2021 m. kovo 4 d. 14:12 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Klaipėdiečiai

Klaipėdiečiai

Agnija Šeiko: motinystė padėjo atrasti naują kūno kalbą

(3)

Agnija Šeiko: motinystė padėjo atrasti naują kūno kalbą nuotrauka, foto

Iškalbingiausius, nors ir nebylius, naujo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklio vaikams "Ką senelis padarys, viskas bus gerai" personažus: arklį, karvę, avį, žąsį, vištą sukūrė baleto trupės artistai. Originalų plastišką charakterį gyvūnams padėjo sukurti spektaklio choreografė Agnija Šeiko-Sarulienė.

Tai pirmas jūsų darbas Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Kaip sekėsi?

Iš pradžių šiek tiek nerimavau dėl situacijos, žmonių santykių teatre po visų skandalų, tačiau kūrybinis darbas vyko labai sklandžiai ir nuotaika buvo pakili.

Vis dėlto šokėjai - baleto, ne šiuolaikinio šokio artistai.

Ir muzika ne tokia, kokią aš naudoju, kurdama šiuolaikinius šokius. Be to, savas taisykles diktuoja ir vaikiško spektaklio žanras. Teko daug ką derinti. Spektaklyje vaikams turi būti atpažinimo momentas. Vaikas turi atpažinti arkliuką, karvytę, tačiau man atrodo, jog mažieji yra imlesni įvairios šiuolaikinio šokio raiškos formoms, nes jų lakesnė vaizduotė. Po spektaklio netgi sulaukiau pastabų, kad galėjau drąsiau naudoti šiuolaikinio šokio elementus.

Kaip vertinate rezultatą?

Labai sunku vertinti savo darbą. Mano sūnus, kuriam dabar vieneri metai ir aštuoni mėnesiai, žiūrėjo visą spektaklį labai įdėmiai ir jam patiko.

Spektaklis "Ką senelis padarys, viskas bus gerai" jau ne pirmas pačios bendras kūrybinis darbas šiais metais su režisieriumi Gyčiu Padegimu. Kas judu suvienijo?

Iš tiesų labai džiaugiuosi bendradarbiavimu su šiuo režisieriumi. Labai noriu ir tikiu, kad ateityje jis tęsis. G. Padegimas man yra didelis autoritetas, o darbas teatre dar studijų metais buvo mano svajonė.

Šiais metais mudu drauge dirbome kurdami Klaipėdos dramos teatro spektaklį "Mėja", pavasarį Vilniuje su choru "Jauna muzika" sukūrėme operą "DaliGala", dabar išleidome "Senelio..." premjerą, rugpjūčio mėnesį sostinės "Domino" teatre repetuosime naują G. Kuprevičiaus operos "Medžioklė su varovais" versiją, o rudenį planuose dar vienas naujas pastatymas - opera Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.

Manau, kad su G. Padegimu mus jungia požiūris į kūrybą, idėjos, meninė raiška. Kartais net sunku atskirti kuris pasiūlo judesį, kuris - režisūrinį sprendimą. Tiesiog mes atradome bendrą kalbą.

Sekant informaciją apie kultūros renginius, kartais susidaro įspūdis, kad jūsų visur pilna. Kokiuose projektuose pristatysite savo kūrybą artimiausiu metu?

Po savaitės porą šiuolaikinio šokio fragmentų pristatysiu jaunųjų uostamiesčio menininkų jungtiniame projekte "Summer breaf", kuris atidarys Bohemos kiemelio vasaros sezoną. Šokėjai atliks mano spektaklio "La marie" ištrauką ir Klaipėdos universiteto Modernaus šokio grupė pristatys visiškai naują šokio kompoziciją.

Labai džiaugiuosi praeitais metais sukurto šokio spektaklio "La marie" sėkme (atlieka šokėjai Dovilė Binkauskaitė ir Petras Lisauskas). Gegužės 22 d. su šiuo spektakliu atstovavome Lietuvai Europos jaunųjų choreografų platformoje Frankfurte ir sulaukėme kvietimo į festivalį Prancūzijoje. Šį pirmadienį šokėjai be manęs išskrenda gastrolių į Milaną. Pragmatiška mūsų idėja sukurti spektaklį be scenografijos, tik su dviem šokėjais pasiteisino. Su "La marie" gastroliuoti labai lengva.

Aš pati po dviejų savaičių išskrendu į Olandiją. Ten prasidės darbas prie stambaus tarptautinio projekto, kuriame dalyvaus šiuolaikinio šokio kūrėjai iš Olandijos, Lietuvos, Lenkijos ir Bulgarijos. Projekto partneriai - mano studijų Roterdamo šokio akademijoje bendramoksliai. Tai bus projektas, skirtas programai "Vilnius - Europos kultūros sostinė". Spektaklio idėja - utopinė Europos žaidimų aikštelė. Jame susijungs šiuolaikinis šokis, vizualinė instaliacija, muzika. Pagrindinis spektaklio kūrybinis darbas vyks Klaipėdoje spalio mėnesį, projekte dalyvaus Klaipėdos universiteto studentai.

Liepos mėnesį ketinu pradėti dar vieną naują šokio spektaklį, skirtą Vilniaus festivaliui "Menas netikėtose erdvėse". Žinoma, šiuos pastatymus išvys ir uostamiesčio publika. O rugsėjo pirmą savaitgalį klaipėdiečius ir miesto svečius vėl pakviesime į šiuolaikinių menų festivalį "Plartforma".

Kokias staigmenas šiais metais žada festivalis "Plartforma"?

Patyrę didelę nesėkmę dėl blogo oro, šiais metais festivalį iš atviros Kruizinių laivų terminalo erdvės sugrąžiname į patalpas po stogu - į jachtų elingus. Festivalis, kaip ir anksčiau, vyks dvi dienas. Šiemet orientuojamės į mažesnių formų projektus. Šiais metais festivalio žiūrovams pristatysime labai daug naujų vardų ir naujų šiuolaikinio meno žanrų. Publika išvys šiuolaikinį Prancūzijos cirką, trumpametražę operą, labai įdomų šokio projektą iš Slovėnijos. Šiuo metu renkamės Lietuvos kūrėjų projektus. Labai džiaugiuosi, kad šiemet sulaukėme itin daug Lietuvos ir Klaipėdos menininkų paraiškų dalyvauti "Plartformoje".

Drąsiai imatės įvairių darbų: organizuojate festivalį, dėstote modernų šokį Klaipėdos universiteto Choreografijos katedroje, kuriate šiuolaikinio šokio spektaklius, judesį dramos ir muzikiniams spektakliams. Ar yra kas nors, ko atsisakytumėte.

Manau, kad nedalyvaučiau televizijos šokio projektuose.

Kodėl?

Manau, kad man tai nebūtų įdomu. Vertinu šiuos projektus kaip šokio populiarinimo priemonę. Džiaugiuosi, kad šių projektų pagalba žmonės atranda šokį kaip saviraiškos, laisvalaikio praleidimo formą, tačiau man pačiai trūksta laiko sėdėti prie televizoriaus.

Ar pati dabar šokate, ar dirbate tik kaip choreografė?

Neseniai galimybę vėl šokti man suteikė choreografė Dovilė Binkauskaitė. Kūriau vaidmenį jos šiuolaikinio šokio projekte pagal lietuvių liaudies papročius ir Donato Bielkausko muziką "Bitė lingo". Projektą pristatėme per Klaipėdos universiteto Choreografijos katedros jubiliejų.

Savo šokio spektakliuose kažin ar kada šoksiu. Nes pasikeitė mano choreografinė atmintis. Anksčiau šokio tekstą atsimindavau kinetiškai, dabar mano atmintis - vizualinė, aš matau spektaklio visumą.

Auginate mažą vaiką. Kaip šokėjai išsaugoti formą po motinystės atostogų?

Stengiausi judėti per visą nėštumą. Beje, šokti nėščioms moterims, jeigu jos gerai jaučiasi, yra labai naudinga. Po nėštumo laikotarpio, gimdymo tarsi iš naujo atrandu ir visai kitaip suvokiu, jaučiu savo kūną, tarsi jis būtų prisipildęs naujo turinio.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Žiūrovas su vaiku

2010-05-02   07:34

Nuostabus darbas nuostabiame muzikinio teatro spektaklyje! Sveikiname!

ha-ha

2010-05-02   07:34

Is snukio matosi, kad nepilno proto.

Tu_ha-ha

2010-05-02   07:34

Ka tavo psichiatrinej ivede del taves interneta.....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai

Vos perkopęs per trečią metų dešimtį, jis tvirtai paneigė mažiausiai du stereotipus:...

Arūnas Eimulis: "Noriu kurti, o ne šlietis" nuotrauka, foto

Klaipėdietis Linas Varanauskas tvirtina, jog atostogas sugalvojo tinginiai. "Kaip alpinistui - kalnai,...

Veterinaras su kaubojaus skrybėle nuotrauka, foto

Jaunystėje skaitydami žymių žmonių biografijas, stebėjomės Poliu Gogenu, kuris, sulaukęs brandos, metė...

Pasiklydus profesijoje kompasu tampa širdis nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) mokslininkai, tiriantys Mažosios...

Tarp praėjusio gyvenimo ir dabarties nuotrauka, foto

Trijų parų taršos detektyvo Kretingos rajone atomazga nuotrauka, foto

Lietuva, Specialistams pagaliau pavyko pavyko rasti taršos šaltinį, iš kurio nuo pirmadienio teršalai...

Sustabdytame automobilyje ir vairuotojo namuose rasta 750 įtariama kontrabandinių cigarečių nuotrauka, foto

Kriminalai, 2021-03-02 apie 10.45 val. patruliavę pareigūnai Kisinių k., Klaipėdos r., sustabdė automobilį...

EVA pradėjo rusiškos „Sputnik V“ vakcinos vertinimą nuotrauka, foto

Sveikata, Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį paskelbė pradėjusi rusiškos „Sputnik V“ vakcinos nuo...

Maitinimo paslaugų įmonės direktorius kaltinamas nuslėpęs daugiau nei 100 tūkst. eurų pajamų nuotrauka, foto

Kriminalai, Teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prašymą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...