2021 m. sausio 19 d. 14:52 val., antradienis

Skaityk dabar

Šiemet Klaipėdoje atsiras išmanieji šviesoforai

2020-02-27, 14:01

"Vakarų ekspreso" informacija

Šiemet Klaipėdoje atsiras išmanieji šviesoforai nuotrauka, foto

TIKSLAS. Atnaujinus Tilžės gatvės ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukciją - pertvarkant ją į keturšalę šviesoforais reguliuojama sankryžą, eismą reguliuos išmanieji šviesoforai.

© "Oro grupės" nuotr.

Reklama

Statybos nestoja. Mieste ir šalia Klaipėdos dygsta nauji kvartalai, atnaujinamos gatvės, senų daugiabučių kiemai, ir visur reikia įrengti apšvietimo infrastruktūrą. Klaipėdos miesto savivaldybės kontroliuojama bendrovė "Gatvių apšvietimas" skelbia, kad darbų sezonas jau prasidėjo.

Vykdomi laimėti rangos konkursai, pasirašomos naujos sutartys, o dirbti šiemet teks maksimaliomis apsukomis: reikės priimti daugiau darbuotojų ir įsigyti naujos technikos.

Daugiau šviesos

Sprendžiant pagal UAB "Gatvių apšvietimas" laimėtus konkursus, šiemet nušvis Joniškės ir Šienpjovių gatvės, Danės g. ir Laivų skersgatvio kiemai. Bus tęsiami darbai Tilžės g. ir Šilutės plento sankirtoje. O ilgoje Taikos prospekto atkarpoje nuo "Akropolio" iki "Avitelos" seni šviestuvai bus pakeisti naujais.

"Gatvių apšvietimui naudojamos senos kartos lempos vidutiniškai tarnauja dvejus metus. O LED šviestuvai tarnauja kelis kartus ilgiau. Be to, jos sunaudoja nuo 30 iki 50 procentų mažiau elektros energijos", - pasakojo Dainius Petrauskas, UAB "Gatvių apšvietimas" Apšvietimo valdymo skyriaus vadovas.

Pasak bendrovės specialistų, visuose projektuose numatyta įrengti tik naujos kartos LED apšvietimo sistemas. Taip pat ir atnaujinti senąsias: šiemet skirtingose uostamiesčio vietose, daugiausia ten, kur į mokyklą eina vaikai ar didesnis pėsčiųjų eismas, daugiau kaip 250 senos kartos šviestuvų bus pakeisti LED.

Šviesoforai stebės transporto srautus

Atnaujinus Tilžės gatvės ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukciją - pertvarkant ją į keturšalę šviesoforais reguliuojamą sankryžą, eismą reguliuos išmanieji šviesoforai. Radarų pagalba bus detektuojami transporto srautai, pagal poreikį valdomas transporto pravažiavimo intensyvumas.

Reklama

"Iki šiol šviesoforus suprogramuodavome ciklais, kai vienodais intervalais tam tikrą laiką šviečia viena ar kita spalva. Tačiau naujausi šviesoforai turi įrenginį, veikiantį radaro principu. Jis mato ir suskaičiuoja, kiek mašinų susikaupia sankryžoje, ir pats autonomiškai gali nustatyti didžiausio pralaidumo ciklą", - pasakojo Egidijus Kivilis, UAB "Gatvių apšvietimas" Eismo valdymo skyriaus vadovas.

Beje, ir kitose miesto sankryžose jau stebimas eismo intensyvumas - prie šviesoforų įrengta 19 vaizdo stebėjimo kamerų.

"Kol kas vaizdo kameromis stebime, ar šviesoforai veikia tinkamai. O kai bus sureguliuoti teisiniai formalumai, šiomis kameromis bus galima realiu laiku matyti ir stebėti eismo srautus, fiksuoti eismo įvykius", - naujovės naudą aiškino E. Kivilis.

Komentaras

Vaidas RAMANAUSKAS, UAB "Gatvių apšvietimas" laikinasis generalinis direktorius
Galiu konstatuoti, kad po sudėtingesnės metų pradžios įmonė toliau sėkmingai vykdo savo ūkinę veiklą. Atlikome įmonės valdymo optimizavimą.

Įmonė yra finansiškai stabili. Matau, kad darbuotojai yra savo srities specialistai, nebijo iššūkių, siūlo ir imasi naujų projektų. Įsigilinau į situaciją ir galiu užtikrinti, kad visus įsipareigojimus vykdysime laiku ir kokybiškai.

Reklama

Tikslai šiems metams aiškūs: daug daugiau miesto gatvėse ekonomiškesnio LED apšvietimo, greitesnis techninių sąlygų išdavimas, nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų saugumo lygio gerinimas, tinkamas projektų vykdymas, inovacijų diegimas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją nuotrauka, foto

Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol...

Atėjusius 2021-uosius metus pasitinkame ne tik su viltimi grįžti į normalų gyvenimo...

Kokie pokyčiai šiemet laukia švietimo srityje? nuotrauka, foto

Kultūros viceministrė, buvusi Lietuvos kultūros tarybos vadovė Daina Urbanavičienė teigia apgailestaujanti dėl...

Ir davė, ir gailisi: už neįvykusį F. Kirkorovo koncertą skirti pinigai kelia audrą nuotrauka, foto

Daugelis klaipėdiečių supranta, kad turėdami tokį lobį kaip Danės upė toli gražu...

Danės įveiklinimas - vėžlio greičiu: kalbų daug, darbų nematyti nuotrauka, foto

Kaip moksleiviai įsivaizduoja Lietuvą, kaip jūrinę valstybę nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos jūrų kadetų mokykla organizavo Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių...

Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021 nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus. Šį titulą, kurio laukta...

Kultūros taryba nebeskirstys subsidijų kultūros įstaigoms nuotrauka, foto

Euras, Lietuvos kultūros taryba ateityje nebeskirstys subsidijų kultūros įstaigoms už nuostolius, patirtus...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...