2020 m. lapkričio 24 d. 05:32 val., antradienis

Skaityk dabar

Vienas augina žmonos paliktą neįgalų sūnų

(17)

2019-06-02, 11:45

Gertrūda Katiliūtė, tv3.lt

Vienas augina žmonos paliktą neįgalų sūnų nuotrauka, foto

Marius vienas rūpinasi savo sūnumi Danieliumi.

© Asmeninio archyvo nuotrauka.

Reklama

Klaipėdoje gyvenantį Marių Skersį (37) būtų galima pavadinti tikru superherojumi. Jis kiekvieną dieną skuba į darbą, o grįžęs po jo puola pasakoti savo išgyvenimus vieninteliam savo septynmečiam sūnui Danieliui.

Tačiau į tėčio pasakojimus berniukas, deja, neatsako, o tik stengiasi viską išgirsti. Septynmetį Danielių visam gyvenimui paženklino rotavirusas.

Būtent dėl jo sukeltų pasekmių vaikas visai nevaikšto, nejuda, nemato ir nekalba.

Klaipėdiečiui Mariui Skersiui minima Tėvo diena iš tiesų yra ganėtinai simboliška, nes būtent jis vienas augina savo sergantį sūnų Danielių, mamai tokio vaiko nereikia

Leidžiasi į piligrimines keliones

Kaip pasakoja pats Danieliaus tėtis, per Tėvo diena abu vyrai visuomet stengiasi kažkur išvažiuoti, drauge praleisti laiką ir pasimėgauti vienas kito draugija.

Reklama

„Išvykstame dviese į piligrimines keliones. Praėjusiais metais mes niekur nevykome, nes ligoninėje gulėjome. O užpernai metais vykome aplink Lietuvą, aplankėme bažnytines vietas, Kryžiaus kalną“, – pasakoja M. Skersys.

Deja, šiemet taip pat vyras su savo sūnumi niekur negalės išvykti, nes kol kas berniukas vėl atsidūrę ligoninėje, kur šiuo metu jam yra atliekami gausybę tyrimų.

„Vėl esame ligoninėje, Danieliui rodo uždegimą, nors šiuo momentu turėtume būti reabilitacijoje Slovakijoje.

Deja, susirgo Danielius prieš kelionę, buvo reanimacijoje, atliko begalę tyrimų ir lyg rodo uždegimą, galutinio sprendimo dar nėra“, – sako jis.

Ir nors abu vyrai Tėvo dieną minės ne kažkur keliaudami, vis dėlto Danielius nustebino prieš kelias dienas savo tėtį ir galima sakyti jam padovanojo savotišką didelę dovaną. „Labai noriu pasidžiaugti Danieliaus pasiekimais.

Buvome išvykę į Novosibirską, kur mums taikė specialų gydymą ir vakar Danielius mane nustebino – pirmą kartą pats pakėlė savanoriškai rankytę“, – teigiamų emocijų neslepia vyras.

Reklama

Primename anksčiau aprašytą Danieliaus istoriją: Šios istorijos pradžia – ganėtinai laiminga ir per daug neišsiskirianti iš kitų šeimų istorijų.

Marius drauge su savo dabar jau buvusia žmona, labai laukė pirmojo savo vaikelio. Danielius šį pasaulį išvydo visiškai sveikas, apipiltas tėvų meilės ir rūpesčio.

Tiesa, po mėnesio laiko berniukui buvo nustatyta įgimta hipoterozė (berniukas gimė su per didele skydliauke), dėl kurios berniukas nuo pat pradžių vystėsi lėtai, pradėjo kalbėti ir vaikščioti, sulaukęs tik 2 metukų.

Du kartus ištiko klinikinė mirtis

Sulaukęs 2,5 metų, Danielius rugsėjį pradėjo lankyti darželį, bet jau po dviejų mėnesių vaikas susirgo Roto virusu, dėl kurio darželyje buvo paskelbtas ir karantinas.

„Keturias dienas jis praleido Klaipėdos universitetinėje ligoninėje infekciniame skyriuje, vėliau išleido mus gydytis į namus.

Reklama

Vieną dieną, Danieliui namuose prasidėjo mikroepilepsija, jis pasidarė vangus, sutriko kvėpavimas“, – prisimena Danieliaus tėtis.

Tėvai skubiai iškvietė greitąją pagalbą, kurios belaukiant vos per 20 minučių vaikas tiesiog geso akyse. Ligoninę šeima pasiekė maždaug per 40 minučių, kol gydytojai pildė priėmimo dokumentus,

Danielių, deja, ištiko klinikinė mirtis. „Danielių gaivino gal apie dvi valandas pati skyriaus vedėja. Jį atgaivino, tačiau ligoninėje po dviejų parų jį ištiko antrą kartą klinikinė mirtis.

Tada jam buvo sukelta dirbtinė koma, dėl nesustabdomos smegenų edemos. Buvo atlikta gausybę tyrimų, bet visi jie parodė, kad Danielius yra visiškai sveikas“, – tikina pašnekovas.

Medikai kurį laiką įtarė, kad berniukui gali būti encefalitas, vėliau diagnozė pakeista į cerebrinį paralyžių. Galiausiai Danieliui nustatytas spazminis tetrapleginis cerebrinis paralyžius.

Vėliau paaiškėjo ir dar viena skaudi žinia – berniukas apako.

Reklama

Be to jam diagnozuota ir epilepsija, o praėjusią vasarą Danieliui pasidarė sunku nuryti maistą, todėl tam jam buvo suformuota gastrostoma.

Kaip sako Danieliaus tėtis, tai buvo dar vienas didelis šokas ir žingsnis atgal. Tačiau dabar vaikas gali būti maitinamas tiesiai į skrandį.

Danielių mama paliko

Marius savo sūnų Danielių jau gerus trejus metus augina vienas. Prie vaiko priežiūros stipriai prisideda Mariaus mama, Danieliaus močiutė.

Būtent ji lieka su berniuku namuose, kai Marius išskuba į darbą. Daugiausiai Danielius su aplinkiniais stengiasi bendrauti savo emocijomis, Danieliaus tėtis visuomet, grįžęs iš darbo, berniukui papasakojo kaip sekėsi jo diena.

Roto virusas pakeitė Danieliaus gyvenimą visam laikui (nuotr. asm. archyvo) Berniuko tikroji mama, deja, prieš gerus tris metus išėjo pas kitą vyrą.

Reklama

Kaip prisimena Marius, moteris jį paliko, pasiėmusi ir vaiką. „Tada ji iš viso man neleido matytis su vaiku, teko bylinėtis per teismus. Ir, kaip aš sakau, tada man teismų praktika atsuko nugarą, buvo leista su Danieliumi matytis vos du kartus per mėnesį.

Man tai netiko, mačiau, kad vaiką matysiu dažniau, jeigu atsiimsiu ieškinį. Praėjus po to gal dviem savaitėms, ji ištekėjo už kito vyro“, – sako jis.

O tada, pasak Mariaus, Danieliaus mamos elgesys pasikeitė neatpažįstamai. Jai nebereikėjo tokio vaiko, siųsdavo Marių į ligoninę kiekvieną kartą, kai ten atsidurdavo Danielius, nors moteris puikiai žinojo, kad vyras dienomis dirba.

Sūnui pinigų nemoka iki šiol

Vieną dieną moteris Mariui pateikė ultimatumą: pasiimk vaiką arba jis eis į savaitinį darželį. Marius neturėjo kito pasirinkimo, nenorėjo, kad jo vienintelis sūnus leistų dienas su svetimais žmonėmis.

Nuo to laiko motina Danielių aplankė vos du kartus. „Pasimato ir pamiršta, bandė vieną kartą šmeižti mane, sakydama, kad neleidžiu matytis su vaiku, bet viskas išėjo iš krašto, nes sakė, kad ignoruoju skambučius ir neatsiliepiu.

Reklama

Patariau patikrinti išklotines skambučių ir žinučių, viską darė greičiausiai dėl to, kad ji yra skolinga mums daug pinigų“, – pasakoja vyras. Mariaus teigimu, moteris iki šiol nemoka vaikui numatytų pinigų.

Negana to, moteris pirmuosius pusę metų, kai gaudavo vaiko išmokai skirtus 509 eurus per mėnesį, šiuos pinigus pasilikdavo sau ir jie Danieliaus nepasiekdavo. Susikaupusi skola šią dieną yra daugiau nei šeši tūkstančiai eurų.

„Mamai šiai dienai vienodai yra jos sūnus. Jos giminės aukoja pinigus ir prisideda, o pačiai mamai jos vaikas nerūpi, nors priešiškai į Danielių žiūri ir jos motina, Danieliaus močiutė“, – priduria Marius.

Svajoja apie reabilitaciją ir kamieninių ląstelių injekciją

Dabar Danielius – iš tiesų ramus vaikas, nors jis ir nemato, Marius jį nuolatos stengiasi liesti, pats net jį ir mankština.

Nors dabar geriausiai suprasti vaiko nuotaikas padeda jo veido išraiškos, Marius labiau nei bet kas kitas tiki, kad jo sūnus gali turėti geresnę ateitį. Visai neseniai šeima prisijungė prie sergančių vaikų paramos grupės „Vilties spindulėlis“, kuriame užuojautą ir pagalbą atranda ne viena šeima.

Šiai dienai Marius svajoja nuvežti Danielių į ADELI reabilitacijos centrą Slovakijoje, iš kurio vaikai grįžta itin sustiprėję.

Taip pat Marius prasitaria, kad internete daug informacijos rado ir apie Panamoje atliekamas kamieninių ląstelių injekcijas. Vyro teigimu, tokios injekcijos padeda tapti judresniais.

Tiesa, nors šiuo metu yra tvarkomi visi dokumentai, tiksli tokios procedūros suma vis dar nėra žinoma.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Inga

2019-06-06   11:10

IP: 83.171.17.42

Keista ,kad dar iki šioliai valstybė nesugeba priversti mokėti tuos asmenis , kurie privalo išlaikymo pinigus laiku pervesti vaikų išlaikymui..Jie ramiausiai gali migruoti iš šalies į šalį. Net Rusija sulaiko oro uoste elemenčikus o pas mus jiems į visus įstatymus -nusispjaut. Jie dirba nelegaliai ,jau pažeisdami įstatymus, o vaikų teisių specialistai naiviai tiki tokiais jų išsisukinėjimais nuo elementų mokėjimo.

Su pagarba

2019-06-05   15:41

IP: 83.171.17.42

Va kur tikras tėtis o ne tas,kuris tik deklaruoja popieriuje savo tėvystę.

zmogus

2019-06-05   08:14

IP: 82.135.197.142

Saunuolis is dideles raides ,a tai gegutei gyvenime atsiruks dar kaltina vyrus pijokai neziuri vaiku kiek tokiu geguciu net nuzudo ...sekmes tau ir sunui atsistoti ant kojiu ir pilnai pasveikti ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Klaipėda lieka be atviro lankytojams švyturio nuotrauka, foto

Šiemet pirmą kartą trims mėnesiams atvertas Nidos švyturys parodė, kad toks žingsnis...

Lietuvos jūrų muziejus, tūkstantines žmonių minias ne tik iš Lietuvos, bet ir...

Būna, menkė įsimyli ichtiologą nuotrauka, foto

Girulių miškas šiais metais tapo kone tokia pat karšta bulve kaip COVID-19....

Geležinkelio plėtrą iš Girulių kelia į Gargždus? nuotrauka, foto

Klaipėdos maitinimo įstaigos antrą karantino bangą pasitiko jau išmokusios pirmojo karantino pamokas....

Viešųjų ryšių akcija - karantininiai pietūs nuotrauka, foto

Rengiamas turistinis maršrutas, kviesiantis keliauti kultūros paveldo keliu nuotrauka, foto

Neringa, Neringos savivaldybės administracija kartu su partneriu - Kaliningrado srities J. Svetlanovo filharmonija...

Rinktinėje - dar vienas klaipėdietis nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės, kuri šią savaitę Vilniuje Europos vyrų krepšinio čempionato...

Mitas ar tiesa, kad plaučių vėžys - mirties nuosprendis? nuotrauka, foto

Sveikata, Kasmet plaučių vėžys nustatomas maždaug 1 500 Lietuvos žmonių. Plaučių vėžys -...

Klaipėdietis Paulius Galkinas - tarp planetos elito nuotrauka, foto

Sportas, Nepaisydama varžybų badmečio, Tarptautinė imtynių federacija (UWW) ir toliau uoliai skaičiuoja atletų...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...