2020 m. spalio 20 d. 10:21 val., antradienis

Skaityk dabar

Po Ligitos Girskienės ir „Balticum TV" kaktomušos - į Etikos komisiją

(11)

Po Ligitos Girskienės ir „Balticum TV" kaktomušos - į Etikos komisiją nuotrauka, foto

Dėl šių išsakytų teiginių „Balticum TV" kreipėsi į Savivaldybės etikos komisiją

© ve.lt koliažas

Po to, kai Klaipėdos miesto tarybos narė Ligita Girskienė paskelbė, kad neva uostamiestyje veikiančios televizijos "Balticum TV" reportažai, kuriuose pranešama apie mero Vytauto Grubliausko netikėtus apsilankymus taršiose įmonėse, yra užsakyti ir jo apmokėti, televizijos vadovybė nusprendė kreiptis į Savivaldybės Etikos komisiją prašydami įvertinti politikės elgesį.

Pateikė skundą

Rugsėjo 4 dieną parengtame "Balticum TV" Programų direktoriaus Vlado Straupo skunde etikos komisijos pirmininkui nurodyta, kad politikė socialiniame tinkle "Facebook" viešai paskleidė tikrovės neatitinkančią ir televizijos žurnalistus žeminančią informaciją.

Po to, kai rugpjūčio 31 dieną, šeštadienį, "Balticum TV" paskelbė reportažą apie mero V. Grubliausko apsilankymą miesto pietinius rajonus kvapais teršiančiose bendrovėse, L. Girskienė po vienu įrašu "Facebook" paskelbė komentarą, kuriame rašoma: „47 tūkst eurų sumokėjo Grubliauskas už tokį reportažų ciklą“.

L. Girskienė kitame komentarė paskelbė Klaipėdos miesto savivaldybės ir "Balticum TV" liepos 18 dieną pasirašytą viešinimo paslaugų sutarties ištrauką.

"Štai kiek mums kainuoja mero tokie pasivaikščiojimai su televizija", - rašė ji.

Jos paskelbtoje nuotraukoje, kurioje užfiksuota sutartis, nurodyta paslaugų kaina siekia 49 706,80 eurų.

Merą pakvietė patys žurnalistai

Televizijos "Balticum TV" Žinių tarnybos vyriausiasis redaktorius Audrius Straupas aiškino, kad televizijos žurnalistai nuolat sulaukia gyventojų skambučių, apie kvapus - taip pat.

Anot jo, televizija seka visas naujienas, o smarvės problema pietiniuose miesto rajonuose yra itin aktuali žiūrovams, būtent dėl šios priežasties rengiami ir reportažai.

Jis paaiškino, kaip miesto vadovas V. Grubliauskas atsidūrė rugpjūčio 31 dieną filmuotuose reportažo kadruose.

A. Straupas dėstė, kad po to, kai rugpjūčio 29 buvo paskelbtas reportažas apie miesto vadovų ir politikų naktinį apsilankymą taršiose įmonėse, žurnalistai nusprendė parengti antrąjį reportažą, šįkart - apie tai, kas vyksta dieną.

"Matėsi, kad labai daug skundų. Aš susisiekiau su meru ir paklausiau, ar jis nori važiuoti. <...> Aš kaip žurnalistas paėmiau ir nuvažiavau. Mes esame laisva žiniasklaidos priemonė: galime važiuoti arba nevažiuoti", - aiškino televizijos žinių tarnybos vyriausiasis redaktorius.

A. Straupas kalbėjo, kad L. Girskienės išsakyti teiginiai yra melagingi.

"Vien dėl to, kad kažkas nuvažiavo, yra teigiama, kad buvo sumokėta", - stebėjosi jis.

A. Straupas aiškino, kad L. Girskienė, rengiant siužetus apie kvapų krizę Klaipėdoje, buvo pakalbinta net daugiau kartų nei meras V. Grubliauskas. „Aš šito dalyko nedrįsiu vertinti, kodėl ir kaip, bet žmogus faktus pateikė be įrodymų“, - sakė A. Straupas.

Žodžių neišsigina

Paklausta, ar yra tikra, kad būtent už reportažus, kuriuose užfiksuoti mero V. Grubliausko apsilankymai taršiose įmonėse, televizijai buvo sumokėta iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto, L. Girskienė tikino, kad jai "susidarė toks įspūdis".

"Važiavo šeštadienį, ne darbo dieną. Kiek man yra žinoma ir kaip aš mačiau reportažus, su meru kartu. Manau, kad tikrai už tuos reportažus", - sakė miesto tarybos narė.

Cituodama sutartį, ji aiškino, kad buvo užsakytas televizijos reportažų sukūrimas, transliacija televizijoje ir internete.

"Man susidarė toks įspūdis, kadangi sutartis pasirašyta liepos pabaigoje, o vėliau televizijoje ir internete atsirado siužetai su Vytautu Grubliausku. <...> Bankinių pavedimų nematau, kadangi neturiu teisės gauti tokios informacijos. Tai  Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ar "Balticum TV"  gali parodyti visuomenei, už kokius reportažus buvo mokama, nes tai mūsų biudžeto pinigai", - sakė L. Girskienė.

Politikė pridūrė, kad į ją "Balticum TV" vadovybė prašydama paneigti informaciją nesikreipė.

„Balticum TV“ programų direktoriaus Vlado Straupo komentaras

Reklama

Viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose ir „YouTube“ platformoje toliau yra nuolat skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija apie Balticum TV.

Todėl norime papildomai paaiškinti susidariusią situaciją dėl Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narės Ligitos Girskienės skleIdžiamos tikrovės neatitinkančios informacijos.

Tarybos narė Ligita Girskienė paskleisdama tikrovės neatitinkančią informaciją rėmėsi ne oficialiais duomenimis, o socialiniame tinkle patalpinta nepatikrinta informacija (vieno žmogaus nuomone).

Pabrėžiame, kad Ligita Girskienė prieš paviešindama tikrovės neatitinkančią informaciją nesikreipė į UAB „Balticum TV“ su prašymu pateikti ją dominančią informaciją.

Pabrėžiame, kad Ligita Girskienė, kaip Klaipėdos m. savivaldybės tarybos narė, gali gauti visą ją dominančią informaciją, kreipdamasi į savivaldybės tarybos sekretoriatą. Tai nebuvo padaryta.

Ligita Girskienė yra Klaipėdos m. savivaldybės Tarybos narė, Kontrolės komiteto pirmininkė, Etikos komisijos narė. Ji yra aukšto rango politikė, todėl jai keliami ypatingi etikos bei kiti reikalavimai.

Visi Lietuvos Respublikos piliečiai, o ypač politikai, turi laikytis galiojančių teisės aktų. Prieš viešinant bet kokią informaciją, būtina išsiaiškinti jos kilmę bei teisėtumą.

UAB „Balticum TV“ kreipimasis į Etikos komisiją yra grįstas tuo, kad prieš paskleidžiant tikrovės neatitinkančią informaciją Ligita Girskienė nesiėmė būtinų teisėtų procedūrų pagrįsti savo teiginius:

1.    Remiamasi socialinio tinklo įrašu, o ne oficialia informacija.

2.    Ligita Girskienė nesikreipė į UAB „Balticum TV“ dėl viešinimo informacijos.

3.    Ligita Girskienė nesikreipė į Klaipėdos m. savivaldybės administraciją dėl informacijos.

4.    Socialiniame tinkle po skundo pateikimo buvo toliau platinama tikrovės neatitinkanti informacija pasitelkiant tarpininkus - https://www.youtube.com/watch?v=09Et_5hI3oE

Reklama

UAB „Balticum TV“ teikia reklamos ir viešųjų ryšių paslaugas daugeliui užsakovų, tarp jų ir Klaipėdos miesto savivaldybei. Kiekvieną savaitę yra kuriamas informacinis siužetas, kuriame Klaipėdos savivaldybė pateikia aktualią informaciją miesto gyventojams. Siužetai yra kuriami apie savivaldybės veiklą, o ne apie atskirų politikų ar jų grupių veiklą (kaip to pageidauja kai kurie tarybos nariai).

Siužetai yra rodomi ne žinių metu, o atskiru reklamos laiku. Visi sukurti siužetai yra įkeliami į Klaipėdos savivaldybės facebook paskyrą, t.y. visi norintys gali viešai gauti šią informaciją. Ligita Girskienė taip pat galėjo šią informaciją gauti viešai ir be jokių specialių prašymų. Pridedame nuorodas:

1) https://www.klaipeda.lt/lt/gyventojams/informaciniai-vaizdo-filmukai/4327

2) https://www.youtube.com/channel/UCyuyp0bTRozE30z14MNDuxw/videos?view_as=subscriber

Balticum TV žinios yra visiškai atskira struktūra, kuri dirba savo darbą laisvai ir savarankiškai. Balticum TV žiniose niekada nebuvo ir nebus pateikiama apmokėta informacija. Viešųjų ryšių paslaugų teikimas neturi nieko bendro su Balticum TV žinių darbu ir veikla.

Programų direktorius Vladas Straupas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

oho

2020-05-07   16:50

IP: 78.62.243.33

o kada zurnalistai prades atsakyti ir atsiprasineti uz iskraipytus faktus ir pns? Jiems tai viskas galima? :D

tikras faktas

2019-09-17   07:34

IP: 90.135.195.102

Taip, Ligita privalės viešai atsprašyti žurnalistų už etikos pažeidimą. Ir tai dar ne pabaiga. Su Etikos komisijos išvada toliau gali būti keliama civilinė byla už šmeižtą ar dalykinės reputacijos žeminimą. Reikia galvoti, ką kalbi...

Klaipėda

2019-09-15   10:01

IP: 185.11.26.161

Dėkui Ligitai didelė dalis kalipediečių ją palaiko, o kad Klaipėdoje vladžios institucijos papuvusios tai faktas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Pateko į itin rimtą užnugarį turinčių veikėjų pinkles nuotrauka, foto

Spalio pradžioje FNTT, STT, Teisėjų tarybai ir pačiam prezidentui Gitanui Nausėdai iš...

"Greičiau jau pasaulinis klimato atšilimas padarys savo darbą ir mes turėsime istorinių...

Istorinių laivų uostas iš Klaipėdos iškeltas į Švėkšną nuotrauka, foto

Gražiausi gėlių žiedai ir nuoširdžiausi sveikinimo žodžiai šiandien skrieja vienos prasmingiausių profesijų...

Nausėdos auklėtoja prezidentą prisimena iki šiol: „Jis buvo mano atrama“ nuotrauka, foto

Pirmadienį ryte paaiškėję preliminarūs Seimo rinkimų rezultatai vienus nuvylė, kitus pradžiugino, trečius...

Iš pajūrio į Seimą - nauji veidai nuotrauka, foto

Vogė brangius paspirtukus, pinigus, cigaretes nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020-10-19 apie 05.31 val. Klaipėdoje, Minijos g., pastebėta, kad, išlaužus metalines lango grotas bei išdaužus...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Sulaikyti asmenys, įtariami turto prievartavimu ir pasikėsinimu padegti svetimą turtą nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK...

Agresyvi kaukininkų sekta užvaldo visą pasaulį nuotrauka, foto

Nuomonės, Ji nėra gausi, tačiau labai įžūli, landi, agresyvi ir gerai organizuota....

Kriminalai, Paskelbta prieš 21 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...