2020 m. gruodžio 2 d. 15:27 val., trečiadienis

Skaityk dabar

Veryga kritikuoja Grubliausko elgesį: ne laikas užsiminėti politinių dividendų krovimusi ir šaukti nuo bačkos

(29)

Veryga kritikuoja Grubliausko elgesį: ne laikas užsiminėti politinių dividendų krovimusi ir šaukti nuo bačkos nuotrauka, foto

Aurelijus Veryga ir Vytautas Grubliauskas

© / J. Stacevičiaus/ LRT nuotr., BNS nuotr.

Medikai nesustodami tvirtina, kad svarbiausia kovoje su koronavirusu – kuo platesnis testavimas, taip pat vis garsiau girdima, jog šalies ligoninėse trūksta net būtiniausių priemonių, norint apsisaugoti nuo šios infekcijos, vis daugiau kritikos strėlių pažeria miestų merai, kurie neigiamai vertina kai kuriuos itin vangius Sveikatos apsaugos ministerijos žingsnius.

Reklama

Savo ruožtu šios ministerijos vadovas Aurelijus Veryga ragina miestų vadovus nustoti politikuoti ir efektyviau įsitraukti į bendrą kovą su viruso plitimu.

Nemažai kritikos A. Veryga pažėrė uostamiesčio vadovui, kuris pastaruoju metu skeptiškai vertina Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmus kovoje su koronaviruso plitimu.

„Aš tikrai norėčiau paraginti merus dabar jau susitelkti ir nustoti politikuoti. Meras (V. Grubliauskas-LRT.lt) gali parodyti tą iniciatyvą ir kitur, žinome, kad poreikių yra pačių įvairiausių, kad ir ieškoti asmens apsaugos priemonių. Supraskime, kad tai yra visų mūsų rūpestis, taip pat ir miestų vadovų.

Ministerija viską padarys, kas nuo mūsų priklauso, kad jie gautų ir terpes tiems mėginėliams paimti ir jeigu nesugebės savivaldybė rasti apsaugos priemonių ten esantiems darbuotojams, duosime iš rezervo“, – LRT RADIJUI sakė ministras.

Reklama

Aurelijus Veryga / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.

Anot A. Verygos, šiuo metu, kai situacija visuomenėje yra itin įtempta, politikų aiškinimaisi ir kone nurodymų dalinimai ministerijos darbuotojams ar specialistams, atrodo keisti. Pats A. Veryga siūlo miesto vadovams ir patiems įsitraukti į pagalbą koronaviruso infekcijos problematikai spręsti.

„Supraskime, kiek ta situacija visuomenėje įelektrinta. Kai aš stebiu nuolatinius ir viešus aiškinimusis, jie man atrodo truputį keistoki. Žmonės dirba ir naktimis, ir savaitgaliai, o jei meras gali skirti išteklius paieškoms, jis turėtų tą ir daryti, o ne rašyti kažkokius viešus įrašus, kad jam trūksta“, – kritikos merams negailėjo A. Veryga.

Ministro teigimu, neigimas aspektas yra ir tas, kad didžiųjų miestų vadovai patys skuba pranešti savo regione užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičių, tačiau, pasak ministro, šiuo metu ne tas laikas, jog reikėtų rinktis politinius dividendus ir „problemas spręsti užlipus ant bačkos“.

„Mano prašymas merams, aš suprantu jų norą kažką pasakyti, pasirodyti. Nebe laikas dabar užsiminėti asmeninių politinių dividendų krovimuisi ir noru pasirodyti, kad labai puikiai sprendžiama situacija. Ją reikia spręsti ne užlipus ant bačkos, bet reikia spręsti skambinant tiekėjams.

Kai priekaištaujame, kad mums kažko trūksta, tada norisi paklausti, ką jūs padarėte, kad netrūktų, nes savivaldybės yra atsakingos, kad būtų aprūpintos jų institucijos saugos priemonėmis, jos turi ekstremalų situacijų komisijas, kurios privalo labai daug darbo padaryti“, – kritikos uostamiesčio merui negailėjo A. Veryga.

Reklama

Vytautas Grubliauskas / BNS nuotr.

Viešojoje erdvėje vis daugiau kritikos sulaukia Ekstremalių situacijų centro darbas, kuomet informacija visuomenėje pasidalina padrikai, miestų ar rajonų vadovai bei žiniasklaida viešina duomenis savo kanalais. A. Verygai, tai sunkiai suvokiamas rajonų politikų elgesys, jis tai vertina kaip ypač neatsakingus poelgius ir chaoso įnešimą.

„Aš manau, kad merai sužino duomenis iš ligoninės ir puola juos skelbti. Tai jūs pasakykite, kas tai yra? Ar tai yra atsakingas elgesys, ar noras pasirodyti, ir nežinau, kokiu tikslu tai padaryti“, – LRT RADIJUI sakė A. Veryga.

Daryti koronaviruso tyrimus ligoninėms bus leista artimiausiu metu

Leidimai didžiosioms ligoninėms daryti tyrimus dėl koronaviruso bus duoti artimiausiu metu, teigia sveikatos apsaugos ministras.

Reklama

„Leidimas ligoninėms daryti testus, jeigu ne vakar buvo pasirašytas tas leidimas, tai manau, kad šiandien tikrai bus pasirašytas“, – trečiadienį LRT sakė Aurelijus Veryga.

Šiuo metu bendrai mėginiai tiriami tik Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje Vilniuje.

Tuo pačiu ministras pabrėžė, kad nebus galima tirti po vieną-du mėginius.

„Galės startuoti su viena sąlyga. Testai bus pradedami daryti tada, kada bus pilnai užkraunama įranga, kad nebūtų atliekama su pustušte įranga“, – teigė ministras.

Anot jo, reagentų kiekis – ribotas, todėl juos reikia panaudoti maksimaliai.

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė, per 10 tūkst. reagentų Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją turėjo pasiekti antradienį, dar 20 tūkst. – kitą savaitę.

Reklama

Šiuo metu su įvairiais tiekėjais iš viso susitarta dėl 60 tūkst. reagentų pristatymo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kaip bus dabar

2020-03-21   16:20

IP: 83.181.65.145

kaip bus be pliko klouno... cirkas dingo tai ir klouno neturi likt...

Inga

2020-03-21   13:14

IP: 78.58.46.198

Stiprybės Verygai !

Du būdai

2020-03-20   06:35

IP: 86.100.107.136

Šimašius medikams apsaugos priemones perka, Grubliauskas prašo, reikalauja. Veryga negali nieko duoti, nes neturi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Nemuno pakrantes nugulė žvejai: naktinei vėgėlių žvejybai įsirengia net krosnimi kūrenamas palapines, kuriose – lovos nuotrauka, foto

„Kažkur skaičiau, kad laikas, praleistas žvejojant, neįsiskaito į gyvenimo trukmę“, – prasitaria...

Seimo nutarimu nuo 1998 m. lapkričio 30-oji yra paskelbta Mažosios Lietuvos prisijungimo...

Lapkričio 30-oji ir Mažoji Lietuva nuotrauka, foto

Lietuva skambiai vadinama jūrine valstybe. Klaipėda - jūrinių tradicijų puoselėjimo lopšiu. Tačiau...

Istoriniams laivams atgimti - prieglobstis piliavietėje nuotrauka, foto

Pajūrio regioniniame parke (PRP) žemės sklypą įsigijusios vilnietės Aleksandros Vysockajos-Sadovskienės noras...

Pajūrio regioniniame parke – cirką primenančios kovos dėl žemės: įpainioti net istorikai nuotrauka, foto

Problematiškas krantinės projektas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nors pagrindinės Klaipėdos gatvės tvarkomos intensyviai, panašu, kad senamiestis lieka užmirštas. Anot...

ŠMSM apsisprendė: mokinių atostogos ilginamos nebus nuotrauka, foto

Švietimas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), kartu su epidemiologais išanalizavusi situaciją švietimo...

„Laivas skenduolis“ patrauktas nuo krantinės nuotrauka, foto

Jūra, "Pagaliau“ – ko gero taip vienu žodžiu būtų galima įvardinti vadinamojo „laivo...

Per nuotolinį Kultūros komiteto posėdį už Petro Gražulio nugaros pasirodė pusnuogis vyras nuotrauka, foto

Lietuva, Politikas Petras Gražulis (62 m.) ir vėl atsidūrė dėmesio centre. Trečiadienį nuotolinį...

Klaipėda, Paskelbta prieš 15 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 42 min.

Jūra, Paskelbta prieš 48 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...