2019 m. balandžio 24 d. 20:52 val., trečiadienis

Skaityk dabar

Psichologinė prievarta šeimoje: 10 svarbiausių požymių

Psichologinė prievarta šeimoje: 10 svarbiausių požymių nuotrauka, foto

© pixabay

Psichologinę prievartą šeimoje gali naudoti ir vyras, ir moteris. Labai svarbu laiku suprasti, kad gyvenimo partneris elgiasi su jumis netinkamai, tai padės užkirsti kelią tolesniam psichologiniam terorui. Įsidėmėkite: bet kokia emocinė prievarta anksčiau ar vėliau gali peraugti į fizinę.

1. Izoliacija

Partneris stengiasi izoliuoti jus nuo giminių ir draugų. Jūsų gyvenimo draugas nori, kad visą laiką leistumėte tik su juo. Jis nesupranta, kad jūs galite turėti savo gyvenimą už jūsų santykių. Susitikinėti su kitais žmonėmis – tai natūralu ir normalu. Jeigu jūsų partneris draudžia jums bendrauti su draugais ir giminėmis, tai jau yra emocinė prievarta. Tą patį galima pasakyti ir apie moteris, kurios visaip stengiasi „privatizuoti“ vyrą.

2. Žodinis pažeminimas

Partneris vadina jus nepagarbiais žodžiais. Net jeigu tai daro juokais, žmogus vis tiek tokiu būdu bando pažeminti jūsų orumą. Kartais įžeidinėtojas, norėdamas sumažinti savo kaltę dėl įžeidimo, ima kaltinti jus, kad esate per daug jautri, ir pataria atsipalaiduoti. Partneris beveik visada sugeba surasti būdą, kaip priversti jus galvoti, kad jis elgiasi teisingai, o visos problemos glūdi jumyse. Tai nėra dora, su jumis viskas gerai ir jūs nesate per daug jautri. Tiesiog jūs jaučiate, kad su jumis elgiamasi ne taip, kaip derėtų.

3. Kitų kaltinimas dėl savo problemų

Partneris permeta visą kaltę dėl savo nesėkmių kitiems žmonėms, paprastai jums. Jis niekada neprisiima atsakomybės ir nepripažįsta savo kaltės.

4. Alkoholio ar kvaišalų vartojimas

Nors ir ne visi, vis dėlto didžioji dauguma žmonių, piktnaudžiaujančių alkoholiu ar narkotikais, būna linkę į emocinę prievartą. Girtuokliavimas ir kvaišalai atveria kelią smurtui ir nulemia nesveikus vyro ir moters santykius.

5. Baimės kėlimas

Jeigu jūsų partneris ar vyras sukelia jums baimės jausmą, nėra jokios abejonės, kad jūsų santykiai nesveiki. Emocinis prievartautojas gali demonstruoti jums savo galią ir jėgą, primesti savo valdžią. Pavyzdžiui, vyras gali bandyti įbauginti žmoną demonstruodamas savo šaltųjų ginklų kolekciją ir pareikšdamas, kad sugebėtų jais pasinaudoti.

6. Bausmė už tai, kad praleidote laiką atskirai

Šis požymis papildo pirmąjį. Jei buvote kažkur ir kažką veikėte be partnerio arba net jei buvote kartu su juo tarp kitų žmonių, kuriems jūs skyrėte šiek tiek dėmesio, emocinis prievartautojas apkaltins jus dėl to. Jis (arba ji) ims šaukti, užgaulioti ir grasinti už tai, kad nepraleidote viso laiko tik su juo (ja).

7. Nusiteikimas būti aptarnaujamam

Partneris elgiasi kaip ponas ar karalius ir tikisi, kad tapsite savanore tarnaite (ar tarnu). Jis (ji) įsivaizduoja, kad visi rūpesčiai guls ant jūsų pečių, o jis niekuo nepadės.

8. Stiprus pavydas

Neabejotinas nenormalių santykių su partneriu požymis yra stiprus pavydas. Ir pavydas ne tik realiems žmonėms, bet ir svajonėms bei tikslams. Toks pavydas nepastebimai persmelkia visus gyvenimo aspektus ir greitai tampa nebekontroliuojamas.

9. Emocinės manipuliacijos

Dauguma emocinių prievartautojų būna tikri manipuliavimo žmonėmis meistrai. Jei nepritariate jų idėjoms, jie ims užgaulioti, grasinti arba paliks jus. Dažnai jie priverčia kitą, kuris nori kažką padaryti savaip, pasijusti kaltu. Kartais užgauliotojas gali atsiprašyti ar pademonstruoti savo stiprią meilę, bet visa tai bus laikina. Netrukus jis vėl sugrįš į savo įprastas vėžes.

10. Perėjimas prie fizinio smurto

Jeigu partneris taiko jums emocinę prievartą, didelė tikimybė, kad vieną dieną jis griebsis fizinio smurto. Viskas gali prasidėti nuo smulkmenų: patempimo už plaukų, stumtelėjimo, rankos suspaudimo, kumštelėjimo, paliekant mėlynes. Pamažu smurtas vis stiprės. Jeigu jūsų partneris yra karšto būdo ir emocijas išreiškia demonstruodamas jėgą (gali iš pykčio sudaužyti lėkštę į sieną, susigrumti su nepažįstamu gatvėje), didelė tikimybė, kad vieną dieną pakels ranką prieš jus.

Emocinė prievarta (tiek vyro, tiek ir moters) yra neleistina elgesio forma. Su ja negalima taikstytis.

Jeigu nuolat namuose patiriate emocinę prievartą, reikia pasiryžti palikti partnerį, kitaip prarasite sveikatą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Urėdijų reforma: valstybiniai miškai pavojuje nuotrauka, foto

Pavasario vėjai į reformuotos Valstybinės miškų urėdijos padalinius atpūtė nerimo debesis. Patyrę...

Pasaulyje, pilname kosmopolitinių iššūkių, tėvai, atsakingai ruošiantys savo vaikus gyvenimui, jau nežino,...

Vaikus auklėsime skandinaviškai, o anūkus - afrikietiškai? nuotrauka, foto

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje gausios šeimos pagaliau galės pasinaudoti specialiai joms...

Šeimoms reikia ne išmaldos, o pagarbos nuotrauka, foto

Jauna klaipėdiečių pora Dovydas Urbonas ir Milda Tamašauskaitė pastaruosius 2 metus gyveno...

Klaipėdiečių poros kelionė dviračiais į Filipinus baigėsi netikėtai nuotrauka, foto

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Palangos administracijai vėl vadovaus Akvilė Kilijonienė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta...

Vienam atsikratyti senos technikos paprasta, kitam - galvosūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Specialistai sako, kad situacija Klaipėdos buitinių atliekų fronte gerėja, tačiau prie konteinerių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...