2019 m. liepos 19 d. 15:20 val., penktadienis

Skaityk dabar

Rokas Masiulis: baisiausia, jei ateitų „bebrai“

(3)

2019-06-15, 15:00

Raminta Rakauskė, delfi.lt

Rokas Masiulis: baisiausia, jei  ateitų „bebrai“ nuotrauka, foto

Rokas Masiulis

© © DELFI / Domantas Pipas

Reklama

Vis dažniau girdint, kad dėl valdančiosios daugumos koalicijos derybų Ministrų kabineto kėdę galimai turės užleisti susisiekimo ministras Rokas Masiulis, šis DELFI sakė labiausiai besijaudinantis dėl jau pradėtų darbų tęstinumo ir to, kad į valdžią gali ateiti Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

Penktadienio rytą DELFI kalbėjosi su susisiekimo ministru Roku Masiuliu.

– Kaip šiandien vertinate kalbas, kad netrukus gali tekti pasitraukti iš Vyriausybės ir užleisti savo ministro kėdę?

– Ministras visada yra ant parako statinės, reikia būti susitaikius su likimu ir kadangi ne aš sprendžiu tuos klausimus, o kiti žmonės sprendžia, kaip nuspręs, taip ir bus.

Aš tik vieno viliuosi, kad tie darbai bus tęsiami, o ypač, kova su korupcija, nes tai, kas buvo prie senųjų bebrų čia ir kokios pelkės buvo užaugusios tiek kelių statyboje, tiek geležinkeliuose, jie negali grįžti, nes tai nėra Lietuva.

Tas atėjęs kitas ministras turėtų tęsti ir kitas bylas, nes mes pradėjome labai daug bylų, labai daug tyrimų, o kai kurios tęsiasi ir daugelį metų. Galiu duoti pavyzdį. „Klaipėdos naftoje“ 2010 metais buvo pradėta byla prieš naftos grupę, kur buvo iššvaistytos reikšmingos sumos.

Reklama

Tik šiuo metu teismas priėmė sprendimą, o dabar mes laukiame Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo, kad tie žmonės pavogė iš valstybės dideles pinigų sumas ir net turės sėsti į kalėjimą.

Visos bylos, kurios dabar pradėtos, jų neįmanoma baigti per metus ar du, jos turės būti tęsiamos ir principingai reikalaujama atsakomybės.

Baisiausia būtų, jei ateitų bebrai ir visas tas bylas panaikintų ir tas valstybinis teisingumas nebūtų įvykdytas, kad negrįžtų tie senieji laikai, dėl ko man dėl Lietuvos buvo gėda.

– Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis sakė, kad jūs esate nepatogus ministras. Neklausote valstiečių-žaliųjų lyderio Ramūno Karbauskio, premjero Sauliaus Skvernelio, darote taip, kaip jums atrodo geriausia. Kaip manote, ar tai turėjo įtakos tam, kad galimai teks pasitraukti?

– Mano tikslas – dirbti valstybei. Jeigu jau manęs paprašė atlikti pareigas, aš darysiu taip, kaip matau valstybei yra naudingiausia. Jeigu kažkam yra nepatogu, tai ką darysi. Bet žmonės žino, ką pasirenka, jeigu pasirenka.

Aš visada sakydavau, kad niekada nepamiršiu savo tėvo žodžių, kuris, kai matė korupciją Sovietų Sąjungoje, sakė, kad tai ne Lietuva, nes laisvoje Lietuvoje taip nebuvo. Man tie žodžiai yra įstrigę.

Reklama

Mano tėvas ir senelis lageriuose kalėjo ne dėl to, kad aš atėjęs kažkam pataikaučiau. Jeigu mes statome valstybę iš naujo ir norime, kad ji būtų tvirta, atspari išorės smūgiams, mes turime net ir nemalonius dalykus pripažinti, net ir nemalonius dalykus paviešinti ir išsivalyti.

Tik taip galime atstovėti. Jei plauksime pasroviui ir prisitaikysime prie politinės situacijos ar kažkam būti palankūs, deja, nieko gero nebus. – Bet žmonių palaikymą turite. – Taip, sulaukiu daug palaikymo.

Tai man padeda. Man svarbu elgtis sąžiningai. Galbūt kartais ir klystu, galbūt ne viską darau tobulai.

– Ar galvojote, ką veiktumėte, jeigu paaiškės, kad reikia pasitraukti?

– Ne dar, negalvojau. Turiu profesiją, esu profesionalus finansininkas, vadovavau įmonėms, turiu patirties ir žinių bei reputaciją. Manau, kad pasiūlymų atsirastų. 

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2019-06-17   10:20

IP: 86.100.205.87

Savo komentarą apie LR susisiekimo ministrą Roką Masiulį aš parašiau 2019m. birželio 16d. i Kauno dieną.Tai nuostabus ŽMOGUS,mano gero draugo Tado Masiulio ir jo žmonos Janinos sūnus.Tėvas buvo tikras Lietuvos patriotas. Sūnūs Rokas ir Petras seka jo pavyzdžiu.Daug Rokas nuveikė pertvarkydamas VĮ Registrų centrą,padėjo Lietuvos mokytojams sprendžiant savo problemas,daug dirba susisiekimo ir kituose baruose.Tikiu,kad nauja LR vadovybė teigiamai įvertins jo atliktą darbą ir Rokas Masiulis toliau sėkmingai dirbs atsakingose pareigose Lietuvos Respublikai.

Antanas

2019-06-16   06:41

IP: 185.11.26.161

Gaila ministro, daug gerų darbų būtų padaręs. Tie kas ateis į jo vietą yra tiesiogiai susiję su korupcija.

Klaipėda

2019-06-15   20:18

IP: 185.11.26.161

Veidmainis ir bail..s

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Sovietinės Lietuvos vadovas - užmiršta praeities šmėkla nuotrauka, foto

Antakalnio kapinėse nesunkiai rasime ilgamečio Lietuvos tarybų socialistinės Respublikos pirmojo sekretoriaus Antano...

1. Sakykite, ar yra galimybė iš anksto atsisakyti testamento, jei dar nėra...

Į skaitytojų klausimus atsako teisininkė Ramunė Juškaitė nuotrauka, foto

„Jei jau reikia važiuoti į Rietavą, vengiu sekmadienių. Nes mašinų srautas yra...

Rietavo turguje pirkėjai randa visko nuotrauka, foto

Šiandien pasaulis pasidarė mažas, sako psichoterapeutė Jūratė BAJARŪNIENĖ, nes kas dieną vis...

Greitasis laikas vagia mūsų dienas nuotrauka, foto

Šeštadienį - šventė paplūdimio futbolo mėgėjams nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį Klaipėdos neįgaliųjų paplūdimyje (Pamario g. 8) vyksiantis "Švyturio" taurės paplūdimio futbolo...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Klaipėda, Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Klaipėdiečiai kviečia į 2020 metų festivalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vokietijos Frankenbergo mieste startavo 56-asis Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“, sukvietęs beveik...

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...