2021 m. sausio 26 d. 19:42 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  In Memoriam

In Memoriam

Klaipėdos psichiatrijos patriarchas pralaimėjo kovą su koronavirusu

(9)

Klaipėdos psichiatrijos patriarchas pralaimėjo kovą su koronavirusu nuotrauka, foto

NETEKOME. Klaipėdos psichiatrijos patriarcho gydytojo Algirdo Narinkevičiaus gyvybė užgeso sausio 10 d.

© Respublikinės Klaipėdos ligoninės nuotr.

Reklama

Respublikinė Klaipėdos ligoninė sekmadienį pasidalijo liūdna žinia - kovą su klastingu koronavirusu pralaimėjo ilgametis Psichiatrijos filialo vadovas Algirdas Narinkevičius.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės bendruomenės šviesuolio, ilgamečio Psichiatrijos filialo vadovo, Klaipėdos psichiatrijos patriarcho gydytojo Algirdo Narinkevičiaus gyvybė užgeso sausio 10 d.

Gydytojas mirė nesulaukęs 72 metų.

Baigęs Kauno Medicinos institutą ir internatūrą Kauno psichiatrijos ligoninėje 1974 metais A. Narinkevičus atvyko į Klaipėdą ir pradėjo dirbti gydytoju psichiatru, o vėliau - ir skyriaus vedėju Klaipėdos psichiatrijos ligoninėje.

Nuo 1983 m. A. Narinkevičius vadovavo Psichiatrijos ligoninei, o reorganizavus įstaigą nuo 2008 metų tapo psichiatrijos filialo vadovu Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

"Visas gydytojo gyvenimas susijęs su Klaipėda. Ne viena karta jį prisimins kaip puikų, savo profesijai atsidavusį, rūpestingą ir atsakingą gydytoją, pacientų ir medikų bendruomenės gerbiamą, inteligentišką, tikrosioms žmogaus vertybėms neabejingą, ramų ir nuoširdų žmogų, patyrusį ilgametį sveikatos priežiūros įstaigos vadovą.

Reklama

Nepailstantis, žinių trokštantis A. Narinkevičius nuolatos tobulinosi Lietuvos bei užsienio psichiatrijos klinikose, tarptautinėse mokslinėse konferencijose, kongresuose ir simpoziumuose, domėjosi transakcine analize, kognityvine - elgesio terapija, buvo įgijęs gydytojo psichoterapeuto sertifikatą.

Domėtis psichiatrijos naujovėmis jis skatino ir savo jaunus kolegas", - rašė Respublikinė Klaipėdos ligoninė.

"Ši žinia mus visus stipriai nuliūdino, gydytojas A. Narinkevičius buvo mūsų gydymo įstaigos veteranas ir tikrai labai gerbiamas, be galo malonus žmogus, gydytojas ir vadovas. Mes visi tikrai pasigesime jo gero žodžio, žvilgsnio ir mokėjimo visose situacijose padrąsinti, paguosti.

Jis tikrai buvo neeilinis žmogus. Labai nuoširdžiai visi liūdime dėl gydytojo praradimo. Kovose ir karuose yra žūstančių, ir labai gaila, kad žūsta geriausi", - su liūdesiu sakė ligoninės direktorius Darius Steponkus.

2012 m. A. Narinkevičiui buvo suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas, jis buvo apdovanotas Garbės ženklu, o po metų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos paskirtas vyriausiuoju specialistu Klaipėdos kraštui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2021-01-11   23:18

IP: 185.11.26.161

Dabar galės tamstą gydyti jaunimas, tik žiūrėkite, kad visai stogas nepavažiuotų pačiai. A.A. Gydytojas buvo tikras psichiatrijos žinovas, bet ir nuostabus žmogus!!!

Lietuvos žmonės per kelias paras ligoninėms padovanojo medicinos įrangos už 150 tūkst. eurų

 

Į pagalbos šauksmą Lietuvos medikams ir gydymo įstaigoms padovanoti gyvybiškai svarbią medicinos įrangą skubiai atsiliepė mūsų šalies žmonės. Per pirmas tris paras pilietinė iniciatyva „Stiprūs kartu“ sulaukė virš 90 asmenų ir įmonių ketinimų dovanoti įrangą, o šios dovanojamos įrangos bendra vertė siekia beveik 150 000 eurų.


Nuo sausio 7 d. Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras bendradarbiaudamas su Sveikatos apsaugos ministerija, ryžtingai ėmėsi padėti šalies ligoninėms, sunkiai kovojančioms su koronaviruso pandemija.


Svetainėje www.stipruskartu.lt yra pateiktas visas, Lietuvos gydymo įstaigoms ypač trūkstamos medicinos rangos, sąrašas. Kiekvienas žmogus ar įmonė gali padovanoti pasirinktą reikalingą įrangą konkrečiai ligoninei.


Kiekvienam asmeniui, ketinančiam dovanoti įrangą, tereikia užpildyti anketą. Vos tik gavus ketinimo dovanoti pranešimą, „Stiprūs kartu“ susisieks su žmogumi, jo nurodyta gydymo įstaiga bei įrangos tiekėju. Po šio žingsnio medicininis aparatas yra kuo įmanoma skubiau pristatomas į ligoninę, kurioje bus nedelsiant panaudotas gelbstint gyvybes.


„Tikiu, kad mes visi kartu susitelksime, – teigia „Stiprūs kartu“ iniciatyvos autorius Edmundas Jakilaitis. – Kalbu apie visus Lietuvos žmonės, kurie nori ir gali padėti mūsų sunkiai bei daug dirbantiems medikams. Turime didelį norą padėti tol, kol nei vienai šalies ligoninei netrūks reikalingos įrangos, gelbėjančios mūsų gyvybes kovoje su pandemija.“


Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras yra Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrio iniciatyva, įgyvendinama su Lietuvos skautija ir kitais partneriais.

2021-01-10   20:27

IP: 78.61.12.30

gaila, netekau jautraus draugo. uzuojauta artimiesiems

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

In Memoriam

Eidamas 64-uosius metus mirė buvęs ministras, žurnalistas, radijo stočių „M-1“ ir „Radiocentras“...

Mirė radijo stočių „M-1“ ir „Radiocentras“ įkūrėjas, buvęs ministras R. Pleikys nuotrauka, foto

Pirmadienį eidamas 69-uosius metus, staiga mirė Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris dimisijos...

Mirė vienas parlamento gynėjų ir kariuomenės kūrėjų V. Jazerskas nuotrauka, foto

Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

Respublikinė Klaipėdos ligoninė sekmadienį pasidalijo liūdna žinia - kovą su klastingu koronavirusu...

Klaipėdos psichiatrijos patriarchas pralaimėjo kovą su koronavirusu nuotrauka, foto

Į Klaipėdos mokyklas sugrįžo 140 vaikų nuotrauka, foto

Klaipėda, Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu,...

Klaipėdoje plaukikai medžios olimpinius kelialapius nuotrauka, foto

Sportas, Kiek daugiau nei po savaitės, vasario 4-5 dienomis (ketvirtadienį ir penktadienį), Klaipėdos...

Geros naujienos: vakcina dar veiksmingesnė, nei skelbta! nuotrauka, foto

COVID-19, Savo gyventojus greičiau nei bet kuri kita šalis nuo koronaviruso skiepijantis Izraelis...

Klaipėdiečiai šiurpsta: miesto širdyje nori įkurdinti priklausomybės ligų centrą nuotrauka, foto

Klaipėda, Uostamiestyje užvirė kova dėl neišvaizdaus šimtamečio pastato, kurį planuojama išardyti, o...

Klaipėda, Paskelbta prieš 20 min.

Sportas, Paskelbta prieš 50 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...