2020 m. lapkričio 28 d. 18:25 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klaipėdiečiai

Klaipėdiečiai

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis

(3)

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis nuotrauka, foto

METAMORFOZĖ. Ko gero, Inga Briazkalovaitė yra vienintelė balerina Lietuvoje, baigusi mechanikos inžinerijos studijas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Aš tikiu transformacijomis, kurios vyksta į priešingą pusę. Kai techninį darbą dirbantis žmogus tampa menininku, tai galbūt yra vidinis apsisprendimas. O tie, kurie nusprendžia iš meninės specialybės pereiti į techninę, dažniausiai būna priversti kokių nors aplinkybių", - sakė Vaidotas.

Surado sielai atgaivą

Kas nutinka, kai veterinarijos gydytoja dirbusi moteris tampa būrėja Taro kortomis, vėliau - hipnoterapeute, paklausėme buvusios klaipėdietės Vilhelminos.

"Aš mylėjau gyvūnus, bet norėjau būti žmonių gydytoja, tik tais laikais labai brangiai kainavo įstojimas į medicinos institutą. Kai jau turėjau privačią veterinaro praktiką, operavau šunis ir kates, dariau cezario pjūvius, kastravau, siuvau žaizdas. Kraujo nebijojau, nebuvo sunku, bet labai nepatiko, kai žmonės dėl savo užgaidos atvesdavo sveikus šunis užmigdyti, nes šie atsibodo. Po poros eutanazijų manyje kažkas apsivertė", - sakė Vilhelmina.

Iš pradžių ji su Taro kortomis būrė kaip mėgėja, paskui ėmė labiau į tai gilintis. Uždirbtus pinigus investavo į meditacijos mokymus pas Indijos, Danijos, Prancūzijos specialistus. Vėliau Amerikoje baigė tarptautinę hipnoterapijos akademiją, įgijo magistro laipsnį.

"Aš planuoju gilinti savo studijas, kad sugebėčiau žmones hipnoze nukelti į praėjusius gyvenimus, kad pamatytų, kokie buvo jų pasiekimai, gabumai, profesijos - juk tai fantastika!" - sakė moteris.

IŠKEITĖ. Arvydas Juozaitis ekonomikos mokslus iškeitė į filosofiją, nors tėvai prieštaravo, nes matė, kad iš filosofijos nepragyvens.

Pianistas, kepantis tortus

Vitalijus Naujavičius 16 metų atidavė muzikai. Baigė pianino specialybės magistrantūrą. Tuomet Statybininkų mokykloje mokėsi kompiuterių įrangos derinimo, šiuo metu Turizmo ir verslo mokykloje mokosi virėjo specialybės. Dirba Žemaičių Kalvarijos gimnazijoje akompaniatoriumi, yra kraujo donoras, už tai gauna pinigus.

"Man muzika liko svarbi, dainuoju universiteto chore. Tačiau labai patinka gaminti įvairius patiekalus. Gali būti, kad dirbsiu restorane virėju, o vakarais jo lankytojams skambinsiu pianinu", - sakė 27 metų vyras.

Galingesnė jėga

"Žmogus keičia profesiją supratęs, kad pasirinko per siaurą kryptį. Menas yra plati, visą žmogaus būtį, charakterį apimanti jėga, žmogus pajunta, kad gali tarnauti, o visa kita ima atrodyti menka, neverta gyvenimo. Tai suprato ir Gogenas, pradėjo tarnauti vien tik dvasiai, ir už tai sumokėjo savo kainą", - sakė humanitarinių mokslų daktaras, filosofas Arvydas Juozaitis.

Pokalbininkas sakė jautęs kažką panašaus, kai baigė ekonomikos mokslus, jau tada žinojo, kad jie jam per siauri. Iškeitė juos į filosofiją, nors tėvai prieštaravo, nes matė, kad iš filosofijos nepragyvens.

"Žmogų pavilioja didesnė jėga, ir ji iškelia reikalavimus pasigalynėti su savimi, kas ką įveiks, ir tai iš esmės keičia gyvenimą.

Vienas menininkas sakė, kad mes augame į aukštį, į begalybę, tik vidutinybės stumdosi horizonte. Ir teisingai pasirinktas tarnavimas yra labai svarbus dalykas", - teigia filosofas.

Be įspūdžių užpjauna rutina

"Tėvai gali turėti įtakos renkantis profesiją, kartais žmogui trūksta informacijos, jis mato tik išorinę profesijos pusę, bet nemato kasdienybės", - sakė psichologas Kęstutis Mykolas Ridikas.

Mus užpjauna rutina, pradeda trūkti įspūdžių, ir pasidaro nuobodu. Kai pakeičia profesiją, viskas įdomu, nes neturi įgūdžių, džiugina nauji rezultatai, kol priprantama prie tų dalykų ir vėl prasideda rutina. Būtent todėl psichologai pataria kas penkerius metus keisti darbą ar bent turėti pomėgį.

"Nesiryžtantieji keisti veiklos praranda geras emocijas ir sukaupia blogųjų perteklių. Ir praranda savęs realizavimo galimybę, pasitenkinimą jaustis reikalingu. Dažniausiai einame į darbą kaip į lažą tada, kai mus laiko tik atlyginimas. Tačiau jeigu žmogus yra talentingas ir pajaučia savo tikrąjį pašaukimą, jo niekas nesulaikys - nei patogus gyvenimas, nei pelnyta socialinė padėtis ar pagarba", - sakė pokalbininkas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Marija

2012-12-09   08:33

IP: 85.232.153.45

Puikus straipsnis. Kaip tik perskaicius straipsni, galiu patvirtinti, kad tai yra tikra tiesa!!! Nes as vel viska pradejau nuo nulio ir dziaugiuosi, kad pagaliau radau savo kelia!!! :D

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Vos perkopęs per trečią metų dešimtį, jis tvirtai paneigė mažiausiai du stereotipus:...

Arūnas Eimulis: "Noriu kurti, o ne šlietis" nuotrauka, foto

Klaipėdietis Linas Varanauskas tvirtina, jog atostogas sugalvojo tinginiai. "Kaip alpinistui - kalnai,...

Veterinaras su kaubojaus skrybėle nuotrauka, foto

Jaunystėje skaitydami žymių žmonių biografijas, stebėjomės Poliu Gogenu, kuris, sulaukęs brandos, metė...

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) mokslininkai, tiriantys Mažosios...

Tarp praėjusio gyvenimo ir dabarties nuotrauka, foto

5 patarimai, kad Kalėdas sutiktumėte be streso nuotrauka, foto

Patarimai, Tik maždaug 1 iš 10 šalies gyventojų planuoja kalėdinių dovanų pirkimą iš...

Kodėl mūsų seimūnams sudarytos privilegijos? nuotrauka, foto

Nuomonės, Veryga sugalvojo, kad kovido testus galima daryti tik mobiliuose punktuose atvažiavus automobiliu....

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Prabangi Pervalkos vila domino pirkėjus visame pasaulyje nuotrauka, foto

NT, Pandemijai keičiant pasaulį šalyje daugėja žmonių, kurie už poilsiui skirtą antrąjį...

Patarimai, Paskelbta prieš 13 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 55 min.

SE, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...