2020 m. rugpjūčio 13 d. 09:29 val., ketvirtadienis

Skaityk dabar

Reikalauja LGBT ženkliuko, paskui prezidentui uždės sijoną?

(11)

2020-07-05, 08:29

Olava STRIKULIENĖ, Respublika.lt

Reikalauja LGBT ženkliuko, paskui prezidentui uždės sijoną? nuotrauka, foto

Tomo Vytauto Raskevičiaus prisistatymo klipo stop kadras, Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Reklama

Penktadienį homoseksualistų bendruomenė (LGBT) surengė prie prezidentūros piketą, kaip patys teigia, paskutinį kartą padrąsindami prezidentą Gitaną Nausėdą įvykdyti per rinkimų kampaniją duotą pažadą prisisegti vaivorykštės spalvų ženklelį. O kas toliau? Bus piketuojama apsirengti suknelę, užsidėti peruką ir aukštakulnius?

Ar užteks tik lūpas raudonai padažyti? Tradicines šeimas atstovaujančioms organizacijoms tai panašu į šantažą, tačiau prezidento reitingams smunkant, bijoma, kad G.Nausėda ryšis abejotiniems žingsniams.

Kviečia Okeanidė

Pikete prie prezidentūros penktadienį dalyvavo apie 10 žmonių. Tuo metu pats G.Nausėda bendravo su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei senjorų atstovais.Vienas šios akcijos sumanytojų - Vilniaus savivaldybės tarybos frakcijos „R.Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ narys, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Lygių galimybių ir integravimo skyriaus vedėjas Tomas Vytautas Raskevičius (dar žinomas „Okeanidės“ vardu ar prisistatantis „profesionaliu gėjumi“).

Vilniaus politikas yra tarptautinių santykių ir politikos mokslų bakalauras, studijavęs Vilniaus universitete. Žmogaus teisių studijų magistrantūrą pasirinko Centrinės Europos universitete, įsteigtame kontroversiškai vertinamo multimilijardieriaus Džordžo Sorošo (George Soros).

Kaip bebūtų, šio labdario universiteto, veikusio Vengrijoje, mokomąsias programas atsisakė pripažinti Vengrijos vyriausybė.

Bet Viktoro Orbano Vengrija toli, o Lietuva arti. Ir ne tokių aiškių vertybinių principų valstybiniu lygmeniu. Todėl savo feisbuko paskyroje T.V.Raskevičius sakė, kad labai tikisi, jog LGBT klausimai vieną dieną taps Lietuvos politikos darbotvarkės dalimi. Jam pritarė ir europarlamentarė Aušra Maldeikienė. Demonstruodama vaivorykštės spalvų ženkliuką, A.Maldeikienė kreipėsi į G.Nausėdą:

„Dabar Lietuvoje graži, spalvota vasara. Įsisekite jį (ženkliuką - aut.past.) ir parodykite, kad jums iš tikrųjų rūpi visi Lietuvos žmonės“.

O jei ženkliuko neįsisegsi, tai nerūpi? Kaip bebūtų, ankstesni Lietuvos prezidentai taip pat nebuvo įsisegę vaivorykštinio ženkliuko. Tačiau nėra įrodymų, jog netradicinės orientacijos piliečiai būtų prezidentų ignoruojami.

Nebuvo tokio atvejo, kad netradicinės orientacijos menininkas, mokslininkas ar užsienio ambasadorius nebūtų įleistas į prezidentūrą. Be to, peržvelgus net pačių artimiausių Seimo posėdžių darbotvarkes, nebuvo nė vienos įstatymo pataisos, kuri tiktų tik heteroseksualams.

Pvz., jei būtų ribojamas riešutavimas ar grybavimas prie miškų savininkų sodybų, tai vienodai būtų draudžiama ir heteroseksualams, ir biseksualams, ir gėjams, ir lesbietėms, ir translyčiams, ir dar kitiems, kitokių fantazijų turėtojams. Tad kurių galų toks triukšmas? Gal vėl Laisvės partija provokuoja?

Nes apie piketą prie prezidentūros savo feisbuko paskyroje pranešęs T.V.Raskevičius ruošiasi į Seimą. Laisvės partijos kandidatų į Seimą sąraše yra įrašytas antruoju numeriu. Į priekį praleidęs tik partijos pirmininkę, Seimo narę Aušrinę Armonaitę.

Turi ir daugiau prašymų

Reklama

Ketvirtadienį paskambinus į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, T.V.Raskevičius nesutiko atsakinėti į klausimus tarnybiniu telefonu. Paaiškino nenorintis painioti darbo su savo visuomenine veikla. Matyt, dėl darbo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje T.V.Raskevičius 2018 m. birželį sustabdė savo narystę ir Lietuvos gėjų lygoje. O piketas, kuriame dalyvavo darbo metu, netrukdo? Visgi pašnekovas pasiūlė atsiųsti klausimus į jo elektroninį paštą Vilniaus savivaldybėje.

- Kaip jūs manote - ar G.Nausėda įsisegs vaivorykštės spalvų ženklelį? Jei įsisegs, tai kodėl? O jei neįsisegs, tai irgi kodėl?

- Tikiu, jog prezidentas tesės savo rinkiminį pažadą, įsisegs vaivorykštės spalvų ženklelį ir solidarizuosis su LGBT bendruomene.

- Ko dar LGBT bendruomenė norėtų ne tik G.Nausėdos, bet ir kitų politikų paprašyti?

- Prašome politinės lyderystės sprendžiant LGBT žmogaus teisių klausimus - įteisinant registruotos partnerystės institutą, priimant lytinės tapatybės pripažinino įstatymą bei panaikinant vadinamąjį homoseksualumo propagandos draudimą.

- Kokiam politikui norėtumėte irgi pasiūlyti įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį?


- Vaivorykštės ženklelį jau įsisegė nemažai valstybės politikų. Pavyzdžiui, A.Armonaitė, R.Šimašius, A.Maldeikienė.

- Kaip manote, ar piketas prie prezidentūros papildomai nesukiršins visuomenės?

- Visuomenę kiršina diskriminacija ir homofobija, o ne naudojimasis teise į taikius susirinkimus.

Neverta kreipti dėmesio

Na, ir kaip šalies prezidentui elgtis? Politologas Vytautas Sinica sakė manantis, kad prezidentas į tokį piketą neturėtų kreipti dėmesio:„Čia yra du dalykai. Pirma, be reikalo per rinkimų kampaniją G.Nausėda prisikalbėjo, leptelėjo apie tą ženkliuką. Viena vertus, taip pasielgė nenorėdamas niekam užkliūti, tačiau tuo pat metu dalį žmonių ir papiktino. O dabar visai ne LGBT, bet Laisvės partija įsikabino į tą prezidento pažadą nagais ir dantimis ir provokuoja. Kol kas prezidentas ignoruoja, nekreipia dėmesio į šią provokaciją. Matyt, ir toliau taip elgsis.

Pats pažadas buvo nesąmoningas. Teisingiau būtų buvę nelaviruojant, nebandant visiems įsiteikti, nes visiems įsiteikti neįmanoma, tiesiai pasakyti - „per rinkimų kampaniją suklydau, šitos pozicijos nepalaikau“.

Gal prezidentas vien dėl reitingų ryšis įsisegti tą vaivorykštinį ženkliuką? Bet V.Sinica su tuo nesutiko:

„Aš manau, kad be reikalo dramatizuojami tie reitingai. Jie ir dabar labai dideli. Buvo labai aukšti, o dabar tapo tiesiog įprasti prezidentiniai reitingai. Manau, pats prezidentas savo reitingų nedramatizuoja.“

Komentarai

Lietuvos tėvų forumo prezidentas Darius TREČIAKAUSKAS

ReklamaTiesą sakant, nelabai tikiu, kad G.Nausėda, būdamas šeimos žmogumi, turėdamas vaikų, galėjo duoti tokį pažadą. Gal tas pažadas išgalvotas? Manau, kad netinkama ir, kaip sakoma, nepolitkorektiška reikalauti iš valstybės vadovo to, ko jam pagal pareigas ir pagal šalies Konstituciją yra neprivaloma.

Tai asmeninės nuomonės ir asmeninio intereso primetimas mūsų valstybės vadovui. Prezidentas yra žmogus laisvas elgtis kaip nori, išpažinti tokią religiją, kokią nori, ir gyventi tokį šeimyninį gyvenimą, kaip nori. Gali gerti tokią arbatą, kokia jam patinka.

Gausių šeimų asociacijos pirmininkė Angelė KOSTOGRIZIENĖ:


Jie gali reikalauti, o prezidentas turi savo nuomonę, kam yra lojalus ir kam prijaučiantis. Manau, kad tai yra viešieji ryšiai, kiekvienas nori pasireklamuoti, gauti sau naudos.

Tikrai niekas LGBT narių neignoruoja. Tik nebūtina elgtis iššaukiamai. Aš pati pažįstu ne vieną netradicinės orientacijos asmenį, bet jie man netrukdo, jie dirba, yra socialūs, bet nėra iššaukiančio elgesio. O jis (iššaukiantis elgesys - aut. past.), ar tai būtų tradicinės orientacijos žmonių, ar netradicinės orientacijos, visada žmones papiktina.

Prezidentas tegul turi savo nuomonę ir elgiasi pagal savo prigimtinę teisę.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Daktaras

2020-07-08   13:18

IP: 172.69.190.76

Nuo durnumo vaistų nėra.Dabar sėdžiu kameroje ir laukiu -gal išras.

Irma

2020-07-08   08:02

IP: 185.11.26.161

Uzdekime sijona Tomkui!

2020-07-07   11:51

IP: 185.11.26.161

Prezidentas turi ir kitų pažadų... Tikrai svarbesnių. Laukite eilėje... Nors gal klystu-invalidai aptarnaujami be eilės

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Griūvantį namą tik stebės nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybė šiais metais skyrė finansavimą šešiems paveldo objektams Klaipėdos senamiestyje...

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir uosto krovos kompanijos ramina, kad negalima...

Po tragedijos: negalima lyginti padėties Beirute ir Klaipėdoje nuotrauka, foto

Apie jungties tarp Kuršių nerijos ir Klaipėdos statybas kalbama jau ne vieną...

Jungtis tarp Klaipėdos ir Kuršių nerijos: utopija ar realybė? nuotrauka, foto

Verslininko Raimondo Karpavičiaus būklė sudarant testamentą ir santuoką, tikėtina, buvo sunki...

Mirusio milijonieriaus R. Karpavičiaus testamento detektyve – skandalingos ekspertų išvados nuotrauka, foto

S. Baniuliui – teigiamas COVID-19 testo rezultatas nuotrauka, foto

COVID-19, Pranešama, kad „Power Hit Radio“ programų direktoriui Sauliui Baniuliui atliktas koronaviruso testas...

Dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo praėjusią parą žmonių nenubausta nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl apsauginių veido kaukių nedėvėjimo praėjusią parą žmonių nenubausta, tačiau dėl...

Rašytoja S. Aleksijevič ragina A. Lukašenką atsistatydinti nuotrauka, foto

Pasaulis, Nobelio literatūros premijos laureatė baltarusių rašytoja Sviatlana Aleksijevič trečiadienį paragino Baltarusijos...

Policijos pareigūnai pajūryje griežtina vairuotojų kontrolę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnai, kartu su policijos rėmėjais š. m. rugpjūčio...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...