2020 m. lapkričio 28 d. 20:10 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klaipėdiečiai

Klaipėdiečiai

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis

(3)

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis nuotrauka, foto

METAMORFOZĖ. Ko gero, Inga Briazkalovaitė yra vienintelė balerina Lietuvoje, baigusi mechanikos inžinerijos studijas.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Jaunystėje skaitydami žymių žmonių biografijas, stebėjomės Poliu Gogenu, kuris, sulaukęs brandos, metė bankininkystę bei didelę šeimą, ir studijavo skulptūrą bei tapybą, apsigyveno Polinezijos salose. Turbūt nežinome dailininko, kuris tapo bankininku. Tačiau yra žmonių, kardinaliai pakeitusių savo profesiją, asmenybę ir gyvenimo būdą. Dailės akademijos absolventės mokosi siūti ir sukirpti drabužius, pianistas pasuka į kulinariją, balerina studijuoja aukštąją matematiką. Pasidomėjome, ar tik todėl, kad nori turėti patikimą amatą ir pragyvenimo šaltinį? Ką praranda tie, kurie iki gyvos galvos į darbą eina kaip į giljotiną?

Mokykloje atletišką klaipėdietį šokėją Petrą Lisauską kūno kultūros mokytojas išmokė mėtyti kūjį, jis tapo Lietuvos jaunučių čempionu. Tačiau sportininko karjerą pakeitė architektūros studijos.

"Įstojau į architektūrą, nes mano tėtis - architektas. Aš ne studijavau, o studentavau, motyvacijos nebuvo. Tuomet jeigu baigęs mokyklos kur nors neįstojai, būdavai smerkiamas. O civilizuotose šalyse jaunimas neskuba stoti į universitetus", - sakė Petras.

Metęs studijas kurį laiką buvo laisvo oro direktorius, bet visi aplinkui sakė, kad Dievas jam atseikėjo šarmo, tik į aktorinį ir reikia stoti. O tada Muzikos ir teatro akademijoje rinko aktorių ir šiuolaikinio šokio šokėjų kursą. Prie baleto lazdos pastatytas aptukęs vaikinas net neįsivaizdavo, kas tai yra šokis, o kūno raumenys "šaukė iš skausmo". Pusantrų metų nesupratęs, ką veikia, Petras pagaliau pajuto norą siekti rezultatų, augti kaip profesionalas, tada ir ėmė dalyvauti tarptautiniuose šokio projektuose.

"Šokis man suteikė subtilumo; kiekviename vyre yra romantikas, ne žliumbikas, ir šokis davė drąsos to neslėpti. Tebesu "spinta" ir filmų režisieriai kviečia vaidinti žmogžudį ar snukdaužį. O šokis - tai ne tik plastika, lankstumas, bet ir ištvermės pratimai, nes kai improvizuoji 10 minučių, jautiesi kaip gerą maratoną nubėgęs. Savo kūną gerbi kaip instrumentą, todėl atsirado sveika gyvensena, ambicijos, emocinė išraiška, prasiplėtė asmenybės akiratis", - sakė šokėjas.

Jis patikino, kad menininkas gali uždirbti pinigų, nors, beje, kartą buvo susiradęs sodininko darbą Švedijoje.

Logika ir spontaniškumas

Apie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro artistę Ingą Briazkalovaitę galima pasakyti, jog ji iš tų merginų, kurios, sutikusios drakoną, nori būti jam pora arba jį išdarinėti ir parašyti mokslinį darbą. Ko gero, Inga vienintelė balerina Lietuvoje, baigusi mechanikos inžinerijos studijas.

"Nesižavėjau pūstais sijonėliais, ir nesu iš tų balerinų, kurios verkšlena, kad serga anoreksija. Ja serga bankininkės ir bibliotekininkės. Kai mokiausi Čiurlionio menų gimnazijoje, "užkabino" tikslieji mokslai, ir dešimtukas per valstybinį matematikos egzaminą garantavo nemokamas studijas KU Mechanikos inžinerijos katedroje. Šokau teatre ir studijavau, įgijau bakalaurą, siūlė siekti magistro laipsnio. Gal ir studijuosiu, kai susilauksiu antro vaiko ir norėsis sėslesnio darbo", - sakė balerina.

Kai pavargdavo kojos, ji naktimis sėsdavo prie brėžinių, projektavo baldus, sprendė loginius uždavinius, ir jausdavosi pakylėta, atsiskyrusi nuo viso pasaulio, tai būdavo atgaiva smegenims. Jai patiko kontrastų lavina; iš tikrųjų ir balete nekenkia tikslus judesių, sukinių apskaičiavimas, kokiu pagreičiu apsisukti aplink savo ašį.

ĮSPŪDŽIAI. Kai nepatiriame įspūdžių, laikas tampa tąsus, o kai jų yra, gyvenimas tampa pilnatviškas ir tarsi ilgesnis, sako psichologas Kęstutis Mykolas Ridikas.

Taisyklės ir ribos

"Mano senelis sakydavo, kad svarbiausia gyvenime tai, kokioje šeimoje gimei, su kuo susituoksi ir kokią profesiją pasirinksi", - sakė klaipėdietis teisininkas Vaidotas Granickas. Jis Socialinių mokslų kolegijoje dėsto darbo teisę. Verčiasi ir privačia advokato praktika, ir gali sau leisti imtis tik įdomiausių bylų. Tačiau dar anksčiau jis baigė režisūros studijas, tad dabar praverčia scenos kalbos pamokos, darbo su auditorija įgūdžiai.

"Būdamas aštuoniolikos ne visada gali apsispręsti, ar savo lėkštėje esi. Greit supratau apsirikęs, mačiau, kad mano gabumai vidutiniai. Tačiau jeigu ką nusprendžiu, einu iki galo, tad baigiau režisūrą.

Teisę pasirinkau ne dėl pragmatizmo. Visam gyvenimui įstrigo Menų fakulteto dėstytojo Zabarausko pamokymas per stojamuosius egzaminus: "Vaikai, negalvokite apie pinigus. Visi čia stojantys gali jų neturėti, bet jeigu būsite geri specialistai, nesvarbu, kokios srities, jūs tų pinigų turėsite." Manau, kad jeigu nebūsi vidutinybė, išgyvensi ir dirbdamas nepelningiausią darbą", - sakė vyras. Jam renginių režisieriaus darbas ne tik nelimpa prie širdies; galvoja, kad jis per menkai įvertinamas, nors yra pragariškas, sunkesnis už daugelį socialinių darbų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Marija

2012-12-09   08:33

IP: 85.232.153.45

Puikus straipsnis. Kaip tik perskaicius straipsni, galiu patvirtinti, kad tai yra tikra tiesa!!! Nes as vel viska pradejau nuo nulio ir dziaugiuosi, kad pagaliau radau savo kelia!!! :D

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Vos perkopęs per trečią metų dešimtį, jis tvirtai paneigė mažiausiai du stereotipus:...

Arūnas Eimulis: "Noriu kurti, o ne šlietis" nuotrauka, foto

Klaipėdietis Linas Varanauskas tvirtina, jog atostogas sugalvojo tinginiai. "Kaip alpinistui - kalnai,...

Veterinaras su kaubojaus skrybėle nuotrauka, foto

Jaunystėje skaitydami žymių žmonių biografijas, stebėjomės Poliu Gogenu, kuris, sulaukęs brandos, metė...

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) mokslininkai, tiriantys Mažosios...

Tarp praėjusio gyvenimo ir dabarties nuotrauka, foto

Naktį keliuose bus slidu, įspėja kelininkai nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio pavakarę šalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos.Pietinėje Lietuvos...

5 patarimai, kad Kalėdas sutiktumėte be streso nuotrauka, foto

Patarimai, Tik maždaug 1 iš 10 šalies gyventojų planuoja kalėdinių dovanų pirkimą iš...

Kodėl mūsų seimūnams sudarytos privilegijos? nuotrauka, foto

Nuomonės, Veryga sugalvojo, kad kovido testus galima daryti tik mobiliuose punktuose atvažiavus automobiliu....

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

SE, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...