2020 m. gegužės 28 d. 22:01 val., ketvirtadienis

Skaityk dabar

Penkių žvaigždučių Jaunimo nakvynės namai Antrojoje Melnragėje – be jaunimo ir be nakvynės?

(18)

2020-01-07, 07:29

Simonas BARANAUSKAS

Penkių žvaigždučių Jaunimo nakvynės namai Antrojoje Melnragėje – be jaunimo ir be nakvynės? nuotrauka, foto

Jaunimo nakvynės namai popieriuje dar reikalingi ir todėl, kad išvengti kitų griežtesnių reikalavimų, taikomų gyvenamiesiems butams ar viešbučiams.

© VE.lt fotomontažas.

Reklama

Turbūt kiekvienas norime, kad mūsų nuostabus pajūris, kurio tiek nedaug turime, būtų civilizuotas, patogus, su pritaikyta infrastruktūra poilsiautojų ir vietinių gyventojų šiuolaikiškoms reikmėms. Lyg ir turėtumėme džiaugtis investuotojų naujomis iniciatyvomis vystyti mūsų pajūrį.

Tačiau ne viskas auksas, kas auksu žiba. Atsiranda statytojų, kurie ignoruoja galiojančius teisės aktus arba interpretuoja juos su tokia įžūlia fantazija, kad turėtų susilaukti Ostapo Benderio dėmesio. Apie viską iš eilės.

Praėjusių metų gruodžio 16 d. www.klaipeda.lt tinklalapyje buvo paskelbti Poilsio paskirties pastatų Antrosios Melnragės g. 10, ir Antrosios Melnragės g. 10A, Klaipėdos mieste projektiniai pasiūlymai, kurių viešas svarstymas numatytas 2020 01 06 d. Įprasta procedūra, kuri labai dažnai apsiriboja tik formaliais svarstymais.

Šį kartą nutiko kiek kitaip.

Išsamiai su projektiniais pasiūlymais susipažinęs UAB “Kamineros grupė“ direktorius ir miesto Tarybos narys Arūnas Tuma oficialiu raštu kreipėsi į miesto savivaldybę.

Arūno Tumos pasirašytame rašte teigiama:

“Prašome atkreipti dėmesį į statytojų ketinimus nepaisyti galiojančių su teritorijų planavimu ir statyba susijusių normų, taip iškreipiant kitų dalyvių galimybes sąžiningai konkuruoti Klaipėdos m. ir sudarant pretekstą potencialiems ginčams dėl pastatytų pastatų paskirties, kurie šiuo metu vyksta Palangoje ar Neringoje.“

Pirmiausiai, į akis krenta labai neaiški projektuojamo pastato paskirtis – “Jaunimo nakvynės namai su gyvenamosiomis patalpomis“.

Tokia AbraKadabra. Kokią funkciją tada atlieka gyvenamosios patalpos, jei nakvynės namai ir yra skirti laikinam apgyvendinimui?

Galioja aiškus apibrėžimas: “Jaunimo nakvynės namai arba svečių namai, jaunimo viešbutis yra bendrabučio tipo viešbutis, kuriame dažniausiai galima pigiai, tačiau be patogumų, pernakvoti".

Juose dažniausiai miegama viename kambaryje su kitais nakvynės namų svečiais, dalinantis su jais bendru dušu, tualetu ir virtuve.

Reklama

Susipažinus su pastato atskirų aukštų planais, jie su bendrabučio tipo viešbučiu turi tiek pat bendro, kaip su NASA erdvėlaivių valdymo centru. Planai akivaizdžiai primena daugiabutį namą. Beje, to neslepia ir projekto autoriai.

Detaliajame plane aiškiai nustatyta, kad Antrosios Melnragės g. 10 ir 10A sklypų žemės naudojimo būdas yra rekreacinė teritorija. Rekreaciniuose sklypuose galima statyti tik poilsio pastatus.

Tai reiškia, kad bet kokios gyvenamosios paskirties ir pastatų su butais projektavimas šiuose sklypuose yra draudžiamas ir prieštarauja detaliajam planui. Štai todėl, realus gyvenamasis daugiabutis yra pavadinamas Jaunimo nakvynės namais su gyvenamosiomis patalpomis.

Bingo! Genialu, Šerlokai Homsai! Valdžiai jie bus Jaunimo nakvynės namai popieriuje, kad projektas būtų suderintas, o realiame gyvenime – brangiai kainuojantys gyvenamieji butai vaizdingoje pajūrio vietoje.

Jaunimo nakvynės namai popieriuje dar reikalingi ir todėl, kad išvengti kitų griežtesnių reikalavimų, taikomų gyvenamiesiems butams ar viešbučiams.

Statant daugiabučius gyvenamuosius pastatus, vienam butui privaloma įrengti vieną automobilių stovėjimo vietą.

Reklama

O, kai pastatą pavadini Jaunimo nakvynės namais, reikalavimai jau tampa ne tokie dramatiški, užtenka vienos vietos 6 kambariams (numeriui). Nebereikia rūpintis ir kitais labai svarbiais gyvenamosios paskirties reikalavimais: kambarių insoliacija, vaikų žaidimų, sporto aikštelių įrengimu, ramaus poilsio vietų vyresnio amžiaus ir neįgaliems žmonėms įkūrimu, šiukšlių konteinerių vieta.

Projekto rengėjų gudravimai minėtuose sklypuose neužtikrina ir kitų labai svarbių sąlygų: tinkamo ugniagesių automobilių privažiavimo, evakuacinių reikalavimų nelaimės atveju.

Miesto Tarybos narys Arūnas Tuma: “Pritarus tokiems projektiniams pasiūlymams be pakeitimų yra pažeidžiamas viešas visuomenės interesas.

Daugiabučiai gyvenamieji namai imami statyti ten, kur miesto planai to nenumato, negana to, jie neturi privalomos infrastruktūrosir ateityje gali kelti socialinę įtampą bei gausybę nesusipratimų. Tam turime užkirsti kelią. “

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kis

2020-01-12   17:42

IP: 78.61.191.164

kol valstybeje bus nebaudziamumas,tol toji betvarke ir gyvuos.Nereikia jokiu investiciju,tik sazines ir tvarkos.Tumai +!

Kaimynė

2020-01-10   11:25

IP: 84.46.243.183

Tegu tik stato , ruošia , puošia tą užpelkėjusią Klaipėdėlę žmonės . Bus tik geriau visam miestui . Tumai , statyk ir pats , stenkis . Nepavyduliauk kitiems ...

Na na .....

2020-01-08   13:54

IP: 2.244.83.113

patys suprantatae ,kad ne viskas spaudai ....visnamiu reikia jaunimui ir ne tik nes be jus zlugs kaip kuriu kontroliojama ekonomika .....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

K. Maksvytis - apie  rinktinės trenerio postą: reikės keisti sutartis nuotrauka, foto

Po sėkmingų metų Lietuvoje Kazys Maksvytis prieš prasidedant 2019-2020 metų sezono nusprendė...

Kaip ir viso pasaulio šalys, taip ir Švedija skaičiuoja koronaviruso atvejus –...

Švedijoje, vienintelėje Europos šalyje, nepaskelbusioje karantino nuotrauka, foto

Kiekvienas žmogus turi savo tapatybę patvirtinančią kortelę. Dar ID vadinamą. Nusprendė ją...

Ar tikrai Klaipėda “pametė“ savo tapatybės kortelę? nuotrauka, foto

Dvidešimt vienas lietuvis išvyko kovoti į Rytų Ukrainą. Šešiolika stojo į kovą...

Rytų Ukrainoje kariavo Lietuvos ir Baltijos šalių kovotojai, pasirinkę skirtingas stovyklas nuotrauka, foto

Darželyje susižalojusios mergaitės tėvai sulauks mažesnės sumos nuotrauka, foto

Klaipėda, Vaikų darželyje susižalojusiai trejų metų mergaitei Klaipėdos apylinkės teismas buvo skyręs 2500...

STT atsidūrė tarp kūjo ir priekalo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, STT vyrukai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: dėl Gedvydo Vainausko bylos juos...

Tilžės gatvėje liepsnojo biotualetai nuotrauka, foto

Kriminalai, Ketvirtadienio vakarą klaipėdiečius privertė sunerimti tiršti juodi dūmai, pakilę virš Tilžės g....

Ir taksi, ir pavežėjams leidimas kainuos 8 eurus nuotrauka, foto

Automobiliai, Šiandien Vyriausybės pasitarime pritarta Susisiekimo ministerijos siūlymui nuo liepos 1 sumažinti leidimų...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...