2019 m. liepos 17 d. 11:52 val., trečiadienis

Skaityk dabar

Vaikulei grasinama dėl pozicijos apie Krymą

(25)

2018-08-15, 11:36

Rasa PAKALKIENĖ, "Lietuvos žinios"

Vaikulei grasinama dėl pozicijos apie Krymą nuotrauka, foto

Dainininkė Laima Vaikulė.

© inforesist.org nuotr.

Reklama

Vienas Rusijos senatorius perspėjo žinomą latvių dainininkę Laimą Vaikulė apie galimas problemas Rusijoje po jos pareiškimo dėl Krymo. Kai prieš koncertą Ukrainos mieste Odesoje ji pareiškė, kad nevažiuotų į Krymą, kad ir kokį honorarą pasiūlytų, pusiasalį aneksavusioje šalyje kilo pasipiktinimo banga. L. Vaikulę tokia reakcija šokiravo.

Apie tai, kad per spaudos konferenciją, surengtą prieš koncertą Odesoje, 64 metų latvių dainininkė L. Vaikulė pareiškė, jog Kryme nesiruošia koncertuoti bei kokios reakcijos sulaukė jos žodžiai, pranešė ir Ukrainos, ir Rusijos žiniasklaida.

„Man atrodo, kad žmonės išprotėjo. Jie visiški „zombuoti“, – dainininkė sakė latvių žurnalistams.

Mat Kryme uždrausta

Prieš rugpjūčio 10 dienos koncertą Odesoje L. Vaikulė surengė spaudos konferenciją. Per ją kategoriškai pareiškė, kad okupuotame Kryme nekoncertuos, parašė šio Ukrainos miesto naujienų portalas dumskaya.net. „Ne. Mums uždrausta. Mums, europiečiams. Aš ten nevažiuosiu, kad ir kokį honorarą siūlytų“, – latvių dainininkę citavo interneto leidinys. Ir priminė, kad nors L. Vaikulė dažnai vadinama „Rusijos dainininke“, ji turi Latvijos pilietybę.

Klausiama, ką mano apie „juoduosius sąrašus“ atlikėjų, kuriems draudžiama atvykti į Ukrainą, L. Vaikulė teigė esą „artistai – tai vaikai“. „O vaikai gali velniažin ką iškrėsti. Artistai – taip pat. Tiek jie atitrūkę nuo realybės. Negalima liesti vaikų ir artistų. O tuos vaikus traukti į kažkokius sąrašus... Jei jie kur nors ir pateko, tai todėl, kad nesupranta, kas vyksta“, – dainininkę citavo Odesos žurnalistas.

Reklama

Nostalgijos Sovietų Sąjungai nejaučia

Per spaudos konferenciją latvių dainininkė taip pat teigė nejaučianti šiltų jausmų Sovietų Sąjungai, rašė Odesos naujienų portalas.

„Nėra ir negali būti nostalgijos Sovietų Sąjungai, – sakė L. Vaikulė. – Esu laiminga, kad visa tai sugriuvo. Nors buvo sunku. Gal ir jums tai teks patirti Ukrainoje. Dešimtajame dešimtmetyje mačiau žmogų, kuris žiemą vietoj batų kojas apsivyniojo laikraščiais. Pokytis buvo labai sunkus. Nieko nesuprantu politikoje, bet jei jūs įstosite į Europos Sąjungą... Aš žinau, kiekvienas pokytis būna sunkus. Mes tai patyrėme. Latvijoje dešimtmetį buvo skurdas. Tačiau dabar mes laimingi.“

Kartu dainininkė išreiškė nuomonę, kad dabartiniams jauniems atlikėjams lengviau atkreipti į save dėmesį. „Nufilmavai telefonu ir įdėjai savo kūrybą į internetą. Anksčiau apie tai nė svajoti negalėjai. Buvo meninės tarybos. Manęs nenorėdavo išleisti. Sovietų Sąjungos kultūros ministerija siuntė mane į tarptautinį festivalį. O kitos instancijos tuo metu teigė, kad man negalima važiuoti“, – pasakojo L. Vaikulė.

Rusijoje – pasipiktinimas

Rusijoje latvių dainininkės žodžiai dėl Krymo sukėlė audringą reakciją. Piktinosi politikai, atlikėjai ir tiesiog socialinių tinklų naudotojai. Savo nepasitenkinimą pareiškė net cirko dresuotojas, kurį citavo rusų naujienų agentūra.

Reklama

Reaguodamas į latvių dainininkės žodžius, Rusijos senatorius Francas Klincevičius pasakė: „Jokios nostalgijos. L. Vaikulė eina Vachtango Kikabidzės pėdomis.“ Rusijos Federacijos tarybos narys taip pat pažymėjo, kad dainininkei gali kilti problemų, jei ji susiruoš gastroliuoti Rusijoje.

„Žodis – ne žvirblis. Įdomu, koks dabar būtų L. Vaikulės honoraras, jei jai šautų mintis išsiruošti į gastroles Rusijoje“, – pareiškė F. Klincevičiusšios, valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ atstovas.

Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Dmitrijus Sviščevas latvių dainininkę pavadino šalies, kurios pilietybę ji turi, „antirusiškos propagandos auka“.

Šios šalies dainininkas ir kompozitorius Olegas Gazmanovas L. Vaikulės pareiškimą dėl Krymo vadino negražiu ir teigė, kad Rusija jai davė viską.

Rusų prodiuserių nuomonės skiriasi

Vienas Rusijos prodiuseris – Josifas Prigožinas – latvių dainininkei pasiūlė daugiau nebekoncertuoti šioje šalyje. Jis priminė, kad Latvijos pajūrio mieste Jūrmaloje rengiamas L. Vaikulės festivalis „Laima Rendezvous“. Jis pradėtas organizuoti po to, kai festivalis „Naujoji banga“ buvo perkeltas į Sočį, nes kai kurioms Rusijos muzikos žvaigždėms buvo uždrausta įvažiuoti į Latviją.

Reklama

Vis dėlto festivalio „Naujoji banga“ Sočyje prodiuseris Aleksandras Rumiancevas teigė, kad L. Vaikulės pozicija dėl Krymo neturi nieko bendro su kūryba ir neturės įtakos dainininkės pasirodymui šiame renginyje. „Mes pakvietėme Laimą į „Naująją bangą“ dėl jos muzikinio repertuaro, ji – gera dainininkė. O ką, gyvendama kitoje šalyje, galvoja apie Krymą, yra jos asmeninis reikalas. Laimos tokia nuomonė, o aš taip nemanau“, – sakė festivalio prodiuseris.

Dainininkę palaikė kompozitorius Raimondas Paulas

Žiniasklaida pranešė, kad L. Vaikulę dėl pareiškimo apie aneksuotą Krymą palaikė latvių kompozitorius Raimondas Paulas. Rusijos radijo stočiai „Govorit Moskva“ („Kalba Maskva“ – liet.) jis patvirtino, kad taip pat nesiruošia vykti į pusiasalį.

„Tai jos pasirinkimas, – apie L. Vaikulę sakė R. Paulas. – Kaip ji nori, taip daro. Aš dabar apskritai niekur nevažiuoju – nei į Maskvą, nei į gastroles. Paprasčiausiai atsisakau. Aš savo jau atgrojau.“

„Jie žvėrys“

Pačią L. Vaikulę labai paveikė reakcija į jos pareiškimą dėl Krymo.

Reklama

„Nė neįsivaizdavau, kad žmonės – tokie žvėrys. Pasakysiu atvirai. Galbūt todėl, kad niekada nežiūriu televizoriaus. Dabar pirmą kartą įsijungiau pažiūrėti, kokia reakcija, – dainininkė sakė latvių žurnalistams. – Man atrodo, kad žmonės išprotėjo. Jie visiški „zombuoti“. Jie net negirdi, kas kalbama... Žurnalistai – provokatoriai ir melagiai. Tokie mano įspūdžiai.“

L. Vaikulės teigimu, jai vis viena, kuo baigsis skandalas, ir išreiškė apgailestavimą dėl „cecho kolegų“ elgesio. „Jie parodė savo veidus. Jie – vargšai žmonės, nežinantys, kaip pasirodyti. – sakė latvių dainininkė. – Niekada gyvenime nekomentavau nė vieno atlikėjo, kuris ką nors darė. Tai tiesiog gėda, piktumas ir bjaurumas. Tai pavydas. Tai siaubinga. Tiesiog bjauru.“

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

medis

2018-08-19   09:21

IP: 95.90.217.23

Jai pradedam kapstytis kas giliau, tai Krymas priklauso graikams...

Kelmanas to vermisažui

2018-08-18   22:20

IP: 85.232.128.59

Ką tu čia pasakoji baikas. Kai CCCP subyrėjo atsirado jos vietoje naujos valstybės tame tarpe Rusija ir Ukraina. Kai susikūrė nauja valstybė Rusija ji Krymo savo sudėtyje neturėjo. Krymas buvo Ukrainos sudėtyje TEISĖTAI. Ką patvirtino sutartimis ir pati RUSIJA. Jeigu dabar pradėsime pasaulyje atiminėti vieni iš kitų kas kam priklausė, tai kiltų KARAI. Gal mums Lietuviams pasiimti Rusų žemes , kurios mums priklausė šimtai metų. Mes taip gerbiame tavo Putiną kad per fudbolo rungtines dainuojame Ukrainiečių Liaudie dainą Putin X... LA LA LA LA. O kodėl tu myli Putka? Papasakok, kaip Jūsų žmonės jį myli.

> Kelmanas

2018-08-18   17:38

IP: 5.135.136.191

tai va, ponas, jokiam Kryme tu ne buvai, filmo apie jį nežiūrėjai, dabar kažkokias Kiseliovo kliše man kabini, tuoj pasirodys kad ir apie Kiseliovą girdėjai tik iš savo nepriklausomos žiniasklaidos interpretacijų. Tarp kitko, gal žinai už ką Kiseliovas buvo apdovanotas Lietuvos valstybės per jos nepriklausomybės atkūrimą? Ar kai jis kovojo už jūsų laisvę, jums jis buvo didvyris, o kai kovojo už Krymo žmonių apsisprendimą - tai jums jis staiga tapo "propagandistu" ? Tai kas čia per dvigubi standartai demokratinėje valstybėje?
Grįžtam prie temos. Krymą be jokio referendumo atplėšė nuo Rusijos ir prijungė prie Ukrainos Socialistinės Respublikos 1954m. Nikita Chruščiovas (arba Malenkovas - esmė ne tame). Ši dovana nuo Rusijos Ukrainai įvyko švenčiant Perejaslavlio Rados 300-metį (1654m - Rusijos ir Ukrainos Susijungimas). Įstatymiškai, pagal Konstituciją, tai negalėjo būti padaryta be RSFSR sutikimo, kurio nebuvo. Jeigu pažiūrėt į žemėlapį, tai kiek priaugo Ukraina nuo 1654m., kai ji buvo savo didumu panaši į Lietuvą? Kieno deka jos teritorija taip išaugo? Tik Rusijos carų deka, o taip pat Lenino, Stalino ir Chruščiovo.
Dabar grįžtam prie Krymo pripažinimo. Kodėl ESBO atsisakė nuo Krymo vadovybės pakvietimo į Referendumą? Kodėl ESBO ir visa kita pažangi ir demokratiška Europa ( išskirus Austriją ir Šveicariją) tylėjo kai 1999m JAV bombordavo Belgradą urano bombomis? Kodėl Jugoslavijos skaldyme surengti referendumai buvo teisėti, nors juose dalyvavo ne visi žmonės, o "išrinktieji", kuriuos lengva papirkt, o Krymo referendumas - žmonių apsisprendimas, kuriame dalyvavo visi žmonės ir į kurį buvo kviečiami VISI - ir ESBO ir bele kas, buvo viešas ir atviras - bet vistiek neteisėtas? Tai kodėl, ką atsakysit?
Galima daug diskutuot kas atsirado anksčiau - višta ar kiaušinis, kas yra svarbiau - šalies vientisumas, ar žmonių apsisprendimas ir valios išreiškimas. Bet esant konkrečioms sąlygoms ir įvykiams, o taip pat istorinėms aplinkybėms, manau, žmonių apsisprendimas yra svarbesnis.
Dar, ponas melagėli, priekaištavot apie tai, kad Krymo totoriai neturi aukštojo mokslo, bet kai sužiniojot, kad Kryme jau neužilgo atsidarys valstybinis musulmonų tarptautinis universitetas, tai neatsakėt į klausimą, ar buvo koks totorių universitetas prie Kijevo valdžios ir kodėl tamsta nekėlėt šito klausimo per tiek metų? Dabar prakalbot apie totorių nepriklausomybę? Tai atsakykit, kada Krymo totoriai buvo nepriklausoma šalis?
O kas liečia jūsų masalą, tai kaip sako - ačiū už tokį masalą, gal dar turit? :) Kokios tautos buvo pavergtos Rusijos? Kodėl jums staiga parūpo Jakutijos turtai? taigi jūs ,lietuviai , jau seniai "nešeriat Maskvos" savo pasakiškomis dešromis, tik kažkodėl vis dar negyvenat kaip Emiratuose, na bent jau ne visi. Todėl, linkiu jums abiems su elfu išsigydyti, nes matau, kad marazmas yra užkrečiamas. O Lietuvai linkiu vienybės ir stiprybės, kad atsilaikytų prieš tokius besmegenius šiaudinius patriotus ir pradėtų realiai žiūrėt į pasaulį ir užsiiminėti savo žmonių gerove. Visų žmonių, o ne t.v. buvusio partinio "elito".
P.S. Girdėjau kad agresorius Putinas pakeliui į Vokietiją pagal asmeninį pakvietimą turi "užvažiuot" į kažkokias tai vestuves, lygtai pas pas Austrijos URM . Matai kaip nekenčia Putiną Europoj :) arba tai kremliaus propaganda, paaiškinkit... :D

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Sovietinės Lietuvos vadovas - užmiršta praeities šmėkla nuotrauka, foto

Antakalnio kapinėse nesunkiai rasime ilgamečio Lietuvos tarybų socialistinės Respublikos pirmojo sekretoriaus Antano...

1. Sakykite, ar yra galimybė iš anksto atsisakyti testamento, jei dar nėra...

Į skaitytojų klausimus atsako teisininkė Ramunė Juškaitė nuotrauka, foto

„Jei jau reikia važiuoti į Rietavą, vengiu sekmadienių. Nes mašinų srautas yra...

Rietavo turguje pirkėjai randa visko nuotrauka, foto

Šiandien pasaulis pasidarė mažas, sako psichoterapeutė Jūratė BAJARŪNIENĖ, nes kas dieną vis...

Greitasis laikas vagia mūsų dienas nuotrauka, foto

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Trečiadienio pietūs

Vytis Europą Lietuvai tampa vis sunkiau nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sėkmingai pastaruosius keliolika metų augusi Lietuva nusikrato pigios šalies etiketės. Dabar reikės...

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Klaipėda, Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Iš emigracijos grįžusi Aistė: radau jėgų viską kurti iš naujo nuotrauka, foto

Įvairybės, Panevėžietė Austė Mikalajūnaitė (28) po mokslų Lietuvoje išvyko padirbėti Norvegijoje, o nepritapusi...

Patarimai, Paskelbta prieš 38 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 51 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 51 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...