2020 m. spalio 31 d. 03:55 val., šeštadienis

Skaityk dabar

Ramūno Karbauskio atmintinė abejojančiam rinkėjui

(12)

2020-09-29, 13:14

Olava STRIKULIENĖ, Respublika.lt

Ramūno Karbauskio atmintinė abejojančiam rinkėjui nuotrauka, foto

Konservatorių sąrašo vedlė Ingrida Šimonytė stebisi, kad Ramūno Karbauskio „valstiečiai“ nesigiria savo darbais, o aprašinėja, kokie blogi kiti.

© Irmanto Sidarevičiaus, Stasio Žumbio nuotr.

Reklama

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) išleido spalvotą žurnalą „Neliečiamieji". Matyt, „valstiečiams" prieš rinkimus nusibodo girtis, todėl žurnale išdėstė visų konservatorių vyriausybių bloguosius darbus. Pavadino juos aferomis.

Pradedant „Mažeikių naftos" privatizavimu, „tulpių paštu", pietų su magnatais, Gabrieliaus Landsbergio verslo sandoriu už 1 eurą. Ir baigiant sąjūdžiu prieš Astravo AE. Bet kam šis žurnaliukas skirtas? Kokiai auditorijai?

Jei žurnalas skirtas visiems Lietuvos piliečiams, jis turėjo atsidurti visų piliečių pašto dėžutėse. Kad visi pasiskaitytų, kodėl mums taip brangiai kainavo Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas (SGDT). Aiman, nors žiūrėjome į dėžutes, bet negavome. Matyt, paštininkai dar neatnešė. 

Jei žurnalas buvo skirtas tik konservatoriams, kad jie prieš Seimo rinkimus susigėstų, jis turėįo atsidurti bent jų vienmandatininkų pašto dėžutėse. Vieną žurnalo egzempliorių įteikiant europarlamentarui Andriui Kubiliui asmeniškai.

Jei žurnalas skirtas, kad jį pasiskaitytų Dalia Grybauskaitė, reikėjo taip parašyti žurnalo dedikacijoje. Pvz., „Skiriu Daliai atminti. Pagarbiai-nepagarbiai, Ramūnas".

Jei žurnalas skirtas Landsbergių dinastijai, buvusiam energetikos, susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui, tai reikėjo taip ir parašyti. O dabar net sunku pasakyti, koks šio žurnalo tikslas. Kerštingai išvardinti pavardėmis visus asmenis, kurie Ramūno Karbauskio nepaisė? Žemino jo autoritetą? Buvo tokie neliečiami, kad net Seimo parlamentinė komisija ir prokuratūra jiems neįkando? Nors „valstiečiai" jau ketverius metus valdo šalį ir Seime turi daugumą. Tad ar ne kvaila vardinti savo pralaimėjimus?

Reklama

Tikėjimo žinojimu neįveiksi

Visos partijos, ypač buvusios valdžioje, prieš rinkimus giriasi savo nuveiktais darbais ir žada piliečiams dar šviesesnę ateitį. Jei vėl išrinks. O „valstiečiai", užuot save gyrę, žurnaliuku užsipuolė konservatorius!

Negi naiviai galvoja, jog šitaip prieš Seimo rinkimus perims dalį konservatorių elektorato? Turbūt taip negalvoja, nes konservatoriai visada surenka apie 15 proc. balsų. Ne visų gyventojų, bet tų, kurie ateina balsuoti. O išgirdę, jog vėl puolami Landsbergiai, elektoratas dar stipriau „susikonservuoja".

Tampa nepramušamas. Visos strėlės - pro šalį. R.Karbauskio žurnaliukas apeliuoja į žmonių žinojimą. O konservatorių elektoratas remiasi ne žinojimu, bet tikėjimu. Žinojimas ir religija yra skirtingų dimensijų. Tikintysis žino, kad Dievas ne visada maloningas. Bet vis vien juo tiki.

Tikintysis ant savo Dievo neburnoja. O jei ir paburnoja, tai vis vien juo tiki. Konservatorių elektorato ūkiškais argumentais, jog SGDT per brangus, neišgąsdinsi. Nes šiame elektorate daug idealistų, kuriems viskas labai brangu. Jei jam brangi tėvynė Lietuva, per brangi Palanga, brangūs laukai, miškai, Baltijos jūra, tai ir terminalas joje turi būti per brangus. Ir prekės, paslaugos turi būti per brangios. Ir visi brangiosios konservatorių valdžios projektai turi būti gigantiškai brangūs.

Šis elektoratas puikiai suderina tikėjimą, asmeninę finansinę auką, kančią ir atlaidumą. Jei siautėja, gėdija, tai tik ne konservatorius. Nes visus juos kritikuojančius laiko asmeniniais savo priešais. Tokia psichologija būdinga jaunoms religijoms. Pvz., islamui. O konservatizmas už islamą jaunesnis.

Reklama

Grybštelėjimas G.Paluckui 

Jei „valstiečiai" ir gali iš ko nors elektoratą perimti, tai tik iš kairiojo sparno. Dešinieji į kairę neperbėgs. Nors R.Karbauskis žurnaliuke ir protija: „Galvokite ir neleiskite savęs paversti jų marionetėmis".

Kokių jų? Na tų, kurie pamynė vertybes. Nuo neužmirštuolės privatizavimo iki pliažo Lukiškių aikštėje. Bet kam taip graudentis. Jog būdamas valdžioje Remigijaus Šimašiaus pliažo neįveikė. Vis vien niekaip neįsivaizduoju įtikėjusio liberalo, šuoliuojančio kaip Pilypas iš kanapių pas „valstiečius".

Įsivaizduoju liberalą transseksualą, bet tokio radikalaus partinio transseksualumo - niekaip.

Jei ko reikėtų „valstiečiams" prieš rinkimus baidytis, tai Gintauto Palucko socialdemokratų. Nes labai realu, jog gali tekti su jais lipdyti valdančiųjų koaliciją. Tiesa, žurnaliuke R.Karbauskis vadina G.Palucko socialdemokratus konservatorių satelitine partija. Aišku, kodėl. Kad rinkėjus atbaidytų. Kuo mažiau „socdemai" naujajame Seime gaus vietų, tuo lengviau bus su jais derėtis dėl postų. O jei G.Paluckas ims koketuoti su konservatoriais, teks priminti, ką R.Karbauskis žurnaliuke pavadino satelitais.

Žadėk, liaupsink, vėl žadėk!

Reklama

Tačiau vis vien nesuprantu, koks to žurnaliuko pagrindinis tikslas. Nebent kaip vienkartinė nemokama prenumerata prokuratūros sistemai. Žmonės ir taip tiki, kad Seime ir Vyriausybėje „visi vagys", „visi korumpuoti", tad viena korupcija daugiau ar mažiau - jau žmogaus sąmonės neveikia.

Politikais patikėtų tik tada, jei jie taptų ugniagesiais gelbėtojais. O rinkėjai gaudomi tik dviem būdais. Liaupsinant arba žadant. Pvz., konservatoriai, išleidę žurnaliuką, skirtą kauniečiams, liaupsina Kauną ir jo žmones. Žadina kauniečių patriotines emocijas. Nors šakninių kauniečių turbūt dabar daug daugiau Londone, Čikagoje ir Vilniuje. Kaune dabar reikėtų liaupsinti Prienus, Garliavą ir Marijampolę.

O „valstiečiai" savo laikraštyje, skirtame kauniečiams, orientuojasi į praktiškus suvalkiečius. Primena padidėjusius atlyginimus, pensijas, vaiko pinigus. Nes dabartiniams kauniečiams aktualiau ne šio miesto šlovė „prie Smetonos", bet priedai prie kasdienės duonos. Žadėk, dar daugiau žadėk - ir laimėsi.

O ką žada R.Karbauskio žurnaliukas? Ar pažadėjo „neliečiamuosius", valstybės biudžeto švaistūnus nubausti? Ne, tik dar kartą patvirtino faktą, kad valstybė nepajėgi nuo švaistūnų apsiginti. Skambėtų visai kitaip, jei R.Karbauskis bylotų: „Aš asmeniškai sukišau visus Lietuvos turto švaistytojus už grotų.

Pataisos namuose jau netelpa. Landsbergiai visai nusigyveno. Įstengė pasisamdyti advokatą tik už vieną eurą. Atsilyginau jiems visiems už stulbinamą jų žioplumą ar apsukrumą. Susodinau tuos, kuriems nesvarbu nei žmonės, nei vertybės. Svarbu tik valdžia.

Reklama

Tik, aiman, kai visus asmeniškai susodinau, neliko žmonių, galinčių dirbti Seime. Visi arba jau pasodinti kaip sodinukai, arba vieni kitus sodina, suodina. Na, tiesiog sodžiaus romantika. Be pabaigos".

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

.

2020-10-02   16:05

IP: 78.60.254.102

karbauskis papsiskolino valstybės vardu pinigų, išdalijo juos tinginiams, taip nusipirkdamas balsų, o skolas reiks grąžinti dirbantiesiems, va geradaris

jo

2020-10-01   20:17

IP: 172.69.190.68

kas gali balsuoti uz ta sudo gabala?

Antikaciervas

2020-10-01   11:12

IP: 172.69.194.20

jau matėm kaip koncervai dorojosi su viena krize. Ačiū, nebereikia. Įsivaizduoju kas būtų, jei per tą virusą koncervai būtų valdantieji. Visiem visos išmokos būtų nurėžtos, pensijos sumažintos, verktumėte didelėm ašarom. Kuri valdžia prieš valstiečius žmonėms tiek gero padarė? Nei viena.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Naujas baubas - žaliosios laivybos iššūkiai nuotrauka, foto

Lietuvos laivų savininkai sunerimę dėl ketinimų sumažinti anglies dvideginio išmetimų iš laivų....

Ar asmeniniai duomenys, patikėti padavėjoms ir barmenams, išliks saugūs? Ar kavinių, barų...

Nepateikę asmens duomenų liks alkani nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams, matantiems uoste prišvartuotus kruizinius laivus, smalsu, ką jų...

Mažyčiai miestai ant vandens nuotrauka, foto

Artimiau pažįstantys Vidmantą Girdvainį neleis sumeluoti, kad nieko nėra maloniau, kaip sulaukti...

Meilė virtuvei gimė sulaukus trijų atžalų nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...