2021 m. sausio 22 d. 03:06 val., penktadienis

Skaityk dabar

Smiltynėje vienas namas pasikeis taip, kad bus sunku net atpažinti

(1)

Smiltynėje vienas namas pasikeis taip, kad bus sunku net atpažinti nuotrauka, foto

POKYČIAI. Numatoma rekonstruoti Lietuvos jūrų muziejui priklausantį statinį.

© Projektuotojų vizualizacija

Reklama

Klaipėdoje persikėlus keltu per Kuršių marias į Smiltynę lankytojus pasitinka net keli palei pakrantę išsidėstę išskirtinės architektūros pastatai. Vieno iš jų laukia dideli pokyčiai - nors šiuo metu namas naudojamas ūkinėms reikmėms, jame turėtų būti įrengtos patalpos, pritaikytos mokslinei veiklai. Regis, pastatas pasikeis kaip reikiant. Darbai turėtų atsieiti apie 1 mln. 493 tūkst. eurų.

Klaipėdos miesto savivaldybė ketvirtadienį pranešė apie Smiltynės gatvės 8 numeriu pažymėto pastato rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.

Reikia specialių sąlygų

Juose dėstoma, kad yra numatytas "kultūros paskirties pastato rekonstravimas". Tiesa, darbus užsakiusio Lietuvos jūrų muziejaus Kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėjos Ninos Puteikienės teigimu, šiuo metu pastatas nėra naudojamas muziejinėms reikmėms.

N. Puteikienė portalui VE.lt dėstė, kad Smiltynės g. 8 name, iki šiol naudotame kaip ūkinės paskirties pastate, bus įrengtos eksponatų saugyklos.

Apie tai bylojama ir projektiniuose pasiūlymuose. "II aukštas - jūrų gamtos (jūrų faunos preparatų ir mineralų) ir laivybos etnografijos rinkinių saugyklos", - dėstoma projektavimą atlikusios bendrovės "ARCHKO" parengtame rašte.

"Šiuo metu saugyklos neatitinka šiuolaikinių saugyklų reikalavimų. Tas pastatas, kuris naudojamas kaip pagalbinės patalpos, bus rekonstruotas ir jau 2023 metais Lietuvos jūrų muziejus turės moderinias saugyklas, atitinkančias visus reikalavimus.

Reklama

Žinia, tam, kad būtų užtikrintas eksponatų ilgalaikis saugojimas, reikia ypatingo rėžimo, temperatūros. Visi šie dalykai ir bus užtikrinti naujose mūsų eksponatų saugyklose", - dėstė N. Puteikienė.

Ji skaičiavo, kad projekto vertė siekia 1, 493 mln. eurų.

"O mūsų eksponatų skaičius šiandien siekia 89 tūkst. 653 vienetus", - teigė N. Puteikienė.

2 variantai

Projektiniuose pasiūlymuose pažymima, kad esamas skypas, kuriame turėtų būti rekonstruotas pastatas, yra ant kalvos, tankiai apaugęs medžiais. Privažiavimas prie pastato yra nuo Smiltynės gatvės žvyruotu, stačiu keliuku. Atstumas nuo Smiltynės gatvės - apie 90 metrų.

"Pastatas šiuo metu yra nenaudojamas arba naudojamas epizodiškai. Sklypas apaugęs žole, menkaverčiais krūmais, jame yra nemažai vertingų medžių", - teigiama projektiniuose pasiūlymuose.

Šis pastatas buvo statytas dar sovietmečiu.

Reklama

Pagal Lietuvos jūrų muziejus pateiktą programą, pastatą norima pritaikyti mokslinei veiklai - ketinama įrengti eksponatų tyrimo ir saugojimo patalpas. Rūsys turėtų atsirasti rinkinių prevencinio restauravimo ir konservavimo patalpos. O pirmame aukšte - eksponatų aptarnavimo ir lankytojų priėmimo patalpos, laivų technikos ir tekstilės rinkinių saugyklos.

Projektiniuose pasiūlymuose aiškinama, kad yra du galimai pastato konversijos variantai. "Patalpų išplanavimai visais variantais iš esmės yra vienodi. Skiriamos skirtingos architektūrinės išraiškos.

Siūlomais variantais derinama architektūrinė stilistika prie Smiltynės vilų konteksto stilizuojant arba atkartojant architektūrinę gretimų pastatų išraišką", - teigiama projektuotojų rašte.

Jame teigiama, kad abiem pasiūlymų variantais pagrindinis dekoro elementas yra stilizuotas fachverkas.

"Fachverko naudojimas kaip pagrindinis elementas, nes didžiojoje dalyje istorinių Smiltynės vilų buvo naudojamas fachverkas ir tai būdingiausias Smiltynės vilų akcentas.

Pirmuoju variantu siūlomas lenktų, grakštesnių formų pastatas, antruoju variantu griežtesnių formų. Pirmuoju variantu siūlomas lenkto stiklo prieangis aliuzija į istorinėse vilose dažnai naudojamas dengtas pavėsines. Fachverko elementai stilizuoti, atitraukti nuo pagrindinės sienos konstrukcijos. apdailai naudojamos medžiagos, medis - fachverkui, tinkas - sienoms, bei čerpės - stogui", - aiškinama projektiniuose pasiūlymuose.

Reklama

Viešas susirinkimas, kuriame bus galima išdėstyti savo pasiūlymus dėl projektavimo, įvyks 2020-03-02 dieną 17.00 val. adresu Smiltynės g. 7, Klaipėdoje.

Susipažinti su projektu galima Savivaldybės tinklalapyje: https://www.klaipeda.lt/data/public/uploads/2020/02/projektiniai-pasiulymai.pdf

PLANAI. Kol kas numatyti 2 variantai, kaip turėtų atrodyti rekonstruotas statinys.

Projektuotojų vizualizacija.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (2) nuotrauka, foto

Klai­pė­dos mies­to tary­bos nario Arvy­do Vait­kaus nuo­mo­ne, Sena­sis tur­gus - svar­bi mies­to...

Didžiajai daliai prekybos persikeliant į internetą, gyventojai vis dažniau susiduria su internetiniais...

Internetinių sukčių era: nukentėjusiems negali padėti net teisėsaugos institucijos nuotrauka, foto

Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol...

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją nuotrauka, foto

Visame pasaulyje populiarumo neprarandantiems „Apple“ kompanijos telefonams „iPhone“ neatsispyrė ir prezidentūra. Centrinio...

Prezidentūra neatsispyrė „iPhone“: už daugiau nei 34 tūkst. eurų įsigijo 75 naujos kartos telefonus nuotrauka, foto

Kiek uždirba ministrai, o kiek – jų pavaldiniai? Skaičiai stebina ne vieną nuotrauka, foto

Lietuva, Pandemija nuo pat pavasario atvėrė daug sveikatos sistemos sopulių, tačiau atskleidė...

Gargždiškiai - ketvirtfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo taurės turnyre sėkmingai žingsniuoja "Gargždų pramogų" futbolininkai, kurių gretose...

Bekelės monstrams politikai mauna apynasrį nuotrauka, foto

Neringa, Nuo šių metų vasario 1-osios norint į Neringos miesto savivaldybę atvykti ar...

Šimtametės palangiškės sveikinimas per karantiną atrodė pribloškiančiai: prireikė ir technikos pagalbos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantino metu įsigaliojęs draudimas lankytis namuose pas svetimus žmones Palangos merą...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Neringa, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...