2020 m. birželio 4 d. 22:48 val., ketvirtadienis

Skaityk dabar

Neatrasti Giruliai - gamtos lobis, kuriuo privalome dalintis (3)

(16)

2020-02-13, 07:01

Simonas BARANAUSKAS

Neatrasti Giruliai - gamtos lobis, kuriuo privalome dalintis (3) nuotrauka, foto

NUOMONĖ. Miesto Tarybos narys Arūnas Tuma sako, kad geoterminio vandens panaudojimo tradicijos yra gilios Italijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Austrijoje ir tai yra puikūs pavyzdžiai, liudijantys apie gaunamą ekonominę naudą, parodantys, jog unikalūs gamtos turtai padeda generuoti turistų srautus ir kurti.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Klaipėdą drąsiai galima vadinti miestu, kurį palaipsniui atranda vis daugiau turistų. Be jokios abejonės, čia didžiausias vaidmuo tenka kruiziniams laivams, kurie kiekvienais metais Kruizinių laivų terminalo krantinėje išlaipina vis daugiau turistų.

Nors toks turizmas perspektyvus ir naudingas miestui, tačiau jis yra nepakankamas ir turi savo rizikų. Įprastai kruizinių laivų keleiviai mūsų mieste ar regione praleidžia pusdienį, nes ryte atplaukęs, kruizinis laivas vakare jau kelia inkarą ir suka į kitą uostą.

Tikrai norėtųsi, kad į miestą atvykę svečiai užsibūtų bent keletą dienų. Tai reikštų žymiai didesnes pajamas mūsų miesto kavinėms, viešbučiams, parduotuvėms. Norint, kad tokia trauka atsirastų, reikia pasiūlyti unikalių, patrauklių pramogų, kurių žmogus neras kituose artimiausiuose miestuose. Reikia originalios ir aktualios turistinės infrastruktūros.

Būtent toks objektas ir būtų Girulių teritorijoje (vietoje buvusio viešbučio "Pajūris") planuojamas statyti poilsio ir sveikatingumo kompleksas su geoterminių vandenų SPA.

Tokia vieta neturėtų analogų 500-600 km spinduliu. Šio komplekso išskirtinumą lemtų tobulai tinkama Girulių vieta su visa savo turtinga istorine sveikatinimo patirtimi.Vizitine kortele taptų geoterminio vandens, išgaunamo iš 1-1,5 km gylio, teikiamos gydomosios ir sveikatinimo procedūros tiek uždarose patalpose, tiek po atviru pajūrio dangumi.

Pažangusis pasaulis jau seniai įsitikino tokių objektų medicinine, socialine ir ekonomine nauda. "Blue laguna" Islandijoje pritraukia apie 1 mln. klientų per metus. Geoterminio vandens panaudojimo tradicijos yra gilios Italijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Austrijoje.

UAB "Kamineros grupė" vadovas, miesto Tarybos narys Arūnas Tuma patvirtina: "Tai puikūs pavyzdžiai, liudijantys apie gaunamą ekonominę naudą, parodantys, jog unikalūs gamtos turtai padeda generuoti turistų srautus ir kurti pridėtinę vertę miestui ir žmogui."

Norėdami konkuruoti globalioje turizmo rinkoje jau dabar turime žinoti aiškius ateities prioritetus.

Žmonijos senėjimas ir klimato atšilimas yra dvi tendencijos, į kurias reikia jau dabar atsižvelgti, norint būti bent puse žingsnelio priekyje.

Poilsio ir sveikatingumo kompleksas Giruliuose su geoterminio vandens SPA puikiai atitinka ateities visuomenės poreikius bei užtikrintų žmonių rekreacines galimybes regione ištisus metus.

Deja, vokiečių, anglų ar lenkų kalbą senamiesčio gatvėse ar Danės krantinėse galime išgirsti tik vasarą. O norėtųsi, kad jos skambėtų ir žiemos viduryje, kuris vis dažniau primena rudenį ar pavasarį.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė: "Esame suinteresuoti, kad turistų srautas Klaipėdoje ir visame regione augtų ne tik sezono metu. Poilsio ir sveikatingumo centro su geoterminio vandens SPA atsiradimas Giruliuose išplėstų turizmo infrastruktūros galimybes ir sudarytų prielaidas mus aplankančių svečių skaičiui augti ištisus metus."

Reklama

Girulių stebuklas atvertų nepalyginti daugiau galimybių ir šiame regione gyvenantiems žmonėms. Vieniems tai taptų kokybiško poilsio ir sveikatos stiprinimo vieta visais metų laikais, kitiems tai būtų galimybė vystyti smulkųjį verslą, aptarnaujant paties komplekso poreikius bei su juo susijusią infrastruktūrą. Investicijos virstų naujomis darbo vietomis, o iš to turėtų naudos ir miesto biudžetas.

Pagaliau geoterminio vandens "įdarbinimas" žmonių sveikatai ir poilsiui sudarytų galimybes vystyti biotechnologijų medicinos pramonę bei pritraukti Klaipėdos universiteto ir kitų mokymo įstaigų mokslinį potencialą.

Kad tai yra ne fantazijos, o realybė, jau parodė išsamūs ir unikalūs pajūrio regione išgaunamo geoterminio vandens poveikio žmogaus sveikatai tyrimai, kuriems susitelkė verslas ir mokslas.

Ar Girulių proveržiui lemta išsipildyti, ar turėsime regiono identitetą formuojantį ir pranašumus užtikrinantį objektą, labai daug kas priklauso nuo miesto valdžios sprendimų.

Artėja laikas, kada bus tvirtinamas Klaipėdos miesto teritorijos bendrasis planas.

Nuo jo sprendinių priklausys, kaip artimiausius dešimtmečius bus vystoma Klaipėda. UAB "Kamineros grupė" poilsio ir sveikatingumo centrą su geoterminio vandens SPA planuoja vystyti Giruliuose, buvusio "Pajūrio" viešbučio teritorijoje.

Reklama

Dar 2005 m. Klaipėdos miesto bendrojo plano sprendiniuose teritorija, esanti Šlaito g. 18A, Pamario g. 4, į kurią patenka ir minėto viešbučio "Pajūris" teritorija, buvo numatyta kaip rekreacinė zona.

Vadinasi, tokia teritorija gali būti naudojama tik visuomenės poreikiams, o gyvenamųjų namų statyba yra neleidžiama.

Pagal naujai formuojamą bendrojo plano koncepciją rekreacinės teritorijos režimas yra keičiamas į daugiafunkcį miesto centrą, o tai reiškia, kad šioje Girulių vietoje bus leidžiama statyti ir gyvenamuosius namus.

Akivaizdu, kad čia atsiradę gyvenamieji namai ir jų gyventojų keliamas triukšmas niekaip nesiderintų su čia planuojama statyti ramybės ir sveikatos oaze.

Automobilių varikliai, vakarais terasose kepamo šašlyko dūmas niekaip nesiderintų su žmonių, kurie ieško ramybės, sveikatos, natūralių gamtos garsų, poreikiais. Tokiems miesto valdžios planams nepritaria ir vietiniai Girulių gyventojai.

Girulių seniūnaitis Viktoras Kavolis, čia gyvenantis nuo 1957 metų, teigia: "Projektą apie planuojamą SPA centrą Šlaito g. "Kamineros grupė" Girulių bendruomenei pristatė du kartus.

Reklama

Balsuojant, ar nori, kad toks SPA centras veiktų, "už" pasisakė visi susirinkimo dalyviai. Visi buvo prieš gyvenamųjų namų statybą.

Susilaikė tik Luizės pastato ir sklypo savininkas. Man pačiam teko statyti, įrengti ir vėliau dirbti buvusios sanatorijos-profilaktoriumo ir poilsio bazės "Pajūris" direktoriumi.

Dabar kaip tik šioje vietoje ir planuojamas naujasis SPA centras.

Taigi, gerai prisimenu, kiek ten dirbo giruliškių ir kaip mielai įvairiomis SPA centro procedūromis naudojosi klaipėdiečiai, kiti Lietuvos Respublikos gyventojai bei nemaža dalis užsieniečių.

Naujasis numatomas SPA centras galėtų įdarbinti nemažai giruliškių ir Klaipėdos turizmo sezoniškumas galėtų žymiai sumažėti."

Belieka tikėtis, kad nesibaigiančiose peripetijose dėl miesto bendrojo plano nulems visuomenės interesai, toliaregiškas požiūris ir sveikas protas, o ne vienadieniai interesai pristatyti kuo daugiau naujų gyvenamųjų namų ir pelningai juos parduoti.

Reklama

Turime unikalų šansą išsaugoti nuostabią Girulių gamtą, atverti čia slypinčius gamtos lobius visiems žmonėms.

Jeigu tuo šansu nepasinaudosime, mūsų visų mylimi Giruliai pavirs eiline miesto pakraščio gyvenviete...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Puiku

2020-02-15   18:38

IP: 78.62.147.40

Kad ne Skauto gatvės, ne buvusios stovyklos "Žuvėdra" užgrobimas. Toks centras tikrai reikalingas.

dar nepasisotino

2020-02-13   21:13

IP: 90.135.105.253

ponuliams dar maža pinigų dar jiem kraštovaizdį reikia draskyst

"Lobistas"...

2020-02-13   13:46

IP: 78.57.195.113

Ar nuotraukoje - ne pono Tumos pilis?...
(Štai, apie kokį "lobį" kalbama...)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Mįslingai mirusio turtuolio R. Karpavičiaus našlės ryšiai veda prie šešėlinio pasaulio veikėjų nuotrauka, foto

Nuoširdžiai gedinti našlė ar kažkieno statytinė? Narpliodamas mirusio verslininko Raimondo Karpavičiaus šimtamilijoninio...

Ilgametis Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos vadovas Bronislavas Vyšniauskas šią savaitę sulaukė...

B. Vyšniauskas: dabar laukiu, kada nuteis valytoją ir virėją nuotrauka, foto

Kone nuo koronaviruso pandemijos pradžios apsaugos priemonių ir įrangos pirkimus...

Pandemijos metas kai kam tapo aukso kasyklomis nuotrauka, foto

Palangos centre esantis viešbutis „Pajūris“ iš pradžių tapo Ūkio banko aferų įkaitu,...

Susikompromitavusių prokurorų ir Ūkio banko istorijos siūlo galas – Palangos viešbutyje? nuotrauka, foto

Paskelbta, kada ir kur bus galima atsisveikinti su aktoriumi G. Girdvainiu nuotrauka, foto

Lietuva, Vilniaus mažasis teatras ketvirtadienį paskelbė informaciją apie aktoriaus Gedimino Girdvainio laidotuves.

„Grigeo Klaipėda“ veiklą tikisi atnaujinti penktadienį, „Klaipėdos vanduo“ tuo abejoja nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo gegužės vidurio neveikianti Kuršių marias nevalytomis nuotekomis teršusi kartono gamybos bendrovė...

Arvydas Vaitkus: "Neabejoju tuo, kad šmeižtas mano atžvilgiu vykdomas sąmoningai" nuotrauka, foto

Nuomonės, Buvęs Valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas, dabartinis Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas...

Korupcijos ir dopingo lizdas: pasauliniu mastu demaskuoti sunkiosios atletikos užkulisiai nuotrauka, foto

Sportas, Kanados profesorius Richardas McLarenas, atlikęs pagrindinį vaidmenį narpliojant Sočio olimpiados Rusijoje dopingo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...