2021 m. kovo 8 d. 08:41 val., pirmadienis

Skaityk dabar

„Kuršių marių regata“ sako „ne“ plastiko vartojimui

2019-07-27, 09:47

Aistė NOREIKAITĖ

„Kuršių marių regata“ sako „ne“ plastiko vartojimui nuotrauka, foto

Projektas „NE plastiko bangai“ yra pasaulinė iniciatyva.

© Organizatorių nuotrauka

Reklama

Nuo ankstyvo šeštadienio ryto Smiltynės jachtklube – šventinis šurmulys. Šiandien čia startuoja didžiausias Lietuvoje buriuotojiškas renginys – tradicinė, 52-oji „Kuršių marių regata“, kuri šiemet vyks liepos 27-rugpjūčio 3 dienomis ir pasižymės ne tik įtemptomis sportinėmis lenktynėmis, pramogine kranto programa, bet ir aktyviomis ekologinėmis pastangomis paversti Neringą pirmąja Lietuvos savivaldybe be vienkartinio plastiko.

„Buriuotojai visuomet buvo ir išliko ta visuomenės dalimi, kuri glaudžiai susijusi su gamta ir kuri nebijo pirmoji imtis drąsių idėjų įgyvendinimo, tapti pavyzdžiu kitiems. Projektas „NE plastiko bangai“ yra pasaulinė iniciatyva, kuriai pradžią davė puikiai žinomos lenktynės aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“.

Šiemet nusprendėme, kad Lietuva pasiruošusi tapti pasaulinio judėjimo dalimi ir imti aktyviai rūpintis jūros bei kranto užterštumu ir mūsų planetos ateitimi.

Na o regata, kuri įtraukia ne tik visą buriuotojų bendruomenę, bet ir pajūrio gyventojus bei svečius yra nuostabi erdvė šių pozityvių ekologinių pokyčių pradžiai“,- prieš regatos atidarymą teigė Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

„Kuršių marių regatos“ metu buriuotojai ne tik tvarkys laukinius Neringos paplūdimius, tačiau ir sieks gilesnių pokyčių – visų pirma, perkeisti įpročius rinktis plačiai paplitusį, tačiau gamtai itin žalingą vienkartinį plastiką. Renginių metu vienkartinio plastiko gaminiai nebus naudojami, o vietoj jų kviečiamos rinktis įvairiausios ekologiškos alternatyvos.

Aktyviu iniciatyvos partneriu tapus Neringos savivaldybei, prie vienkartinio plastiko atsisakymo prisijungė didelė dalis Nidos verslininkų ir net didžiausią apyvartą turinčio tinklo „Maxima“ parduotuvė.

Reklama

„Tikimės, kad mūsų pastangos taps pavyzdžiu kitiems renginiams Neringoje, o gal – net ir kitoms Lietuvos savivaldybėms. Norėtume duoti pradžią iš tiesų sąmoningam, ekologiškam judėjimui mūsų šalyje“,- teigė N. Nasvytis.

Tiesa, pasak jo, buriuotojiška gilias tradicijas turinčios „Kuršių marių regatos“ pusė šiemet taip pat turi ką pasiūlyti tiek Klaipėdoje, tiek Nidoje.

Pirmųjų dviejų regatos etapų Klaipėdoje startus klaipėdiečiai kviečiami stebėti gyvai nuo Kruizinių laivų terminalo, Smiltynės krantinės ar molo.

Sekmadienį 11 val. ir pirmadienį 10 val. Kuršių mariose ties Smiltynės jachtklubu daugiau nei pusšimtis bures iškėlusių jachtų pajudės jūros link – į sportišką ir azarto kupiną kovą.

„Didėja ne tik regatos dalyvaujančių jachtų skaičius – šiemet iš visos Lietuvos užsiregistravo jau net 59 įgulos – tačiau ir dalyvių profesionalumas. Nemaža dalis įgulų drąsiai startuoja pasaulinio masto varžybose.

Štai šių metų „X-35“ jachtų grupėje varžysis ir vos prieš porą savaičių Lietuvai sidabrą pasaulio čempionate iškovojusi „CoolWater“ įgula. Įgulos vis daugiau investuoja į naujausių technologijų inventorių.

Reklama

„RS-280“ klasės jachtos prie starto linijos stos su naujos kartos pavėjinėmis burėmis, leisiančiomis šiems buriuotojams aktyviai konkuruoti pavėjiniuose kursuose silpno vėjo sąlygomis“,- sportine regatos puse dalinosi N. Nasvytis.

Šios varžybos, pasak N. Nasvyčio, yra ir Lietuvos kreiserinių jachtų čempionatas.

Tradiciškai su iškilminga atidarymo ceremonija liepos 27 d. 18:30 val. startavusi Smiltynės jachtklube, regata ties vartais į jūrą užsibus iki liepos 29 d., o tuomet persikels į Nidą.

Čia iki pat rugpjūčio 3 d. veiks regatos miestelis. Dienomis Nidos gyventojai ir svečiai bus kviečiami pasigrožėti Kuršių mariose marguojančiomis regatos dalyvių burėmis, popietėmis – stebėti animacinius kino seansus po atviru dangumi, vakarais – sudalyvauti apdovanojimų šventėse ir pasigrožėti filmuotais regatos dienoraščio kadrais.

Regata finišuos rugpjūčio 3 d. ir visus pakvies į 21:00 val. ant regatos scenos įvyksiantį Lino Adomaičio koncertą

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaityk dabar

Kodėl darželinukų nepasiekia vietinių ūkininkų produktai? nuotrauka, foto

Darželinukų maitinimas dažnai kelia įvairių diskusijų. Pastaruoju metu žibalo į ugnį šliūkštelėjo...

Ekonomikos atvėrimas Vokietijoje jau įsibėgėjęs. Lenkija ir kitos šalys taip pat yra...

Ekonomistas apie karantino ribojimus: Vyriausybės plano nebus laikomasi nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) mintis perkelti naftos taršos ...

Klaipėdos uostininkai pričiupo uosto akvatorijos teršėją naftos produktais nuotrauka, foto

Gyvenimas tarpukario Klaipėdoje tikrai nebuvo idiliškas, kaip kartais bandoma pavaizduoti įvairiose istorinėse...

Teisutis Matulevičius: Ar tikrai mes esame klumpininkai? nuotrauka, foto

Kryptinga vakcinacijos kampanija prasidės kovo viduryje nuotrauka, foto

Sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad kovo viduryje Lietuvoje prasidės kryptinga informacinė...

Būkite sveikos, mylimos ir laimingos kasdien! nuotrauka, foto

Klaipėda, Brangios moterys,

Citatos, kurias pastebėjo ir įsiminė „Vakarų ekspresas“ nuotrauka, foto

Įvairybės, Klaipėdos miesto tarybos narė Vaida RAUGELĖ: „Sporto klausimais pradėjau domėtis neseniai, tačiau...

Seimo rinkimams partijos ir kandidatai išleido per 9 mln. eurų nuotrauka, foto

Euras, Pernai vykusiems Seimo rinkimams partijos ir atskiri kandidatai išleido daugiau kaip...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...