2021 m. sausio 16 d. 21:08 val., šeštadienis

Skaityk dabar

Ribojimai kirto per meškeriotojų pinigines: Klaipėdoje įkliuvo stintautojai iš Kėdainių

(7)

2021-01-12, 12:44

Vitalijus Čiapas, tv3.lt

Ribojimai kirto per meškeriotojų pinigines: Klaipėdoje įkliuvo stintautojai iš Kėdainių nuotrauka, foto

© Stop kadras.

Reklama

Prie Kuršių marių stintautojai gaudo stintas, o stintautojus ėmė gaudyti policininkai. Pareigūnai aktyviai vykdo reidus, stebėdami, ar meškeriotojai nepažeidžia karantino reikalavimų ir agurkais kvepiančių žuvelių ištraukti neatvyko iš kitų Lietuvos savivaldybių ar skirtingų namų ūkių.

Jei tokius užtinka, skiria baudas ir liepia vyniotis meškeres namo. Tad pažeidėjai ne tik susimoka už kelionės kurą, o ir šalies biudžetą keliais šimtais eurų papildo.

Meškeriotojų pamėgtoje krantinėje Malkų įlankoje Klaipėdoje darbuojasi policininkai. Jie tikrina kiekvieną iš kelių dešimčių meškeres užmetusių ir stintas traukiančių meškeriotojų.

Tačiau ne kokių brakonierių pareigūnai ieško – policininkai aiškinasi, ar tarp stintų mėgėjų nėra atvykėlių iš kitų savivaldybių. 

Mat tai draudžia karantino ribojimai. Įtarimų sukelia šie du tik ką atvykę jaunuoliai, kurie tikina, kad gyvena gatvėje, kurios uostamiestyje net nėra.

Tad vaikinus pareigūnas pasikviečia iki tarnybinio automobilio. Paaiškėja, kad abu vaikinai stintauti prie Kuršių marių atvyko iš pačių Kėdainių. Tad jie ne tik susimokėjo už 400 kilometrų į abi puses kelionės kurą, o ir po 250 eurų baudos gauna. Jei būtų įkliuvę jau ne pirmą kartą, baudą siektų 500 eurų kiekvienam.

Reklama

Tokiu policijos dėmesiu nesižavi ir nubausti vaikinai, ir kiti stintautojai. Tai jau ne pirmas toks reidas prie stintautojų meškerių.

Policininkai tikrino ir žvejojančius iš laivelių Kuršių mariose. Čia atvykusiems iš kitų savivaldybių, ar meškeriojusiems viename laivelyje iš ne vieno šeimos ūkio pareigūnai surašė 7 protokolus.

Dar keturis protokolus vakar gavo meškeres užmetę nuo kranto. Vis tik stintautojai sako, kad noras sugauti šviežiais agurkais kvepiančias žuveles stipresnis nei karantino suvaržymai.

Vis dėlto, policija žada reidus tęsti, o stintų mėgėjus ragina šviežiais agurkais kvepiančias žuveles geriau pirkti turgavietėse. Tačiau meškeriotojai atšauna, kad jiems svarbu ne laimikis, o pats procesas:

„Hobis yra. Čia tas pats kas į darbą eini, tas pats, kad į žvejybą eini. Dabar kaip neapmokomose esam, tai žvejyba.“

„Gal nuo vyro užsikrėčiau, gal kaip. Bet gyvenime negaliu kitaip. Gal man ne tiek žuvies reikia, kiek laisvalaikio praleidimas, išeiti iš namų yra svarbus iš tikrųjų.“

Reklama

Vis tik panašu, kad kol kas hobis ir lieka tik hobiu. Stintos šiandien nekimba nors tu ką. Stintomis kvepiančios Klaipėdos žuvies turgavietės prekeivės išduoda, kad dalis be laimikio likusių meškeriotojų stintų užsuka čia. Namo juk tuščiomis negrįši. Ypač tie, kurie stintų meškerioti atvyksta iš kitų savivaldybių.

„Jei nesumeškerioja kažką, tai jau čia žvejai iš kitų rajonų ar miestų Lietuvos, tai jau žiūrėk krepšeliai 7-8 kilogramai. Ir jau, žiūrėk, kažką turi“, – sako žuvies prekeivė Tamara.

Stintų kilogramas Klaipėdos turgavietė šiandien kainuoja nuo penkių su puse, iki šešių su puse euro. Gal bent tokį laimikį parsiveš ir tik meškeres spėję užmesti, tačiau policininkų iš pakrantės iškrapštyti kėdainiečiai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Laisvė

2021-01-08   06:21

IP: 185.11.26.161

Už mūsų sumokėtus mokesčius, ru-rina visa tautą per visus galus...

Piktas

2021-01-07   20:09

IP: 185.11.26.161

Įdomu ar medziotojus ir baudžia?

Pastebejimas

2021-01-07   15:17

IP: 185.11.26.161

Asmens deklaruota gyvenama vieta neprivalo sutapti su faktinę gyvenama vieta. Kaip policininkas gali patikrinti kur asmuo ištikrųjų gyvena? Kaip policininkas gali nustatyti , kad tai skirtingi namų ūkiai , jei abu asmenys tvirtina , kad jie gyvena kartu? Juk asmenys , gyvenantys nuomuotuose būstuose daugumoje yra deklaravę gyvenamas vietas kitur

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

"Laisvės pojūtis priklauso tik nuo mūsų pačių" nuotrauka, foto

Tragiški 1991 metų Sausio 13-osios įvykiai Lietuvoje kasmet minimi kaip Laisvės gynėjų...

Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol...

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją nuotrauka, foto

Klaipėdos regiono savivaldybėse nuo koronaviruso pandemijos ir įvestų apribojimų nukentėjo nuo 42...

Karantininė patirtis: regiono verslams nelengva nuotrauka, foto

Prie Kuršių marių stintautojai gaudo stintas, o stintautojus ėmė gaudyti policininkai....

Ribojimai kirto per meškeriotojų pinigines: Klaipėdoje įkliuvo stintautojai iš Kėdainių nuotrauka, foto

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...