2021 m. sausio 17 d. 14:46 val., sekmadienis

Skaityk dabar

Namuose dirbantiems gyventojams – pareigūnų „dovanėlė“: vienai moteriai suraitė net 12 baudų

(9)

2020-12-03, 19:44

Evelina KATINAITĖ, lrytas.lt

Namuose dirbantiems gyventojams – pareigūnų „dovanėlė“: vienai moteriai suraitė net 12 baudų nuotrauka, foto

Klaipėdoje Ievos Simonaitytės gatvėje prie daugiabučių verda tikra drama – gyventojai artėjant šventėms sulaukė didelės puokštės baudų. J.Stacevičiaus nuotr.

Reklama

Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės gatvėje, prie daugiabučių verda tikra drama – gyventojai artėjant šventėms sulaukė didelės puokštės baudų. Klaipėdietė Jūratė naujienų portalui lrytas.lt pasakojo, kad susidūrė su policijos ir miesto savivaldybės veiksmais prieš daugiabučių gyventojus.

Visi Ievos Simonaitytės g. gyvenantys žmonės esą gavo baudas už automobilio pastatymą ant šaligatvio, nors pašnekovė teigia, kad jau 30 metų čia niekas nebuvo gavęs baudų, nes transporto priemonės statomos tvarkingai, paliekant praėjimą pėstiesiems.

„Norint sukaupti didelį biudžetą, kuris buvo prarastas karantino metu, valstybė nusprendė skirti baudas automobiliams, stovintiems miesto kiemuose. 

 

Klaipėdoje Ievos Simonaitytės gatvėje prie daugiabučių verda tikra drama – gyventojai artėjant šventėms sulaukė didelės puokštės baudų.

Siaučiant pandemijai visus ragino dirbti iš namų, todėl transporto priemonių kieme padaugėjo bei neliko vietų, kur statyti mašinų. Vairuotojams yra skiriamos baudos, tačiau kiemo infrastruktūra nėra tvarkoma“, – aiškino klaipėdietė.

Reklama

Rugpjūčio mėnesį moteris laukė šeimos pagausėjimo, o jos vyras dirbo iš namų, todėl automobiliai didžiąją laiko dalį stovėjo lauke nejudinami. Rugpjūčio pabaigoje moteris praleido laiką gimdymo namuose, o vėliau – vėl savo bute.

Lapkričio mėnesį šeima sužinojo, kad per tą laiką prikapsėjo dvylika baudų, kurių suma siekia 270 eurų. Klaipėdietė tvirtina, kad jokio lapelio, pranešančio apie baudą, nė negavo.

 

Klaipėdoje Ievos Simonaitytės gatvėje prie daugiabučių verda tikra drama – gyventojai artėjant šventėms sulaukė didelės puokštės baudų.

„Ateinant gražiausioms šventėms, vietoj kalėdinių dovanų gavome visą puokštę baudų, kurias dabar iki gruodžio 31 d. turime sumokėti. Ar tai normalu? Juk nubausti žmonės turi teisę sužinoti iš karto, kad buvo padarytas nusižengimas?

Ar reikia tylėti, nepranešant žmonėms ir tokiu būdu pasipelnyti? Tegul pirmiausia susitvarko sistemos pranešimus apie baudas, o tik vėliau vykdo veiklą“, – teigė Jūratė. Taip pat Jūratei keista, kad vienam automobiliui, kuris yra 2015 m., skyrė 30 eurų baudą, o kitam automobiliui, kuris yra 2004 m., už tą patį nusižengimą esą skyrė 15 eurų baudą.

Reklama

Paskundė kaimynai

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė naujienų portalui lrytas.lt tvirtino, kad Kelių policijos tarnybos pareigūnai atvyksta į gyventojų kiemus ir surašo protokolą dėl neleistino automobilio statymo tik jei būna gautas skundas apie galimai padarytą nusižengimą – gyventojai apie kaimynų daromus pažeidimus.

„Įstatymai ir taisyklės vienodos visiems, todėl patartume tiesiog tvarkingai statyti savo automobilį ir baudų tikrai nebus.

 

Klaipėdoje Ievos Simonaitytės gatvėje prie daugiabučių verda tikra drama – gyventojai artėjant šventėms sulaukė didelės puokštės baudų.

Bauda skiriama ne pagal tai, kokiais metais pagamintas automobilis. Jei automobilio savininkas praeityje nebaustas administracine tvarka už tokio pobūdžio pažeidimą, pirmą kartą jam skiriama pusė minimalios baudos, tačiau jei asmuo laiku baudos nesumoka, arba baudžiamas ne pirmą kartą – suma tampa didesnė“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo A.Grauslienė.

Reklama

Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje per lapkričio mėnesį Administracinių nusižengimų registre užfiksuoti 472 atvejai, kai asmenys sustojo ir/ar stovėjo neleistinose vietose. Dar 238 nubausti už sustojimą ir stovėjimą nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų.

Tuo metu Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ir mero sekretoriato vyr. specialistė Silvija Mockuvienė naujienų portalui lrytas.lt pasakojo, kad pažeidimus greičiausiai fiksavo policija, nes savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai visada palieka informacinius lapelius apie užfiksuotą pažeidimą.

Taip pat pabrėžė, kad Viešosios tvarkos skyriaus specialistai automobilių statymo pažeidimus kiemuose dažniausiai fiksuoja reaguodami į gyventojų skundus, specialių akcijų, siekiant masiškai bausti vairuotojus, nėra organizuojama.

„Viešosios tvarkos skyrius kontroliuoja ne tik kai kurių KET taisyklių laikymąsi – skyriui taip pat pavesta miesto tvarkymo ir švaros taisyklių, komunalinių atliekų tvarkymo, gyvūnų laikymo taisyklių, vietinės rinkliavos už naudojimąsi mokamomis vietomis automobiliams statyti tvarkos ir kt. taisyklių kontrolė.

Už pažeidimus skiriamos baudos apskaitomos bendrai, į bendrą sumą įeina ir už greičio matuokliais užfiksuotus pažeidimus skiriamų baudų procentas“, – aiškino S.Mockuvienė.

 

Reklama

Klaipėdoje Ievos Simonaitytės gatvėje prie daugiabučių verda tikra drama – gyventojai artėjant šventėms sulaukė didelės puokštės baudų.

Naujienų portalui lrytas.lt pasiteiravus, kiek I.Simonaitytės gatvėje yra daugiabučių bei stovėjimo vietų, teigė, kad yra 31 daugiabutis namas, juose yra 2942 butai. S.Mockuvienė tvirtino, kad daugelis daugiabučių statyti dar iki nepriklausomybės atgavimo, kuomet galiojo visai kitokios normos nei dabar, todėl daugelis gyventojų susiduria su problema dėl vietos automobiliams laikyti.

Ši problema aktuali daugeliui miesto gyvenamųjų kvartalų, todėl savivaldybė siekia pagal išgales padėti gyventojams ir gerina kiemų infrastruktūrą – remontuojamuose kiemuose įrengiamas apšvietimas, vietos automobiliams. „Tačiau daugeliu atvejų teritorijos prie daugiabučių nėra didelės, būtina išlaikyti ir žaliuosius plotus, todėl galimybės didinti aikšteles yra ribotos.

Per 2019–2020 m. miesto daugiabučių namų kiemuose įvairiose miesto vietose suremontuota ir įrengta daugiau nei 1050 vietų automobiliams. Programa tęstinė, tad darbai bus vykdomi ir toliau“, – situaciją komentavo S.Mockuvienė.

Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal KET draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų.

Taip pat, vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodeksu, vairuotojui, nusižengusiam pirmą kartą ir mokančiam baudą per nustatyta terminą, sudaroma galimybė mokėti pusę minimalios baudos.

Reklama

Žymos: baudos, bauda

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

df

2020-12-08   10:38

IP: 82.135.193.220

kazkas siulo iki prospekto pavaziuoti, ar tas, kas siulo, bent zino, kad ten dienos metu sustoti draudziama? Dabar prie parduotuviu sumazins stovejimo vietu kir situacija taps dar blogesne. Savivaldybe, vietoj to, kad pasiulytu gyventojams kazka naudingo ir pakeistu kai kuriuos sprendimus, tada suprastume, kad ji rupinasi savo miestieciais.

Jurgen

2020-12-07   11:34

IP: 77.79.44.46

Del Baltijos pr.- tai tinginiai negali 200-300 metru praeti. Palej visa prospekta pridaryta kiseniu ir praktiskai visi tusti ir Pempeninku dideli aikstele

šaligatviai, žaliosios vejos tik automobiliams.

2020-12-05   14:48

IP: 86.100.156.158

Pažiūrėkite kas darosi vakarais ties Baltijos pr. ties 59-67 namais...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

"Laisvės pojūtis priklauso tik nuo mūsų pačių" nuotrauka, foto

Tragiški 1991 metų Sausio 13-osios įvykiai Lietuvoje kasmet minimi kaip Laisvės gynėjų...

Gruodį vykęs prekybos tinklo „Lidl“ konkursas baigėsi, tačiau aistros tebeverda iki šiol...

„Lidl“ konkursas kursto aistras: BMW visureigį įtaria laimėjus teismo, kuriame bylų turi „Lidl Lietuva“, darbuotoją nuotrauka, foto

Klaipėdos regiono savivaldybėse nuo koronaviruso pandemijos ir įvestų apribojimų nukentėjo nuo 42...

Karantininė patirtis: regiono verslams nelengva nuotrauka, foto

Prie Kuršių marių stintautojai gaudo stintas, o stintautojus ėmė gaudyti policininkai....

Ribojimai kirto per meškeriotojų pinigines: Klaipėdoje įkliuvo stintautojai iš Kėdainių nuotrauka, foto

Pirmieji draudimai rūkyti didmiesčių daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

SE, "Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Astai Pilypaitei – 50: apie sustoti privertusią ligą, mylimojo staigmenas ir viltis dėl vaikų ateities nuotrauka, foto

Žmonės, Kad sausio 16-ąją į 50-metį įžengusi Asta Pilypaitė taps dainininke, nujausti buvo...

Koronavirusą svarsto įtraukti į profesinių ligų sąrašą: susrigęs asmuo galėtų tikėtis socialinio draudimo išmokos nuotrauka, foto

Sveikata, „Mes šiuo metu esame kreipęsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...