2021 m. sausio 16 d. 04:45 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klaipėdiečiai

Klaipėdiečiai

Maestro Stasio Domarko savaitė

2002-06-07, 12:00

Romualda LAIMIENĖ

Kalbamės su Klaipėdos muzikinio teatro vadovu ir vyriausiuoju dirigentu, V tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio "Muzikinis rugpjūtis pajūryje" meno vadovu Stasiu Domarku.

- Gerbiamas maestro, kokia jums buvo praėjusi savaitė?

- Praėjusį sekmadienį ryte repetavome Giedriaus Kuprevičiaus dviejų veiksmų operą "Prūsai". Spektaklį atnaujinome iš pagrindų. Po pietų išvykau į Palangą susitikti su anūkais - trejų metukų Urte ir dešimties mėnesių Tadu. Tai dukters Monikos vaikai. Šeima gyvena Kaune. Buvo nuostabu: mažasis, "priblokštas" mėlyno Palangos dangaus, gulėjo ramus žiūrėdamas į ryškiai mėlyną padangę, o Urtė buvo aktyvi poilsiautoja - ją domino visos pagundos, esančios Basanavičiaus gatvėje.

Pirmadienis.

- Tai išeiginė diena meno personalui. Dirba administracija, kai kurie darbuotojai. Žodžiu, pusiau darbinė diena. Taigi mums pirmadienis nėra sunki diena. Vakare turėjau galimybę pažiūrėti pasaulio futbolo čempionato rungtynes. Žaidė brazilų ir turkų komandos. Brazilų komandos žaidimas man panašus į meną. Futbolininkai yra žaismingi, kūrybingi, daug meninės improvizacijos vaizdų. Nežinau, kuri komanda taps pasaulio čempionais, bet meniškas brazilų žaidimas paliko įsimintiną įspūdį.

Antradienis.

- Sunki diena. Ją pradėjau bėgimu parko takeliais. O darbo diena teatre prasidėjo meno vadovybės posėdžiu. Trečią valandą dienos - repeticija. Ruošiame naują programą. Be visų organizacinių darbų, susijusių su tarptautiniu operos ir simfoninės muzikos festivaliu, dirbame ir su įdomia kompozitorės Audronės Žigaitytės opera "Žilvinas ir Eglė". Klaipėdiečiai jau yra matę kompozitorės "Mažvydą". Taigi kuriama nacionalinė opera. Ji bus skirta Klaipėdos miesto jubiliejui. Poemą "Žilvinas ir Eglė" sukūrė sutanuotasis poetas, rašytojas Mykolaitis- Putinas. Sakyčiau, tai - erotinė poema. Joje filosofiškai sprendžiami nesuderinami dalykai. Opera vagneriška savo muzikinio vystymo principais. Kompozitorė dar rašo, o mes repetuojame: su orkestru, su choru bei solistais. Taigi visas antradienis buvo skirtas "Žilvinui ir Eglei".

Trečiadienis.

- Jau tapo tradicija kas antrą trečiadienį užleisti sceną moksleiviams. Rodėme teatralizuotą koncertą iš efektingų baleto, operečių numerių. Po koncerto turėjau daug administracinių reikalų. Taip pat rengiau repeticijų tvarkaraštį, pagal kurį dirbsime po atostogų.

Ketvirtadienis.

- Vykau į Latviją. Liepojoje reikėjo suderinti finansinius ir kitus reikalus dėl Liepojos simfoninio orkestro dalyvavimo mūsų festivalyje. Jie rengiasi atvažiuoti su Richardo Vagnerio kūrinių programa. Kompozitoriaus vardas, beje, siejasi ir su Klaipėda. Garsusis muzikas yra koncertavęs mūsų uostamiestyje. Liepojos simfoniniam orkestrui sutiko diriguoti Ilmars Lapinš, šiuo metu gyvenantis Austrijoje ir dirbantis Vienoje. Iš Liepojos važiavau į Rygą. Čia susitikau su Baltijos šalių baleto festivalio vadove, baletmeistere Lita Beila. Ją pakvietėme į Klaipėdą pastatyti baletą: viena dalis būtų skirta Čarliui Čaplinui, kita - choreografija pagal Dolskio dainas.

Penktadienis.

- Iš Rygos važiuosiu į Vilnių. Lankysiuos Rusų dramos teatro premjeroje, skirtoje tragiškos lemties vokiečių kompozitoriui Geistui, žuvusiam gete. Premjeroje grieš Nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas mano brolio Juozo Domarko.

Savaitgalis.

Grįšiu iš Viniaus. Abi savaitgalio dienos bus skirtos operai "Žilvinas ir Eglė". Į Klaipėdą atsivešiu ir kūrinio autorę. Parodysime kompozitorei, kaip sekasi kurti spektaklį. Paskui kolektyvas išeis atostogų. Muzikiniame teatre liks tik V tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio "Muzikinis rugpjūtis pajūryje" organizacinis štabas. Festivalio programa - solidi. Koncertuos Maskvos imperatoriškasis baletas, Kaliningrado apskrities dramos teatro ir simfoninio orkestro kamerinės grupės, Liepojos simfoninis orkestras, klaipėdiečiai - Lietuvos operos meistrai Inesa Linaburgytė, Sigutė Stonytė, Audrius Rubežius bei mūsų teatro kolektyvas, Lietuvos muzikos akademijos jaunimas. Bus premjerų. Festivalio koncertai vyks Klaipėdoje, Nidoje, Juodkrantėje, Kaliningrade.

- Maestro, jūsų darbas suteikia puikias poilsio valandas žiūrovams. O kas padeda jums atgauti jėgas?

- Iki festivalio pasistengsiu atsiplėšti nuo rutinos. Keisiu darbo režimą. Po festivalio atostogausiu dvi savaites. Per atostogas mėgstu ilsėtis Neringos mieste. Ir šį kartą taip padarysiu. Europos šalyse, esančiose panašioje klimato juostoje kaip mūsų, tokio kampelio nėra. Neringa tiesiog sutverta poilsiui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Vos perkopęs per trečią metų dešimtį, jis tvirtai paneigė mažiausiai du stereotipus:...

Arūnas Eimulis: "Noriu kurti, o ne šlietis" nuotrauka, foto

Klaipėdietis Linas Varanauskas tvirtina, jog atostogas sugalvojo tinginiai. "Kaip alpinistui - kalnai,...

Veterinaras su kaubojaus skrybėle nuotrauka, foto

Jaunystėje skaitydami žymių žmonių biografijas, stebėjomės Poliu Gogenu, kuris, sulaukęs brandos, metė...

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) mokslininkai, tiriantys Mažosios...

Tarp praėjusio gyvenimo ir dabarties nuotrauka, foto

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...