2021 m. sausio 23 d. 03:18 val., šeštadienis

Skaityk dabar

Reikalauja LGBT ženkliuko, paskui prezidentui uždės sijoną?

(11)

2020-07-05, 08:29

Olava STRIKULIENĖ, Respublika.lt

Reikalauja LGBT ženkliuko, paskui prezidentui uždės sijoną? nuotrauka, foto

Tomo Vytauto Raskevičiaus prisistatymo klipo stop kadras, Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Reklama

Penktadienį homoseksualistų bendruomenė (LGBT) surengė prie prezidentūros piketą, kaip patys teigia, paskutinį kartą padrąsindami prezidentą Gitaną Nausėdą įvykdyti per rinkimų kampaniją duotą pažadą prisisegti vaivorykštės spalvų ženklelį. O kas toliau? Bus piketuojama apsirengti suknelę, užsidėti peruką ir aukštakulnius?

Ar užteks tik lūpas raudonai padažyti? Tradicines šeimas atstovaujančioms organizacijoms tai panašu į šantažą, tačiau prezidento reitingams smunkant, bijoma, kad G.Nausėda ryšis abejotiniems žingsniams.

Kviečia Okeanidė

Pikete prie prezidentūros penktadienį dalyvavo apie 10 žmonių. Tuo metu pats G.Nausėda bendravo su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei senjorų atstovais.Vienas šios akcijos sumanytojų - Vilniaus savivaldybės tarybos frakcijos „R.Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ narys, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Lygių galimybių ir integravimo skyriaus vedėjas Tomas Vytautas Raskevičius (dar žinomas „Okeanidės“ vardu ar prisistatantis „profesionaliu gėjumi“).

Reklama

Vilniaus politikas yra tarptautinių santykių ir politikos mokslų bakalauras, studijavęs Vilniaus universitete. Žmogaus teisių studijų magistrantūrą pasirinko Centrinės Europos universitete, įsteigtame kontroversiškai vertinamo multimilijardieriaus Džordžo Sorošo (George Soros).

Kaip bebūtų, šio labdario universiteto, veikusio Vengrijoje, mokomąsias programas atsisakė pripažinti Vengrijos vyriausybė.

Bet Viktoro Orbano Vengrija toli, o Lietuva arti. Ir ne tokių aiškių vertybinių principų valstybiniu lygmeniu. Todėl savo feisbuko paskyroje T.V.Raskevičius sakė, kad labai tikisi, jog LGBT klausimai vieną dieną taps Lietuvos politikos darbotvarkės dalimi. Jam pritarė ir europarlamentarė Aušra Maldeikienė. Demonstruodama vaivorykštės spalvų ženkliuką, A.Maldeikienė kreipėsi į G.Nausėdą:

„Dabar Lietuvoje graži, spalvota vasara. Įsisekite jį (ženkliuką - aut.past.) ir parodykite, kad jums iš tikrųjų rūpi visi Lietuvos žmonės“.

O jei ženkliuko neįsisegsi, tai nerūpi? Kaip bebūtų, ankstesni Lietuvos prezidentai taip pat nebuvo įsisegę vaivorykštinio ženkliuko. Tačiau nėra įrodymų, jog netradicinės orientacijos piliečiai būtų prezidentų ignoruojami.

Nebuvo tokio atvejo, kad netradicinės orientacijos menininkas, mokslininkas ar užsienio ambasadorius nebūtų įleistas į prezidentūrą. Be to, peržvelgus net pačių artimiausių Seimo posėdžių darbotvarkes, nebuvo nė vienos įstatymo pataisos, kuri tiktų tik heteroseksualams.

Pvz., jei būtų ribojamas riešutavimas ar grybavimas prie miškų savininkų sodybų, tai vienodai būtų draudžiama ir heteroseksualams, ir biseksualams, ir gėjams, ir lesbietėms, ir translyčiams, ir dar kitiems, kitokių fantazijų turėtojams. Tad kurių galų toks triukšmas? Gal vėl Laisvės partija provokuoja?

Nes apie piketą prie prezidentūros savo feisbuko paskyroje pranešęs T.V.Raskevičius ruošiasi į Seimą. Laisvės partijos kandidatų į Seimą sąraše yra įrašytas antruoju numeriu. Į priekį praleidęs tik partijos pirmininkę, Seimo narę Aušrinę Armonaitę.

Turi ir daugiau prašymų

Reklama

Ketvirtadienį paskambinus į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, T.V.Raskevičius nesutiko atsakinėti į klausimus tarnybiniu telefonu. Paaiškino nenorintis painioti darbo su savo visuomenine veikla. Matyt, dėl darbo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje T.V.Raskevičius 2018 m. birželį sustabdė savo narystę ir Lietuvos gėjų lygoje. O piketas, kuriame dalyvavo darbo metu, netrukdo? Visgi pašnekovas pasiūlė atsiųsti klausimus į jo elektroninį paštą Vilniaus savivaldybėje.

- Kaip jūs manote - ar G.Nausėda įsisegs vaivorykštės spalvų ženklelį? Jei įsisegs, tai kodėl? O jei neįsisegs, tai irgi kodėl?

- Tikiu, jog prezidentas tesės savo rinkiminį pažadą, įsisegs vaivorykštės spalvų ženklelį ir solidarizuosis su LGBT bendruomene.

- Ko dar LGBT bendruomenė norėtų ne tik G.Nausėdos, bet ir kitų politikų paprašyti?

- Prašome politinės lyderystės sprendžiant LGBT žmogaus teisių klausimus - įteisinant registruotos partnerystės institutą, priimant lytinės tapatybės pripažinino įstatymą bei panaikinant vadinamąjį homoseksualumo propagandos draudimą.

- Kokiam politikui norėtumėte irgi pasiūlyti įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį?


- Vaivorykštės ženklelį jau įsisegė nemažai valstybės politikų. Pavyzdžiui, A.Armonaitė, R.Šimašius, A.Maldeikienė.

- Kaip manote, ar piketas prie prezidentūros papildomai nesukiršins visuomenės?

- Visuomenę kiršina diskriminacija ir homofobija, o ne naudojimasis teise į taikius susirinkimus.

Neverta kreipti dėmesio

Na, ir kaip šalies prezidentui elgtis? Politologas Vytautas Sinica sakė manantis, kad prezidentas į tokį piketą neturėtų kreipti dėmesio:„Čia yra du dalykai. Pirma, be reikalo per rinkimų kampaniją G.Nausėda prisikalbėjo, leptelėjo apie tą ženkliuką. Viena vertus, taip pasielgė nenorėdamas niekam užkliūti, tačiau tuo pat metu dalį žmonių ir papiktino. O dabar visai ne LGBT, bet Laisvės partija įsikabino į tą prezidento pažadą nagais ir dantimis ir provokuoja. Kol kas prezidentas ignoruoja, nekreipia dėmesio į šią provokaciją. Matyt, ir toliau taip elgsis.

Pats pažadas buvo nesąmoningas. Teisingiau būtų buvę nelaviruojant, nebandant visiems įsiteikti, nes visiems įsiteikti neįmanoma, tiesiai pasakyti - „per rinkimų kampaniją suklydau, šitos pozicijos nepalaikau“.

Gal prezidentas vien dėl reitingų ryšis įsisegti tą vaivorykštinį ženkliuką? Bet V.Sinica su tuo nesutiko:

„Aš manau, kad be reikalo dramatizuojami tie reitingai. Jie ir dabar labai dideli. Buvo labai aukšti, o dabar tapo tiesiog įprasti prezidentiniai reitingai. Manau, pats prezidentas savo reitingų nedramatizuoja.“

Komentarai

Lietuvos tėvų forumo prezidentas Darius TREČIAKAUSKAS

ReklamaTiesą sakant, nelabai tikiu, kad G.Nausėda, būdamas šeimos žmogumi, turėdamas vaikų, galėjo duoti tokį pažadą. Gal tas pažadas išgalvotas? Manau, kad netinkama ir, kaip sakoma, nepolitkorektiška reikalauti iš valstybės vadovo to, ko jam pagal pareigas ir pagal šalies Konstituciją yra neprivaloma.

Tai asmeninės nuomonės ir asmeninio intereso primetimas mūsų valstybės vadovui. Prezidentas yra žmogus laisvas elgtis kaip nori, išpažinti tokią religiją, kokią nori, ir gyventi tokį šeimyninį gyvenimą, kaip nori. Gali gerti tokią arbatą, kokia jam patinka.

Gausių šeimų asociacijos pirmininkė Angelė KOSTOGRIZIENĖ:


Jie gali reikalauti, o prezidentas turi savo nuomonę, kam yra lojalus ir kam prijaučiantis. Manau, kad tai yra viešieji ryšiai, kiekvienas nori pasireklamuoti, gauti sau naudos.

Tikrai niekas LGBT narių neignoruoja. Tik nebūtina elgtis iššaukiamai. Aš pati pažįstu ne vieną netradicinės orientacijos asmenį, bet jie man netrukdo, jie dirba, yra socialūs, bet nėra iššaukiančio elgesio. O jis (iššaukiantis elgesys - aut. past.), ar tai būtų tradicinės orientacijos žmonių, ar netradicinės orientacijos, visada žmones papiktina.

Prezidentas tegul turi savo nuomonę ir elgiasi pagal savo prigimtinę teisę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Daktaras

2020-07-08   13:18

IP: 172.69.190.76

Nuo durnumo vaistų nėra.Dabar sėdžiu kameroje ir laukiu -gal išras.

Irma

2020-07-08   08:02

IP: 185.11.26.161

Uzdekime sijona Tomkui!

2020-07-07   11:51

IP: 185.11.26.161

Prezidentas turi ir kitų pažadų... Tikrai svarbesnių. Laukite eilėje... Nors gal klystu-invalidai aptarnaujami be eilės

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Klaipėdoje daugėja viską stebinčių kamerų nuotrauka, foto

"Vakarų ekspreso" skaitytojai pastebi, kad Klaipėdos gatvėse daugėja įrenginių, panašių į vaizdo...

Prasidėjus naujiems metams, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pranešė apie atkurtą istorinę teisybę....

Pavogta savivalda, arba Kaip važiuoti per Klaipėdos sankryžas, sprendžia aukščiausiosios Lietuvos valdžios biurokratai nuotrauka, foto

Klai­pė­dos mies­to tary­bos nario Arvy­do Vait­kaus nuo­mo­ne, Sena­sis tur­gus - svar­bi mies­to...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (2) nuotrauka, foto

Didžiajai daliai prekybos persikeliant į internetą, gyventojai vis dažniau susiduria su internetiniais...

Internetinių sukčių era: nukentėjusiems negali padėti net teisėsaugos institucijos nuotrauka, foto

"Neptūnas" sieks revanšo prieš "CBet" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams po sunkios dvikovos Vilniuje su "Rytu" nėra kada atsikvėpti...

Atnaujas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl naujų COVID-19 mutacijų ir jų išplitimo rizikos Europos Sąjungos (ES)...

B. Johnsonas: gauta duomenų apie britiškosios COVID-19 atmainos didesnį mirtingumą nuotrauka, foto

Pasaulis, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) penktadienį pranešė, jog...

Prasidėjo pėsčiųjų žygis “Klaipėdos sukilėlių keliais” nuotrauka, foto

Klaipėda, Patraukdami į tradicinį pėsčiųjų žygį “Klaipėdos sukilėlių keliais” klaipėdiečiai paminėjo Klaipėdos krašto...

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...