį įforminti atleidimą?      

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo 7 straipsniu, numatančiu kas turi būti nurodyta bendrijos įstatuose,  1 dalies 10 punktas, nurodo, jog įstatuose taip pat numatoma bendrijos valdymo ir kiti organai, jų kompetencija, šių organų rinkimo ir atšaukimo tvarka; ginčų nagrinėjimo komisijos sudarymo ar ginčus nagrinėjančio asmens rinkimo ir ginčų nagrinėjimo tvarka, jeigu tokia komisija sudaroma arba toks asmuo renkamas.

Šiuo atveju neanalizavus bendrijos turimų įstatų darytina išvada, jog darbo sutartis su toliau dirbti atsisakančiu bendrijos pirmininku, nutrauktina vadovaujantis Lietuvos Respublikos darbo kodekso 55 straipsniu, darbo sutarties nutraukimas darbuotojo iniciatyva be svarbių priežasčių.

Šiuo atveju neterminuota darbo sutartis ir terminuota darbo sutartis, sudaryta ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui, gali būti nutraukta darbuotojo rašytiniu pareiškimu, apie tai įspėjus darbdavį ne vėliau kaip prieš dvidešimt kalendorinių dienų.

Reklama

Darbuotojas turi teisę atšaukti pareiškimą nutraukti darbo sutartį ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo jo padavimo dienos. Vėliau jis gali atšaukti pareiškimą tik su darbdavio sutikimu.

Darbuotojo pareiškimas pabaigia darbo sutartį pasibaigus įspėjimo terminui, išskyrus šio straipsnio 2 dalyje nustatytą atvejį, ir darbdavys ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną privalo įforminti darbo sutarties pasibaigimą, su darbuotoju visiškai atsiskaityti išmokant jam priklausantį darbo užmokestį, kompensaciją už nepanaudotas atostogas ir kitas su darbo santykiais susijusias išmokas, jeigu šalys nesusitaria kitaip. 

Atsižvelgiant į kitas galimas situacijos aplinkybes (pvz. darbuotojui du mėnesius iš eilės ir daugiau nemokamas visas jam priklausantis darbo užmokestis, darbuotojas negali tinkamai atlikti savo darbo funkcijos dėl ligos ar neįgalumo arba dėl to, kad namuose slaugo šeimos narį, pagal neterminuotą darbo sutartį dirbantis darbuotojas sukako įstatymų nustatytą senatvės pensijos amžių ir įgijo teisę į visą senatvės pensiją dirbdamas pas tą darbdavį) dėl kurių pirmininkas pagrįstai atsisako toliau tęsti darbo santykius, darbo sutartis gali būti nutraukiama pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 56 straipsnį,darbo sutarties nutraukimas darbuotojo iniciatyva dėl svarbių priežasčių. 

Taip pat Lietuvos Respublikos darbo kodekso 54 straipsnis numato, jog bet kuri darbo sutarties šalis gali pasiūlyti kitai darbo sutarties šaliai nutraukti darbo sutartį. Tokiu atveju pasiūlymas nutraukti darbo sutartį turi būti pateiktas raštu.

Jame turi būti išdėstytos darbo sutarties nutraukimo sąlygos (nuo kada pasibaigia darbo santykiai, koks yra kompensacijos dydis, kokia nepanaudotų atostogų suteikimo tvarka, atsiskaitymo tvarka ir kita).

Darbo sutarties nutraukimo sąlygos gali būti ribojamos tam tikrą veiklą reglamentuojančiais įstatymais.Jeigu kita darbo sutarties šalis sutinka su pasiūlymu, ji sutikimą išreiškia raštu.

Reklama

Jeigu darbo sutarties šalis per penkias darbo dienas neatsako į pasiūlymą, laikoma, kad pasiūlymas nutraukti darbo sutartį atmestas.Sudarytas susitarimas dėl darbo sutarties nutraukimo ar darbo sutarties šalies raštu išreikštas sutikimas su pasiūlymu nutraukti darbo sutartį pabaigia darbo sutartį juose nurodytomis sąlygomis ir darbdavys ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną privalo įforminti darbo sutarties pasibaigimą, su darbuotoju visiškai atsiskaityti. 

Pateikta informacija yra bendro pobūdžio (neanalizavus konkrečių dokumentų, atsižvelgiant tik į pateiktą klausimą).

Dėl individualios konsultacijos ir/ar situacijos maloniai prašome kreiptis.

Advokatės Ramunės Juškaitės kontora

Advokatė/teismo mediatorė Ramunė JUŠKAITĖ

tel. Nr. +37067798155

Reklama

Facebook: https://www.facebook.com/advokates.ramunesjuskaites.kontora/?modal=admin_todo_tour

rjuskaite.advoco@gmail.com   

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Labai

2019-07-12   15:18

IP: 188.69.195.122

Jau abstraktu čia viskas. Paslėpta reklama ir jokios naudos, gal tik užsakovei?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klauskite

Į skaitytojų klausimus atsako advokatė, teismo mediatorė Ramunė JUŠKAITĖ.

Daugiabučių namų bendrijos pirmininko atleidimas nuotrauka, foto

Į skaitytojų klausimus atsako advokatė, teismo mediatorė Ramunė JUŠKAITĖ.

Apie norą pakeisti turto dovanojimo sandorį nuotrauka, foto

Į skaitytojų klausimus atsako advokatė, teismo mediatorė Ramunė JUŠKAITĖ.

Rentos sudarymo sutartis svetimam žmogui nuotrauka, foto

Į klausimus atsako advokatė, teismo mediatorė Ramunė JUŠKAITĖ.

Apie testamentą ar paveldėjimą mirus mamai nuotrauka, foto

„Klaipėda Piano Masters 2019“ atidaryme grojo 24 pianistai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiajį kartą organizuojama vasaros fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“ koncertu pristatė šių...

Į Baku - aštuoni klaipėdiečiai nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį Lietuvos rinktinės nariai, tarp kurių aštuoni klaipėdiečiai, išvyko į liepos 21-27...

Sendinimo programėlė „FaceApp“ kelia rizikų nuotrauka, foto

IT, Sparčiai išpopuliarėjusi programėlė „FaceApp“, leidžianti vartotojams pasendinti savo atvaizdą, kelia rizikų...

E. Gentvilas: "Karbauskis nori kankinti Lietuvą“ nuotrauka, foto

Lietuva, Nesibaigianti drama dėl Seimo pirmininko pareigų privertė reaguoti ir opoziciją. Registruotas siūlymas...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...