2021 m. sausio 16 d. 08:03 val., šeštadienis

Skaityk dabar

"Vakarų medienos grupė" nemažina apsukų

2020-03-02, 10:10

"Vakarų ekspreso" inf.

"Vakarų medienos grupė" nemažina apsukų nuotrauka, foto

Beje, per praėjusius metus VMG Lietuvoje sukūrė per 90 naujų darbo vietų, Baltarusijoje - per 200.

© VMG nuotr.

Reklama

Praėjusiais metais beveik visuose gamybos sektoriuose tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje rekordus fiksavusi "Vakarų medienos grupė" (VMG) ruošiasi naujoms investicijoms. Jos užtikrins ne tik stabilią bendrovės plėtrą, bet ir didesnę eksporto bei rinkos dalį.

Vien praėjusiais metais vienos didžiausių baldų eksportuotojų Baltijos šalyse "Vakarų medienos grupės" įmonės Lietuvoje pasiekė 178 MEUR pardavimus, o bendrai su Baltarusijos įmonėmis - 394 MEUR nekonsoliduotus pardavimus. Palyginti su 2018 m., pardavimai augo 13 proc.

2019 metais didžiausia VMG priklausanti įmonė "Klaipėdos mediena" eksportavo apie 10 proc. daugiau nei 2018 metais ir pasiekė apie 130 mln. eurų apyvartą. Įmonė technologiškai jau pasiruošusi eksportuoti baldų už 150 mln. eurų per metus.

Beje, per praėjusius metus VMG Lietuvoje sukūrė per 90 naujų darbo vietų, Baltarusijoje - per 200.

Bendrovė didino egzistuojančius pajėgumus ir Baltarusijoje. Šioje šalyje įdiegta keliasdešimt naujų produktų, padvigubinti baldų gamybos pajėgumai Mogiliove (investicijos siekė apie 26 mln. eurų) dvigubai padidintas lenktų detalių gamybos kiekis (tam investuota dar apie 17 mln. eurų).

"Suteikiame ir tęsiame nelaimingų atsitikimų draudimą bei sveikatos draudimą visiems mūsų darbuotojams. Toliau geriname darbo sąlygas, taip pat nuolatos investuojame į mūsų darbuotojų saugumą. Mums tai yra labai svarbu", - tikino E. Mockus.

Naujojoje Akmenėje - moderni gamykla

Reklama

Apie ateitį galvojanti VMG ateinančiais metais yra numačiusi per 70 mln. eurų investicijų. Tikimasi, kad įmonių pardavimai 2020 metais pasieks pusę milijardo eurų.

Viena svarbiausių žinių Lietuvoje - medienos drožlių plokščių gamykla Naujojoje Akmenėje, kuri bus viena pajėgiausių Rytų Europoje, ji gamins daugiau nei 600 tūkst. kubinių metrų per metus. Pirmus gaminius planuojama pradėti gaminti jau š. m. balandžio mėnesį.

Naujosios Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje statoma gamykla turės naujausią įrangą. Jai pradėjus veikti šalia atsiras ir korpusinių baldų gamykla.

"Plėtra yra pastovi bendrovės būsena. Šiuo atveju Naujoji Akmenė užims tvirtą poziciją Europos medienos pramonėje. Šaliai bus kur kas naudingiau, jei daugiau medienos bus perdirbama Lietuvoje, o ne žaliavos pavidalu išvežama lyg kokioje neišsivysčiusioje valstybėje", - neabejojo E. Mockus.

Naujojoje gamykloje bus gaminamos 3 milimetrų storio medienos drožlių plokštės. Tokios naujovės kaimyninėse šalyse, tarp kurių Baltarusija, Lenkija, Latvija ir Estija, nėra.

"Ketiname investuoti ir į "Klaipėdos medienos", ir į Mogiliovo baldų gamybos plėtrą bei automatizavimą. Integruosime naujus produktus gamyboje. Taip pat numatytos naujos investicijos į kėdžių ir stalų gamybą Baltarusijoje. Planų ateičiai - netrūksta. Norime, kad "Klaipėdos mediena" taptų viena iš didžiausių virtuvės baldų gamintojų Europoje", - teigė E. Mockus.

Reklama

Šiuo metu baldų, pagamintų Klaipėdoje, galima įsigyti Anglijoje, Šiaurės Vokietijoje, Lenkijoje, Skandinavijoje, Azijoje ir net Australijoje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

"Laisvės pojūtis priklauso tik nuo mūsų pačių" nuotrauka, foto

Tragiški 1991 metų Sausio 13-osios įvykiai Lietuvoje kasmet minimi kaip Laisvės gynėjų...

Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol...

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją nuotrauka, foto

Klaipėdos regiono savivaldybėse nuo koronaviruso pandemijos ir įvestų apribojimų nukentėjo nuo 42...

Karantininė patirtis: regiono verslams nelengva nuotrauka, foto

Prie Kuršių marių stintautojai gaudo stintas, o stintautojus ėmė gaudyti policininkai....

Ribojimai kirto per meškeriotojų pinigines: Klaipėdoje įkliuvo stintautojai iš Kėdainių nuotrauka, foto

COVID-19 sirgęs ir į parduotuvę be kaukės nuėjęs vyras nubaustas areštu nuotrauka, foto

Lietuva, COVID-19 sergantis vilnietis, be kaukės nuėjęs į parduotuvę, nubaustas areštu, penktadienį pranešė...

Bronius Markauskas: "2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini" nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2020-ieji visų atmintyje pirmiausia išliks kaip COVID-19 metai. Mes susidūrėme su problema,...

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...