2020 m. spalio 30 d. 19:37 val., penktadienis

Skaityk dabar

Prieš legendinio pastato atstatymą - paskutiniai štrichai

(12)

Prieš legendinio pastato atstatymą - paskutiniai štrichai nuotrauka, foto

ŠALIA Biržos tilto turėtų atgimti legendinis pastatas.

© UAB "A405″ vizualizacija

Reklama

Buvusio legendinio pastato "Salamander" (Žvejų g. 2B) atstatymas gali prasidėti jau kitąmet. Spalio 1-ąją visuomenė bus dar kartą supažindinta su projektiniais pasiūlymais, kuriuose yra korekcijų. Tikimasi, kad dar šįmet bus gautas statybos leidimas.

Bendrovės "V. Paulius & Associates" užsakymu UAB "A405" projektinius pasiūlymus pateikė praėjusių metų liepą. Nors tąkart esminių pastabų sulaukta nebuvo, paaiškėjo, kad keisis ne tik pastato spalva, bet ir rūsyje neliks automatizuotos aštuonių vietų automobilių stovėjimo aikštelės.

Projekte - pokyčiai

Prieš metus vykusiame pristatyme buvo teigiama, kad siekiama suprojektuoti viešbučių paskirties pastatą, stogą papildant naujais architektūriniais elementais. Pasidžiaugta, kad pastatas bus statomas ant atkastų pamatų.

Buvo numatyta, kad rūsyje bus įrengta 8 vietų automatizuota automobilių saugykla, viešbučiui reikalingos patalpos. Antrame ir trečiame aukštuose - kambariai lankytojams. Kalbėta, kad viešbutyje bus 18 numerių - 14 dviviečių ir 4 keturviečiai. Vienas numeris turėtų būti pritaikytas žmonėms su negalia.

Pasak UAB "A405" architekto, projekto vadovo Gintaro Čičiurkos, nesklandumai dėl požeminės automobilių saugyklos paaiškėjo techninio projekto pabaigoje. Pagrindinė problema - neįgyvendinami priešgaisrinės apsaugos reikalavimai.

"Lietuvoje tai būtų buvusi pirmoji tokia saugykla. Visgi mūsų reglamentai tam nėra pritaikyti. Ypač dideli saugos reikalavimai, kurių neįmanoma išpildyti", - teikė G. Čičiurka.

Reklama

Beje, keisis ir atstatomo pastato spalva - baltą turėtų pakeisti smėlio spalva.

"Prieš metus paviešinus projektą buvo pokalbis su vyriausiuoju architektu. Projektas buvo svarstomas ir Regioninėje architektūros taryboje. Dėl istorinės medžiagos sunku pasakyti - rodoma, kad pastato spalva buvo balta. Bet tai nėra tikslu. Kadangi ši spalva nėra būdinga Klaipėdos miestui, buvo pageidavimas parinkti kažkokią švelnią spalvą - būtent smėlio spalva gali turėti daug atspalvių", - sakė G. Čičiurka.

Architektas neslėpė, kad šis projektas įmonės praktikoje - išskirtinis.

"Visi darbai prasidėjo po atliktų archeologinių tyrimų. Tada paaiškėjo tikslūs kontūrai. Vieta absoliučiai identiška, niekas nesikeičia. Turime ne tik kontūrus, bet ir daug istorinės medžiagos, nuotraukų. Mūsų praktikoje toks projektas yra pirmas", - džiaugėsi G. Čičiurka.

Statybos - kitąmet?

2014 m. bendrovė "V. Paulius & Associates" kartu su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija surengė architektūrinį konkursą, kuriame buvo renkama idėja, kaip turėtų atrodyti pastatas šioje reprezentacinėje Klaipėdos senamiesčio vietoje. Iš 19 konkursui pateiktų projektų komisija išrinko tris geriausius.

Reklama

LEGENDINIO pastato atstatymas gali prasidėti jau kitąmet. UAB "A405″ vizualizacija

Pirmoji vieta buvo skirta projektui "Senojo miesto pulsas", kurį parengė Vilniuje įsikūrusios bendrovės "FlexiForma" architektai Regina Savičienė, Linas Savičius, Arūnas Želvys, Linas Žičkis ir Liudvikas Selmistraitis. Antroji vieta teko Kauno architektų Algimanto Grigo, Gražinos Janulytės-Bernotienės ir Eglės Pipiraitės (G. Janulytės-Bernotienės studija) projektui "Legenda". Trečiąją vietą komisija skyrė klaipėdiečių bendrovės "A405" architektų Gintaro Čičiurkos, Valdo Janulio ir Sauliaus Plungės projektui "Istorija+".

Būtent pastarąjį projektą "Istorija+" "V. Paulius &Associates" pasirinko įgyvendinti. Pasak bendrovės atstovo Arūno Girdenio, klaipėdiečių architektų projektas "geriausiai dera prie Klaipėdos senamiesčio ir labiausiai primena senąjį "Salamander" pastatą. Šiam verslininkų pasirinkimui pritarė ir Kultūros paveldo departamentas.

Buvo numatyta, kad techninis projektas turėjo būti parengtas 2018 metais, o realių statybos darbų buvo tikimasi 2019 metais. Tačiau techninio projekto rengimas kiek užsitęsė.

Prieš pradedant projektuoti legendinio pastato atstatymą sklype Žvejų g. 2B vyko archeologiniai tyrimai. Buvo siekiama atkasti prieš karą stovėjusio pastato pamatus.

Po spalio 1-ąją vyksiančio viešo pristatymo bus ruošiama projekto dokumentacija. Tikimasi, kad statybos leidimas bus gautas dar šiais metais.

INFORMACIJA

  • Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki spalio 1 d. Bijūnų g. 8, Klaipėdoje, darbo dienomis 9 - 17 val.; tel. (846)380998 , 868784612 arba internetinėje svetainėje www.klaipeda.lt
  • Pasiūlymus teikti iki spalio 1 d. raštu adresu UAB "A 405", Bijūnų g. 8, 91204 Klaipėda; el. p. [email protected], arba įteikiami tiesiogiai viešo susirinkimo metu.
  • Viešas susirinkimas įvyks 2020 m. spalio mėn. 1 d. 17 val. nuotoliniu būdu.
  • Gyvo vaizdo transliacijos (Live) nuoroda: https://www.facebook.com/BAU.Solutions/
  • Sklype Žvejų g. 2B XVI-XVII a. buvo įrengtos pirmosios miesto svarstyklės. Vėliau čia stovėjęs statinys perstatytas bei tapo gyvenamosios paskirties. XX a. pradžioje čia savo atstovybę ir parduotuvę įkūrė Vokietijos batų siuvimo ir prekybos įmonė "Salamander". 1944-aisiais po rusų lėktuvų bombardavimo pastatas buvo apgadintas, o galutinai nugriautas 1947-aisiais.
  • "V. Paulius &Associates" sklypą 99 metams aukciono būdu išsinuomojo 2002 m.
  • Iš pradžių čia norėta statyti septynių aukštų pastatą, tačiau tokiems planams pasipriešino aplinkinių namų gyventojai, visuomenės atstovai ir Kultūros paveldo departamentas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaipėdietis

2020-09-26   10:08

IP: 185.11.26.161

Idomi praktika, gaisrininkai nebederina projektų, bet pastato pridavime jie dalyvauja. Isverčia akis koks Lapas, pirštu beda į 567 savo reglamento puslapį ir isteriškai teigia, kad pastatas nefunkcionuos jei neatliksit milijoninės investicijos į to tik Lapui žinomo punkto išpildymą. Ideali terpė susireikšminti, ideali terpė pabuti biurokratu, ideali terpė ginti visuomene idulkinant visuomenę.

A tai

2020-09-26   01:45

IP: 88.119.39.225

čia statys ant tų neiškasinėtų ir neištyrinėtų pamatų kur netyčia rado?

hmm

2020-09-24   13:34

IP: 172.69.190.76

o tai baltijos kino teatras ne privatus pastatas?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Naujas baubas - žaliosios laivybos iššūkiai nuotrauka, foto

Lietuvos laivų savininkai sunerimę dėl ketinimų sumažinti anglies dvideginio išmetimų iš laivų....

Ar asmeniniai duomenys, patikėti padavėjoms ir barmenams, išliks saugūs? Ar kavinių, barų...

Nepateikę asmens duomenų liks alkani nuotrauka, foto

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams, matantiems uoste prišvartuotus kruizinius laivus, smalsu, ką jų...

Mažyčiai miestai ant vandens nuotrauka, foto

Artimiau pažįstantys Vidmantą Girdvainį neleis sumeluoti, kad nieko nėra maloniau, kaip sulaukti...

Meilė virtuvei gimė sulaukus trijų atžalų nuotrauka, foto

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Šilutės ligoninėje - koronaviruso protrūkis nuotrauka, foto

COVID-19, Šiandien, spalio 30-ąją, Šilutės ligoninės 6 darbuotojams nustatyti teigiami COVID-19 tyrimo...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (651) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Pasakojimų cikle apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar besimokiusius...

Nuo lapkričio nebeišvysime dar vienos alkoholio pakuotės nuotrauka, foto

Lietuva, Lapkričio 1 d. įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis uždrausta prekiauti alkoholiu „jogurtiniuose“...

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...