2021 m. sausio 16 d. 22:25 val., šeštadienis

Skaityk dabar

Šalies miestų ir miestelių merai sužinojo, kiek uždirbs

(3)

2019-12-21, 09:18

Vidmantas MISEVIČIUS, Respublika.lt

Šalies miestų ir miestelių merai sužinojo, kiek uždirbs nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas,

© VE.lt fotomontažas.

Reklama

Miestų vadovų algos buvo nuolatinių ginčių ir diskusijų objektas. Todėl Seimas priėmė įstatymą, numatantį savivaldybių merų ir jų pavaduotojų pareiginėms algoms taikomus koeficientus susieti su savivaldybių teritorijose gyvenančių žmonių skaičiumi. „Vakaro žinios“ paskaičiavo, kiek, įstatymui įsigaliojus, uždirbs vieno ar kito miesto galva.

Vadovaujantis Seimo priimtu įstatymu, Lietuvos miestų merų ir jų pavaduotojų pareiginių algų dydžiai, įvertinus vienoje ar kitoje savivaldybėje gyvenančių asmenų skaičių, buvo suskirstyti į penkias atskiras grupes.

Pirmoje grupėje atsidūrė savivaldybės, turinčios daugiau negu 500 tūkst. gyventojų. Jų vadovams bus taikomas 19,1 koeficientas.

Antrajai kategorijai, kuriai priklauso nuo 100 iki 500 tūkst. gyventojų turinčios savivaldos, bus taikomas 19 koeficientas, trečiajai (nuo 50 iki 100 tūkst.) - 18,6 koeficientas, ketvirtosios kategorijos savivaldybių, turinčių nuo 15 iki 50 tūkst. gyventojų, vadovų koeficientas bus 18,3, penktosios, kuriai priskirtos mažiau kaip 15 tūkst. gyventojų turinčios savivaldybės, 18.

Gyventojų skaičius bus nustatomas pagal kalendorinių metų, einančių prieš metus, kuriais įvyko paskutiniai rinkimai į savivaldos tarybas, sausio 1-osios duomenis.

Išimtimis galės džiaugtis savivaldybių, kuriose yra kurortinių teritorijų ir kurortinių miestų vadovai. Pirmu atveju vadovo pareiginės algos koeficientas bus didinamas 4 proc., antru - keliamas 5 proc. Taip pat nuo 2020 metų sausio 1 d. nuo 173 iki 176 eurų bus didinamas pareiginės algos bazinis dydis.

Pagal naują sistemą į pirmąją grupę pateks tik sostinė, turinti 540 919 gyventojų. Jos meras Remigijus Šimašius turėtų uždirbti 3361 eurą.

Reklama

Tai, kiek mažiau, negu dabartinis, 3616 eurų siekiantis Vilniaus miesto galvos atlyginimas.

Į antrąją kategoriją patenka jau trys Lietuvos miestai: Kaunas - 286 763 gyventojai, meras Visvaldas Matijošaitis, Klaipėda - 147 898 gyventojai, meras Vytautas Grubliauskas, ir Šiauliai - 100 119 gyventojų, meras Artūras Visockas.

Šių miestų vadovų atlyginimai sieks 3344 eurus.

Trečiosios kategorijos miestų, į kurią patenka tik 87 148 gyventojus turintis Panevėžys, vadovaujamas Ryčio Mykolo Račkausko ir 50 421 gyventoją turintis Alytus, vadovaujamas Nerijaus Cesiulio, vadovai uždirbs 3273 eurus.

Net 11 Lietuvos miestų, įskaitant Telšius - meras Kęstutis Gusarovas ir Visaginą - meras Erlandas Galaguz, patenka į ketvirtąją kategoriją. Šių miestų vadovai turėtų gauti 3220 eurų siekiantį atlyginimą.

Tiesa, Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kadangi miestas turi kurorto statusą, gaus 3381 eurą - kiek daugiau, negu į pirmas tris kategorijas patekusių miestų vadovai.

Visi likę Lietuvos miestai pateks į penktąją kategoriją ir jų vadovai gaus po 3168 eurus, išskyrus Druskininkų merą Ričardą Malinauską, Birštono merę Nijolę Dirginčienę ir Neringos merą Darių Jasaitį, kurių atlyginimai dėl kurortinio miestų statuso sieks 3326 eurus.

Tikėtina, tokia tvarka gali užkliūti 13 700 gyventojų turinčių Gargždų vadovui Broniui Markauskui, nes jis gaus tiek pat, kiek ir 1579 gyventojų turinčių Pagėgių galva Vaidas Bendaravičius.

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo kolegos iš Klaipėdos Vytauto Grubliausko atlyginimai bus vienodi, bent tol, kol pastarasis neiškovos savo miestui kurorto statuso. Eltos nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

RK.

2019-12-21   13:27

IP: 90.140.220.150

Klaipėdos mero atlyginimas į rankas bus 2000 eurų. Koks geras vadovas dirbs už tokius grąšius? Idiotizmas visiškas. Nenuostabu, kad į valstybės tarnybą eina ne geriausi darbuotojai...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

"Laisvės pojūtis priklauso tik nuo mūsų pačių" nuotrauka, foto

Tragiški 1991 metų Sausio 13-osios įvykiai Lietuvoje kasmet minimi kaip Laisvės gynėjų...

Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol...

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją nuotrauka, foto

Klaipėdos regiono savivaldybėse nuo koronaviruso pandemijos ir įvestų apribojimų nukentėjo nuo 42...

Karantininė patirtis: regiono verslams nelengva nuotrauka, foto

Prie Kuršių marių stintautojai gaudo stintas, o stintautojus ėmė gaudyti policininkai....

Ribojimai kirto per meškeriotojų pinigines: Klaipėdoje įkliuvo stintautojai iš Kėdainių nuotrauka, foto

Permainos sostinėje: skiriasi Vilniaus „Ryto“ ir Donaldo Kairio keliai nuotrauka, foto

Sportas, Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...