2021 m. vasario 26 d. 21:10 val., penktadienis

Skaityk dabar

Seimūnų komandiruočių kryptyse – ir maldos pusryčiai, ir paroda

2019-11-03, 11:49

Roberta Tracevičiūtė, 15min.lt

Seimūnų komandiruočių kryptyse – ir maldos pusryčiai, ir paroda nuotrauka, foto

Neelinis Seimo posėdis

© Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr.

Reklama

Seimo narių komandiruotėms į užsienį šiemet panaudota 310 tūkst. eurų. Parlamentarai darbinių išvykų Seimo vadovybės yra išleidžiami ne tik į rutininius, bet ir į pakankamai nišinius renginius. Pavyzdžiui, Europos Parlamento rengiamus maldos pusryčius, žydų teisininkų asociacijos konferenciją, diskusiją Baltijos valstybių žaidimų pramonės klausimais.

Nuo rudens sesijos pradžios Seimo valdyba palaimino keliasdešimt parlamentarų komandiruočių į užsienį. Seimo nariai vyko ar dar rengiasi vykti į tokius renginius kaip Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos pirmininkų komiteto posėdis, Izraelio sąjungininkų fondo konferencija, tarptautinė konferencija krikščionių persekiojimo klausimais, tarptautinė reabilitacijos, prevencijos, priežiūros ir žmonių su negalia įtraukties paroda.

Vyks į Izraelio sąjungininkų renginį

Vienas dažniausiai į komandiruotes vykstančių parlamentarų – Emanuelis Zingeris. Nuo rugsėjo mėnesio Seimo valdyba pritarė penkioms jo darbinėms išvykoms.

Be kelių kitų komandiruočių, jis spalio 24–26 dienomis dalyvavo antrajame Europos valstybių parlamentų narių aljanso už Izraelį posėdyje Prahoje.

Lapkričio 24–26 dienomis dalyvaus Tarptautinėje žydų teisininkų asociacijos konferencijoje Tel Avive, gruodžio 7–10 dienomis – Izraelio sąjungininkų fondo rengiamoje konferencijoje Tel Avive ir Jeruzalėje.

Reklama

E.Zingeris – Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio valstybe grupės pirmininkas.

Domėsis krikščionių persekiojimo klausimais

Seimo narys Egidijus Vareikis, vadovaujantis parlamente veikiančiai laikinajai Maldos grupei, pastaruoju metu išleistas į kelis su religija susijusius renginius.

Lapkričio 25–27 dieną jis turėtų lankytis Budapešte, kur vyks antroji Tarptautinė konferencija krikščionių persekiojimo klausimais.

Gruodžio 2–4 dienomis dalyvaus Europos Parlamento rengiamuose maldos pusryčiuose ir Europos krikščionių politinio judėjimo generalinėje asamblėjoje Briuselyje. Praėjusią savaitę jis keturioms dienoms buvo išleistas į komandiruotę Kijeve, kur vyko apskritojo stalo diskusija „Civilizacijų konfrontacija XXI-ajame amžiuje“.

Praėjusią savaitę jis keturioms dienoms buvo išleistas į komandiruotę Kijeve, kur vyko apskritojo stalo diskusija „Civilizacijų konfrontacija XXI-ajame amžiuje“. Seimo valdyba kanceliarijai nurodė padengti dalį šių E.Vareikio komandiruočių išlaidų. Konkrečiai – kompleksinio draudimo.

Reklama

Padengė kelionės draudimo išlaidas

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos vicepirmininkas Justas Džiugelis rugsėjo 18–21 dienomis buvo komandiruotas į Diuseldorfą dalyvauti tarptautinėje reabilitacijos, prevencijos, priežiūros ir žmonių su negalia įtraukties parodoje „Rehacare“.

Kelionės draudimo išlaidos buvo padengtos iš Seimo nenumatytoms komandiruotėms skirtų lėšų.

Parlamento vicepirmininkė Irena Šiaulienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė, parlamentarės Rūta Miliūtė ir Aušrinė Norkienė spalio 3–15 dienomis buvo komandiruotos dalyvauti Lietuvos ir JAV moterų verslininkių forume bei susitikimuose su Los Andželo valdžios institucijomis, JAV lietuvių organizacijų atstovais.

Seimo kanceliarijai pavesta apmokėti kompleksinio kelionės draudimo išlaidas ir išmokėti dienpinigius iš nenumatytoms komandiruotėms skirtų lėšų.

Parlamentaras Žygimantas Pavilionis, be kitų komandiruočių, 21–23 dienomis turėjo dalyvauti dvyliktojoje pagrindinių Vokietijos užsienio politikos planuotojų konferencijoje Berlyne.

Reklama

Iš Seimo lėšų turėjo būti apmokėtos kompleksinio kelionės draudimo išlaidos.

Seimo narys Dainius Kreivys spalio 28–29 dienomis buvo išleistas į komandiruotę Briuselyje dalyvauti diskusijoje Baltijos valstybių žaidimų pramonės klausimais.

Seimo kanceliarijai nurodyta padengti kompleksinio kelionės draudimo išlaidas.

Kritiškiau vertina prašymus

Seimo valdyboje nuo rugsėjo dirbančio parlamento opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko teigimu, artėjant metų pabaigai komandiruotėms skirtas biudžetas yra labiau įtemptas, nes didžioji dalis tam skirtų lėšų jau yra panaudota.

„Jau ne vieną valdybos posėdį žymiai kritiškiau žiūrima į Seimo narių komandiruotes, ypač, jeigu jos nesusijusios su oficialiomis pareigomis – tai yra mūsų pastoviųjų delegacijų dalyvavime“, – sakė jis.

Reklama

J.Sabatauskas minėjo, kad buvo atvejų, kai Seimo nariai neišleisti į konferencijas užsienyje.

Tarkime, sulaukusi prašymo išleisti E.Vareikį į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rengiamą konferenciją „Žmogaus teisės ir demokratija skaitmeniniame amžiuje“, Seimo valdyba nusprendė kol kas leidimo nesuteikti.

„Iš tiesų ir lėšų klausimas iš karto pakimba – iš kokių lėšų ir ar iš tikro yra būtinybė dalyvauti“, – pabrėžė Seimo opozicijos lyderis. Iš tiesų ir lėšų klausimas iš karto pakimba – iš kokių lėšų ir ar iš tikro yra būtinybė dalyvauti.

Pasak J.Sabatausko, pastebima tendencija, kad dažniausiai tie patys Seimo nariai važiuoja į komandiruotes tiek oficialiose delegacijose, tiek ir į nebūtinąsias darbines išvykas, susijusias su atskiromis nišinėmis problemomis, kurios galbūt nėra ypatingai svarbios Lietuvai.

J.Sabatauskas aiškino pats retai vykstantis į komandiruotes užsienyje. Jis nurodė, kad šiemet buvo trijose darbinėse išvykose svetur, kelių komandiruočių atsisakė, nes tuo metu norėjo būti Seime.

„Linkiu ir kitiems kolegoms taip daryti. Nevažiuoti ten, kur nėra būtina. Važinėjimas į komandiruotes tikrai turi atnešti apčiuopiamą naudą Lietuvai ir žmonėms. Aišku, tas ryšių palaikymas yra svarbus, bet ne visur ir ne visada“, – mano J.Sabatauskas.

Reklama

Aišku, tas ryšių palaikymas yra svarbus, bet ne visur ir ne visada.

Metams – 452 tūkst. eurų

Seimo valdybos sprendimu šiems metams patvirtinta išlaidų suma parlamentarų ir juos lydinčių asmenų komandiruotėms sudaro 452 tūkst. eurų.

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro duomenimis, per devynis šių metų mėnesius iš šios sumos buvo panaudoti 310 tūkst. eurų.

Nuo šios Seimo kadencijos pradžios, 2016.11.14–2019.09.30 laikotarpiu, parlamentarų komandiruotėms išleista 899,7 tūkst. eurų.

Rugsėjo pabaigoje naujienų agentūra BNS pranešė, kad brangiausiai per trejus šios Seimo kadencijos metus atsiėjo konservatoriaus E.Zingerio komandiruotės.

Reklama

Nuo 2016 metų lapkričio iki 2019 metų rugpjūčio pabaigos jis buvo išvykęs į 61 komandiruotę. Jos kainavo daugiau nei 49,8 tūkst. eurų.

Po E.Zingerio šiame sąraše rikiuojasi į Europos Parlamentą dirbti išvykęs Andrius Kubilius, E.Vareikis. Jų komandiruotės nuo 2016 metų lapkričio vidurio iki šių metų rugsėjo mėnesio kainavo atitinkamai apie 45,5 tūkst. ir 44,3 tūkst. eurų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Laivų statyba ir remontas Klaipėdos uoste - nebe posūniai? nuotrauka, foto

2020-aisiais iššūkių netrūko: vien darbuotojams testuoti išleista 100 tūkstančių eurų. Laivų statytojai...

Karantinas baigsis, tačiau dalis smulkių parduotuvių, kavinių, grožio ir kitų paslaugų įmonių...

Valdžia atėmė galimybę dirbti, bet atlyginti nuostolių neskuba nuotrauka, foto

Kelios šeimų ir tėvų organizacijos kreipėsi į valdžios institucijas, LRT ...

Visuomenininkus pašiurpino LGBT propaganda per LRT nuotrauka, foto

Konservatoriai, kurių partijos pavadinime yra žodis „krikščionys", siūlo tai, ko nė...

Konservatoriai - už vienalytę partnerystę nuotrauka, foto

„Jau turime priemonių visam laikui užbaigti COVID-19“ nuotrauka, foto

COVID-19, Izraelyje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 1,2 mln. žmonių, patvirtino, kad „Pfizer“ vakcinos...

"Klaipėdos senųjų kapinių istorijos" - mūsų miesto emocinė patirtis nuotrauka, foto

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Šią savaitę dienos šviesą išvydo autentiškas istorinis kultūrinis leidinys "Klaipėdos senųjų kapinių...

Klaipėdos miesto taryboje - nauja frakcija "Už Klaipėdos ateitį" nuotrauka, foto

Klaipėda, Siekdami konstruktyvesnio darbo Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje, mes, tarybos nariai Artūras Razbadauskas,...

Absoliutus valdžios ordinų kavalieriaus A.Tapino fiasko nuotrauka, foto

Nuomonės, Mestos rinktinės totalitaristų „intelektualų" pajėgos, išridenta parūdijusi stambaus kalibro propagandinė...

Senųjų Klaipėdos kapinių istorijos, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...